رفتن به مطلب

تفاوت رتبه وب سایت در نتایج گوگل با کونسول گوگل

zuhair

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت دوستان عزیز . 

آقا من یه موردی برام پیش اومده : وب سایتی دارم که تفاوتی در رتبه ی جستجوی عبارت مورد نظر در نتایج گوگل و کونسول گوگل دارد. 

برای مثال در جستجوی عبارت مورد نظر رتبه 7 و 8 صفحه اول هست یا حتی پایین تر هم میاد ولی در کونسول رتبه از 3 هم پایین نیامده یعنی همیشه جز سه تای اول بوده. حتی کوئری های موجود رو هم رعایت میکنم مثل : device , country , page , query . با یه گوشی نگاه میکنم تفاوت داره با یه گوشی دیگه .

ممنون میشم علت این تفاوت ها را بفرمایید 

پیشاپیش از وقتی که میزارید کمال تشکر رو دارم

ویرایش شده توسط zuhair
لینک به ارسال

در کنسول فکر کنم براساس نتایج گوشی رتبه را بهتون میده. یعنی وقتی با گوشی سرچ میکنی رتبه درست است ولی با دسکتاپ نتایج پایینتر میاد

لینک به ارسال

اره منم اولویتم بر اساس گوشی هست ولی تفاوت در رتبه ی واقعی (وقتی سرج معمولی میکنیم) با رتبه ای که کنسول گوگل نشون میده هست . اون رو نمیدونم چرا . وقتی سایتت رتبه 2 هست چرا باید پایین تر نشون بده

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، zuhair گفته است :

اره منم اولویتم بر اساس گوشی هست ولی تفاوت در رتبه ی واقعی (وقتی سرج معمولی میکنیم) با رتبه ای که کنسول گوگل نشون میده هست . اون رو نمیدونم چرا . وقتی سایتت رتبه 2 هست چرا باید پایین تر نشون بده

سلام

اون چیزی که داخل سرچ‌کنسول نشون داده میشه میانگین سرچ‌های اون بازه‌ی زمانی در لوکیشن‌های مختلف و دستگاه‌های مختلفه و با اکانت‌های مختلفه.

مثلا ممکنه شما توی یک نتیجه با آی‌پی کشور ایران توی موبایل رتبه‌ی 1 باشید ولی دقیقا با همون کیورد با آی‌پی آمریکا رتبه‌ی 10 باشید، میانگین این‌دوتا میشه 5.5 درحالی که وقتی خودتون سرچ میکنید رتبه‌ی 1 هستید و به اشتباه اینجور برداشت می‌کنید که آمار سرچ‌کنسول نادرسته.

شما اون چیزی که سرچ‌کنسول بهتون میگه رو ملاک قرار بدید، اون درسته.

لینک به ارسال

دقیقا درست میفرمایید. من فیلترهایی که وجود دارند رو هم اعمال میکنم . مثلا نوع دیوایس : گوشی ر انتخاب میکنم ، مکان ایران رو انتخاب میکنم ، عبارت مورد نظر رو هم انتخاب میکنم از قسمت کوئری ، حتی صفحه ی موردنظر رو هم انتخاب میکنم و با اینها رتبه رو بدست میارم. برای دیروز و امروز و روزهای گذشته هم که مشخص  هست . ولی با رتبه ی توی گوشی فرق داره. این علتش چی میتونه باشه؟ 

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، zuhair گفته است :

دقیقا درست میفرمایید. من فیلترهایی که وجود دارند رو هم اعمال میکنم . مثلا نوع دیوایس : گوشی ر انتخاب میکنم ، مکان ایران رو انتخاب میکنم ، عبارت مورد نظر رو هم انتخاب میکنم از قسمت کوئری ، حتی صفحه ی موردنظر رو هم انتخاب میکنم و با اینها رتبه رو بدست میارم. برای دیروز و امروز و روزهای گذشته هم که مشخص  هست . ولی با رتبه ی توی گوشی فرق داره. این علتش چی میتونه باشه؟ 

خب این مواردی که میفرمایید یکسری از عوامل تاثیر گذار در نتایج هست.

خیلی عامل وجود داره برای این مورد، مثلا شما اگر توی اکانت گوگلتون لاگین باشید سایت خودتون رو چون که معمولا بیشتر بهش سر میزنید توی نتایج بالا نشون میده، اما به فرض اگر من سرچ کنم ممکنه جایگاه متفاوت باشه، شما هرچقدر هم تیو فیلترها تنظیم کنید هیچ‌موقع نمیتونید کل این پارامترها رو در نظر بگیرید.

