رفتن به مطلب

چگونه از تاثیر منفی کامنت ها در سایت جلوگیری کنیم؟

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

همون طور که می تونید یکی از ملاکهای سئو برای گوگل ، چگالی کلمات کلیدی در صفحه هاست. که وقتی کاربران در صفحات پستها کامنت های متفرقه قرار می دهند و توشون کلماتی مثل تشکر و پیشنهاد و غیره دارند باعث میشه چگالی کلمات کلیدی در صفحات پستها را کم کنند و به عبارتی خراب کنند.

من خودم در نظرم بود برای سایتم اصلا بخش نظرات رو حذف کنم که کسی نتونه نظر قرار بده

الان می خوام بدونم آیا میشه کاری کرد که کاربران بتونند نظر ارسال کنند ، اما نظرات در موتورهای جستجو تاثیر نداشته باشن. مثلا نتونند ببینن شون یا هر طرفند دیگری

ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال

کی گفته نظرات تاثیر منفی دارند؟! اگه طراحی وب شما خوب باشه و به قول دوستان سئو باشه بخش نظرات خودش امتیاز مثبتی برای وبتون هست. فقط باید تعیین کنید که این بخش نظرات هستند.

لینک به ارسال

کی گفته نظرات تاثیر منفی دارند؟! اگه طراحی وب شما خوب باشه و به قول دوستان سئو باشه بخش نظرات خودش امتیاز مثبتی برای وبتون هست. فقط باید تعیین کنید که این بخش نظرات هستند.

توی یه مقاله انگلیسی از یه سایت معتبر خوندم

که به عنوان مثال وقتی یه پست نوشتیم درباره آلبرت انیشتین، خب این کلمه رو بارها توی پستمون به کار بردیم و این کلمه در پستمون چگالی خوبی داره و بارها تکرار شده

ولی وقتی کاربران نظر قرار میدن و محتوای نظراتشون کلماتی مثل متشکرم و مطلب جالبی بود و منتظر مطالب بعدیتون هستیم و ... هست

خب مشخصه که این کلمات بی ربط به موضوع پست و کلمه کلیدی ، چگالی کلمات کلیدی پست رو میارن پایین

خب این ضرر داره برای سئو و جایگاه اون صفحه در گوگل

به نظرتون اشتباهه ؟

لینک به ارسال

به نظرم اگه بخشبندی شده باشه سایت شما موتورهای جستوجو بتونن عنوان و متن اصلی و تبلیغ و بخش کامنت رو تشخیص بدن مشکلی نخواهد بود. باز مطمئن نیستم و شاید اشتباه کنم.

لینک به ارسال

اگر در این حد بخواد تاثیر بزاره انجمن ها که کارشون ساخته هست! یا سایتهای بزرگی که با وردپرس هستن و آموزشی هستن باید بخش نظراتشون رو ببندن. در صورتیکه اکثرشون بخشهای دیدگاه ها هم در جستجو میاد.

لینک به ارسال

گوگل قادر به تشخیص بخش کامنت ها هست .

نکته دیگه اینکه چگالی کلمات کلیدی اصلاً نباید بالا باشه . بلکه باید متناسب باشه . مثلاً اگر شما در یک پاراگراف 4-5 خط 10 بار بیاید یک کلمه رو تکرار کنید میشه سئو منفی . چون شما سایت رو برای کاربرا تهیه نکردید و برای موتورهای جستجو پست دادید .

زیاد نگران این قسمت نباشید . اگه گوگل گوگله خودش میدونه کی داره درست کار میکنه کی داره لایی میکشه :D

شما خودتو بزار جای کاربر . یک سایت درست و درمون . بدون افکت های زیاد ، ساده و سبک ، و از همه مهمتر مطالب بروز و اختصاصی و کپی نشده مهمترین ویژگی های یک سایت خوبه . پس سایتتون رو برای کاربرا بهینه کنید . گوگل خودش میفهمه و تحسینتون میکنه . (با ارجاء بیشتر بازدید کننده)

لینک به ارسال

شما خودتو بزار جای کاربر . یک سایت درست و درمون . بدون افکت های زیاد ، ساده و سبک ، و از همه مهمتر مطالب بروز و اختصاصی و کپی نشده مهمترین ویژگی های یک سایت خوبه . پس سایتتون رو برای کاربرا بهینه کنید . گوگل خودش میفهمه و تحسینتون میکنه . (با ارجاء بیشتر بازدید کننده)

من این کار هارو کردم ولی هنوز مورد لطف گوگل قرار نگرفتم :wacko:

لینک به ارسال
من این کار هارو کردم ولی هنوز مورد لطف گوگل قرار نگرفتم :wacko:

دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره .

موارد دیگه ای هم که مهمه میزان محبوبیت مطالبه . یک سری سایت ها هستند که سرچ خور ندارن . مثلاً کاربر نمیاد در مورد مطالبشون سرچ کنه و کلمات کلیدی این جور سایت ها اصلاً محبوبیت ندارن . اما وقتی کاربر ها با سایت شما اشنا بشن اونوقته که اگه مطالب منحصر بفرد باشه قطعاً دوباره و سه باره به سایت شما سر میزنن و میشن کاربر ثابت

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

يه مساله رو بگم به دوست خوبم كه ميگه تاثير منفي داره بخش كامنت ها ، دوست گلم اين اشتباه رو نكن، الان الگوريتم هاي گوگل و پاندا و هزار و يه چيز ديگه هست كه اگر بخوايم بازش كنيم اينجا بايد ساعت ها سرش بحث بشه ، و خارج از حوصله اين تاپيكه ، شخصا توي سالها فعاليت توي اين بخش (سئو) بايد بگم اينكه كامنت هاي شما روي سئو تاثير بزاره خير اينطور نيست..

براي مثال وب ما با توجه به موضوعش ، يكي از پست هاي ما كه نظر كم داره دقيقا 298 تا نظر توشه! و هر پست بعد از انتشار كلي بابتش نظر و پشتيباني نيازه كه جدا گاهي خسته ميشيم ازش ولي هيچ گونه مسائل منفي توي اين مورد مشاهده نشده چون ما شديدا اناليز ميكنيم اين مسائل رو..

:)

لینک به ارسال

يه مساله رو بگم به دوست خوبم كه ميگه تاثير منفي داره بخش كامنت ها ، دوست گلم اين اشتباه رو نكن، الان الگوريتم هاي گوگل و پاندا و هزار و يه چيز ديگه هست كه اگر بخوايم بازش كنيم اينجا بايد ساعت ها سرش بحث بشه ، و خارج از حوصله اين تاپيكه ، شخصا توي سالها فعاليت توي اين بخش (سئو) بايد بگم اينكه كامنت هاي شما روي سئو تاثير بزاره خير اينطور نيست..

براي مثال وب ما با توجه به موضوعش ، يكي از پست هاي ما كه نظر كم داره دقيقا 298 تا نظر توشه! و هر پست بعد از انتشار كلي بابتش نظر و پشتيباني نيازه كه جدا گاهي خسته ميشيم ازش ولي هيچ گونه مسائل منفي توي اين مورد مشاهده نشده چون ما شديدا اناليز ميكنيم اين مسائل رو..

:)

میشه آدرس سایتتون رو بدید تا ما هم نظر بدیم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...