رفتن به مطلب

استفاده از اسكريپست timthumb به شيوه اي خاص

پست های پیشنهاد شده

/

سلام

با توجه به موضوع سايت ، ما زياد از عكس توي مقاله ها استفاده ميكنيم! براي مثال توي يه مقاله ما شايد دست كم 10 تا عكس وجود داشته باشه.

خب ما براي اين كار كه كاربر راحت عكس رو لود كنه و اذيت نشه و پهناي باند بي خود مصرف نشه امديم يه سرور جدا براي بخش عكس ها در نظر گرفتيم. بعد توي اين سرور شاخه بندي بر اساس سال داريم و بعد بر اساس نام و... ، مثلا براي يه مقاله ميايم يه پوشه به اسمش درست ميكنيم ، بعد از هر عكس توي مقاله 2 تا تو اون پوشه قرار ميديم! يكي با كيفت عالي و سايز بزرگ هستش و ديگري با كيفيت 18 كيلوبايت و اندازه كوچيك! (حجم كمتر) و بعد توي مقاله ها اول اون عكس كوچيكه با حجم كم رو قرار ميديم و بعد لينكش ميكنيم به همون عكس با سايز و حجم بزرگ كه اگر كاربر دوست داشت روش كليك كنه عكس بزرگه رو ببينه!

مدت هاست با اسكريپيت زيبا ، عالي و توانمند timthumb اشنا شدم و باهاش كار ميكنم . به تازگي به اين فكر افتادم كه چرا بيان وقت خودم + فضاي سرور رو الكي اشغال كنم!؟ بزار با اين اسكريپت بيام همون عكس بزرگه با سايز بزرگ رو توي نوشته ها نشون بدم ولي با سايز كوچيك و تنظيمات كيفيتش و..

لذا در حد حرفه اي هم با اين اسكريپت كار نكردم ، حالا سوالم اينه: من چطور و با چه روشي ميتونم كاري كنم كه به راحتي توي مقاله هامون با اين اسريپت كار كنيم ! يعني شورت كدي چيزي هست براي عكسا قرار بديم و اصلا چطور توي مقاله ها در مكان هاي دلخواه فراخونيش كنيم از اون سرور عكس ها!!

كمي برام پيچيده است شايد اصلا نشدني باشه براي همين اينجا مطرح كردم متشكرم

لینک به ارسال

اونطور که من یادم میاد در این اسکریپت نمیشد عکس رو از سرور دیگه فراخوانی کرد و حتماً باید تحت دامین خودتون باشه .

من کلاً به این اسکریپت اعتقادی ندارم و خیلی اذیتم کرد . میشه به راحتی با زمینه های دلخواه کار رو درست کرد . به موارد بهینه سازی هم دقت کنید . این اسکریپت باعث میشد بعضی وقتها فایل ها کش نشن . چون در انتهای عکس علامت "؟" میگذاشت .

لینک به ارسال

در اينكه اين اسكريپت در كار خودش بي نظيره براي كسي پوشيده نيست پس اين اسكريپت يه مساله خيلي خوب و حرفه اي هستش توي بحث تخصصي خودش ، و اگر مشكلي بوده از عملكرد خود ماست كه خوب بتونيم باهاش كار كنيم ، درباره كش كردن هم توي نسخه هاي قديمي اين مساله بوده و توي نسخه جديد خير و شما ميتونيد كوچك ترين مساله رو كنترل كنيد! براي مثال ، ما تصاوير محصولات فروشگاه رو داديم اين افزونه ميخونه و ريسايز ميكنه حتي المان هايي همچون تنظيم كيفيت از بين 0-100 هم دست خود شخصه ، و خوب يادمه اين مساله نميشد چون داشت از Rss ميخوند و يه المان كوچيك توش داشت كه بايد True ميشد كه اين كارو ميكردي ديگه مشكل حل ميشد.. در كل تنظيمات زيادي داره و خيلي حرفه اي هستش حتي اون كشي كه فرموديد هم دست خودتونه.. ،

فقط مشكل حال حاضر ما اينكه اين رو از يه سرور بخونيم و اون سرور به اين شكله: dl.mysite.com

ولي خب ريدايركت شده به IP يه VPS

لینک به ارسال

با تغییر سایت های موردتایید فکر کنم بشه اینکار رو کرد. همچین کدی باید باشه:

// external domains that are allowed to be displayed on your website
$allowedSites = array (
'flickr.com',
'picasa.com',
'blogger.com',
'wordpress.com',
'img.youtube.com',
);

در کدهای فایل پیدا کنید و بهش آدرس خودتون رو اضافه کنید.

لینک به ارسال

خب مرتضي جان چطور ميتونم بعد اضافه كردن ادرس خودمون ، عكس رو توي مطلب بيارمش؟ چون هر پست عكس متفاوت داره و هر عكس توي سرور يه ادرس جدا داره براي خودش كه بايد همون موقعي كه داريم پست مينويسم عكس رو تو نوشته ها بيارم تا نشون بده! شورت كد داره اين مورد و يا نه اصلا كمي برام گنگه اين مساله!

لینک به ارسال

شما آدرس اصلی سایت رو به اون لیست اضافه کنید. مثلا اسم سایت هست mysite.com فقط همین به لیست اضافه بشه.(خودم این قابلیت رو تست نکردم)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...