یا مثلا ممکنه کسی که توی تهران سرچ میکنه با کسی که توی اصفهان سرچ میکنه متفاوت بیاد براش، نوع گوشی‌ها همینطور (مثلا من با اپل بزنم یا اندروید) و...

درکل اینقدر پارامترها زیاده که عملا نمیشه دلیل این مورد رو پیدا کرد، اما برای بررسی بیشتر کیورد و آدرس سایتتون رو بگید تا منم سرچ کنم ببینیم نتایجی که برامون میاره یکسانه یا خیر.

لینک به ارسال

در 18 دقیقه قبل، فرشاد گوهری گفته است :

خب این مواردی که میفرمایید یکسری از عوامل تاثیر گذار در نتایج هست.

خیلی عامل وجود داره برای این مورد، مثلا شما اگر توی اکانت گوگلتون لاگین باشید سایت خودتون رو چون که معمولا بیشتر بهش سر میزنید توی نتایج بالا نشون میده، اما به فرض اگر من سرچ کنم ممکنه جایگاه متفاوت باشه، شما هرچقدر هم تیو فیلترها تنظیم کنید هیچ‌موقع نمیتونید کل این پارامترها رو در نظر بگیرید.

یا مثلا ممکنه کسی که توی تهران سرچ میکنه با کسی که توی اصفهان سرچ میکنه متفاوت بیاد براش، نوع گوشی‌ها همینطور (مثلا من با اپل بزنم یا اندروید) و...

درکل اینقدر پارامترها زیاده که عملا نمیشه دلیل این مورد رو پیدا کرد، اما برای بررسی بیشتر کیورد و آدرس سایتتون رو بگید تا منم سرچ کنم ببینیم نتایجی که برامون میاره یکسانه یا خیر.

بله ممنون . بی زحمت تو گوشی برای عبارت " پیچ رولپلاک سنگ نما " ببینید شرکت بهمنی (bahmanico) و امیدراپل (omidrappel) چندمن؟؟ 

ویرایش شده توسط zuhair
لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، zuhair گفته است :

بله ممنون . بی زحمت تو گوشی برای عبارت " پیچ رولپلاک سنگ نما " ببینید شرکت بهمنی (bahmanico) و امیدراپل (omidrappel) چندمن؟؟ 

برای من بهمنی لینک 10 میاد و امیدراپل لینک 11 (لینک 1 صفحه 2)

لینک به ارسال

ممنون مهندس . البته تو این اواخر چندین بار گزینه ی فچ رو زدم بعلت تغییراتی که داده بودم. فک کنم بخاطر اون هست . تغییرات در همه جا منتشر نشده . مثلا با یه آی پی میزنم عنوانی (title)  رو میاره که مثلا چند روز پیش اون بوده وبا یه آپی پی دیگه میزنم عنوان درست هست . درحالیکه بعد از زدن گزینه fetch باید آپدیدت میشد ولی تغییرات برای اون قسمت اعمال نشده. فقط علتی که میتونه داشته باشه اینه 

ویرایش شده توسط zuhair
لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، zuhair گفته است :

ممنون مهندس . البته تو این اواخر چندین بار گزینه ی فچ رو زدم بعلت تغییراتی که داده بودم. فک کنم بخاطر اون هست . تغییرات در همه جا منتشر نشده . مثلا با یه آی پی میزنم عنوانی (title)  رو میاره که مثلا چند روز پیش اون بود و الان بعد از زدن گزینه fetch باید آپدیدت میشد ولی تغییرات برای اون قسمت اعمال نشده. فقط علتی که میتونه داشته باشه اینه 

حالا امیدوارم که مشکل حل بشه، ولی یکبارم خودتون توی حالت incognito مروگرتون سرچ کنید ببینید توی کدوم جایگاه نشون میده سایتتون رو.

موفق باشید

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، فرشاد گوهری گفته است :

حالا امیدوارم که مشکل حل بشه، ولی یکبارم خودتون توی حالت incognito مروگرتون سرچ کنید ببینید توی کدوم جایگاه نشون میده سایتتون رو.

موفق باشید

ممنون از لطفت. من اصلا با گوشیم لاگین نیستم. و به اون حالتی که میفرمایید سرچ میکنم. به هر حال ممنون ار وقتی که گذاشتید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...