رفتن به مطلب

افزودن ستون سمت چپ به سایت وردپرسی

پست های پیشنهاد شده

با سلام

یه نکته رو بگم من اومدم تو این انجمن عضو شدم که لطف کنین به سوالام جواب بدین ، پس ناامیدم نکنین، من تازه کارم.

می خواستم بپرسم چطوری می تونم واسه ی سایتم ستونی سمت چپش اضافه کنم؟(سایدبار سمت چپ)

این آدرس سایتمه و همچین چیزی نداره:

ansaralhosein.com

من فقط توی قالب اصلی سایتم یه فایل با نام sidebar.php اضافه کردم.

لطفا جواب بدینننننن

اگه لازمه بگین کجا رو بخونم یا چه کدی رو استفاده کنم

لینک به ارسال

خیلی ممنون آقا فرزاد.

من الان توی قالب اصلی سایتم functions.php رو دارم که برنامه زیر رو توش ریختم- سایدبار.پی اچ پی هم هست. ولی توی قسمت ابزارک های ورد پرس برای همشون نوشته ابزارک های غیر فعال .حالا بفرمایید با چه دستوری باید اونها رو فعال کنم؟؟ و کدوم قسمت style.php بذارم؟؟؟

محتوای فانکشنس:

<?php

if ( function_exists('register_sidebar') )

register_sidebar(array(

'before_widget' => '',

'after_widget' => '',

'before_title' => '<h4>',

'after_title' => '</h4>',

));

?>

محتوای ساید بار:

<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar')

|| !dynamic_sidebar() ) : ?>

<?php endif; ?>

لینک به ارسال

اول اینکه اون غیر فعال ها قابل فعال شدن هستند و در واقع باید drag و drop بشن روی مکان ابزارک قابل استفاده ی قالب شما .

دوم اینکه فایل style قالب نباید php قرار داده بشه . فرمت اون فایل css هست که در بر دارنده کد های لازم برای ظاهر و شکل و شمایل سایت میشه .

بعد از اضافه کردن کد هایی که دادید ، باید یک ابزارک دلخواه از بین ابزارک های فعال (منوی ابزارک های در دسترس) بزارید روی منوی سمت چپ تا فعال بشه و در قالب تون نمایش داده بشه .

لینک به ارسال

آدرستون برای من باز نشد ظاهرا دامین اشتباهه

بحث ابزارک همونطور که دوستمون گفتند دو نکته متفاوت

اول اینکه شما امکانی بیابید که از منوی ابزارک ها در پیشخوان بتوانبید ابزارک ها را به ستون کناری منتقل کنید

و بعد قرار دادن این ستون کناری در صفحه

مرحله اول کار را با کدهایی که دارید انجام می دهید و در مرحله بعد بخشی را که به عنوان محتوای سایدبار در کدتان مشخص شده در داخل

<div class="sidebar">
کدهای php موجود
</div>

قرار می دید و این کدها را می تونید در فایل sidebar.php کپی کنید یا در داخل قالب و اگر در sidebar.pho قرار دادید با قرار دادن کد زیر در قالب اونرو به قالب معرفی می کنید

<?php include (TEMPLATEPATH . '/sidebar.php'); ?>

این کد را در صفحات index.php, page.php, single.php,archives.php,category.php (هرکدام راکه دارید) در یک محل ثابت در خارج از حلقه قرار می دهید یکی از مناسب ترین جاها می تواند درست قبل از کد

<?php get_footer(); ?>

باشد به این ترتیب ابزارک شما در صفحه دیده می شود اما نه در جای اصلی بلکه در زیر نوشته های سایت برای اینکه آن بخش به یک نوار کناری تنبدیل شود باید رفت سراغ css که هر وقت باقی کتارها را انجام دادید بفرمایید تا برسیم به آن قسمت

پی نوشت

لطفا از نوشتن موارد غیر مرتبط به مشکل پرهیز کنید تا دیگران هم بتوانند به راحتی مطلب را در نتایج جستجو بیابند و از آن استفاده کنند

لینک به ارسال

ببخشید آقا فرزاد منظورم همون style.css بود اشتباه نوشتم.

