رفتن به مطلب

ریدایرکت کاربر به صفحه ارجاع پس از لاگین

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان. وقت همگی بخیر باشه

همونطور که از عنوان مشخصه بدنبال روشی هستم تا بشه کاربر رو پس از لاگین به صفحه قبلی یعنی صفحه ارجاع هدایت کنه. تو سایتای وطنی و خارجی جستجوی زیادی کردم. یا ازشون سر درنیاوردم یا اینکه کدها جواب نمیدادن.

روند کار به این شکله که کاربر تو یه صفحه برای دانلود فایلی اگر ورود نکرده باشه مجبوره روی لینکی که لینک صفحه لاگینه کلیک کنه و وارد صفحه لاگین بشه. حالا میخوام بعد از اینکه لاگین کرد دوباره برگرده به صفحه قبلی.

ممنون میشم دوستانی که از چگونگیش اطلاع دارن یا قبلا انجامش دادن راهش رو بهم بگن.

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، maraljoon گفته است :

سلام دوستان. وقت همگی بخیر باشه

همونطور که از عنوان مشخصه بدنبال روشی هستم تا بشه کاربر رو پس از لاگین به صفحه قبلی یعنی صفحه ارجاع هدایت کنه. تو سایتای وطنی و خارجی جستجوی زیادی کردم. یا ازشون سر درنیاوردم یا اینکه کدها جواب نمیدادن.

روند کار به این شکله که کاربر تو یه صفحه برای دانلود فایلی اگر ورود نکرده باشه مجبوره روی لینکی که لینک صفحه لاگینه کلیک کنه و وارد صفحه لاگین بشه. حالا میخوام بعد از اینکه لاگین کرد دوباره برگرده به صفحه قبلی.

ممنون میشم دوستانی که از چگونگیش اطلاع دارن یا قبلا انجامش دادن راهش رو بهم بگن.

سلام ، این آدرسی ک فرستادمو مطالعه کنید.

https://firstsiteguide.com/how-to-redirect-users-in-wordpress/

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، Ghasemi گفته است :

سلام ، این آدرسی ک فرستادمو مطالعه کنید.

https://firstsiteguide.com/how-to-redirect-users-in-wordpress/

ممنونم.

تو این لینکی که گذاشتید روش های مختلف هست . مثلا ریدایرکت به صفحه دلخواه یا رندوم و ... ولی در مورد اینکه بعد لاگین به صفحه ارجاع برگرده چیزی نگفته بود.

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، maraljoon گفته است :

ممنونم.

تو این لینکی که گذاشتید روش های مختلف هست . مثلا ریدایرکت به صفحه دلخواه یا رندوم و ... ولی در مورد اینکه بعد لاگین به صفحه ارجاع برگرده چیزی نگفته بود.

آدرس صفحه ی ارجاعتون و بزارید جای اون صفحه ی دلخواه .

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Ghasemi گفته است :

آدرس صفحه ی ارجاعتون و بزارید جای اون صفحه ی دلخواه .

مشکل همینجاس. صفحه ارجاع یه صفحه ثابت نیست.

فرض کنید تو سایت تعداد زیادی مطلب داریم. و کاربر یکی از این مطالب رو باز کرده. برای خوندن مطلب کامل لازمه که لاگین کنه. بعد از لاگین میخوام برگرده به مطلبی که داشته میخونده. برای همین نمیتونم یه لینک ثابت برای ارجاع بهش بدم.

لینک به ارسال

سلام و درود @maraljoon

اونجا که میخواید لینک صفحه لاگین رو بذارید باید بهش پارامتر redirect_to هم اضافه کنید.

مثلا اگر تا الان لینک صفحه لاگین رو این شکلی میگرفتین:

<?= esc_url(wp_login_url()); ?>

الان بیاید این شکلی بگیرید:

<?= esc_url(wp_login_url(get_permalink())); ?>

در اینصورت صفحه ای که ازش رفته به صفحه لاگین میشه مقدار پارامتر redirect_to و در نتیجه بعد لاگین به صفحه ای که بود ریدایرکت میشه.

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

سلام و درود @maraljoon

سلام جناب مهران. وقتتون بخیر.صفحه لاگینم اختصاصیه و کدنویسی کردم. در این صورت میشه از این روش استفاده کرد؟

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، maraljoon گفته است :

سلام جناب مهران. وقتتون بخیر.صفحه لاگینم اختصاصیه و کدنویسی کردم. در این صورت میشه از این روش استفاده کرد؟

در اینصورت باید به صفحه لاگین اختصاصیتون پارامتری مثل redirect_to که بالا توضیح دادم اضافه کنید و بعد چک کنید اگر این پارامتر مقدار داشت بعد از لاگین موفق ریدایرکت به مقدار پارامتر تعریف شده رو انجام بدید.

