رفتن به مطلب

تغییر دامنه از دات کام به دات آی آر

پست های پیشنهاد شده

لینک موجود در تاپیک تأیید میشه و جناب گوهری از کاربران باسابقه انجمن هستن ، فقط حواستون به اعتبار دامنه تون باشه که زحماتتون از بین نره ( البته اگه دامینتون از اعتبار بالایی برخورداره )

ویرایش شده توسط تازه وارد
لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

ای بابا شما هنوز کارتون راه نیفتاده؟ :mellow:

من تاحالا زیاد دامین عوض کردم، یک‌ادمین یه آموزش کامل گذاشته بود یادمه، میگردم اگر پیداش کردم میفرستم واستون، اگر نه راهنمای قدم به قدمشو مینویسم داخل یه تاپیک جدید.

نه متأسفانه الان چند روزه که درگیر این مشکل هستم

عه اینو که اصن خودم قبلا نوشته بودم داخل انجمن :rolleyes:

بله دوست عزیز، طبق همین آموزش پیش برید.

بی نهایت ممنون آقا فرشاد عزیز که شما هم به این تاپیک ملحق شدید ، پس یعنی طبق همین آموزش پیش برم  و قدم قدم اجرا کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد واسه دامین و سایتم ؟ آخه من فقط میخوام tld دامنه رو از کام به آی آر تغییر بدم و اسم سایت رو نمیخوام تغییر بدم ! این آموزشی که شما گذاشتید هم واسه تغییر اسم و هم tld دامنه کاربرد داره و عینه همه مراحلشون ؟

اینجا هم کامل توضیح داده شده: http://1admin.ir/complete-guide-to-change-site-domain/

بخونید آموزش رو، قبل از اینکه انجام بدید اگر جاییش سوال داشتید بپرسید من و سایر دوستان راهنماییتون می‌کنیم.

فقط قبل از شروع میخواستم بدونم که اگه در تنظیمات عمومی وردپرس دات کام رو به دات آی آر تغییر بدم ، مشکلی در ورود به پنل وردپرس ایجاد نمیشه ؟ آخه یه جا خونده بودم یکی اینکارو کرده بوده و بعدش دیگه نمیتونسته وارد پنل وردپرس بشه . ممنون میشم درخصوص اینم قبل از شروع مراحل یه توضیح بدید که به مشکل برنخورم

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، تازه وارد گفته است :

لینک موجود در تاپیک تأیید میشه و جناب گوهری از کاربران باسابقه انجمن هستن

نظر لطف شماست :)

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

بی نهایت ممنون آقا فرشاد عزیز که شما هم به این تاپیک ملحق شدید ، پس یعنی طبق همین آموزش پیش برم  و قدم قدم اجرا کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد واسه دامین و سایتم ؟ آخه من فقط میخوام tld دامنه رو از کام به آی آر تغییر بدم و اسم سایت رو نمیخوام تغییر بدم ! این آموزشی که شما گذاشتید هم واسه تغییر اسم و هم tld دامنه کاربرد داره و عینه همه مراحلشون ؟

خواهش می‌کنم دوست عزیز، بله TLD فرقی نمیکنه، ir و com دوتا دامین جداگونه به حساب میان، و دقیقا مثل اینه که دارین یه دامنه جدید ست می‌کنید.

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

فقط قبل از شروع میخواستم بدونم که اگه در تنظیمات عمومی وردپرس دات کام رو به دات آی آر تغییر بدم ، مشکلی در ورود به پنل وردپرس ایجاد نمیشه ؟ آخه یه جا خونده بودم یکی اینکارو کرده بوده و بعدش دیگه نمیتونسته وارد پنل وردپرس بشه . ممنون میشم درخصوص اینم قبل از شروع مراحل یه توضیح بدید که به مشکل برنخورم

اول کار داخل تنظیمات چیزی رو عوض نکنید.

