رفتن به مطلب

مشکل شناسایی زبان کاربران توسط ابزارهای تجزیه و تحلیل

hamedfarahabady

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت همه وردپرسی های عزیز

بنده وب سایتی دارم که با افزونه وردپرس فارسی کار می کند. 

متاسفانه مشکلی که باهاش مواجه شدیم اینه که گوگل آنالیتیکس زبان کاربران را در 65 درصد انگلیسی تشخیص می دهد و برعکس بالای 90 درصد کاربران را از ایران تشخیص می دهد. بنده اسکرین شات این دو تصویر را ضمیمه کردم.

همین مشکل به نحو دیگری در آمار الکسا نیز مشاهده می شود که 50 -50 کاربران را از ایران و آمریکا نشان می دهد به طوری که بعضی وقت ها معیار رتبه های الکسا برای وب سایت ما رتبه در آمریکا می شود.

بنده راه های بسیار زیادی را برای حل این مشکل مانند تغییر هاست ، اصلاح کدهای قالب و .. انجام دادم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیدم. ممنون میشم کمک کنید. 

آدرس وب سایت salmanco.com

Untitled.jpg

لینک به ارسال
  • mehran-b عنوان را به مشکل شناسایی زبان کاربران توسط ابزارهای تجزیه و تحلیل تغییر داده است
در 4 ساعت قبل، mehran-b گفته است :

@hamedfarahabady

این مورد رو بر اساس یه HTTP Header ارسالی توسط مرورگر تشخیص میده که برای اکثر مردم دنیا روی en-us هست.

با تشکر از پاسخ شما

بله این موردی که شما فرمودین را در سایت های خارجی هم مطالعه کردم. اما اجازه بدین توضیحات تکمیلی زیر را خدمتتون عرض کنم.

مشکل اصلی ما این بود که در برخی کلمات کلیدی با آی پی ایران در هیچ صفحه ای از گوگل نبودیم ولی با آی پی آمریکا در رتبه اول بودیم. تفاوت بسیار زیاد بود. 

قسمت Internationl targeting سرچ کنسول هم از قبل بر روی ایران تنظیم شده است. 

تمامی خطاهای سرچ کنسول مانند structure data ، indexing و .. هم بر طرف شد اما با گذشت زمان نیز تغییری مشاهده نکردیم. 

بنده به این نتیجه رسیدم که به طور کلی سایت های آنالیز و تحلیل مثل الکسا 50 درصد ورودی ها ما را از آمریکا تشخیص می دهد در صورتی که مطابق با آنالیتیکس این طور نیست.

و با توجه به این که نصف کاربران را خارجی تشخیص می دهند وب سایت را در نتایج انگلیسی زبان نشان می دهند. 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...