رفتن به مطلب

سوال حیاتی درباره شغل وبمستری

پست های پیشنهاد شده

سلام

یه سوالی این روزا ذهنمو درگیر کرده که آیا وبمستری هم میتونه مثل پزشکی، معلمی و ... یه شغل باشه؟ مثلا من الان یه سایت دارم ( poyeh.com ) که رتبهش فعلا زیاد خوب نیست و جدیدا دچار افت شده و این افت بخاطر اینه که نمیدونم آیا وبمستری میتونه واسه من یه شغل باشه یا نه؟ ( شاید بپرسید چه ربطی داره ولی خب بخاطر این سوال جدیدا به سایت زیاد نمیرسم ).

اگه وبمستری میتونه شغل باشه که ادامش میدم اما اگه نمیتونه پس وقت خودم رو هدر نمیدم ... اما خب مشکل اینجاس که من نمیدونم وبمستری شغله یا نه؟ آیا میتونم در آینده از این کار به عنوان شغل اصلی خودم استفاده کنم.؟

من تو زمینه کامپیوتر و موبایل،تکنولوژی، وبمستری و اینترنت اطلاعات زیاد و جامعی رو  دارم و میخوام شغلی رو انتخاب کنم که مرتبط با اینا باشه. اما خب متاسفانه به توصیه اطرافیانم رفتم رشته علوم تجربی و الان سال آخرم، اما خب چیز زیادی از درس های این رشته نمیدونم چون اصن از اون اول علاقه نداشتم. الان هم نمیدونم چیکار کنم، بخاطر همین گفتم که از شما بپرسم که یه وقت به جمع بیکاران جامعه اضافه نشم.......

لطفا واضح جواب بدین خیلی ممنون

لینک به ارسال

سلام 

باتوجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی و اینکه کسب و کارهای آفلاین باید کم کم مهاجرت کنند به فضای آنلاین تا بتونن تو کسب و کارخودشون موفق تر باشن. همین موضوع باعث شده که روزانه تعداد سایت ها افزایش پیدا کنه و از این رو این سایت هایی که راه اندازی میشن قطعا نیاز به مراقبت و نگهداری دارند که اینکار رو افراد متخصص که قبلا در حوزه های مختلف وب فعالیت کردن میتونن انجام بدن.

پس از نظر من قطعا وبمستری میتونه یه شغل باشه. البته همین الان هم هست و خیلی ها هستن که از همین راه کسب درآمد میکنند ولی خب بنظر من چند سال آینده این موضوع خیلی نسبت به الان boldتر میشه.

ولی خب شغل وبمستری چالش ها و سختی های خودش رو داره. شاید از بالا که نگاه کنید بنظر برسه که هر روز باید طبق عادت یه سری کارهای روتین رو انجام بدید مثل همه شغل ها. ولی وبمستری اینطوری نیست. شغلی هست که روز به روز باید اطلاعات و سطح دانش فردی ارتقاء داده بشه تا با اینکار بشه تو این شغل موند و فعالیت کرد. در غیر اینصورت افراد متخصص میتونن جای افراد متخصص قدیمی که دانش خودشون رو بروز نکردن پر کنن.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، m4xs051 گفته است :

پس از نظر من قطعا وبمستری میتونه یه شغل باشه. البته همین الان هم هست و خیلی ها هستن که از همین راه کسب درآمد میکنند ولی خب بنظر من چند سال آینده این موضوع خیلی نسبت به الان boldتر میشه.

یعنی در سال های آینده این شغل کم رنگ تر میشه؟

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، m4xs051 گفته است :

نه اشتباه متوجه شدید.

یعنی پر رنگ تر میشه.

آهان الان که جملتون رو دوباره خوندم متوجه شدم، گفتین که نسب به الان بولد تر میشه ولی خب غلط املایی به اشتباهم انداخت.

