رفتن به مطلب

فواید قابلیت عضویت در سایت و ایده جهت جذب کاربر

ali pir

پست های پیشنهاد شده

سلام...

ینی بازم سلام... :)

دوستان اگه میشه یکمی از فواید عضو گیری در سایت ها میگید!؟!؟

وجدانی خیلی نمیدونم فایدش چیه!؟؟!

مثلا بعضی سایت های هستن برای دانلود و کامنت زدن باید عضو شیم...

مشتری پرونی نیس؟!؟!

---

فعال کردن این قابلیت روی هاست و سی پی یو فشار میاره؟!؟ که ساسپند بشیم!؟؟! خیلی؟!.. ارزشش رو داره!؟

لینک به ارسال

تنها چیزی که گیرتون میاد ایمیلشون هست که بتونید به واسطه خبرنامه براشون ایمیل بفرستید.

اگه قصد فروش فایل و یا ... دارید ثبت نام به نظرم کمک میکنه در غیر اینصورت میتونی از فیدبنر استفاده کنی.

من شخصا اگه مجبور نباشم توی سایتی ثبت نام کنم ثبت نام نمیکنم.

البته این تجربه شخصی من هست و بزارید اساتید بهتر راهنماییتون میکنن <_<

لینک به ارسال

بیشتر نفعش توی کارهایی هست که بخواین روی سایتتون بعدها انجام بدید.

مثلب خشهای پریمیوم. یا اینکه به کاربران قدیمی امکانات خاصی بدید و ....

لینک به ارسال

ربط مستقیمی به ساسپند شدن نداره و فقط میتونیم بگیم به طور غیر مستقیم توابع بیشتری اجرا میشن و اگه هاستون خیلی حساسه بله ممکنه ساسپند بشید و این در صورتی هست که عضو زیاد داشته باشید.

لینک به ارسال

من هم پیشنهاد میکنم استفاده نکنید از سیستم عضو گیری یا اگر استفاده میکنید هیچ ربطی به روال کار نداشته باشه و کاربر مجبور به ثبت نام نشه .

مطمئناً وقتی وارد یک سایتی میشید که برای دانلود حتماً باید عضو باشی بی درنگ از اون سایت میای بیرون . مگه اینکه مجبور باشی و اون سایت از لحاظ محتوایی خیلی سطح بالایی داشته باشه .

لینک به ارسال
  • 4 ماه بعد...

من با یه سوال دیه مواجه شدم!!

اگه عضویت رو برای دانلود مطالب اجباری نکنم.. ولی برای ارسال نظر اجباری کنم چی؟!؟..

من یه نظرسنجی هم کردم از مخاطبای سایتم... اگه چند درصدشون حاضر به ثبت نام باشن خوبه که راه بندازم این سیستم رو!؟؟؟

لینک به ارسال

ببنید به نظر من هیچ وقت نباید از سیستم ثبت نام برای سایتی استفاده بشه مگر اینکه اون سایت از لحاظ محتوایی سطح بالا باشه و هویت اشخاص در اون سایت خیلی مهم باشه. مثل همین انجمن یا شبکه های اجتماعی.

باقی سایت ها من واقعا نمیدونم چرا عضو گیری می کنند؟؟؟!!! چیزی جز ایمیل گیرشون نمیاد. بخوان از طریق ایمیل هم تبلیغات کنند خیلی زود اسپم میشه ایمیل هاشون. پی عملا کار خیلی چرتیه!

در مورد خبرنامه هم تجربه ثابت کرده که کاربرا بیشتر دوست دارند خودشون به سایت سر بزنند و مطالب رو ببینند تا اینکه هر روز ده ها خبرنامه از سایت های مختلف رو در ایمیلشون دریافت کنند!

پس هیچ وقت سمت ثبت نام نرو و فحش کاربرا رو به جون نخر ! ببخشید اگه اینجوری گفتم ولی حقیقته !! :wacko:

لینک به ارسال

ببنید به نظر من هیچ وقت نباید از سیستم ثبت نام برای سایتی استفاده بشه مگر اینکه اون سایت از لحاظ محتوایی سطح بالا باشه و هویت اشخاص در اون سایت خیلی مهم باشه. مثل همین انجمن یا شبکه های اجتماعی.

باقی سایت ها من واقعا نمیدونم چرا عضو گیری می کنند؟؟؟!!! چیزی جز ایمیل گیرشون نمیاد. بخوان از طریق ایمیل هم تبلیغات کنند خیلی زود اسپم میشه ایمیل هاشون. پی عملا کار خیلی چرتیه!

در مورد خبرنامه هم تجربه ثابت کرده که کاربرا بیشتر دوست دارند خودشون به سایت سر بزنند و مطالب رو ببینند تا اینکه هر روز ده ها خبرنامه از سایت های مختلف رو در ایمیلشون دریافت کنند!

پس هیچ وقت سمت ثبت نام نرو و فحش کاربرا رو به جون نخر ! ببخشید اگه اینجوری گفتم ولی حقیقته !! :wacko:

حرف تمامی اساتید کاملا درسته.و سیستم ثبت نام بسته به سایت هستش.

ولی یه نکته شما اگه میخواین از خبرنامه استفاده کنید میتونید که از کاربرا به جای ثبت نام بخواین که ایمیل خودشون رو وارد کنند البته نه اجباری اونم اختیاری تاره اگه میخواین یه خبرنامه حرفه ای داشته باشین باید زیر خبرنامه لینک حذف ایمیل از خبرنامه رو بزارین تا اگر کسی نخواست ایمیل براش ارسال بشه بتونه خبرنامه رو لغو کنه تا به قول دوستمون بد بیراه نشنوه.

بعضی سایت ها هم هستن مثل مال بنده که تبلیغات نمیکنن.مخصوصا از طریق خبرنامه و خبرنامه هفتگی هستش.

الان سایت من هر که خوشش میاد ثبت نام میکنه اصلا زورکی هم نیست.

بستگی داره ببینید سایت میخواد کاربر جذب کنه یا اینکه سرمایه.

در ضمن آقا علی بعضی از کاربرا اتفاقا دوست دارن الکی به سایت سر نزنن و میخوان اول ببینن چه مطالبی ارسال شده بعد اگه مورد نظرشون بود میرن نگاه میکنن.

برای نظرات اصلا این کار رو نکن دیگه حتی کسی حاضر به نظر دادن نمیشه.مطمئن باش.

دوستان اگه فکر میکنید کلمات تندی در این پیام ذکر شده من کاملا تکذیب میکنم و معذرت خواهی. :D

ویرایش شده توسط اشکان
لینک به ارسال

باشه.. اجباری نیمکنم...

ولی ینی کلا فایده دیگه ای نداره؟!؟...

باعث نمیشه کاربرا وابسته تر بشن به سایت و یا خودشون رو جزوی از سایت بدونن؟!؟

من یه نظرسنجی هم کردم از مخاطبای سایتم... اگه چند درصدشون حاضر به ثبت نام باشن خوبه که راه بندازم این سیستم رو!؟؟؟

لینک به ارسال

باشه.. اجباری نیمکنم...

ولی ینی کلا فایده دیگه ای نداره؟!؟...

باعث نمیشه کاربرا وابسته تر بشن به سایت و یا خودشون رو جزوی از سایت بدونن؟!؟

کاربرا اگه خوششون بیاد حتما ثبت نام میکنند و اگه ثبت نام کنند شاید وابسته بشن.

کاربر ها همیشه ثابت نیستن و در حال تغییر هستن پس نمیشه نظر سنجی الان رو برای ماه دیگه هم در نظر گرفت.

نمیشه گفت چند درصد همیشه کاربران ناراضی وجود دارن

ویرایش شده توسط اشکان
لینک به ارسال

مطمئن باشید هیچ کاربری بیشتر از یک ماه خوشش نمیاد !

من که تا حالا کسی رو ندیدم از اومدن ایمیل های متعدد براش خوشش بیاد.

کاربرا تنها از سایت شما خوششون نمیاد ! بلکه ممکنه در ده ها سایت دیگه هم عضو خبرنامه شده باشند. حالا خودتون حساب کنید روزانه چند تا ایمیل به اینباکسش میاد و بدون خوندن حذفشون میکنه.

ببنید در IT مبحثی هست به نام CRM که به مباحث مدیریت مشتری میپردازه. در ایران مطمئن باشید این روش ایمیل بازی !! جواب نمیده.

لینک به ارسال
ببنید در IT مبحثی هست به نام CRM که به مباحث مدیریت مشتری میپردازه. در ایران مطمئن باشید این روش ایمیل بازی !! جواب نمیده.

