رفتن به مطلب

ایجاد مشکل خود به خود

پست های پیشنهاد شده

سلام

بنده زیاد با php و وردپرس آشنا نیستم.

بنده یک سایت وردپرس داشتم که در واقع ووکامرس بود با کلی افزونه و تم اینجور چیزا که نزدیک به 3-4 سال کار خیلی خوب کار میکرد.

بنا به درخواست صاحب سایت برای مدتی خواست که سایت به حالت تعلیق در بیاد واسه همینم من توی فایل function.php مربوط به تم یه کد کوچولو اضافه کردم واسه بالا نیومدن سایت . این کد : 

function under_construction_mode() {
    if ( !current_user_can( 'edit_themes' ) || !is_user_logged_in() ) {
        wp_die('در حال بروز رسانی...');
    }
}

add_action('get_header', 'under_construction_mode');

که بعدش اوکی بود سایت رو باز میکردی می نوشت در حال بروز رسانی و خیلی عادی.

یه یکی دو ماهی گذشت اومدم سایت رو باز کنم که از حالت معلق درش بیارم دیدم میزنه Error establishing a database connection. 

بعد به قسمت مدیریت سایت رفتم /wp-admin دیدم که زده ارتباط شما با دیتابیس مشکل داره لطفا فایل wp-config.php رو بررسی کنید. رفتم فایل رو باز کردم دیدم تو قسمت های DB_HOST و DB_PASSWORD و... اینا اصلا یه سری اطلاعات الکی هست ، مثلا DB_USER رو زده بود ttttttest.

خلاصه اینا رو تغییر دادم به اطلاعات دیتابیس هاست خودم . اینم بگم که دیتابیس ظاهرا هیچ مشکلی نداره و همه دیتاها سر جای خودش هست. همینطور فایل های هاست که عمدش تو wp-content هست ، یعنی تم و عکس ها و .... همه اینا.

بعد که اطلاعات کانکت به دیتا بیس رو تغییر دادم به همون جای اصلی خودش یعنی هاست خودم . وقتی سایت رو باز میکنم میزنه که به وردپرس خوش آمدید این حرفا یعنی انگار که تازه نو ریختی میخوای نصب کنی . تو بخش /wp-admin مدیریت هم که میری ، میره به صفحه /wp-admin/install.php میگه زبان رو انتخاب کن و برو مرحله بعد و نام سایت رو بزن و ... این چیزا ، بعد که میزنی پیام میده میگه "تموم شد به همین راحتی" یعنی اطلاعات دبتابیس این چیزا رو هم نمیگیره. 

به وارد مدیریت میشی انگار همه چی نو نو هست ، یه وردپرس جدید نصب کردی.

حالا من نمیدونم واقعا چه اتفاقی افتاده.

در ضمن از پشتیبان هاست هم خواستم که یه بک ری استور کنه ببینم مشکل حل میشه . که گفتن این مشکل نرم افزاری و مربوط به برنامتون هست. قدیمترین بک آپی که ما داریم واسه 30 روز قبل هست . که به همون تاریخ 30 روز قبل هم ری‌استور کردن ولی باز همون شکلی همون مشکل پابرجا بود.

لطفا از دوستان و اساتیدی که در این زمینه تجربه و تبحر دارن منو راهنمایی کنند ممنون میشم.

ویرایش شده توسط shahrooztk
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...