طبق مراحل پیش برید، در مراحل آخر با استفاده از پلاگین سرچ و ریپلیس کل آدرس‌های موجود در دیتابیس رو تغییر میدیم، خود به خود آدرس تنظیمات هم عوض میشه.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

بله TLD فرقی نمیکنه، ir و com دوتا دامین جداگونه به حساب میان، و دقیقا مثل اینه که دارین یه دامنه جدید ست می‌کنید.

آهان پس اوکی طبق مراحل شما پیش میرم

اول کار داخل تنظیمات چیزی رو عوض نکنید.

طبق مراحل پیش برید، در مراحل آخر با استفاده از پلاگین سرچ و ریپلیس کل آدرس‌های موجود در دیتابیس رو تغییر میدیم، خود به خود آدرس تنظیمات هم عوض میشه.

چشم ، فقط ببخشید من الان داخل گوگل با دستور site:mysite.com ، دامنه م رو که سرچ کردم ، حدود 15هزار result آورد ، این تعداد نتیجه رو ، حدودا تا چه مدت زمانی میشه به دات آی آر منتقل کرد که همه مطالب و لینک های ایندکس شده ی سایتم به دات آی آر منتقل شن ؟

ضمنا داخل آموزشی که گذاشتید ، دستورات ریدایرکت رو با کد قرار دادید که داخل اچ تی اکسس باید بزارم ، میخواستم بدونم اگه کد نزارم و با امکانات خود هاست که امکان ریدایرکت رو داره ، اینکارو انجام بدم هم فرقی میکنه با کدی که گذاشتید یا خیر ؟

لینک به ارسال
در 52 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

چشم ، فقط ببخشید من الان داخل گوگل با دستور site:mysite.com ، دامنه م رو که سرچ کردم ، حدود 15هزار result آورد ، این تعداد نتیجه رو ، حدودا تا چه مدت زمانی میشه به دات آی آر منتقل کرد که همه مطالب و لینک های ایندکس شده ی سایتم به دات آی آر منتقل شن ؟

بستگی داره به قدرت دامنه، معمولا 1 تا 2 هفته زمان می‌بره.

در 52 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

ضمنا داخل آموزشی که گذاشتید ، دستورات ریدایرکت رو با کد قرار دادید که داخل اچ تی اکسس باید بزارم ، میخواستم بدونم اگه کد نزارم و با امکانات خود هاست که امکان ریدایرکت رو داره ، اینکارو انجام بدم هم فرقی میکنه با کدی که گذاشتید یا خیر ؟

فک نکنم بشه. باید با همون کد منتقل کنید، به خاطر اینکه داخل هاست فک کنم فقط بتونید یک آدرس رو ریدایرکت کنید، اون کدی که گذاشتم کل آدرس‌ها رو منتقل میکنه.

ویرایش شده توسط فرشاد گوهری
لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

این فردی که شما رو راهنمایی کرده ، میشه بفرمایید در چه خصوص راهنمایی کرده ؟ یعنی بهتون گفته که دامین آی آر ، به زودی از سمت موتورهای جستجو و کل دنیا ، تحریم میشه و کل اعتبار و برندینگ IR نابود میشه ؟ هعنی همچین چیزی امکانپذیره به نظرتون ؟

نه ایشون گفتن که حتما حتما سایتتون رو روی دات کام نصب کنید و راه اندازی کنید چون ویژگی هایی که در اینده قراره برای سایت های مختلف ارائه بشه به احتمال زیاد بر روی دامنه دات ای ار تحریم خواهد شد و بنده ام مجبور شدم دامنه دات ای ارم رو رها کنم و با دات کام ادامه بدم...