استاد عزیز خیلی ممنون- این کارایی که گفتین رو انجام میدم ببینم چی میشه؟؟؟

برای شما هیچ صفحه ای باز نمیشه یا حداقل صفحه ی اول میاد! من آدرس رو درست نوشتم. مشکل از چیه؟؟؟

ویرایش شده توسط karaneha
لینک به ارسال

با سلام مجدد

من ابزارک ها رو با درگ کردن به ستون کناری میبرم، مثلا ابزارک متن php نوای سایت.

این کد

رو توی همه ی اون صفحاتی که گفتین بذارم یا فقط داخل یک صفحه کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این کد رو توی دیگه توی چه صفحه ای بذارم؟؟؟؟(اسم صفحه رو لطفا بگین: مثلا:سینگل.پی اچ پی

من کد بالا رو فقط داخل index.php قبل از <?php get_footer(); ?> گذاشتم. ولی هیچی نشد؟

دقیقا محتوای فایل sidebar.phpباید چی باشه؟

(یه نکتم اینکه من تا حالا قالب سایتم نه ستون چپ داشته نه راست)

این عکسا رو هم ببینید:

ویرایش شده توسط karaneha
لینک به ارسال

سه دسته کد دارید

functions.php :

if ( function_exists('register_sidebar') )
register_sidebar(array(
'before_widget' => '',
'after_widget' => '',
'before_title' => '<h4>',
'after_title' => '</h4>',
));

sidebar.php

<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar')
|| !dynamic_sidebar() ) : ?>
<?php endif; ?>

index.php, page.php, single.php,archives.php,category.php

باید فایل sidebar.php در پوشه ی اصلی قالب یعنی کنار style.css وجود داشته باشه

اگر کدها را اشتباه وارد کنید سایت با ارور مواجه می شه اینکه هیچ اتفاقی نمی افته یعنی یا کش فعاله یا تغییرات اعمال نشده کش ها را غیر فعال کنید و پاک کنید تا بعد از اعمال تغییرات

لینک به ارسال

سلام ببخشید کش چیه؟؟ :rolleyes::wub::D

از روی همون عکسی که گذاشتم معلومه sidebar.php کجاست.

آقای استاد خیلی ممنون- درست همونطوری که شما فرموده بودید این سایدبار در انتهای صفحه و قبل از فوتر نمایش داده میشه.

لطفا اگه زحمتی نیست بریم مرحله ی بعدی....

خیلی خیلی ممنون

ویرایش شده توسط karaneha
لینک به ارسال

نه از این عکس مشخص نیست اگر sidebar.php را در یک زیر پوشه هم بسازید همین را خواهید دید ولی کدهایی که قبلا عرض کردم باید تغییر کنند

البته اگر سایدبار را دیدید که جاش درسته

کش و کوکی نسخه ای کپی شده از سایت هستند که مرورگر شما (کوکی) و سایت شما (کش) را می سازند کش ممکن است در سرور هم ساخته شود و مدت انقضای معمول کش سرو 5 یا 10 دقیقه است یعنی تغییرات را بعد از 5 یا ده دقیقه می توانید با رفرش صفحه ببینید

روی صفحه راست کلیک کنید و view page source را انتخاب کنید در صفحه جدید (صفحه ای که از کدهای سایت باز می شود) به ترتیب کنترل +a و کنترل + c را بگیرید و در یک نوت پد کنترل +v تا کدها کپی شوند فایل را در فرمت utf-8 ذخیره کنید و بهمراه فایل style.css در قالبتان به وسیله ویرایشگر پیشرفته در همین باکس قرار دهید اینجا

البته اگر سایت آنلاینه آدرس هم می تونید بگذارید

ویرایش شده توسط imanfakhar
لینک به ارسال

با سلام خیلی ممنون- کاش می شد این آیکون تشکر رو چند بار انتخاب کرد ؛ من تا صبح میزدم تشکر! خیلی ساده توضیح میدید؛عالیه!

سایت آنلاینه میتونید ببینید: www.ansaralhosein.com اگه موفق نشدید ببینید اطلاع بدید.

فقط وقتی وارد شدید یکبار روی گزینه ی صفحه ی اصلی بزنید.

ممنون

ولی style.css رو گذاشتم.

