aliesf

به هم ریختن چیدمان عناصر قالب با تغییر رزولوشن

24 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام

تقریبا عنوان گویای اصل حرفم هست

قالبی رو برای سایتم به کمک آرتیستر طراحی کردم و بعد خودم با توجه به نیازم تغییراتی توی سی اس اس ها و کد های صفحات اصلی ایجاد کردم

اما الان با تغییر رزولوشن مانیتور میبینم که اصلا کل قالب به هم میریزه ، مثلا عرض که کم میشه اصلا اسکرول نمیکنه و فقط یکسری از قسمت ها رو نشون میده اونم به صورت نا منظم

حدس خودم این هست که باید شیوه ی مشخص کردن موقعیت های عناصر رو تغییر بدم اما خب نمیدونم به چی باید تغییر داده بشه تا دقیقا همین چیدمان حفظ بشه

اگر ممکن هست دوستان عزیزی که در این زمینه اطلاعات دارند کمکم کنند :)

این هم آدرس سایتم هست : http://nasle9.ir

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

كلا قالب هاي طراحي شده با ارتيستر بي خودي حجم سنگيني دارند و اديت كردنشون براي من يكي يه كابوسه ! اين چيزيه كه قبلا هم در انجمن مطرح شده ...

پيشنهاد من اين هست كه قالب ار از بيس خودتون طراحي كنيد و بهتره كه فاصله ها رو بر حسب درصد بديد تا با تغيير رزولوشن مشكلي پيش نياد به چنين قالب هايي واكنش گرا هم گفته ميشه ...

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جدا ؟

قالب من نزدیک 300 400 کیلوبایت بود ، یعد یه سری عکس هم خودم بهش اضافه کردم شده تقریبا 1 مگ

آخه من از پایه نمیتونم الان طراحی کنم هنوز اونقدر یاد نگرفتم

بادرصد هم زدم اما درست نشد ، فکر کنم بلد نبودم چطوری بزنم درصدا رو

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

طراحی سایت بصورت درصدی از حالت پیکسلی خیلی سخت تر هست و نیاز به دانش بیشتری داره.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا همین طور هست

نرم افزاری یا سایتی برای این کار نیست تا بشه فعلا کار رو حل کرد و بعد آموزش های مربوط به این مورد رو پیدا کرد ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

یک سوال دیگه هم اینکه وقتی با درصد عرض عناصر رو تعیید میکنیم ، بعد برای چیدمانشون باید چکار کنیم ؟

مگه نباید از margin استفاده کنیم ؟ ( من توی همین قالبم از margin استفاده کردم و الان اینطوریه که میبینید و مشکل داره )

ویرایش شده در توسط aliesf
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دقیقا همین طور هست

نرم افزاری یا سایتی برای این کار نیست تا بشه فعلا کار رو حل کرد و بعد آموزش های مربوط به این مورد رو پیدا کرد ؟

فکر نمیکنم باشه.

یک سوال دیگه هم اینکه وقتی با درصد عرض عناصر رو تعیید میکنیم ، بعد برای چیدمانشون باید چکار کنیم ؟

مگه نباید از margin استفاده کنیم ؟ ( من توی همین قالبم از margin استفاده کردم و الان اینطوریه که میبینید و مشکل داره )

تلفیقی باید کار بشه. هم درصد و هم پیکسل.همین انجمن رو ببینید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من یکسری تغییرات تونستم ایجاد کنم و بعضی از پیکسل ها رو به درصد تبدیل کردم اما هرکاری میکنم در عرض اسکرول نمیگیره

یعنی مثلا اگر عرض قالب رو گذاشتم 950 پیکسل ، وقتی رزولوشن رو روی 800 * 600 میزارم ، کل سایت به هم میریزه به جای اینکه همون ساختار حفظ شه و اسکرول بگیره

باید چیکار کنم ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سایت آنلاین هست؟

باید بررسی کنید که المان مادر (دربرگیرنده کل کار) باید پهنا بگیره.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سایت آنلاین هست؟

باید بررسی کنید که المان مادر (دربرگیرنده کل کار) باید پهنا بگیره.

یعنی چی آنلاین هست ؟

راستش من خیلی نگاه کردم اما دیگه واقعا متوجه نشدم مشکلش از کجاست ، از overflow هم استفاده کردم باز نشد

اگر ممکنه خودتون به استایلش یک نگاهی بندازین بگین چیکارش کنم

http://nasle9.ir

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکل اینجاست که بخش میانی سایت شما بصورت واکنشگرا هست و براش عرض تعریف نشده.

برای همین به خورد سایدبار سمت چپ میره.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بهترین را اگه دانش کافی برای طراحی رسپانسیو نداری استفاده از قانون جالب ریاضی همون نسبت هست فرض شما یا wrapper دارین با سایز 960 px خوب این میشه قسمت مادر نسبتون بعد قراره 3 div راست وسط چپ بعدم نسبت ببند ولی خوب با کوچتر شدن زیر 800 px جواب نمیده ظاهر بهم میریزه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکل اینجاست که بخش میانی سایت شما بصورت واکنشگرا هست و براش عرض تعریف نشده.

برای همین به خورد سایدبار سمت چپ میره.

یعنی امکان این هست که برای قسمت وسط یک آیدی تعریف کنم و توی سی اس اس ها براش عرض بدم و قسمت وسط رو در اون آیدی قرار بدم ؟

بهترین را اگه دانش کافی برای طراحی رسپانسیو نداری استفاده از قانون جالب ریاضی همون نسبت هست فرض شما یا wrapper دارین با سایز 960 px خوب این میشه قسمت مادر نسبتون بعد قراره 3 div راست وسط چپ بعدم نسبت ببند ولی خوب با کوچتر شدن زیر 800 px جواب نمیده ظاهر بهم میریزه

من اینطور برداشت میکنم که بیام 3تا div تعریف کنم که یکیش برای سایدبار های چپ ، یکیش برای سایدبار های راست و اون یکی هم برای وسط باشه و جمع عرض این 3تا div برابر با عرض کل قالب باشه ، درسته ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه کامل من ریاضیاتشو برات توضیح مدیم فضای اصلی 960

راست و ئسط و چپ به ترتیب 250 ، 460، 250

حالا نسبت

960 = 100

250 = X

X = 26.04166666666667

960 = 100

460 = X

X = 47.91666666666667

پس width برای راست و وسط و چپ بر حسب % به ترتیب 26.04166666666667 ، 47.91666666666667 ، 26.04166666666667

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نه کامل من ریاضیاتشو برات توضیح مدیم فضای اصلی 960

راست و ئسط و چپ به ترتیب 250 ، 460، 250

حالا نسبت

960 = 100

250 = X

X = 26.04166666666667

960 = 100

460 = X

X = 47.91666666666667

پس width برای راست و وسط و چپ بر حسب % به ترتیب 26.04166666666667 ، 47.91666666666667 ، 26.04166666666667

آهان منظور شما تبدیل همین اندازه های فعلی به درصد بود

مرسی

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم این مشکل رو دارم ولی به درصد هم وارد میکنم همین مشکل رو دارم @مدیا رو هم امتهان کردم تو cssنشد اصلا تاٍیری نداشت

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم این مشکل رو دارم ولی به درصد هم وارد میکنم همین مشکل رو دارم @مدیا رو هم امتهان کردم تو cssنشد اصلا تاٍیری نداشت

افالینه php , htmlنیست

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام می خواستم این موضوع رو در یک تاپیک جدید مطرح کنم دیدم ظاهرا زیادن که این مشکل رو دارن منم با artisteer طراحی کردم ولی با کوچک کردم مرورگر کلا داغون میشه

نمیشه یه کاری کرد مثل سایتای بزرگ مثل دیجی کالا و ... سایت بعد از زووم کردن و کوچک کردن ، سایت یک دست بزرگ و کوچیک شه ؟؟؟

اینجوری توو موبایل هم مشکل نیست و کاربر میتونه با اسکرول صفحه همه جای سایتو ببینه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینی که شما میگید در واقع طراحی قالب به صورت واکنشگرا هست . میتونید از Media Query ها استفاده کنید که ساده هست . یا اگه میخوایید حرفه ای تر باشه کارتون از فریم ورک ها استفاده کنید . مثل : بوت استرپ و ...

موفق باشید

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان منوهای من مشکل داره مرورگر رو از حالت فول اسکرین در میارم منوهام بهم ریخته میشه چی کار باید کنم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کسی نیست کمک کنه

الان منوهای من مشکل داره مرورگر رو از حالت فول اسکرین در میارم منوهام بهم ریخته میشه و توو دوخط میاد چی کار باید کنم

عکسهایی هم که توو صفحاتم دارم مثلا توو سایدبار دارم با زووم کردن از کادر ساید بار میزنه بیرون

لطفا کمک کنید

خیلی مشکل بزرگیه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان اشاره کردند

یا اندازه ها رو به صورت درصدی بدین

یا از fluid grid ها استفاده کنید

و یا از چارچوب های آماده مثل bootstrap

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب چجوری باید پوستمو به بوت استرپ بدم یه توضیحات کلی بدین ادامشو پیگیر بشم خودم انجام بدم

حاضرم حتی یه هزینه ای به خود شما بدم این کارو بکنین

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب چجوری باید پوستمو به بوت استرپ بدم یه توضیحات کلی بدین ادامشو پیگیر بشم خودم انجام بدم

حاضرم حتی یه هزینه ای به خود شما بدم این کارو بکنین

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری