• اطلاعیه ها

    • Saeed Fard

      حمایت وردپرس پارسی از همایش آینده وب و موبایل   19/04/74

        چهارم و پنجم اسفند ماه 1395، همایش آیندهٔ وب و موبایل ایران با حمایت سازمان فناوری اطلاعات در مرکز همایش‌های شهید قندی برگزار خواهد شد. این همایش یک رویداد ۲ روزه است که در آن پیشتازان صنعت وب و موبایل از تکنولوژی‌های روز دنیا در این حوزه‌ها سخن می‌گویند به طوری که این همایش پنجره‌ای به چشم‌انداز آینده‌ٔ وب و موبایل در جهان، و همچنین راهنمایی برای تصمیم‌گیران، تصمیم‌سازان و متخصصان ایرانی است.   فرصت‌هایی که FOWM#  برای شما خلق خواهد کرد: آشنایی با تکنولوژی‌های آینده‌ساز وب و موبایل شرکت در مباحث چالشی درباره وب و موبایل ارتباط و شبکه‌سازی با “قله‌های وب و موبایل” موقعیت‌های کاری، هم‌تیمی‌های جدید دریافت گواهی شرکت در همایش دو روز به‌یادماندنی سرشار از شگفتی   شرکت‌کنندگان در این همایش ضمن آشنایی با فناوری‌های آینده‌ساز وب و موبایل، شرکت در مباحث چالشی و ارتباط با بزرگان وب و موبایل ایران، می‌توانند موقعیت‌های کاری و هم‌تیمی‌های جدید برای کسب‌وکار خود بیابند. این همایش برای طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت و موبایل، مدیران ارشد سازمان‌ها، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، دانشجویان و علاقه‌مندان دارای نکات آموزشی و جذاب خواهد بود.   مجید علوی‌زاده، دبیر همایش آیندهٔ وب و موبایل که سابقه اجرای چند همایش و سمینار مرتبط را دارد، اعلام کرد: جمعی از بهترین‌ها و پیشروان این دو حوزه در ایران با ارائه‌های تخصصی خود، چشم‌انداز آینده این صنعت‌ها را به شرکت‌کنندگان عرضه خواهند کرد.   در هر یک از روزهای برگزاری همایش، یک پنل تخصصی در مورد یکی از موضوع‌های مهم این حوزه نیز برگزار خواهد شد و دست‌اندرکاران به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت و در پایان، به شرکت‌کنندگان گواهی حضور در همایش اعطا خواهد شد.   ثبت نام در مهمترین رویداد صنعت وب و موبایل ایران تا پایان بهمن ماه ۹۵ امکان پذیر خواهد بود، برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد و آشنایی با موضوعات و سخنرانان به آدرس http://conf.wsschool.org/fowm مراجعه نمایید.   کاربران وردپرس پارسی می‌توانند با استفاده از کد wp-parsi از مبلغ ۴۰ هزار تومان تخفیف در ثبت نام برخوردار شوند.
Mostafa

افزونه LibWP (کتابخانه توابع مفید وردپرس)

1 پست در این موضوع قرار دارد

افزونه LibWP (کتابخانه توابع مفید وردپرس)

banner-772x250.png

شاید شما از آندسته از طراحان وب وردپرسی باشید که بیشتر مواقع در هنگام نوشتن پوسته ویا افزونه جدید، مجبور هستید یکسری دستورات و توابع تکراری را که قبلا نوشتید را دوباره بنویسید. بعنوان مثال وقتی میخواهید در پوسته خود تصویر شاخص یا thumbnail را به نمایش بگذارید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا در این نوشته تصویر شاخص وجود دارد یا خیر! اگر وجود داشت، که تصویر شاخص یا بندانگشتی را با تابع the_post_thumbnail نمایش می‌دهیم. اگرهم تصویر شاخص نداشت، از یک تصویر ثابت ویا پیشرض برای این کار استفاده می‌کردیم. خب وجود یکسری از شرط ها در کدهای ما، اون زیبایی کد رو ازش می‌گرفت. جدا از این مورد، زمان ما برای نوشتن کدهای تکراری نیز صرف می‌شد!

برای رفع این مشکل، افزونه‌ای ساده، تحت عنوان LibWP را آماده کردم. در این افزونه، از یک کلاس ساده، با نام LibWP که زیرمجموعه کلاس WP وردپرس است و از آن ارث‌بری می‌کند، استفاده شده است. کار این افزونه بدین شکل است که این کلاس به وردپرس اضافه می‌شود و دیگر شما از شر نوشتن کدهای تکراری راحت می‌شوید!

بعنوان مثال، میخواهید در پوسته خود، عنوان صفحه جاری را به نمایش بگذاریم، از این دستور استفاده می‌کنیم:

<?php global $lib; echo $lib->Title(); ?>

نمایش آدرس تصویر بندانگشتی:

<?php echo $lib->Thumbnail('item-large', 'images/large.png'); ?>

این تابع، ۲ پارامتر ورودی دارد، پارامتر اول، نام تصویر شاخص است و پارامتر دوم، تصویر پیشفرض در صورت عدم وجود تصویر شاخص در نوشته.

نمایش عنوان دسته بندی:

<?php echo $lib->Category(); ?>

این تابع، عنوان دسته (والد) که در نوشته است را بدون Style نمایش می دهد و یک پارامتر ورودی بعنوان جداکننده دارد.

نمایش خلاصه نوشته

<?php echo $lib->Excerpt(150); ?>

این تابع، خلاصه نوشته را با کنترل کاراکتر نمایش می‌دهد و یک پارامتر ورودی بعنوان، تعداد کاراکتر دریافت میکند.

نمایش Keywoard:

<?php global $lib; echo $lib->Keywoard(); ?>

این تابع، کلمات استفاده شده در برچسب های نوشته را با یک جداکننده نمایش می‌دهد. از این تابع میتونید در Keywoard استفاده کنید. و یک پارامتر ورودی بعنوان جداکننده دارد.

مزیت استفاده از این افزونه این است که حجم کدنویسی شما کمتر شده و دیگر زمانی را صرف نوشتن کدهای تکراری نمیکنید.

در ضمن، امکانات و آپدیت های این کلاس که در افزونه وجود دارد، یکی دیگر از مزایای استفاده از این افزونه است :)

این افزونه ساده و پرکاربرد را میتوانید از سایت وردپرس دریافت کنید:

http://wordpress.org/extend/plugins/libwp/

همچنین کلاس این افزونه را در phpclasses قرار دادم و خود کلاس را هم میتوانید در اینجا دریافت کنید.

این افزونه توسط گروه وردپرس پارسی برای شما عزیزان ساخته شده است.

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر