• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
iraniha

زمینه دلخواه برای پست ها

15 پست در این موضوع قرار دارد

سلام خسته نباشید

دوستان من میخوام مثل سایت های اندرویدی آخر پست هام تصاویر بازی ها و برنامه ها رو کنار هم نمایش بدم آیا افزونه ی خاصی هست یا با کد میشه این کارو کرد :

نمونه : http://androidkade.com/6102/%D9%84%D8%A7%D9%86%DA%86%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-sslauncher-the-original-v1-4-2.html

ممنون . منتظرم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام ،

این کار دقیقا مثل ایجاد سایر زمینه های دلخواه انجام میشه . ولی باید بهشون استایل بدید فقط .

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داداش دستت درد نکنه ولی من مبتدی ام چیزی بلد نیستم میشه کامل بگین من چیکار کنم ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بطور خلاصه عرض کنم اینکه هر قالب دارای یه سری کد استایل (css) هستش که برای شکل ظاهری قالب استفاده میشه و توسط کد های داخلی سایت فراخوانی میشه .

برای ساختن اون باکس ها آموزش های زیادی توی نت هستش و باید به نسبت قالب شما براتون یه باکس طراحی بشه .

بعد از طراحی اون باکس برای قالب ؛ باید با زمینه های دلخواه وردپرس هماهنگ بشه .

اول باید کد زیر رو داخل جایی که قصد استفاده از زمینه دلخواه دارید بزارید :

<?php $NAME= get_post_meta($post->ID, 'NAME', true); ?>

و توسط این کد هم فراخوانی بشه :

<?php echo $NAME; ?>

ضمنا NAME نام زمینه دلخواهه که قابل تغییره .

بعد از اضافه کردن کد های بالا به پوسته باید هنگام نوشتن نوشته زمینه دلخواه رو اضافه کنید .

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

داداش من نمیدونم والا - شما میتونید استایلشو بهم بگید بلد نیستم :( (من منظورم تصاویر کنار هم هست نه اون باکس دانلود !)

ویرایش شده در توسط iraniha
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داداش من نمیدونم والا - شما میتونید استایلشو بهم بگید بلد نیستم :( (من منظورم تصاویر کنار هم هست نه اون باکس دانلود !)

نگهداریه سایت یک صنعته و لازمه چیزهایی را بیاموزید برای سئوال جدید تایپیک جدیدذ بزنید برای سئوال قبلی همانطور که گفته شد عمل کنید

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای طراحی استایل مد نظرتون باید از یک طراج درخواست کنید براتون باکس مورد نظرتون رو طراحی کنه . میتونید در بخش خرید هم درخواست بدید تا دیگران این کار رو با هزینه براتون انجام بدن . اما اینکه یکی بیاد از اول براتون طراحی کنه غییر ممکنه .

میتونید خودتون اونقدر سوال بپرسید تا یاد بگیرید :D کسی هم به شما بابت سوال های زیاد خرده نخواهد گرفت .

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام داداش من از همون اول گفتم که برا عکسا میخوام نه باکس دانلود !!!!!!!!!!!

یعنی اینقد سخته جایی برای اون تصاویر کنار هم (اسکرین شات) در قالب !؟؟؟؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

دوست عزیز سخت نیستش

مثلن شما برای اینکه باکس ها یا عکس ها کنار هم بیان باید بهشون خاصیت float:right بدی یا float:left و بعد با چیزایی مثل margin و padding بینشون فاصله بدی و ....

مشکل اینجاست که ما نمیدونیم شما چطوری میخوای یا چهع شکلی دوست داری یا کلن چطوری باشه و ....

وگرنه اینجا همه هستیم تا مشکلای شمارو رفع کنیم

برای اینی که میخوای از چند راه میشه مثلن زمینه دلخواه بساز و هر کدوم رو در div قرار بده و با css بهشون استایل بده و کافیه float بدی تا بیان کنار هم

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

ممنونم - مث همین سایتی که دادم باشه خوبه ... دستتون درد نکنه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

آقا گفتن اینجا سریع جواب میدن !!!

یه روز گذشت و جوابی نگرفتم - فقط بلدین اخطار بدین .

اگه نمیتونید کمکمون کنید تا بیخیال شیم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما هنوز نتونستی سئوالتون رو درست بپرسید اینکه پاسخ سئوال شما را بدهند با اینکه براتون یک بخش از قالبی که دیگری طراحش بوده دستکاری کنند فرق زیادی داره اولی رو دوستان برای کمک به مردم انجام می دن ولی دومی یک مقدار توهین آمیزه

شما مشکلت را دقیق و درست مطرح کنی من جوابتون را پیدا می کنم و عرض می کنم ولی باز اجراش با خودتونه

یه روز گذشت و جوابی نگرفتم - فقط بلدین اخطار بدین .

زمان انتظار برای تیکت های ماکروسافت (پشتیبانی ویندوز) 72 ساعته

7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولاً هر کی گفته اینجا سریع جواب میدن خودش بیاد سریع جواب بده

دوماً منظورتون از اون عکسا که می فرمایید همون 5 تا عکسی هست که بالای سایت دانلود گذاشتید؟

اگر بله؟ می خواهید وقتی عکس کلیک شد، تصویر با سایز اصلی نمایش داده بشه؟

-------

پی نوشت: حالا ببینیم شما سریع جواب این سوالات رو میدید؟

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما هم دوست عزیز مشکل منا دارید

ولی من مثل شما عجول نیستم چون اون مدیر یا پول داده یا خودش طراحی کرده اگه واقعا علاقه شدید داری باید یه کم کد نویسی و استایل نویسی بلد باشی وگرنه که باید یه مقداری هزینه کنی و بسپریش به یکی که طراحی میکنه یه زمینه دلخواه حتی بهتر از اون برات طراحی کنه

ولی من که از این افزونه استفاده میکنم اگه یه نصف روز باهاش کار کنی قلقش میاد دستت و میتونی نیازت را تا حدی رفع کنه البته بازم بستگی به خودت داره

اینم افزونه ultimate tinymce

میدونم افزونه ویرایش متنه ولی میتونی باهاش باکس های مختلفی طراحی کنی خیلی ساده و قشنگ

در ضمن من یه با یه افزونه از http://wordpress.org دانلود کردم که باکس های جالبی با جیکوری داشت که میشد استایلاش را تغیر داد و ازش هر جای متن که میخوای استفاده کرد خیلی جالب بود

من نمیدونم اسمش چی بود از اساتید بپرس یا خودت یه سرچی بکن شاید پیداش کردی گله

شاید استفاده از افزونه برای شما راحتر باشه درسته سادن ولی کارهای زیبای دارن

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

<body>
<div class="name" style=" border:solid 2px #0F0 ;
background:#9FF;
float:right;
padding-right:10px;
padding-top:10pz;
text_align:center;
border-radius:10px;
-moz-border-radius:10px;
" >
<br />
دانلود :
<br />
معرفی :
<br />
رمز:
<br />
</div>

من همین الان اینا نوشتم تا همین جاش بلد بود ببین کسی بهتر از من بلد هست یا نه البته باید بهش عکس اضافه کنی بعد بهشون استایل بدی بلد هستم ولی برای من شاید یه روز طول بکشه داداشی به بروبچ بگو برات هی بهترش کنن

ویرایش شده در توسط hassannak
2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری