رفتن به مطلب

ایجاد صفحه در پنل وردپرس برای نمایش اطلاعات دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام. وقتتون بخیر

من از طریق یک فرم یه سری اطلاعات رو از کاربرا گرفتم و توی یه جدولی توی دیتابیسم ذخیره کردم.

حالا میخوام یه منویی به پنل وردپرس اضافه کنم و توی صفحه اون منو، اطلاعات رو توی قالب یک جدول نمایش بدم.

دو تا سوال دارم:

1. فایل php صفحه نمایش اطلاعات رو کجا ایجاد کنم؟ و چطوری به منو لینکش بدم؟

2. امکانش هست که من یه فایل php توی فولدر wp-admin ایجاد کنم و اونو به منو اضافه کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال

سلام 

باید از تابع add_menu_page استفاده کنین .

https://developer.wordpress.org/reference/functions/add_menu_page/

اصلا این کار رو نکنین که فایلتون رو در wp-admin اپلود کنین چون طبق استاندار وردپرس نیست. 

در ضمن همیشه سعی کنین تا جایی که ممکنه از جداول خود وردپرس استفاده کنین .

شما میتونین از پست تایپ ها هم استفاده کنین که آموزشش رو از اینجا میتونین بخونین.

لینک به ارسال
در 47 دقیقه قبل، دنیای وردپرس گفته است :

سلام 

اصلا این کار رو نکنین که فایلتون رو در wp-admin اپلود کنین چون طبق استاندار وردپرس نیست. 

شما میتونین از پست تایپ ها هم استفاده کنین که آموزشش رو از اینجا میتونین بخونین.

ممنونم

بله، به همین روش ایجادش کردم.

این روش چه مشکلی ایجاد میکنه؟

لینک به ارسال

شما دارید از یک سیستمی استفاده میکنین که باید با توجه به توابع و مستندات اون برنامه نویسی انجام بدین . وگرنه اگر قرار باشه که فایلتون در wp-admin اینکلود کنین و استفاده کنین چه فایده داره از سیستم وردپرس استفاده کنین . برای همین میگم که استاندارد نیست.

برای اضافه کردن یک منو و یک صفحه به پنل ادمین باید از تابع add_menu_page استفاده کنین . 

لینک به ارسال
در در 3/18/2019 at 10:07، دنیای وردپرس گفته است :

شما دارید از یک سیستمی استفاده میکنین که باید با توجه به توابع و مستندات اون برنامه نویسی انجام بدین . وگرنه اگر قرار باشه که فایلتون در wp-admin اینکلود کنین و استفاده کنین چه فایده داره از سیستم وردپرس استفاده کنین . برای همین میگم که استاندارد نیست.

برای اضافه کردن یک منو و یک صفحه به پنل ادمین باید از تابع add_menu_page استفاده کنین . 

ممنون.

متوجه اشتباهم شدم.

روشی که استفاده کردم توی لوکال جواب داد ولی بعد آپلود مشکل پیش اومد.

از روشی که گفتین استفاده کردم درست شد.

مرسی

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...
در در 3/17/2019 at 19:55، دنیای وردپرس گفته است :

سلام 

من با این روش صفحه رو ایجاد کردم و رکودهامو نمایش دادم.

یه دکمه برای حذف رکورد گذاشتم. چطوری باید کدهای مربوط به حذف رکورد رو به این دکمه اختصاص بدم؟

لینک به ارسال

چه نوع رکوردی رو میخواین از دیتابیس حذف کنین ؟ داخل کدوم جدول هست اطلاعات ؟

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، دنیای وردپرس گفته است :

چه نوع رکوردی رو میخواین از دیتابیس حذف کنین ؟ داخل کدوم جدول هست اطلاعات ؟

من یه فرم توی یکی از صفحات گذاشتم و از طریق اون یه سری اطلاعات رو از کاربرهای سایت میگیرم و توی یه جدول به اسم request ذخیره میکنم.

این اطلاعات رو الان دارم توی پنل وردپرس، در قالب جدول نشون میدم. توی هر سطر یک دکمه حذف گذاشتم. و میخوام با کلیک روی دکمه حذف، اون سطر از جدول request حذف بشه.

لینک به ارسال

اگر با توابع دیتابیس وردپرس رفتین جلو مستندات زیر رو مطالعه کنین : 

https://codex.wordpress.org/Class_Reference/wpdb

لینک به ارسال

پیشنهاد می کنم بعد از مطالعه لینک های مستنداتی که دوستان معرفی کردند. این لینک را هم مطالعه کنید.

یک مثال کامل از ایجاد یک پلاگین ساده است که یک جدول دیتابیسی جدید ایجاد میکنه و نمایش اطلاعات/حذف/ویرایش/اضافه کردن را داخلش نوشته.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، masoud123 گفته است :

پیشنهاد می کنم بعد از مطالعه لینک های مستنداتی که دوستان معرفی کردند. این لینک را هم مطالعه کنید.

یک مثال کامل از ایجاد یک پلاگین ساده است که یک جدول دیتابیسی جدید ایجاد میکنه و نمایش اطلاعات/حذف/ویرایش/اضافه کردن را داخلش نوشته.

متشکرم. واقعا عالی بود...

برام سوال بود پلاگینا چطوری نوشته میشن! واسه یاد گرفتن پلاگین‌نویسی هم خیلی کمک کرد. D:

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...