رفتن به مطلب

مشکل در فارسی سازی

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت اساتید.

راستی من می‌خواستم توی این چند روزی که بیکارم بشینم چند تا افزونه فارسی کنم

اما متاسفانه نمی‌دونم مشکل کجاست

با اینکه فایل‌های ترجمه‌ی فارسی افزونه رو توی پوشه‌ی language می‌ذارم و اسم هم به درستی می‌ذارم براش

اما بعد از نصب، افزونه همچنان انگلیسیه

ممکنه راهنمایی بفرمایید ایراد کارم کجاست؟

این مثلا یک افزونه هست که ترجمه کردم

http://s5.picofile.com/file/8362331676/colorlib_login_customizer.zip.html

لینک به ارسال

دوست عزیز نکات و موارد گفته شده در لینک زیر رو چک کنید

https://developer.wordpress.org/plugins/internationalization/localization/

لینک به ارسال
  • mehran-b عنوان را به مشکل در فارسی سازی تغییر داده است
در 22 ساعت قبل، miladgradient گفته است :

سلام. وقتتون بخیر

این فایل ترجمه رو تو کدوم پوشه languages میذارید؟

اگه اینکارو نکردید تستش کنید.

تو پوشه wp_content یه پوشه languages هست و تو این پوشه یه پوشه دیگه به اسم plugins

اسم فایل ترجمه رو به شکل زیر تغییر بدید و کپی کنید تو این پوشه

colorlib_login_customizer-fa_IR.mo

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، maraljoon گفته است :

سلام. وقتتون بخیر

این فایل ترجمه رو تو کدوم پوشه languages میذارید؟

اگه اینکارو نکردید تستش کنید.

تو پوشه wp_content یه پوشه languages هست و تو این پوشه یه پوشه دیگه به اسم plugins

اسم فایل ترجمه رو به شکل زیر تغییر بدید و کپی کنید تو این پوشه

colorlib_login_customizer-fa_IR.mo

سلام

ممنون بابت جوابتون

فقط چند تا مورد

اول اینکه مگه نباید مثل بقیه افزونه‌ها که ترجمه دارن خودشون برن توی همین پوشه؟ چون الان دیدم توی همین مسیری که فرمودین چند تا فایل ترجمه‌شده‌ی دیگه هم هستن که مال پلاگین‌های دیگه اومده، بدون اینکه من گذاشته باشمون

دوم اینکه من دیدم قالب اسم فایل اینطوریه توی بقیه پلاگین‌های دیگه که فایل‌شون اینجاست colorlib-login-customizer-fa_IR.mo

اما ما این حال هم با روش شما هم با روشی که مثل بقیه بود تست کردم و جواب نداد

احساس می‌کنم توی فایل functions باید یه چیزی اضافه بشه که بتونه این فایل‌هارو بخونه

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، miladgradient گفته است :

سلام مجدد. خواهش میکنم.

معمولا یکسری افزونه ها بصورت خودکار فایل زبان رو تو اون پوشه که گفتم کپی میکنن. و دلیلش هم اینه که با آپدیت افزونه احیانا فایل ترجمه از دست نره.

من برای تست افزونه رو دانلود کردم و یک رشته رو ترجمه کردم. بخوبی فراخوانیش کرد. نمیدونم چرا برای شما ترجمه نمایش داده نمیشه.

فایلی که ترجمه کردم رو براتون اینجا میذارم. من فقط اون بخش توضیحات تو بخش افزونه ها در مورد این افزونه هست رو ترجمه کردم.
فایل ترجمه رو تو همون پوشه زبان خودش هم بذارید جواب میده.

colorlib-login-customizer-fa_IR.mo

colorlib-login-customizer-fa_IR.po

test-tranlate.jpg

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، maraljoon گفته است :

سلام مجدد. خواهش میکنم.

معمولا یکسری افزونه ها بصورت خودکار فایل زبان رو تو اون پوشه که گفتم کپی میکنن. و دلیلش هم اینه که با آپدیت افزونه احیانا فایل ترجمه از دست نره.

من برای تست افزونه رو دانلود کردم و یک رشته رو ترجمه کردم. بخوبی فراخوانیش کرد. نمیدونم چرا برای شما ترجمه نمایش داده نمیشه.

فایلی که ترجمه کردم رو براتون اینجا میذارم. من فقط اون بخش توضیحات تو بخش افزونه ها در مورد این افزونه هست رو ترجمه کردم.

test-tranlate.jpg

اگر امکان داره براتون همین نسخه ی Poedit ی که دارید رو برای این دوست مون بزارید 

در بعضی نسخه ها ، نرم افزار poedit درست عمل نمیکنه

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، resanehwp گفته است :

اگر امکان داره براتون همین نسخه ی Poedit ی که دارید رو برای این دوست مون بزارید 

در بعضی نسخه ها ، نرم افزار poedit درست عمل نمیکنه

نسخه ای که ازش استفاده میکنم آخرین نسخه هست. البته فکر میکنم خیلی فرقی نمیکنه چون خروجی از هر نسخه یکی هست.

البته من از نسخه پولی استفاده میکنم که یکسری امکانات اضافه مثل ترجمه خودکار داره

لینک به ارسال

بله درسته . چون برای خودم این مورد پیش اومده بود که با تعویض نرم افزار poedit مشکل ترجمه حل شده بود ، عرض کردم

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، maraljoon گفته است :

سلام مجدد. خواهش میکنم.

test-tranlate.jpg

خیلی عجیبه واقعا

احتمالا بررسی نکردید که فایل‌های ترجمه‌شده‌ی من مشکلی دارن یا خیر؟

حس می‌کنم فایل mo یه موردی داره که توی ویرایشگر cpanel که باز می‌کنم خط اولش چون حروف غیرطبیعیه به خاطر همینه که ترجمه رو نمی‌خونه

در 3 ساعت قبل، resanehwp گفته است :

بله درسته . چون برای خودم این مورد پیش اومده بود که با تعویض نرم افزار poedit مشکل ترجمه حل شده بود ، عرض کردم

من هم اتفاقا از آخرین نسخه دارم استفاده می‌کنم و اونقدری نسخه برنامه رو دخیل نمی‌دونم توی این قضیه

اگه از نسخه پایین‌تر استفاده می‌کردم حتما آپدیتش می‌کردم اما الان کاری نمی‌تونم بکنم

آخه مشکل اینه که من از نسخه وب و آنلاینش هم استفاده می‌کنم همینه

و جالب‌تر اینکه حتی فایل ترجمه‌شده رو که توی نسخه آنلاین می‌ندازم، قشنگ اون قسمتایی که ترجمه کردم رو تشخیص میده و می‌خونه

ویرایش شده توسط miladgradient
آپدیت
لینک به ارسال

همین الان دوباره با نسخه آنلاینش چک کردم

به درستی کار می‌کنه

واقعا نمی‌دونم مشکل کجا بود

ممنون از بزرگوارانی که وقت گذاشتند. (اگر صلاح هست تاپیک بسته بشه)

لینک به ارسال

خب تاپیک بسته نشده و من یه سوال دیگه هم داشتم که همینجا می‌پرسم و تاپیک جدید باز نمی‌کنم براش.

اگر یک افزونه که توی پوشه‌ی languageش هیچ فایلی به زبان انگلیسی وجود نداره برای ترجمه باید چکار کرد براش؟ (یعنی اصلا هیچ فایلی درون پوشه‌ی language وجود نداره)

ویرایش شده توسط miladgradient
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...