• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری چهارمین همایش Coder Conf و کد تخفیف برای کاربران وردپرس پارسی   20/04/97

   کدرکانف هر سال در آخرین پنجشنبه مرداد با بورد‌های مختلفی برگزار می‌گردد،امسال نیز کدرکانف در همین تاریخ با حضور برنامه نویسان مطرح کشور در بورد تخصصی جاوااسکریپت برگزار خواهد شد، یک گردهمایی متفاوت با طعم Javascript. Coderconf هر سال نسبت به سال‌های گذشته با حضور برنامه‌نویسان پر رنگتر می‌شود. ما سعی کردیم هر ساله به این کنفرانس مفهوم عمیق تری ببخشیم تا از آنچه در سال‌های گذشته عرضه شده به روزتر و مفیدتر واقع شویم. امسال فرصتی خواهد بود تا با نگرشی جدید و بهبود مطالب ارائه شده، عمیقتر به این موضوع نگاه کنیم تا بجای تکرار مباحث پیشین گامی هر چند کوچک در مسیر ارتقای دانش فنی برنامه‌نویسان ایرانی برداریم. ما در Coderconf ۴ با تمرکز بر روی Javascript نیت کرده‌ایم این فرصت را در اختیار برنامه نویسان قرار دهیم تا با ظرافت و استانداردهای روز دنیا کار خود را پیش ببرند. به نظر ما امسال زمان آن فرا رسیده‌است تا این زبان را به صورت تخصصی و از ابعاد مختلف به چالش بکشیم.   دبیر علمی همایش میلاد حیدری، کدرکانف ۴ را اینگونه توصیف کرده است :اشتراک گذاری دانش بهترین راه رسیدن به جاودانگی اطلاعات است. هر ساله همایش‌های زیادی برگزار میشه که افراد شرکت‌کننده می‌توانند با افراد مجرب شبکه سازی کنند. امسال در کدرکانف سعی کردیم علاوه بر بخش شبکه سازی بین افراد بیشتر روی انتقال دانش و کیفیت ارائه ها تمرکز داشته باشیم . به قصد یک گردهمایی بلند مدت بین برنامه‌نویسان جاوااسکریپت که با هم تبادل دانش و اطلاعات کنند گردهم آییم.
   بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه برنامه‌نویسان جاوااسکریپت ایران امیدوارم در کدرکانف امسال علاوه بر شبکه سازی، از اطلاعاتی که دوستان در این همایش در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده کنید. در سایت همایش میتوانید سخنرانان و موضوع پنل همایش کدرکانف رو مشاهده کنید . علاقه‌مندان به حضور در این همایش می‌توانند با کد تخفیف wpparsi اقدام به ثبت نام در این گردهمایی کنند. سایت همایش :‌http://coderconf.org
   بلیط فروشی همایش :‌https://evand.com/events/coderconf4  
Mostafa

افزونه LibWP (کتابخانه توابع مفید وردپرس)

1 پست در این موضوع قرار دارد

افزونه LibWP (کتابخانه توابع مفید وردپرس)

banner-772x250.png

شاید شما از آندسته از طراحان وب وردپرسی باشید که بیشتر مواقع در هنگام نوشتن پوسته ویا افزونه جدید، مجبور هستید یکسری دستورات و توابع تکراری را که قبلا نوشتید را دوباره بنویسید. بعنوان مثال وقتی میخواهید در پوسته خود تصویر شاخص یا thumbnail را به نمایش بگذارید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا در این نوشته تصویر شاخص وجود دارد یا خیر! اگر وجود داشت، که تصویر شاخص یا بندانگشتی را با تابع the_post_thumbnail نمایش می‌دهیم. اگرهم تصویر شاخص نداشت، از یک تصویر ثابت ویا پیشرض برای این کار استفاده می‌کردیم. خب وجود یکسری از شرط ها در کدهای ما، اون زیبایی کد رو ازش می‌گرفت. جدا از این مورد، زمان ما برای نوشتن کدهای تکراری نیز صرف می‌شد!

برای رفع این مشکل، افزونه‌ای ساده، تحت عنوان LibWP را آماده کردم. در این افزونه، از یک کلاس ساده، با نام LibWP که زیرمجموعه کلاس WP وردپرس است و از آن ارث‌بری می‌کند، استفاده شده است. کار این افزونه بدین شکل است که این کلاس به وردپرس اضافه می‌شود و دیگر شما از شر نوشتن کدهای تکراری راحت می‌شوید!

بعنوان مثال، میخواهید در پوسته خود، عنوان صفحه جاری را به نمایش بگذاریم، از این دستور استفاده می‌کنیم:

<?php global $lib; echo $lib->Title(); ?>

نمایش آدرس تصویر بندانگشتی:

<?php echo $lib->Thumbnail('item-large', 'images/large.png'); ?>

این تابع، ۲ پارامتر ورودی دارد، پارامتر اول، نام تصویر شاخص است و پارامتر دوم، تصویر پیشفرض در صورت عدم وجود تصویر شاخص در نوشته.

نمایش عنوان دسته بندی:

<?php echo $lib->Category(); ?>

این تابع، عنوان دسته (والد) که در نوشته است را بدون Style نمایش می دهد و یک پارامتر ورودی بعنوان جداکننده دارد.

نمایش خلاصه نوشته

<?php echo $lib->Excerpt(150); ?>

این تابع، خلاصه نوشته را با کنترل کاراکتر نمایش می‌دهد و یک پارامتر ورودی بعنوان، تعداد کاراکتر دریافت میکند.

نمایش Keywoard:

<?php global $lib; echo $lib->Keywoard(); ?>

این تابع، کلمات استفاده شده در برچسب های نوشته را با یک جداکننده نمایش می‌دهد. از این تابع میتونید در Keywoard استفاده کنید. و یک پارامتر ورودی بعنوان جداکننده دارد.

مزیت استفاده از این افزونه این است که حجم کدنویسی شما کمتر شده و دیگر زمانی را صرف نوشتن کدهای تکراری نمیکنید.

در ضمن، امکانات و آپدیت های این کلاس که در افزونه وجود دارد، یکی دیگر از مزایای استفاده از این افزونه است :)

این افزونه ساده و پرکاربرد را میتوانید از سایت وردپرس دریافت کنید:

http://wordpress.org/extend/plugins/libwp/

همچنین کلاس این افزونه را در phpclasses قرار دادم و خود کلاس را هم میتوانید در اینجا دریافت کنید.

این افزونه توسط گروه وردپرس پارسی برای شما عزیزان ساخته شده است.

39

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست