soma

سوال درباره تفاوت utf8_unicode_520_ci و utf8_unicode_ci

9 پست در این موضوع قرار دارد

تفاوت  utf8_unicode_520_ci و utf8_unicode_ci  در چیه ؟ 

و چطور باید بفهمیم که در دیتابیشمون از کدوم باید استفاده کنیم ؟ 

اطلاعات این پیج https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/charset-collation-names.html   رو خوندم ولی خیلی خوب متوجه نشدم 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی از اساتید میتونه کمک کنه بهم ؟ 

همینطور میخوام بدونم تفاوت این کدها با حالت  utf8mp4_unicode_520_ci چیه ؟ 

چطور تبدیل کنم این فرمت ها رو که پستهای قبلیم هم مشکلی براشون پیش نیاد ؟ 

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون عددی که درونش قرار میگیره مربوط به ورژن الگوریتم محاسبه یونیکد UAC هستش اگه عدد نداشته باشه میشه ورژن -4.0.0 UCA

توضیحات بیشتر

http://dev.mysql.com/doc/en/charset-collation-names.html

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 28 دقیقه قبل، Mobin گفته است :

اون عددی که درونش قرار میگیره مربوط به ورژن الگوریتم محاسبه یونیکد UAC هستش اگه عدد نداشته باشه میشه ورژن -4.0.0 UCA

توضیحات بیشتر

http://dev.mysql.com/doc/en/charset-collation-names.html

ممنون ، من این صفحه رو مطالعه کردم ، تفاوت عملکرد این دو با هم چه فرقی داره ؟ 

برای مثال برای اولین بار هست که با این مورد روبرو شدم :  قالبی نصب کردم روی وردپرس و یکسری از تیبل ها با utf8mp4_unicode_520_ci هستن 

و با این فرمت در یک پست متا با مشکل مواجه هستم که وقتی ویرایش میشه از سمت پروفایل کاربر و آپدیت میشه تا در ادمین ویرایش تایید نشه حروف به صورت انگلیسی و بهم ریخته نمایش میده و بعد از بروزرسانی داخل ادمین مشکل حل میشه 

و با اینکه در جدول هم فرمت جدول رو تغییر دادم ولی همچنان اسکریپیت کلمات رو فارسی ذخیره نمیکنه در این تیبل مورد نظر من 

ویرایش شده در توسط soma
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فکر نکنم فرق خاصی داشته باشه فقط اونهایی که عدد دارن از نسخه های جدیدتر الگوریتم UCA استفاده میکنن

شما انکدینگ صفحه کاربر و فایل php که کدها توش هست رو یک چک بکنید

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 40 دقیقه قبل، Mobin گفته است :

فکر نکنم فرق خاصی داشته باشه فقط اونهایی که عدد دارن از نسخه های جدیدتر الگوریتم UCA استفاده میکنن

شما انکدینگ صفحه کاربر و فایل php که کدها توش هست رو یک چک بکنید

البته الان مشکل نمایشی در قالب رو حل کردم ، و فقط در دیتابیس هست که به اون صورت نشون میده

فکر نمیکنم مشکل از انکودینگ باشه ، چون پست متاها و گزینه های زیادی فارسی در همه صفحه هست و هیچکدوم مشکلی ندارن و فقط همین یک پست متای خاص ( که به صورت اینپوت select هست )    اون و ذخیره میشه و در ادمین هم که ذخیره میشه نمایش میده ولی داخل دیتابیس هست که انگار hash شده باشه مثلا کلمه بدون تخفیف توی دیتابیس به این صورت دیده میشه :  %d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%aa%d8%ae%d9%81%db%8c%d9%81

به همین دلیل فکر کردم شاید به خاطر فرمت متفاوت این جدول توی دیتابیس باشه

ویرایش شده در توسط soma
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 10 ساعت قبل، soma گفته است :

کسی از اساتید میتونه کمک کنه بهم ؟ 

همینطور میخوام بدونم تفاوت این کدها با حالت  utf8mp4_unicode_520_ci چیه ؟ 

چطور تبدیل کنم این فرمت ها رو که پستهای قبلیم هم مشکلی براشون پیش نیاد ؟ 

utf8mb4 به شما اجازه میده این اموجی ها رو در دیتابیس ذخیره کنید:):D:wacko:

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 5/11/2019 at 12:06، soma گفته است :

البته الان مشکل نمایشی در قالب رو حل کردم ، و فقط در دیتابیس هست که به اون صورت نشون میده

فکر نمیکنم مشکل از انکودینگ باشه ، چون پست متاها و گزینه های زیادی فارسی در همه صفحه هست و هیچکدوم مشکلی ندارن و فقط همین یک پست متای خاص ( که به صورت اینپوت select هست )    اون و ذخیره میشه و در ادمین هم که ذخیره میشه نمایش میده ولی داخل دیتابیس هست که انگار hash شده باشه مثلا کلمه بدون تخفیف توی دیتابیس به این صورت دیده میشه :  %d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%aa%d8%ae%d9%81%db%8c%d9%81

به همین دلیل فکر کردم شاید به خاطر فرمت متفاوت این جدول توی دیتابیس باشه

مقادیری که به این صورت دیده میشن urlencode شده هستن که معمولا برای url ها این اتفاق می افته و با استفاده از تابع urldecode شما میتونین رشته رو به حالت اول برگردونین و تو html هم درست نشون داده میشه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 3 ساعت قبل، Mobin گفته است :

مقادیری که به این صورت دیده میشن urlencode شده هستن که معمولا برای url ها این اتفاق می افته و با استفاده از تابع urldecode شما میتونین رشته رو به حالت اول برگردونین و تو html هم درست نشون داده میشه

بسیار ممنونم از پاسختون ، نکته بسیار مفیدی گفتید که توی جستجو هام اصلا بهش برنخورده بودم 

برای دوستانی که ممکنه در آینده براشون سوال من پیش بیاد پیشنهاد میدم در این مورد در لینک زیر مطالعه کنید ، موضوع کاملا روشن میشه براتون 

https://www.php.net/manual/en/function.urlencode.php

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری