رفتن به مطلب

مگه میشه در قالب فارسی فایل rtl.css وجود نداشته باشه ؟!؟!

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

یه قالب انگلیسی روی وردپرسم که فارسی هست نصب کردم. خود به خود قالبم فارسی و راست چین شد !!!

حالا اگر همین قالب رو روی وردپرس انگلیسی نصب کنم قالب همون انگلیسی میمونه

البته الان که خودش راست چین و ترجمه کرده یه ایرادات جزئی هست که دارم سعی می کنم رفعشون کنم

اما چیزی که خیلی برام عجیبه اینه که در پوشه قالب فایل rtl.css وجود نداره !!!

پس چجوری این قالب فارسی و راست چین شده ؟

لینک به ارسال

درود

بعضی قالب ها هستند که قسمت زیاد آنها راست چین هستش دیگه احتیاج به ساخت فایل rtl.css نیست در همون style.css کد ها رو راست چین می کنن

ویرایش شده توسط نورزاد
لینک به ارسال

خب اگر بخوام یه قسمتهایی رو که راست چین کردند رو به همون حالت اولیه و چپ چین برگردونم باید از کجا اقدام بکنم ؟ کدوم فایل قالب؟

توی فایل style.css هم چیز خاصی نیست. کلا 10 خط توش برنامه ست

چطور می تونم بفهمم این راست چین کردن در کدوم فایل انجام شده ؟

لینک به ارسال

right رو به left تغییر بده

float: right;

مثلا: لوگو در کد زیر طرف چپ است

.logo {
float: left;
}

باتغییر عبارت بعد float: سمت راست و چپ رو می توانی مشخص کنی

لینک به ارسال

خیلی ممنون دوست من. خیلی خوب توضیح میدین

اما الان مشکلم اینه این تغییرات در کدوم فایل قالب هستند که من تغییرشون بدم ؟

توی فایل style.css نیستند. چطور بفهمم که به کدوم فایل قالب باید برم تا این تغییرات رو اعمال کنم ؟

لینک به ارسال

دنبال فایل CSS باید بگردید، شاید هم پوشه CSS وجود داشته باشه!

البته توی 10 خطی که هست آدرس استایل باید باشه. اگر نبود به فایل functions مراجعه کنید.

لینک به ارسال

خیلی ممنون دوست من. خیلی خوب توضیح میدین

اما الان مشکلم اینه این تغییرات در کدوم فایل قالب هستند که من تغییرشون بدم ؟

توی فایل style.css نیستند. چطور بفهمم که به کدوم فایل قالب باید برم تا این تغییرات رو اعمال کنم ؟

شما چی رو می خواهید تغییر بدید باید خودت اون کد رو اضافه کنید

لینک به ارسال

دنبال فایل CSS باید بگردید، شاید هم پوشه CSS وجود داشته باشه!

البته توی 10 خطی که هست آدرس استایل باید باشه. اگر نبود به فایل functions مراجعه کنید.

دوست من یه دنیا ازت ممنونم.

پوشه CSS توی قالبم هست که توی اون هم یه فایل هست main.css که تمام کلاسها توی اون معرفی شدند

اما همه کلاسها و تنظیمات برای نسخه اورجینال قالب و انگلیسیش هستن. مثلا هدر و محل قرار گرفتن لوگو رو سمت چپ قرار داده

در حالی که الان قالب من که خودکار راست چین شده محل هدر و لوگو اش سمت راست هست

کل این قالب هم گشتم اما فایلی به نام rtl.css نبود که نبود

پس این قالب چطور راست چین شده و من چطور بعضی از موارد که راست چین شدند رو به حالت اولیه و چپ چین برگردونم ؟

شما چی رو می خواهید تغییر بدید باید خودت اون کد رو اضافه کنید

من قالب انگلیسی رو که نصب کردم خودکار فارسی و راست چین شده. الان می خوام محل قرار گرفتن لوگوش رو که سمت راست اومده بکنمش سمت چپ یعنی همون حالت انگلیسی و دیفالتش

قاعدتا باید برم در فایل rtl.css این کارو انجام بدم. اما چنین فایلی وجود نداره

توی فایل style.css هم که میرم محل لوگو رو روی سمت چپ که من می خوام قرار داده. اما نمی دونم چرا لوگو رو سمت راست نشون میده ؟!

لینک به ارسال

میشه direction قالب رو با توجه به زبان استفاده شده تغییر داد. کنار تگ <body> ببینید از چه استایلی استفاده شده؟

اگر آدرس وبگاه تون رو درج کنید دوستان راحت تر می تونن کمک کنند.

لینک به ارسال

میتونید از افزونه‌ی فایرباگ بر روی فایرفاکس برای پیدا کردن محل و فایل کد و همچنین کلاسش استفاده کنید ..

به دلیل این هستش که شما از وردپرس فارسی استفاده میکنید و قالب انگلیسی نصب کردید ، اگه وردپرستون رو انگلیسی کنید درست میشه ، یا میبایست دستی قالب رو ست کنید ..

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...