در 1 ساعت قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

این افزونه ، یعنی باعث میشه لینک های سایت من که در گوگل با دات کام ایندکس شده هم به دات آی آر تغییر وضعیت بدن ؟ و هرچی دات کام هست دات آی آر بشه ؟ ( چه در موتورهای جستجو نظیر گوگل و چه در کل سایت ؟ )

به دات ای ار تغییر وضعیت نمیده قبلیا...بلکه این صفحات url  شون حذف میشه و میرن کنار اما صفحات جدید از دوباره ایندکس میشن و اروم اروم با افزایش بازدید رتبه الکساتونم بهتر میشه اما هیچطوری نمیشه صفحات ایندکس شده قبلی رو تغییر داد...این افزونه فقط قادره لینک هایی که توی سایت خودتون هست رو تغییر بده و اعتبار اونارو برنمیگردونه چون اعتبار هر سایت با دامنه اون از بین میره و اگه کسی بیاد با همون دامنه شما سایت بزنه براش 404 میخوره ولی بازم اعتباد دامنه شمارو کسب میکنه

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، فرشاد گوهری گفته است :

بستگی داره به قدرت دامنه، معمولا 1 تا 2 هفته زمان می‌بره.

فک نکنم بشه. باید با همون کد منتقل کنید، به خاطر اینکه داخل هاست فک کنم فقط بتونید یک آدرس رو ریدایرکت کنید، اون کدی که گذاشتم کل آدرس‌ها رو منتقل میکنه.

در آموزشی که گذاشته بودید مرحله یک ، تنظیم دی ان اس بود که این مرحله رو من انجام داده بودم و درمرحله 2 ، زدید 

2) دامین جدید رو به صورت Addon Domain هم در هاستتون ثبت کنید.

حالا سئوالم اینجاست مگه Addon Domain واسه این نیس که یه سایت جدید روی هاست فعلیمون ایجاد کنیم ؟ خب من که نمیخوام سایت جدید ایجاد کنم ، ضمن اینکه بنده از طریق کنترل پنل هاست ، این امکان رو دارم که بتونم دامین اصلی هاست رو تغییر بدم ، آیا هنوزم باید Addon Domain کنم یا اینکه با تغییر دامنه اصلی هاست کارمون راه میفته ؟

ضمنا بعد از تغییر دی ان اس دامنه ir که چند روز پیش انجام دادم ، الان که وارد سایت میشم ، کلا قالب بدون استایل هست و همه چی به هم ریخته س ، ولی با دات کام که وارد میشم همه چی سر جاشه . آیا مشکلی نداره ؟ دلیلش چیه ؟

ویرایش شده توسط آرشام . رادمهر
لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

2) دامین جدید رو به صورت Addon Domain هم در هاستتون ثبت کنید.

در مراحل بعدی باید این دامین رو در گوگل وبمستر ثبت کنید برای اینکه بتونید اعتبار سایت قبلی رو منتقل کنید به سایت جدید، برای همین ادان بزنید که بتونید با دامین جدید کار کنید.

فعلا داخل هاست تغییر ندید دامین رو، بذارید اول مراحل انجام بشه و از درست بودن همه چیز مطمئن بشید بعدا عوضش کنید در هاست.

در 9 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

ضمنا بعد از تغییر دی ان اس دامنه ir که چند روز پیش انجام دادم ، الان که وارد سایت میشم ، کلا قالب بدون استایل هست و همه چی به هم ریخته س ، ولی با دات کام که وارد میشم همه چی سر جاشه . آیا مشکلی نداره ؟ دلیلش چیه ؟

احتمال میدم به خاطر این باشه که استایل‌ها روی هاست com. هست ولی وقتی ir. رو باز میکنید فقط محتوا رو بالا میاره و چون آدرس‌دهی فایل‌ها به شکل نسبی انجام شده استایل‌های جدید رو نمیتونه پیدا کنه.

آدرس سایتتون رو لطف کنید بگید تا یه نگاهی بندازم.

لینک به ارسال

در مراحل بعدی باید این دامین رو در گوگل وبمستر ثبت کنید برای اینکه بتونید اعتبار سایت قبلی رو منتقل کنید به سایت جدید، برای همین ادان بزنید که بتونید با دامین جدید کار کنید.

فعلا داخل هاست تغییر ندید دامین رو، بذارید اول مراحل انجام بشه و از درست بودن همه چیز مطمئن بشید بعدا عوضش کنید در هاست.

