رفتن به مطلب

آموزش آنلاین برنامه نویسی با کد آکادمی

پست های پیشنهاد شده

codeacademy-cover.png

همیشه وقتی میخواهیم یک زبان برنامه نویسی رو شروع به یادگیریش کنیم ، مهمترین دغدغه ، منابع یادگیری اون زبان هستش ، برای زبان هایی مثل C , C++ منابع آموزشی فارسی زبان فراوان هستش ، تا دلت بخواد سایت هایی هستن که آموزش میدن یا html خیلی منابع زیادی داره ، اما زبان هایی مثل js , python , ruby , … منابع فارسی زبانشون شاید ۱/۱۰ زبان های بالا باشه.

این موقع ما باید یا زبان خیلی قوی داشته باشیم یا از کتاب های فارسی استفاده کنیم ( که استفاده از کتاب برای اینکار پیشنهاد نمیشه )

چند وقت پیش که به دنبال یادگیری زبان پایتون بودم ، به یک سایتی برخوردم که منو شگفت زده کرد ، من سایت کد آکادمی (CodeAcademy) را پیدا کردم ، این سایت توسط چندین هکر ایجاد شده و آنها معتقد هستند که راحت ترین و بهترین روش یادگیری را دارا میباشد.

در کد آکادمی شما میتوانید مهارت های زیر را فراگیری کنید :

• جاوا اسکریپت
  • جی کوئری
  • پایتون
  • روبی
  • پایه های طراحی وب ( html , css , … )
  • کار با API ها
  • ایجاد یک وب اپلیکیشن کامل در قالب بک پروژه
  • و صد ها دوره آموزشی دیگر …

شیوه ی یادگیری در کدآکادمی به این صورت هستش که شما در هر قسمت نکته ای رو یاد میگیرید و باید برنامه ی کاری رو که بهتون میگه رو بنویسید و نتیجه بگیرید تا بتوانید به مرحله ی بعد بروید.

codeacademy-intro-capture.png

حتی اگر شما نتوانستید برنامه موردنظر خودرا بنویسید ، میتونید از قسمت راهنما (hint) استفاده کنید

اگر قصد یادگیری برنامه نویسی را دارید ، بهترین روش ، یادگیری در هنگام کار است ، هر چقدر هم که کتاب ها و مقاله های آموزشی رو حفظ باشید ، تا دست به کد نشوید ، هیچ وقت نمیتوانید کار خوبی رو ارایه کند. یکی از دوستانم یک شعاری رو داره که میگه : درگیری = یادگیری

با توجه به همین نکته یکی از بهترین منابع و سایت ها برای یادگیری ، کد آکادمی میباشد.

از طریق آدرس codeacademy.com میتوانید همین حالا یادگیری برنامه نویسی خودرا شروع کنید !

این معرفی رو توی وبلاگ خودم منتشر کرده بودم ، گفتم اینجا هم منتشر کنم شاید به درد دوستان بخوره

ویرایش شده توسط ialireza
لینک به ارسال
  • 6 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...