ویرایش شده توسط karaneha
لینک به ارسال

صفحه ایندکس سایت شما هنگ می کنه آدرس یکی از پست هاتون را بگذارید تا بعد از این مورد اگر خواستید مشکل هنگ صفحه هم بررسی بشه

این آدرسی که دادید اصلا تحت وردپرس نیست گزینه صفحه اصلی هم نداره یک فرم ورود بدون اکشنه و یک لینک به طراح فناوری اطلاعات عصرنوین

لینک به ارسال

چرا واسه من هنگ نمیکنه؟ این آدرس:

http://ansaralhosein...ory/news/h-news

من از امروز صبح مشکل سرویس دهنده هم پیدا کردم و متاسفانه تعداد زیادی از آدرس ها را نمی توانم باز کنم (البته شاید با وی پی ان بشه ولی من دسترسی ندارم) و فکر هم می کنم برطرف شدن مشکل به شنبه بر می گرده حتی این سایت هم که چندین بار در روز سرمی زنم بعد از چند بار ارور باز می کنه

تلاش می کنم کدهاتون رو بخونم و کد لازم را براتون تهیه کنم و بگذارم

لینک به ارسال

سلام ؛ استاد گرامی.

من قالب کامل سایت رو هم گذاشتم، اگه مشکل اینترنتتون حل نشد استفاده کنید:

ممنون

لینک به ارسال

دوست عزیز اسپم نکنید:

برخورد با پست های اسپم و اسپمرها

صبر کنید تا ایمان عزیز جوابتون رو بدن

لینک به ارسال

نه از این عکس مشخص نیست اگر sidebar.php را در یک زیر پوشه هم بسازید همین را خواهید دید ولی کدهایی که قبلا عرض کردم باید تغییر کنند

البته اگر سایدبار را دیدید که جاش درسته

کش و کوکی نسخه ای کپی شده از سایت هستند که مرورگر شما (کوکی) و سایت شما (کش) را می سازند کش ممکن است در سرور هم ساخته شود و مدت انقضای معمول کش سرو 5 یا 10 دقیقه است یعنی تغییرات را بعد از 5 یا ده دقیقه می توانید با رفرش صفحه ببینید

روی صفحه راست کلیک کنید و view page source را انتخاب کنید در صفحه جدید (صفحه ای که از کدهای سایت باز می شود) به ترتیب کنترل +a و کنترل + c را بگیرید و در یک نوت پد کنترل +v تا کدها کپی شوند فایل را در فرمت utf-8 ذخیره کنید و بهمراه فایل style.css در قالبتان به وسیله ویرایشگر پیشرفته در همین باکس قرار دهید اینجا

البته اگر سایت آنلاینه آدرس هم می تونید بگذارید

اول از همه پوشسه زیپ شدتون رو من نخواستم و ثانیا درست زیپ نشده و منطقی هم نیست وقتی style.css شما 10 کیلوبایته کل قالبتون 14 کیلوبایت باشه (به اندازه دو خط کد)

سایتتون رو باز کردم صفحه ایندکس که با توجه به اسلایدر نمی شه به استایلش دست زد در صفحات داخلی هم بخشی که من عرض کرده بودم انجام بدید را انجام نداده بودید لطف کنید عرایض را به همون صورت انجام بدید من شب سر می زنم به سایتتون اگر کدها درست جاگذاری شده بودند کدتغییرات را به دست می آورم و عرض می کنم

لطفا پاسخ های قبلی را یکبار دیگر بخوانید

لینک به ارسال

آقای فخار سلام

یعنی توی صفحه ی اول نمیشه سایدبار گذاشت چون اسلایدر داریم؟؟؟

قالب هم درست آپ شده من الان خودم دانلودشم کردم و همه چی داخلش بود! سایزشم پس از اکسترکت 50کیلو میشه.

من تموم اون کارایی رو که گفتید انجام دادم، و نتیجش رو هم عرض کردم خدمتتون؛ همون چیزی بود که انتظار میرفت. ولی چون ظاهر زیبایی نداشت(مطالب ساید بار رو بالای فوتر نشون میداد) حذفش کردم؛

فقط کد زیر رو (از تموم فایلایی که فرموده بودید) برداشتم:

الآن هم حذف شده است.

ولی من کدهای صفحه ایندکس رو بعلاوی یکی از صفحات داخلی رو وقتی که کد بالا رو میذارم واستون گذاشتم( واسه ی سایدبار هم یک جست و جو و یک مراسم بعدی گذاشتم) ،میتونید ببینید:

درست آپلود شده. هم zip و هم html.

ویرایش شده توسط karaneha
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...