ialireza

آموزش آنلاین برنامه نویسی با کد آکادمی

1 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

codeacademy-cover.png

همیشه وقتی میخواهیم یک زبان برنامه نویسی رو شروع به یادگیریش کنیم ، مهمترین دغدغه ، منابع یادگیری اون زبان هستش ، برای زبان هایی مثل C , C++ منابع آموزشی فارسی زبان فراوان هستش ، تا دلت بخواد سایت هایی هستن که آموزش میدن یا html خیلی منابع زیادی داره ، اما زبان هایی مثل js , python , ruby , … منابع فارسی زبانشون شاید ۱/۱۰ زبان های بالا باشه.

این موقع ما باید یا زبان خیلی قوی داشته باشیم یا از کتاب های فارسی استفاده کنیم ( که استفاده از کتاب برای اینکار پیشنهاد نمیشه )

چند وقت پیش که به دنبال یادگیری زبان پایتون بودم ، به یک سایتی برخوردم که منو شگفت زده کرد ، من سایت کد آکادمی (CodeAcademy) را پیدا کردم ، این سایت توسط چندین هکر ایجاد شده و آنها معتقد هستند که راحت ترین و بهترین روش یادگیری را دارا میباشد.

در کد آکادمی شما میتوانید مهارت های زیر را فراگیری کنید :

• جاوا اسکریپت
  • جی کوئری
  • پایتون
  • روبی
  • پایه های طراحی وب ( html , css , … )
  • کار با API ها
  • ایجاد یک وب اپلیکیشن کامل در قالب بک پروژه
  • و صد ها دوره آموزشی دیگر …

شیوه ی یادگیری در کدآکادمی به این صورت هستش که شما در هر قسمت نکته ای رو یاد میگیرید و باید برنامه ی کاری رو که بهتون میگه رو بنویسید و نتیجه بگیرید تا بتوانید به مرحله ی بعد بروید.

codeacademy-intro-capture.png

حتی اگر شما نتوانستید برنامه موردنظر خودرا بنویسید ، میتونید از قسمت راهنما (hint) استفاده کنید

اگر قصد یادگیری برنامه نویسی را دارید ، بهترین روش ، یادگیری در هنگام کار است ، هر چقدر هم که کتاب ها و مقاله های آموزشی رو حفظ باشید ، تا دست به کد نشوید ، هیچ وقت نمیتوانید کار خوبی رو ارایه کند. یکی از دوستانم یک شعاری رو داره که میگه : درگیری = یادگیری

با توجه به همین نکته یکی از بهترین منابع و سایت ها برای یادگیری ، کد آکادمی میباشد.

از طریق آدرس codeacademy.com میتوانید همین حالا یادگیری برنامه نویسی خودرا شروع کنید !

این معرفی رو توی وبلاگ خودم منتشر کرده بودم ، گفتم اینجا هم منتشر کنم شاید به درد دوستان بخوره

ویرایش شده در توسط ialireza
4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط mehran-b
      سلام بر دوستان و ستون های انجمن

در حال طراحی یک پلاگین خبرخوان هوشمند هستم که دو مشکل واقعا نمیدونم از کجاست مطرح میکنم انشاالله حل بشه.
      مود اول یه ارورلاگ هست مربوط به یکی از تیبل های پلاگین که همون ارور Error Code: 1062. Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' هست در حالی که من قبلش چک میکنم که وجود نداشته باشه همچین ردیفی در جدول و بعد insert میکنم.
      استرکچر تیبل به این شکل هست:

خوب همون طور که مشخصه ارور مربوط به ستون hash هست و ستون id یونیک و دو ستون status و time صرفا index هستند و یونیک نیستند.
      کدی که باهاش چک میکنم که همچین رکوردی هست و اگر نبود insert میکنم اینه:
      foreach($post_link as $link) : if($wpdb->get_var($wpdb->prepare("SELECT id FROM $table_name WHERE hash = %s", hash('sha256', $link))) === null) $wpdb->insert($table_name, array('hash' => hash('sha256', $link), 'link' => $link, 'status' => 'Q', 'source_name' => $source_name, 'time' => date("Y-m-d H:i:s")), array('%s', '%s', '%s', '%s', '%s')); endforeach; خوب میریم سراغ موردی بعدی مورد بعدی هم یه ارورلاگه که مطمئنم مربوط به افزونه ام میشه ولی به یکی از فایل اصلی وردپرس اشاره میکنه ارورلاگ اینه:
      Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/htdocs/XXXXXXX/wordpress/wp-includes/class-wp-list-util.php on line 153 البته به یه موردی اشاره کنم که wp_list_pluck رو مستقیم توی کدهای افزونه استفاده نکردم ولی شاید توابع دیگه وردپرس که استفاده کردم توی پلاگین از این تابع استفاده کنند.
      توابعی که از وردپرس استفاده کردم توی پلاگینم اینا هستند:
      get_option(); wp_die(); apply_filters(); register_activation_hook(); $wpdb::get_var(); $wpdb::get_charset_collate(); dbDelta(); wp_insert_category(); add_action(); add_menu_page(); get_current_screen(); update_option(); add_option(); wp_remote_get(); wp_remote_retrieve_response_code(); wp_nonce_field(); $wpdb::insert(); wp_insert_post(); wp_set_post_terms(); wp_update_post(); wp_get_post_terms(); $wpdb::get_row(); $wpdb::update(); تشکر از راهنماییتون.
      یا حق
    • توسط mohandes1900
      سلام کسی میتونه کمک کنه بهم میخوام سایتم رو توی موتور جست و جوی بایدو baido.com ثبت کنم....
      آدرس سایتم https://www.fooji.ir
      کمک لطفا ......
    • توسط Codepin
      سلام.
      دوستان بنده الان درحال پرسوجو برای بهترین قیمت برای نوشتن برنامه زیر برای سایت فروشگاهیمون هستم. لطف میکنید قیمت پایه رو برای اینکار به من بگید.
      قصد داریم برنامه ای نوشته بشه که کاربران بتونن به تعداد نامحدود در سایت ثبت نام کنن و محصولات خودشونو برای فروش قرار بدن و زمانی که خریدار ، هر محصوله این کاربر رو  سفارش میده یا خریداری میکنه ، اطلاعات سفارش مشتری ، نام محصول خریداری یا سفارش داده شده ، و همچنین مشخصات محصول مثل رنگ و سایز و... بلافاصله بعد از سفارش به کاربری که محصول رو ثبت کرده ارسال بشه و همچنین این اطلاعات علاوه بر فروشنده به مدیر اصلی سایت نیز ارسال بشه. 
      لطفا بگید که برای این بخش از برنامه نویسی که بدون نقص نوشته بشه چه مقدار باید هزینه کنیم...
    • توسط hawra
      بنام خداوند

ببخشید، چگونه می شود یک سایت رادیوی آنلاین داشته باشیم؟

درود بر شما عزیزان و همراهان گرامی
      لطفا برای تشکیل یه تیم منسجم برای توسعه یه سیستم مدیریت محتوای تقریبا بومی سازی شده اگر توانایی همکاری دارید در این موضوع اعلام بفرمائید
      تا بعد از بررسی های کافی برای تشکیل تیم اقدام کنیم
      سپاس از لطف  و توجه تون عزیزان