ممنون از راهنماییتون

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، پویه گفته است :

آهان الان که جملتون رو دوباره خوندم متوجه شدم، گفتین که نسب به الان بولد تر میشه ولی خب غلط املایی به اشتباهم انداخت.

ممنون از راهنماییتون

خواهش میکنم.

موفق باشید...

لینک به ارسال

سلام

سایت شما مسائل آموزشی تخصصی یا خدماتی نیست و نیاز نیست خیلی وقت بزارین براش مثلا می تونین یك تایم مشخص در روز بهش سر بزنید

ولی

كسب تبلیغات برای وبسایت آسونترین راه كسب دآمد هست و رنگ وبسایتتون به نظر من خوبه و شما از سایت های كلیكی كه بنر می دن

برای قرار دادن توی سایت می تونید حداقل ماهلی 300 الان از سایتتون در بیارین

دقت كنید كه وبمستری میتونه بهترین شغل دوم و بعضی جاها شغل اول باشه چراكه شما پولتون نمی خوابه ، مالیات و ، خرابی و ... ندارین 

ولی باید خلاق باشید برای كسب درآمد 

فقط تبلیغات بنری نیست

مثلا من برای سایتم كه یك سایت تخصصی هست

این راه ها رو برای كسب درآمد پیش روم دارم :

1.تبلیغات محیطی وبسایت

2.فروشگاه

3.تولید محتوی تخصصی : ضبط و ساخت دی وی دی های آموزشی كه در سایت هست 

4.پورسانت رپورتاژ آگهی یا تبلیغات پستی

5.آموزش آنلاین

یكم خلاقتر و تخصصی تر دنبال بشه می تونه حداقل شغل دوم امن و مطمئنی باشه .

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، پویه گفته است :

سلام

یه سوالی این روزا ذهنمو درگیر کرده که آیا وبمستری هم میتونه مثل پزشکی، معلمی و ... یه شغل باشه؟ مثلا من الان یه سایت دارم ( poyeh.com ) که رتبهش فعلا زیاد خوب نیست و جدیدا دچار افت شده و این افت بخاطر اینه که نمیدونم آیا وبمستری میتونه واسه من یه شغل باشه یا نه؟ ( شاید بپرسید چه ربطی داره ولی خب بخاطر این سوال جدیدا به سایت زیاد نمیرسم ).

اگه وبمستری میتونه شغل باشه که ادامش میدم اما اگه نمیتونه پس وقت خودم رو هدر نمیدم ... اما خب مشکل اینجاس که من نمیدونم وبمستری شغله یا نه؟ آیا میتونم در آینده از این کار به عنوان شغل اصلی خودم استفاده کنم.؟

من تو زمینه کامپیوتر و موبایل،تکنولوژی، وبمستری و اینترنت اطلاعات زیاد و جامعی رو  دارم و میخوام شغلی رو انتخاب کنم که مرتبط با اینا باشه. اما خب متاسفانه به توصیه اطرافیانم رفتم رشته علوم تجربی و الان سال آخرم، اما خب چیز زیادی از درس های این رشته نمیدونم چون اصن از اون اول علاقه نداشتم. الان هم نمیدونم چیکار کنم، بخاطر همین گفتم که از شما بپرسم که یه وقت به جمع بیکاران جامعه اضافه نشم.......

لطفا واضح جواب بدین خیلی ممنون

سلام

اگر در کشوری به جز ایران زندگی می‌کردیم بتون می‌گفتم بله می‌تونید به عنوان شغل اصلی نگاهش کنید، اما...

آدم باید واقعیت رو ببینه، من خودم خیلی به این کار علاقه دارم ولی نمیشه به عنوان شغل اصلی نگاهش کرد، چون به هر دلیلی ممکنه آقایون سایتتون رو فیلتر کنن، در این صورت شما کل کسب و کارتون رو از دست دادید و تموم.

هرچند که وبمستری می‌تونه درآمد خیلی بیشتر از یه شغل ثابت براتون داشته باشه ولی توصیه من اینه که وبمستری رو در کنار یه کار دیگه ادامه بدید وگرنه بعدا به مشکل می‌خورید، متاسفانه هنوز فرهنگ اینکه مردم باید برای محتوای دیجیتال هم پول پرداخت کنن جا نیفتاده بین ملت، پس اگر بخوایم واقع‌نگرانه ببینیم این مسئله رو باید بگم وبمستری رو به عنوان شغل اصلی انتخاب نکنید، اما از دستش هم ندید، چون بلاخره همین سایتی که الان دارید هم میتونه در آینده پیشرفت کنه، به نظر من سایت داشتن خودش یه جور سرمایه‌گذاریه برای آینده، اگر از الان خوب روش کار کنید یواش یواش به رتبه‌های بهتری میرسه و در آینده می‌تونه یه کمک خرجی براتون باشه، پس ولش نکنید که حیفه.

اما توصیه‌ی دوستانه‌ی خودم، زیاد روی سایت تفریحی وقت نذارید، یه سایت تخصصی راه‌اندازی کنید که مخاطبین تخصصی هم داشته باشید، اینجوری پلن‌های درآمدی خیلی بیشتری می‌تونید داشته باشید برای سایتتون، ضمن اینکه تولید محتوا دیگه براتون یه اجبار نیست و مجبور نیستید در مورد هرچیزی که ازش سر در نمیارید بنویسید، تو موضوع تخصصی خودتون کار می‌کنید و تولید محتوا هم براتون شبیه یه تفریح میشه.

قبل از اینکه بخواید تصمیم بگیرید که ادامه بدید یا نه اول یه کمی بیشتر به موضوع سایتتون دقت کنید :)

اول علاقه بعد پول، اینو از کسی بشنوید که عشق وبمستری بود، چندتا سایت تفریحی راه انداخت برای کسب درآمد، ولی بعد از اونهمه کار رفت سراغ یه سایت تخصصی و بلاخره تونست ازش پول در بیاره.

حتما هم مهم نیست تو زمینه‌ی تکنولوژی سایت بزنید، شما توی هر زمینه‌ای که تخصص دارید اگه محتوای دست اول به کاربر تحویل بدید خود به خود رشد می‌کنید،‌ اگر پزشکی می‌خونید تو همون زمینه‌ هم می‌تونید کار کنید.

من دانشجوی IT هستم و سایتم هم موضوعش آموزش آی تی هست، اون دوستمون توی زمینه‌ی موسیقی فعالیت می‌کنه، هرکسی با توجه به تخصصش بره جلو به مرور می‌تونه پیشرفت کنه.

ویرایش شده توسط Farshad
لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mahor گفته است :

سلام

سایت شما مسائل آموزشی تخصصی یا خدماتی نیست و نیاز نیست خیلی وقت بزارین براش مثلا می تونین یك تایم مشخص در روز بهش سر بزنید

ولی

كسب تبلیغات برای وبسایت آسونترین راه كسب دآمد هست و رنگ وبسایتتون به نظر من خوبه و شما از سایت های كلیكی كه بنر می دن

برای قرار دادن توی سایت می تونید حداقل ماهلی 300 الان از سایتتون در بیارین

دقت كنید كه وبمستری میتونه بهترین شغل دوم و بعضی جاها شغل اول باشه چراكه شما پولتون نمی خوابه ، مالیات و ، خرابی و ... ندارین 

ولی باید خلاق باشید برای كسب درآمد 

فقط تبلیغات بنری نیست

مثلا من برای سایتم كه یك سایت تخصصی هست

این راه ها رو برای كسب درآمد پیش روم دارم :

1.تبلیغات محیطی وبسایت

2.فروشگاه

3.تولید محتوی تخصصی : ضبط و ساخت دی وی دی های آموزشی كه در سایت هست 

4.پورسانت رپورتاژ آگهی یا تبلیغات پستی

5.آموزش آنلاین

یكم خلاقتر و تخصصی تر دنبال بشه می تونه حداقل شغل دوم امن و مطمئنی باشه .

ممنون

در 2 ساعت قبل، Farshad گفته است :

سلام

اگر در کشوری به جز ایران زندگی می‌کردیم بتون می‌گفتم بله می‌تونید به عنوان شغل اصلی نگاهش کنید، اما...

آدم باید واقعیت رو ببینه، من خودم خیلی به این کار علاقه دارم ولی نمیشه به عنوان شغل اصلی نگاهش کرد، چون به هر دلیلی ممکنه آقایون سایتتون رو فیلتر کنن، در این صورت شما کل کسب و کارتون رو از دست دادید و تموم.

هرچند که وبمستری می‌تونه درآمد خیلی بیشتر از یه شغل ثابت براتون داشته باشه ولی توصیه من اینه که وبمستری رو در کنار یه کار دیگه ادامه بدید وگرنه بعدا به مشکل می‌خورید، متاسفانه هنوز فرهنگ اینکه مردم باید برای محتوای دیجیتال هم پول پرداخت کنن جا نیفتاده بین ملت، پس اگر بخوایم واقع‌نگرانه ببینیم این مسئله رو باید بگم وبمستری رو به عنوان شغل اصلی انتخاب نکنید، اما از دستش هم ندید، چون بلاخره همین سایتی که الان دارید هم میتونه در آینده پیشرفت کنه، به نظر من سایت داشتن خودش یه جور سرمایه‌گذاریه برای آینده، اگر از الان خوب روش کار کنید یواش یواش به رتبه‌های بهتری میرسه و در آینده می‌تونه یه کمک خرجی براتون باشه، پس ولش نکنید که حیفه.

اما توصیه‌ی دوستانه‌ی خودم، زیاد روی سایت تفریحی وقت نذارید، یه سایت تخصصی راه‌اندازی کنید که مخاطبین تخصصی هم داشته باشید، اینجوری پلن‌های درآمدی خیلی بیشتری می‌تونید داشته باشید برای سایتتون، ضمن اینکه تولید محتوا دیگه براتون یه اجبار نیست و مجبور نیستید در مورد هرچیزی که ازش سر در نمیارید بنویسید، تو موضوع تخصصی خودتون کار می‌کنید و تولید محتوا هم براتون شبیه یه تفریح میشه.

قبل از اینکه بخواید تصمیم بگیرید که ادامه بدید یا نه اول یه کمی بیشتر به موضوع سایتتون دقت کنید :)

اول علاقه بعد پول، اینو از کسی بشنوید که عشق وبمستری بود، چندتا سایت تفریحی راه انداخت برای کسب درآمد، ولی بعد از اونهمه کار رفت سراغ یه سایت تخصصی و بلاخره تونست ازش پول در بیاره.

حتما هم مهم نیست تو زمینه‌ی تکنولوژی سایت بزنید، شما توی هر زمینه‌ای که تخصص دارید اگه محتوای دست اول به کاربر تحویل بدید خود به خود رشد می‌کنید،‌ اگر پزشکی می‌خونید تو همون زمینه‌ هم می‌تونید کار کنید.

من دانشجوی IT هستم و سایتم هم موضوعش آموزش آی تی هست، اون دوستمون توی زمینه‌ی موسیقی فعالیت می‌کنه، هرکسی با توجه به تخصصش بره جلو به مرور می‌تونه پیشرفت کنه.

ممنونم

در ۱ ساعت قبل، پویه گفته است :

ممنون

ممنون از راهنماییتون، فقط یه سوال برام پیش اومد.

اینکه شما گفتید تو سایت تفریحی لازم نیست مطلب بزارید و بهتره که یه سایت در تخصص خودتون داشته باشید.