چشم ، طبق گفته شما رفتم قسمت Addon Domain که اددآن بزنم ولی یه ارور داد بهم :

The domain “mydomain.ir” already exists in the Apache configuration.

البته اینم بگم که تیک گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain رو نزدم ، ارور بالا رو چجوری باید رفع کرد ؟ چون فکر کنم داره میگه درحال حاضر دامین شما در پیکربندی آپاچی وجود داره .

راستی آقا فرشاد عزیز اگه این امکان براتون محیاس که آیدی تلگرامتون رو در پیام خصوصی بدید که بشه این سئوالهای کوچیک و مشکلات کوچیک رو همونجا پرسید و این تاپیک به درازا کشیده نشه بی نهایت ممنون میشم ؛ چون میترسم مدیران انجمن اخطار بدن .

ویرایش شده توسط آرشام . رادمهر
لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

The domain “mydomain.ir” already exists in the Apache configuration.

البته اینم بگم که تیک گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain رو نزدم ، ارور بالا رو چجوری باید رفع کرد ؟ چون فکر کنم داره میگه درحال حاضر دامین شما در پیکربندی آپاچی وجود داره .

آره داره میگه از قبل وجود داره، قبلا نزدید؟ اگر قبلا نزدید تیکت بزنید به هاست و بگید این مورد رو براتون رفعش میکنن. نمیدونم به خاطر چیه ارورش.

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، آرشام . رادمهر گفته است :

راستی آقا فرشاد عزیز اگه این امکان براتون محیاس که آیدی تلگرامتون رو در پیام خصوصی بدید که بشه این سئوالهای کوچیک و مشکلات کوچیک رو همونجا پرسید و این تاپیک به درازا کشیده نشه بی نهایت ممنون میشم ؛ چون میترسم مدیران انجمن اخطار بدن .

حرف بدی نمیزنیم که اخطار بدن :) دوستان دیگه هم اینجوری می‌تونن استفاده کنن، ولی حالا آی‌دیمم میفرستم واستون داخل خصوصی.

لینک به ارسال

سلام مجدد به همه ، دوستان ، بنده به کمک و راهنمایی آقا فرشاد عزیز ، که لطف کردن قدم به قدم واسه تغییر دامین قدیم به دامین جدید به بنده کمک کردن ، تونستم خداروشکر تمامی مراحل تغییر دامین رو به سرانجام برسونم ، حالا فقط یه مرحله خیلی مهم مونده که اونم ریدایرکت کل دامین به دامین جدیده .

بنده اول کد ریدایرکت زیر رو در اچ تی اکسس گذاشتم که هیچ تغییری ایجاد نشد و هیچ ریدایرکتی صورت نگرفت .

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [L,R=301]RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]

بعدش از طریق جستجو ، به یه سایت دیگه رسیدم که کد اون به شکل زیر بود

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]

وقتی کد بالا رو در اچ تی اکسس گذاشتم ، ریدایرکت ایجاد شد و وقتی دامین قدیم رو بصورت دستی در آدرس بار مرورگر میزدم ، به دامین جدید ریدایرکت میشد ، ولی این کد یه مشکل اساسی داره و اون اینه که اگه کسی از طریق نتایج گوگل به یک مطلب ایندکس شده از سایتم در گوگل برخورد کنه ، وقتی روی اون مطلب ایندکس شده کلیک میکنه ، با همون دامنه قبلی وارد اون مطلب میشه و به دامنه جدید منتقل نمیشه .

چندتا سایت دیگه رو هم که سر زدم همین کدها رو داشتن ، درحالیکه من کدی میخوام که وقتی کسی از طریق موتورجستجوی گوگل ، روی لینک های ایندکس شده سایتم کلیک میکنه ، از طریق ریدایرکت ، اون مطلب رو با دامین جدید مشاهده کنه نه دامین قدیمی .

خواهشا کمک کنید ، چون این مرحله خیلی مهمه و هرچه زودتر باید انجام شه .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...