رفتن به مطلب

فعال سازی GZIP

keyvan

پست های پیشنهاد شده

سلام

در این مورد زیر که نقل قولش رو آوردم، به نظر شما این کد کافیه یا اینکه از افزونه استفاده کنم؟

فعال سازی GZIP :

GZIP قابلیت سمت سرور هست که این امکان رو میده که فایل های درخواستی کاربر قبل از اینکه به مروگر فرستاده بشه برای افزایش سرعت ، فشرده بشه . این ابزار میتونه کمک زیادی در افزایش سرعت لود صفحات کنه و یکی از فاکتورهای مهم در بررسی سرعت سایت هاست . برای فعال سازی اون میتونید کد زیر رو که سایت GTMetrix ارائه کرده در داخل فایل htaccess خودتون قرار بدید .

# compress text, HTML, Javascript, CSS, and XML
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
# remove browser bugs
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent

و راه دوم مثل همیشه استفاده از افزونه هست . میتونید افزونه زیر رو با خیال راحت نصب کنید . افزونه های GZIP Enable و WordPress Gzip Compression از این قبیل هستند .

دوستانی که از IIS استفاده میکنند هم میتونن از این قابلیت استفاده کنند . کافیه این توضیحات از مایکروسافت رو بخونن

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771003%28WS.10%29.aspx

لینک به ارسال

در مورد چيزي كه نياز به افزونه نيست چرا از افزونه استفاده كنيم ؟!

افزونه كمتر ، دردسر كمتر !

لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

من از این کد استفاده کردم اما Gzip فعال نشد

# remove browser bugs

لینک به ارسال

gzip سمت سرور عمل میکنه و سرور شما باید قابلیت gzip رو فعال کرده باشه . اگر دیدید با افزونه و کد نمیشه gzip رو فعال کرد بدونید مشکل از سمت سرور هست

لینک به ارسال

با افزونه میشد اما با کد htacess نمیشه

کدی که تو htacces گذاشتم اینه

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# remove browser bugs
## EXPIRES CACHING ##

ویرایش شده توسط pdf-book
لینک به ارسال
  • 3 هفته بعد...

ببخشید از کجا بفهمیم فعاله یا نه؟

میتونید از طریق این سایت , سایت خود را برسی کنید و ببینید فعاله یا نه

http://gtmetrix.com

لینک به ارسال

اگر این امکان در سرور شما فعال باشد برای فعال کردن آن در وردپرس یک راه ساده هست:

در قسمت مدیریت که واردی شدید به لینک options.php بروید مثلا:

http://www.yoursite.com/wp-admin/options.php

حال به همه آپشن های وردپرس دسترسی دارد و کافیه گزینه gzip compression را برابر 1 قرار دهید.

لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...

میتونید از طریق این سایت , سایت خود را برسی کنید و ببینید فعاله یا نه

http://gtmetrix.com

سایت مزخرفیه ، معلوم نیست بر چه اساسی Grade میده !

به جاش می تونید از این استفاده کنید خیلی بهتره . . .

لینک به ارسال
یه ریز توضیح کوچیک مختصری بدید. این که چیزی نمایش نمیده.

در چه مورد؟

لینک به ارسال

الان این سایت یه پنل کاربری رایگان به من داده

من هم سایتمو وارد کردم. فکر کنم داره آپتیام سایت رو چک میکنه.

اما نمره دهی مثل gtmetrix نداره.

ممنون

لینک به ارسال

الان این سایت یه پنل کاربری رایگان به من داده

من هم سایتمو وارد کردم. فکر کنم داره آپتیام سایت رو چک میکنه.

اما نمره دهی مثل gtmetrix نداره.

ممنون

بنده که عرض کردم ، سایت GTmetrix به نظر من ( نظر شخصیه ) مفت نمی ارزه ، هزاران بار و هزاران سایت اونجا تست کردم اما به سایت هایی که زودتر لود میشن گرید کمتری نسبت به سایت هایی که دیر تر لود میشن میده !!!!

لینک به ارسال
هزاران بار و هزاران سایت اونجا تست کردم اما به سایت هایی که زودتر لود میشن گرید کمتری نسبت به سایت هایی که دیر تر لود میشن میده !!!!

ببینید برای gtmetrix صرف اینکه سایت شما سریع لود بشه یا دیر لود بشه ملاک نیست . فرض کنید شما یک سایت کاملاً سبک دارید و اصلاً المان های زیادی درش استفاده نکردید . سایت کاملاً ساده هست اما اصول بهینه سازی رو توش رعایت نکردید . مثلاً چند تا عکس بزرگ گذاشتید با حجم بالا بدون بهینه سازی ولی سرعت لود سایت شما خیلی خوبه . اما یک سایت پر زرق و برق و پر از عکس های جورواجور مسلماً سرعت لود سایتش از شما پایین تره ولی اصول رو رعایت کرده پس امتیاز بیشتری میگیره .

سرعت بسته به سایت و سرور شما نسبی هست . بعضی ها سرعت و فدای زیبایی میکنن و بعضی ها نه . اگر سایت پرآیتمی داشتید و سایتتون زود لود شد هنر کردید . اگر بیاید بک صفحه ساده بزارید که بازدیدکننده رو جلب نکنه و سرعت لود هم بالا باشه که هنری در بهینه سازی بخرج ندادید .

جی تی متریکس میاد بر اساس پارامترهای مختلف به سایت شما امنیاز میده . این امنتیازش هم بر اساس دو سیستم یاهو و گوگل یعنی pagespeed و yslow هست . البته در کل این دو سیستم یک رویه رو دنبال میکنن ولی نحوه امتیاز دهیشون متفاوته . امتیازها هم بر اساس اولویت ها و تاثیر هر ایتم بر روی سرعت سایته .مثلاً بهینه سازی عکس ها و کش بیشترین تاثیرها رو روی سایت شما دارن . پس دلیل نمیشه بگید اگر سعت لود بالاتر بود امتیازشم بالاتره

لینک به ارسال

ببینید برای gtmetrix صرف اینکه سایت شما سریع لود بشه یا دیر لود بشه ملاک نیست . فرض کنید شما یک سایت کاملاً سبک دارید و اصلاً المان های زیادی درش استفاده نکردید . سایت کاملاً ساده هست اما اصول بهینه سازی رو توش رعایت نکردید . مثلاً چند تا عکس بزرگ گذاشتید با حجم بالا بدون بهینه سازی ولی سرعت لود سایت شما خیلی خوبه . اما یک سایت پر زرق و برق و پر از عکس های جورواجور مسلماً سرعت لود سایتش از شما پایین تره ولی اصول رو رعایت کرده پس امتیاز بیشتری میگیره .

سرعت بسته به سایت و سرور شما نسبی هست . بعضی ها سرعت و فدای زیبایی میکنن و بعضی ها نه . اگر سایت پرآیتمی داشتید و سایتتون زود لود شد هنر کردید . اگر بیاید بک صفحه ساده بزارید که بازدیدکننده رو جلب نکنه و سرعت لود هم بالا باشه که هنری در بهینه سازی بخرج ندادید .

جی تی متریکس میاد بر اساس پارامترهای مختلف به سایت شما امنیاز میده . این امنتیازش هم بر اساس دو سیستم یاهو و گوگل یعنی pagespeed و yslow هست . البته در کل این دو سیستم یک رویه رو دنبال میکنن ولی نحوه امتیاز دهیشون متفاوته . امتیازها هم بر اساس اولویت ها و تاثیر هر ایتم بر روی سرعت سایته .مثلاً بهینه سازی عکس ها و کش بیشترین تاثیرها رو روی سایت شما دارن . پس دلیل نمیشه بگید اگر سعت لود بالاتر بود امتیازشم بالاتره

فرمایش شما درست ، اما

بنده قبل از اینکه به وردپرس رو بیارم ، با وی بولتین کار میکردم ، یه انجمن زدم شیک ( قالب VBIran Galaxy ) با هدر و بنر اختصاصی ( خودم طراحی کردم ) . با استفاده از افزونه های VB-Seo و VB-Optimize ، قالب با 5 رنگ متفاوت قابل تعویض ، استفاده از GZIP ، استفاده از فونت های زیبا و .....

سرعت لود سایت حدود 3.6 ثانیه بود ، اما تمام گرید ها پایین و قرمز بود! من که حال نکردم . . . کلی زحمت کشیدم آخرش بشه این !

لینک به ارسال

فرمایش شما درست ، اما

بنده قبل از اینکه به وردپرس رو بیارم ، با وی بولتین کار میکردم ، یه انجمن زدم شیک ( قالب VBIran Galaxy ) با هدر و بنر اختصاصی ( خودم طراحی کردم ) . با استفاده از افزونه های VB-Seo و VB-Optimize ، قالب با 5 رنگ متفاوت قابل تعویض ، استفاده از GZIP ، استفاده از فونت های زیبا و .....

سرعت لود سایت حدود 3.6 ثانیه بود ، اما تمام گرید ها پایین و قرمز بود! من که حال نکردم . . . کلی زحمت کشیدم آخرش بشه این !

دوست عزیز من حرفتون رو کامل رد میکنم.

اصلا کار این سایت این نیست که بیاد ببینه سایت شما سیکه یانه.

کارش اینه که ببینه شما اصول طراحی سایت رو رعایت کردین یا نه.(که همون اصول باعث افزایش کارایی سایت میشه.)

مثلا یه عکس لینک دار که توی سایت هستش باید خصوصیت alt و title داشته باشه بعد اندازه تصویر مشخص باشه توی همون لینک.width , height که این کار یکی از این کاراس.

البته اون سایتی که دادین خودمم استفاده میکنم.اما gtmetrix بهتر هستش.

البته خودم با یه سایت جدیدا آشنا شدم که اینم خوبه خیلی کلی چک میکنم سایت رو حتی از نظر سئو.

http://webtarantula.com/

ویرایش شده توسط اشکان
لینک به ارسال

دوست عزیز من حرفتون رو کامل رد میکنم.

اصلا کار این سایت این نیست که بیاد ببینه سایت شما سیکه یانه.

کارش اینه که ببینه شما اصول طراحی سایت رو رعایت کردین یا نه.(که همون اصول باعث افزایش کارایی سایت میشه.)

مثلا یه عکس لینک دار که توی سایت هستش باید خصوصیت alt و title داشته باشه بعد اندازه تصویر مشخص باشه توی همون لینک.width , height که این کار یکی از این کاراس.

البته اون سایتی که دادین خودمم استفاده میکنم.اما gtmetrix بهتر هستش.

البته خودم با یه سایت جدیدا آشنا شدم که اینم خوبه خیلی کلی چک میکنم سایت رو حتی از نظر سئو.

http://webtarantula.com/

فرمایش شما درست ، بنده نظر خودمو بیان کردم ، هر چی باشه شما استاد بنده هستید و بنده تازه کارم و از راهنمایی هاتون متشکرم

ولی برای بررسی سایت از نظر سئو می تونید این سایت رو هم امنحان کنید :

WwW.WooRank. Com

ویرایش شده توسط Ali76
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...