صحبت شما درسته و من سعی میکنم یه سایت در زمینه مورد علاقه خودم که توش تخصص دارم راه بندازم ام خب مساله اینجاست که من تا الان روی این سایت تفریحی کار کردم و خب نمیتونم ولش کنم چون الان به جایی رسیده که میتونه پیشرفت کنه و به رتبه های بهتر برسه. شایدم منظور شما رو درست متوجه نشدم ولی فک کنم منظورتون این بود که سایت تفریحی نسبت به یه سایت تخصصی مدیریتش سخت تره و درامدش کمتره ...

من هم خیلی دوس داشتم که وارد رشته هایی مثل IT ، علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر بشم اما متاسفانه رشته تحصیلیم این اجازه رو بهم نمیده ... :(

لینک به ارسال

خواهش می كنم

نه منظور من این نبود كه كاملا سایت رو رها كنید .

به نظر من الان رنك سایتتون خوبه و می شه مقداری ازش درامد داشت ولی ...

برای اومدن به 100 سایت برتر و كسب درامد عالی  یك سایت تفریحی بدون تخصص كار سختیه

چرا كه هیچوقت مخاطب های شما مجبور نمی شن باز به سایتتون برگردن

اینا توضیحاتش طولانیه ... 

به سایت های رنك بالای ایران نگاه كنید متوجه می شید چی می گم .

پیشنهادم اینه كه شما كم كم سایتتون رو با یكسری پست های زنجیره ای و تخصصی به یك سمت بكشید .

مثلا سایت من اول فقط در مورد هارمونیكا (سازدهنی ) بود ولی كم كم دارم دیگر ساز های بادی رو وارد می كنم تا گستره كارم بیشتر بشه .

اینكه چجوری می خواید این كارو كنید باز كلی طولانی هست .

مثلا اینكه یك باكس بزارید تو سایت قیمت روز قطعات كامپوتر رو بزارید مدام تغییر كنه و از چندجا قیمت بگیرید 

اگه ندارید بخرید می تونید اونا رو لینك كنید

كم كم پست های تخصصی تكنولوژی بزارید

و ...

تا سایتتون جدا از پست های تفریحیش برای یك عده كاربردی باشه و برای پیگیری پست ها یا خبر ها یا قیمت ها و ... به سایتتون بیان .

لینک به ارسال

سلام

وقت بخیر

از مطالبتون ممنونم

دوستان سایتی که به رتبه الکسا 250 رسیده می خواستم بدونم به نظرتون چقدر بازدید داره حدودا و اینکه چقدر درآمد دار چنین سایتی؟

دو تا مدیر سایت های معروف خانم هستن و یکیشون رتبش 250 و یکی دیگشون 1800 هست می خواستم بدونم درآمد خوبی دارن از این سایت ها؟

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، MoReNu گفته است :

سلام

وقت بخیر

از مطالبتون ممنونم

دوستان سایتی که به رتبه الکسا 250 رسیده می خواستم بدونم به نظرتون چقدر بازدید داره حدودا و اینکه چقدر درآمد دار چنین سایتی؟

دو تا مدیر سایت های معروف خانم هستن و یکیشون رتبش 250 و یکی دیگشون 1800 هست می خواستم بدونم درآمد خوبی دارن از این سایت ها؟

درود
بستگی به این داره که فعالیت سایتشون در چه ضمینه ای هست
و در ضمن میتونن تبلیغات هم بذارن تو سایتشون
برای هر تبلیغ هم اگه ماهیانه بین 200 تا 500 هزار تومان بگیرن
درآمد قابل توجهی هست...

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

قطعا یک شغل با این سرعت ارتباطات و شلوغی های مردم خیلی هم مورد استقبال قرار می گیره اما چیزی که هست باید خیلی باهوش باشی و طبق سلیقه روز جامعه پیش بری چون رقابت بالاست اما در کل حتما شغل خیلی خوبیه موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...