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

در اینصورت باید به صفحه لاگین اختصاصیتون پارامتری مثل redirect_to که بالا توضیح دادم اضافه کنید و بعد چک کنید اگر این پارامتر مقدار داشت بعد از لاگین موفق ریدایرکت به مقدار پارامتر تعریف شده رو انجام بدید.

تابع رو تو صفحه لاگین گذاشتم. یه خروجی میده که تکراریه. یعنی از هر لینکی وارد صفحه لاگین بشم فرقی نداره. در هر صورت یه مقدار تکراری نمایش میده

روش درست استفاده از این تابع توصفحه لاگین اختصاصی به چه شکله؟

ویرایش شده توسط maraljoon
لینک به ارسال
در هم اکنون، maraljoon گفته است :

روش درست استفاده از این تباع توصفحه لاگین اختصاصی به چه شکله؟

شما خودت داری میگی اختصاصیه.

من نمیدونم اختصاصی شما به چه شکله.

فقط کافیه اونجایی که لینک به صفحه لاگین رو نمایش میدید تهش یه پارامتر بزنید با آدرس صفحه جاری که آدرس صفحه جاری هم توی وردپرس get_permalink بهتون میده.

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، mehran-b گفته است :

ببخشید دقیقا متوجه نشدم باید چیکار کنم :rolleyes:. منظورتون اینه که به لینک صفحه لاگین که میخوام به کاربر نشون بدم این کد رو اضافه کنم؟ بعد از اینکه کاربر وارد صفحه لاگین شد و لاگین کرد چطور خودکار برمیگرده به صفحه قبلی؟

لینک به ارسال
در هم اکنون، maraljoon گفته است :

ببخشید دقیقا متوجه نشدم باید چیکار کنم :rolleyes:. منظورتون اینه که به لینک صفحه لاگین که میخوام به کاربر نشون بدم این کد رو اضافه کنم؟ بعد از اینکه کاربر وارد صفحه لاگین شد و لاگین کرد چطور خودکار برمیگرده به صفحه قبلی؟

فرض کنیم صفحه لاگین شما اینه آدرسش:

http://domain.com/login/

میاید بهش یه پارامتر اضافه میکنید برای اینکه صفحه ای که ازش رفتیم وی صفحه لاگین رو داشته باشیم.

http://domain.com/login/?redirect_to=<?= esc_url(get_permalink()); ?>

این شد آدرس ورود به صفحه لاگین.

یه عملیاتی باید بعد از سابمیت فرم لاگین و موفقیت آمیز بودن لاگین انجام بدید که عبارت است از اینکه مقدار redirect_to رو میگیرد و به اون مقدار کاربر رو ریدایرکت میکنید.

لینک به ارسال
در در 11/11/2018 at 16:30، mehran-b گفته است :

ممنونم از شما.

متاسفانه نتونستم به درستی انجامش بدم. تا اونجایی که لینک redirect_to  رو اضافه میکنه به url درسته. ولی نمیدونم چطور این لینک رو بعد سابمیت فرم لاگین بهش بدم که ریدایرکت کنه بهش.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، maraljoon گفته است :

ممنونم از شما.

متاسفانه نتونستم به درستی انجامش بدم. تا اونجایی که لینک redirect_to  رو اضافه میکنه به url درسته. ولی نمیدونم چطور این لینک رو بعد سابمیت فرم لاگین بهش بدم که ریدایرکت کنه بهش.

بله درسته تا اونجایی که redirect_to اضافه بشه به صفحه ای که فرم لاگین توشه که ساده است.

بقیه ماجرا هم برای شما ساده باید باشه چون خودتون فرم لاگین رو پیاده کردید.

کافیه بعد از اینکه با wp_singon ورود با موفقیت انجام شد با تابع wp_redirect کاربر رو به مقدار پارامتر redirect_to ریدایرکت کنید.

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mehran-b گفته است :

درسته. اصلا به این بخش توجه نکرده بودم.

حالا به چه شکل باید پارامتر rederect_to رو تو wp_redirect استفاده کنم؟

لینک به ارسال
  • 3 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...