رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای نوشتن کد ساده امتیاز به پست

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت دوستان وردپرسی

راستش میخوام یه سیستم ساده برای قالبم بنویسم که کاربرا به پست ها رای بدن به این صورت که به صورت پیشفرض یه دکمه +1 پایین هر پست هست و هر کاربر اگر قبلا +1 نکرده باشه، به صورت پیشفرض +1 نشون داده میشه و اگر هم امتیاز داده باشه -1 میشه.

در مورد ساخت این کد مشکلی ندارم فقط سوالی که دارم اینه که باید کاری کنم کسی که یک بار امتیاز داد دیگه نتونه امتیاز بده، این قسمت رو نمیخوام بر اساس آی پی کاربر انجام بدم میخوام براساس کوکی ها بزنم به این صورت که با هر کلیک روی امتیاز یه کوکی با پیشوند voter_ و بعدش آی دی نوشته ساخته بشه، مثل کد زیر:

$post_id = get_the_ID();
if( !isset($_COOKIE['voter_'.$post_id]) ) {
setcookie("voter_".$post_id, 1, time()+(20 * 365 * 24 * 60 * 60));
} else{
//return false;
}

راستش زیاد تو برنامه نویسی امن تجربه ندارم، حالا میخوام بدونم این روش (یعنی شناسایی براساس کوکی) امن هست و مشکلی نداره؟

ممنون (البته اگر منظورمو دقیق متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدم)

لینک به ارسال

خیر این روش مشکلی نداره. شما به کوکی یک زمان انقضا میدید و بعد از اون دوباره کاربر میتونه رای بده.

اما اگر سشن استفاده بشه در حالت پیش فرض تا وقتی مرورگر کاربر باز هست سشن فعال باقی میمونه.

لینک به ارسال

ممنون

من توی اکثر آموزش ها دیدم که با آی پی یوزر جلوی رای دوباره دادن گرفته میشه، واسه همین شک کردم.

بازم ممنون بابت پاسختون

لینک به ارسال

با آی پی هم میشه و اگر آی پی کاربر تغییر نکنه بهتر از روشهای فوق هست.

لینک به ارسال

فکر میکنم توی ایران تغییر آی پی خیلی سادست

میخواستم بپرسم که براساس آی پی چه مزیتی داره؟

ممنون

لینک به ارسال

در کل افزونه ها برای شناسایی از کوکی و ذخیره IP کاربر در دیتابیس بهره میبرند

شناسایی براساس IP برای کاربرانی که IP ثابت دارند مفید هست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...