ینی شما کلا فکر میکنید خیلی چیز جالبی نیستش این قابلیت عضویت سایت.. ینی خیلی به درد بخور نیست... ارزش نداره آدم بشینه اون کاربرا رو هم مدیریت کنه و...

ها؟!

البته فکر کنم شما نه تنها قابلیت ثبت نام بلکه کلا فایده دار بودن این خبرنامه ها و.. رو هم نفی میکنید... درست فهمیدم؟!؟

کاربرا اگه خوششون بیاد حتما ثبت نام میکنند و اگه ثبت نام کنند شاید وابسته بشن.

....

لپ کلومت چیه آقا اشکان!؟.... فایده داره یا نه؟! وقت تلف کردنه!؟؟!؟

لینک به ارسال

درود ...

کلا بزارید فلسفه کاربر و ثبت نام رو توضیح بدم خدمتتون تا بتونید راحت تر تصمیم گیری کنید :D

فرض میگیریم که ما یه سایت دانلود داریم و امکان عضویت هم نداره، خب حالا همه هر چی که بخوان رو دانلود میکنن و میرن پی کارشون.

حالا ما یه سایت دانلود داریم که امکان عضویت هم داره ولی دانلود کردن فایل ها بازم رایگانه یعنی نیازی به عضویت نداره، در این مورد هم کاربر فایلو دانلود میکنه و میره پی کارش. :D

خب با این حساب چه باشه چه نباشه فرق خاصی نمیکنه!

اما ما باید چیکار کنیم که مفید باشه و کاربر خودش عضو سایت بشه، و در واقع کاربر جذب و پایه سایت بشه. :

به عنوان مثال شما میتونید تمامی فایل ها رو واسه دانلود رایگان بزارید و امکان عضویت هم داشته باشید، ولی از اینطرف باید یه سری امکانات هم واسه اعضاتون بزارید که اعضای سایت رو با کاربران مهمان متمایز کرده باشید، وگرنه که میشه همون جریان ( میره پی کارش :D ) .

من به عنوان مثال لیستی از دسترسی های کاربران میهمان و عضو رو مینویسم که قشنگ متوجه بشید :

مهمان :

• میتونه فایل رو دانلود کنه
  • میتونه مطالب رو بخونه
  • میتونه تو خبرنامه با گذاشتن ایمیلش عضو شه
  • و غیره ...

کاربر عضو سایت :

• میتونه فایل رو دانلود کنه و نظرش رو هم بده ! (هرچند میتونید امکان نظر گذاشتن رو برای کاربر مهمان هم بزارید! )
  • میتونه مطالب رو بخونه.
  • میتونه به مطالب اختصاصی یا خاص هم دسترسی داشته باشه
  • میتونه توی انجمن ها تاپیک بزنه و چیزی ارسال کنه
  • میتونه با دیگر کاربران در ارتباط باشه
  • و هزار تا چیز دیگه که میتونید واسه یه کاربر درست کنید.

اینهمه حرف زدیم واسه این جمله آخر :wacko: :

شما باید بینید که میتونید توی سایتتون اعضا رو متمایز از مهمانان بکنید یا نه، اگه میتونید امکان عضویت هم بزارید تا کاربرا حال کنن، اگه نمیتونید هم که هیچی :D !

تشکر ...

لینک به ارسال

بله من در 90 درصد سایت های ایرانی هم خبرنامه و هم عضویت رو یه عامل غیر ضروری می بینم.

دوستمون هم اشاره کردند وقتی امکانات قبل عضویت و بعد عضویت توفیقی به حال کاربر نمیکنه چه ضرورتی داره که عضوشون کنیم؟؟

مثلا 1000 نفر عضو هم گرفت سایت شما حالا میخوای چیکار کنی؟؟

بحث انجمن ها فرق میکنه. اونم نه هر انجمنی. مثلا اینجا همه نیاز دارند که مشکلشون رو رفع کنند پس عضو میشن و از عضویتشون لذت هم میبرند. و در روز چندین بار هم سر میزنند.

ولی برای دانلود یه آهنگ بخوان اول عضو بشند دوباره وارد ایمیل بشند و لینک فعال سازی رو کلیلک کنند بعد بیان داخل سایت وارد اکانتشون بشند اووووووووووف بیخیال بابا یه سرچ میزنه از یع سایت دیگه استفاده میکنه!!

بعلاوه اینکه کاربرا هوشیار شدن و بی خودی ایمیلشون رو به خورد این عضو گیری ها نمیدن تا فردا سیل هرزنامه های مختلف تبلیغاتی رو در اینباکسشون دریافت کنند.

تجربه شخصی بنده میگه عضو گیری نباشه یا اینکه اختیاری باشه سایتت محبوبتر هم میشه مخصوصا برای فروشگاه ها.

خودت بشین سبک سنگین کن ببین مثلا بعد از گذشت یکسال 1000 تا کاربر عضو داری خب حالا به چه دردت میخوره این اعضا

بعد به این فکر کن بعد یکسال هیچ کاربر عضوی نداری و حالا چه ضرری هایی رو متحمل شدی ؟

خیلی راحت به جوابت میرسی.

به نظر سنجی هایی که روی سایت میزاری هم زیاد اعتماد نکن. چون طرف حسابت چند ملیون کاربره بی خودی با نظر 200 300 نفر کل سایت رو بهم نریز!!

لینک به ارسال

ساسپند یعنی چی ؟

خاموشی سرور آپاچی به خاطر فشار زیاد منابع

به طور خاص در سایتهای عمومی رایجه چون مقدار cpu و ram بالاست ولی نه برای هر کاربر مقدار سخت افزار بایدئ بین همه توزیع بشه و برای اینکه فشار زیاد یک سایت باعث کم شدن امکانات دیگران نشه سرور برای اون سایت off می شه اغلب سرویس ها اینکار را با نرم افزار خودکار انجام می دهند اما به صورت دستی هم از طرف سرور شدنیه

لینک به ارسال

ساسپند یعنی چی ؟

یعنی معلق شدن سایت . یعنی دسترسی نداشتن به هیچ کجای سایت و تیکت زدن به پشتیبانی ، یعنی چهره پر استرس ، یعنی درد، یعنی بدبختی :D

لینک به ارسال

از همه دوستان صمیمانه مچکرم... مرسی... شیر فهم شدم!!! :)

راستیتش من سایتم دانلودی نیست به اون صورت.. ینی هستاااا ولی تقریبا اکثر بازدید هامون به خاطر ترفند ها و برخی مطالب آموزشی هستش!...!

مخاطبامون هم که نظر میدن قریب به اتفاق سوالی چیزی دارند! ما همباس پاسخگو باشیم... B)

اگه با این اوصاف ایده ای چیزی جهت بهره برداری از قابلیت ثبت نام به ذهنتون میرسه بفرمایید..(همین که میشه متمایز کرد؟!) وگرنه قابلیت ثبت نام رو بی خیال شدم!

الان به ذهن خودم یه ایده رسید.. ^_^ مثلا یه بخشی رو بذارم واسه سوال و جواب.. بعد فقط کاربرا بتونن سوال بپرسن.. نظرتون؟! این ایده میتونه بر افزایش بازدید تاثیر داشته باشه!؟

ویرایش شده توسط ali pir
لینک به ارسال

اینجا ایرانه.

هر کاربر در چندین سایت مختلف عضو میشه. حالا یا خبرنامه یا سیستم عضویت.

اتفاقی که بعد از یه مدت میفته چیه ؟؟؟

اینه که روزانه ده ها ایمیل برای کاربر ارسال میشه

کاربر به هیچ کدوم از ایمیل هایی که براش میاد اصلا نگاه نمیکنه و حال اینو هم نداره یکی یکی بره و اعلام کنه نمیخواد این ایمیل ها رو دریافت کنه. پس میاد و اونارو اسپم میکنه.

لینک به ارسال
راستیتش من سایتم دانلودی نیست به اون صورت.. ینی هستاااا ولی تقریبا اکثر بازدید هامون به خاطر ترفند ها و برخی مطالب آموزشی هستش!...!

مخاطبامون هم که نظر میدن قریب به اتفاق سوالی چیزی دارند! ما همباس پاسخگو باشیم... B)

اگه با این اوصاف ایده ای چیزی جهت بهره برداری از قابلیت ثبت نام به ذهنتون میرسه بفرمایید..(همین که میشه متمایز کرد؟!) وگرنه قابلیت ثبت نام رو بی خیال شدم!

الان به ذهن خودم یه ایده رسید.. ^_^ مثلا یه بخشی رو بذارم واسه سوال و جواب.. بعد فقط کاربرا بتونن سوال بپرسن.. نظرتون؟! این ایده میتونه بر افزایش بازدید تاثیر داشته باشه!؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...