• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

   بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
  • Saeed Fard

   نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

   در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
goldenfont

لینک نداشتن نام نظر دهندگان

12 پست در این موضوع قرار دارد

سلام ، دوستان در پوسته من وقتی یکی نظر میده تو سایتم لینک میشه چون لینکش رو اسمش هست ، چجوری میشه یکاری کرد ک لینک نداشته باشه ولی آدرس وبشون تو مدیریت بیاد ؟

1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

اگر نگران Follow بودن هستید نگران نباشید چون خود وردپرس این لینک ها رو No Follow می کنه

برای اطمینان می تونید در فایل comments.php عبارت زیر رو ببینید:


wp_list_comments('callback=نام پوسته ی شما_comment');

البته در فایل فانکشن هم فراخوانی برای دستور فوق حتماً وجود داره که اگر نبود کد زیر رو به functions.pgp اضافه کنید (قبل از هر کاری از فایل نسخه پشتیبان بگیرید)


function نام پوسته شما_comment($comment, $args, $depth) {
$GLOBALS['comment'] = $comment; ?>
<li <?php comment_class(); ?> id="li-comment-<?php comment_ID() ?>">
<div id="comment-<?php comment_ID(); ?>">
<div class="comment-author vcard">
<?php echo get_avatar($comment,$size='48',$default='<path_to_url>' ); ?>

<?php printf(__('<cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>'), get_comment_author()) ?>
</div>
<?php if ($comment->comment_approved == '0') : ?>
<em><?php _e('Your comment is awaiting moderation.') ?></em>
<br />
<?php endif; ?>

<div class="comment-meta commentmetadata"><a href="<?php echo htmlspecialchars( get_comment_link( $comment->comment_ID ) ) ?>"><?php printf(__('%1$s at %2$s'), get_comment_date(), get_comment_time()) ?></a><?php edit_comment_link(__('(Edit)'),' ','') ?></div>

<?php comment_text() ?>

<div class="reply">
<?php comment_reply_link(array_merge( $args, array('depth' => $depth, 'max_depth' => $args['max_depth']))) ?>
</div>
</div>
<?php
}

5

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

منم همین سوال رو دارم منتاها من کاری با no follow کردن ندارم که باشه یا نباشه . هدفم اینه که نظر دهنده اسمش توی نمایش دیدگاه های سایت به صورت لینک دار در نیاد اما اگر دوست داشت فیلد آدرسشو بزاره که فقط از طریق ادمین قابل روئیت باشه .

نمیخوامم از پلاگین استفاده کنم میخوام با حذف کد مربوطش از فانشن یا comand اقدام کنم نمیدونم چطوری بیان شده که فقط کد رو حذف کنم .

آیا راهی هست

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

به دنبال تابع get_comment_author_link یا comment_author_link یا get_comment_link بگردید

با get_comment_link میتوانید لینک را نمایش دهید

با comment_author نام

3

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

وحشتناک جالب بود برام بایه تیر دو تا نشون رو برام زدید واقعا ممنونم . توی قالبم یه کلمه " on " بود که به معنی در فلان تاریخ بود من قالبمو زیر رو رو کردم با دوتا نرم افزار ترجمه هم استفاده کرده بودم نتونسته بودم پیداش کنم که این on رو ترجمش کنم در . اما الان تونستم پیداش کنم . وهم اونو درست کردم و هم لنک دار نبودنشونو .

با تغییر get_comment_link به camment_author درست شد و ممنونم.

فقط یه سوال دیگه آیا میشه برای ادمین استثناش کرد یه نه ؟

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

بله. ولی باید براساس یک چیزی مدیر رو شناسایی کنید. مثلا براساس ایمیل یا آی دی مدیر رو شناسایی و بعد در شرط تعریف کنید که لینک نداشته باشه.

3

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

میشه ساده تر توضیح بدید چجوری میشه کاری کرد ک فقط برای ادمین لینکها قابل مشاهده باشه ؟

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

میشه ساده تر توضیح بدید چجوری میشه کاری کرد ک فقط برای ادمین لینکها قابل مشاهده باشه ؟

شما هنگام استفاده از تابع برای کامنتها بررسی کنید که دسترسی مدیریت داشته باشد


if(current_user_can("level_10")){
// کد های من
}

1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

من خیلی مبتدی هستم ، خیلی ، حتی نمیدونم تابع چیه ؟ !

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

من خیلی مبتدی هستم ، خیلی ، حتی نمیدونم تابع چیه ؟ !

شما میخواهید لینک وارد شده برای کامنت فقط برای مدیر نمایش داده شود

تابع comment_author_link را در فایلها پیدا کنید (احتمالا در comments.php , functions.php هست)

و شرط را قرار دهید:


<?php
if(current_user_can("level_10")){
comment_author_link();
}
?>

1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

این تابع تو هیچکدوم از فایلها نبود !

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

این تابع تو هیچکدوم از فایلها نبود !

توابع وردپرس زیاد هستند

گاهی از فرمها و حالتهای پیشفرضی که در نظر گرفته شده استفاده میشه

در انجمن جستجو کنید . برای ایجاد و ویرایش بخش نظرات بحث صورت گرفته است

1

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری