• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
alimir

افزونه فارسی ثبت نام و ورود و خروج

42 پست در این موضوع قرار دارد

sb-login.jpg?c9a3a9

اگه به دنبال استفاده از یه فرم ورود و ثبت نام خوب در بخش ابزارک های وبسایتتون هستید پیشنهاد میکنم sb-login رو از دست ندید.

این افزونه ساده و سبک میتونه به راحتی خواسته ی شما رو در این مورد برطرف کنه.

هم اکنون میتونید این افزونه رو به صورت کاملا فارسی سازی شده در دنیای وردپرس و برنامه نویسی از فایل پیوستی زیر دانلود کنید.

برای مشاهده مشخصات بیشتر کلیک کنید

برای مشاهده افزونه در مخزن وردپرس کلیک کنید

sb-login_www.alimir.ir.zip

15

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

ورود و خروجش که آجاکس نیست. پس کجاش از آجاکس استفاده شده؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

کجای توضیحات گفته ایجکس هست؟!

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

در لینکی که برای مشاهده مشخصات بیشتر گذاشتند این عبارت اومده:

از مزایای این افزونه هم میشه به ویرایش و فارسی سازی کامل، نمایش مشخصات و آخرین فعالیت های کاربر،

استفاده از آژاکس

با بهره گیری از جی کوئری و… اشاره کرد.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

وقتی که یوزر و پس رو برای ورود وارد می کنید یا ایمیل رو برای بازیابی رمز، در این هنگام توی همون صفحه اطلاعات رو چک می کنه و اگر اشتباه باشند در همون صفحه اخطار می ده و صفحه دوباره لود نمیشه!

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خوبه این مورد هم، اما خوب بود وقتی که رمز درست زده میشه هم به صورت آجاکس وارد میشد

به هر حال ممنون!

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از Ahadto و Parsa عزیز.

بالاخره این نوع آپشن ها دست طراح افزونه بوده و من، تنها کار ویرایش و فارسی سازی رو روش انجام دادم.

با اینحال، اگه کمی با آجاکس و کدنویسی آشنا باشید میتونید این قابلیت رو هم بهش اضافه کنید.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه کمی با آجاکس و کدنویسی آشنا باشید میتونید این قابلیت رو هم بهش اضافه کنید.

اگه کسی از دوستانی که واردند زحمتش رو بکشه خیلی عالی میشه

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

sb-login.jpg?c9a3a9

اگه به دنبال استفاده از یه فرم ورود و ثبت نام خوب در بخش ابزارک های وبسایتتون هستید پیشنهاد میکنم sb-login رو از دست ندید.

این افزونه ساده و سبک میتونه به راحتی خواسته ی شما رو در این مورد برطرف کنه.

هم اکنون میتونید این افزونه رو به صورت کاملا فارسی سازی شده در دنیای وردپرس و برنامه نویسی از فایل پیوستی زیر دانلود کنید.

برای مشاهده مشخصات بیشتر کلیک کنید

برای مشاهده افزونه در مخزن وردپرس کلیک کنید

کدش برای نمایش در قالب رو میدین؟

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تعریف redirect_to می شه بدون استفاده از آژاکس هم در صفحه موند این کد را به footer.php قالب اضافه کنید

<script type="text/javascript">
<!--
function redirect_change()
{
var hear = window.location
document.getElementById('redirect_to').value= hear
}
redirect_change()
//-->
</script>

و فرم ورود افزونه را چک کنید اگر در فرم ورود فیلد redirect_to آی دی به همین نام نداره بهش اضافه کنید و مقدار ولوش رو هم بردارید که کوئری بیخودی استفاده نکنه که بشه

<input type="hidden" id="redirect_to" name="redirect_to" value="" />

کدش برای نمایش در قالب رو میدین؟

بعد از نصب به پیشخوان > نمایش > ابزارک ها برید و ابزارکش رو بکشید به ستون کناری دلخواه

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من می خواستم این افزونه رو فقط توی یه صفحه استفاده کنم، آیا میشه کاری کرد که کل کدهای فقط و فقط توی همون صفحه فراخوانی بشه و هیچ تأثیری روی بقیه صفحات نداشته باشه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام، متوجه نشدم!!! منظورت اینه که فقط میخوای فرضا تو صفحه اصلی (index) نمایش بدی؟!؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید من یه صفحه ساختم مخصوص ورود نویسندگان و برا اون صفحه یه سایدبار اختصاصی تعریف کردم و فرم ورود رو فقط می خوام توی اون صفحه به کار ببرم و فایلهای جاوا و ... که مربوط به افزونه هست فقط و فقط توی اون صفحه لود بشن و تأثیری توی دیگر صفحات نداشته باشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید من یه صفحه ساختم مخصوص ورود نویسندگان و برا اون صفحه یه سایدبار اختصاصی تعریف کردم و فرم ورود رو فقط می خوام توی اون صفحه به کار ببرم و فایلهای جاوا و ... که مربوط به افزونه هست فقط و فقط توی اون صفحه لود بشن و تأثیری توی دیگر صفحات نداشته باشه

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کد پی اچ پی رو که به صورت معمولی نمی تونم توی سایدبار به کار ببرم، باید یه افزونه هم به خاطر اون نصب کنم که دیگه چه فایده از این کارم :)

ولی این اس بی لوگین خیلی بهتره، همین رو نمیشه کاریش کرد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کد زیر رو امتحان کن: ;)

<?php if ( function_exists( 'nd_login_widget' ) )nd_login_widget($args); ?>

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون ولی این چیکار می کنه؟ چجور باید تعریف کنیم که تو فلان صفحه فقط لود بشه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عینا همون کار ابزارک رو میکنه و میتونی تو سایدبار اون صفحه که ساختی ازش استفاده کنی. (این برا زمانیه که سایدبارت از ابزارک پشتیبانی نمیکنه).

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید من قالبم جوری هست که میشه سایدبارهای مختلفی ساخت و برا هر برگه سایدبار اختصاصی که ساختی رو استفاده کرد و همه اون سایدبارها رو هم توی ابزارکها نشون میده، مشکلی از این جهت ندارم، مشکلم فقط اینه که می خوام کدهای افزونه فقط و فقط در یه برگه (که از قسمت برگه ها می سازم) لود بشن، همین

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بببین به نظر من حتی اگه فایل های ضروری رو هم از افزونه خارج کنی، بالاخره واسه استایل و اسکریپت ها باید یه جا بهشون آدرس بدی.

پس اول و آخر این فایل ها در قالب فراخوانی میشن...

شک دارم با قرار دادنش تو یه برگه این مشکل حل شه، مثلا Contact form 7 رو که فرضا در برگه ها ازش استفاده میکنیم، استایل و اسکریپت هاش در همه ی جای قالب فراخوانی میشن.

باز شاید اساتید نظر دیگه ای داشته باشن!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه اشکالی داره توی همون برگه، در قسمت اچ تی ام ال استایلها و جاواها رو فراخوانی کنیم؟

مثلا آخر همون پست با تگ <style> کلاسهای سی اس اس رو وارد می کنیم و جاوا ها رو هم بعد از اون اضافه کنیم

کانتکت فرم رو هم به همین خاطر شوتش کردم رفت :) به جاش از یه کد پی اچ پی استفاده می کنم که فقط تو صفحه تماس لود میشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد از نصب به پیشخوان > نمایش > ابزارک ها برید و ابزارکش رو بکشید به ستون کناری دلخواه

اگه قالب از ابزارک پشتیبانی نکنه چی؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب برا قالب ابزارک درست می کنی دیگه ;) تو انجمن در موردش زیاد بحث شده

راستی دوستان سوال بنده رو هم مدنظرشون باشه و فراموش نشه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مشکلی نیست، میتونی به جاش از کد زیر استفاده کنی.

<?php if ( function_exists( 'nd_login_widget' ) )nd_login_widget($args); ?>

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه اشکالی داره توی همون برگه، در قسمت اچ تی ام ال استایلها و جاواها رو فراخوانی کنیم؟

مثلا آخر همون پست با تگ <style> کلاسهای سی اس اس رو وارد می کنیم و جاوا ها رو هم بعد از اون اضافه کنیم

کانتکت فرم رو هم به همین خاطر شوتش کردم رفت :) به جاش از یه کد پی اچ پی استفاده می کنم که فقط تو صفحه تماس لود میشه

والا بیشتر به خاطر بحث سئوست که میگن اسکریپت ها تو فوتر و استایل ها تو هدر آدرس دهی شن!

من خودم تست نکردم، یه قالب برگه (Template) بساز و واسش یه سایدبار اختصاصی include کن و کدها رو اونجا قرار بده و فایل ها رو هم پیوست کن (در هر صورت کار وقت گیری پیش روت خواهد بود)

----

تازه شک دارم اسکریپت های این افزونه زیاد باشن!!! حجم افزونه هم که خیلی پایینه. فک نکنم ارزش این همه کار رو داشته باشه!!!

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست