رفتن به مطلب

مشکل با افزونه پشتیبانی براساس تیکت

پست های پیشنهاد شده

سلام

راستش من یه افزونه پیدا کردم، که پشتیبانی براساس تیکت هست، فقط مشکلی داره، اینه که کاراکتر های فارسی رو به صورت ؟؟؟؟؟؟ در میاره، یه سری آموزش های پی اچ پی رو در نت دیده ام ولی دیتابیس وردپرس مگه براساس UTF-8 نیست؟

میخواستم بدون چطوری می تونم، درستش کنم، آیا راهی داره؟

ممنون

ویرایش شده توسط vahidd
لینک به ارسال

سلام دوباره،

افزونه ابتدا کلا حروف فارسی رو ؟؟؟؟ میکرد، بعد سرچ کردم، فهمیدم که جدول هایی که به دیتابیس وارد میکنه رو باید utf8_general_ci کرد واسه همین، تابع پلاگین که بعد از نصب جدول های دیتابیس رو می ساخت انتهاش کد زیر رو اضافه کردم:

ENGINE = MYISAM CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci

بعدش به جای علامت سوال حروف فارسی Ø´Ø³Û میشدن که وقتی از خود دیتابیس چک کردم، توی دیتابیس درست بودن، بعد توی یه قسمت از پلاگین که متن تیکت رو فراخانی میکرد و کدش به صورت زیر بود:

forum_text(utf8_encode($ticket_message['content']));

سادش کردم و به صورت زیر تغییرش دادم:

$ticket_message['content']

بعد متون فارسی درست شدن، می خواستم بدونم من برعکس توابعی که فکر کنم واسه utf8 بودن رو حذف کردم و درست شد، آیا نکته خاصی داره؟ در کل این روش صحیح است؟

ویرایش شده توسط vahidd
لینک به ارسال

خوب حذف انکد مناسب نیست درواقع باید بررسی کنی حتما یه جایی encoding رو حالت پیشفرض قرار داده ...

لینک به ارسال

می تونی افزونه رو قرار بدی البته اگه هرچه سریعتر قرار بدی بهتره چون میتونم بت پاسخ بدم .

لینک به ارسال

حتمن باید از همین افزونه استفاده کنی ؟

اگر مهم نیست کدوم افزونه باشه میتونی از افزونه support-ticket استفاده کنی که فارسی هم هست

اگر خواستی بگو برات آپ کنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...