رفتن به مطلب

هماهنگ کردن قالب با تمام مرورگرها

پست های پیشنهاد شده

سلام ... راستش من قالبه سایتم با موزیلا فقط هماهنگه اونم یه نسخش وگرن هبا بقیه مرورگر ها بد نشون میده قالب رو ! مثلا بک گراند رو نشون نمیده بعضی از قسمت ها رو هم همینطور !! باید چیکار کنم !

اصلا میشه هماهنگ کرد ؟

لینک به ارسال

اگه قالب فوقالعاده ای هست پیگیرش باش میشه رفعش کرد ، اما اگه قالب خوبی نیست ببوسش بزارش کنار چون خیلی وقت میگیره :mellow:

• امتیاز 1
لینک به ارسال

اگه قالب فوقالعاده ای هست پیگیرش باش میشه رفعش کرد ، اما اگه قالب خوبی نیست ببوسش بزارش کنار چون خیلی وقت میگیره :mellow:

چون سایتم خبری هستش این قالب خیلی مناسبه ... فعلا هم نمیخام قالب سفارش بدم ...

لینک به ارسال

سازگار کردن با IE عذابیه و هیچ وقت کامل سازگار نمیشه.

من توی اکثر کار ها کلا یه پیغام خطای ترسناک به کاربر نشون میدم که بره مرورگرشو عوض کنه! -_-

• امتیاز 1
لینک به ارسال

سلام دوست من! به شخصه خودم که پوسته برای خودم طراحی میکنم هیچوقت IE رو در نظر نمیگیرم! اعتقادم اینه کسی که هنوز با IE وبگردی میکنه همون بهتر که توی وبم نیاد!! :D

اما اگر میخوای قالب سایتت رو با IE سازگار کنی توصیه میکنم که از از هک های IE استفاده کنی! دستورات شرطی رو واست میزارم شاید به درد تو و بقیه دوستان خورد :)

<!--[if IE]> کدهای سی اس اس در اینجا <![endif]-->
<!--[if IE 7]> کدهای سی اس اس در اینجا <![endif]-->
<!--[if lte IE 6]> کدهای سی اس اس در اینجا <![endif]-->

از نوشته ها هم که معلومه هر هک واسه چه نسخه از IE هستش!! :)

موفق باشی!

• امتیاز 7
لینک به ارسال

مشکل اینجا بود که بعضی از کد های استایل مخصوص موزیلا بود و تو اکسپلورر نشون نمیداد ! تقریبا دیگه مشکلی نیست

لینک به ارسال

بله استایل هایی که با moz شروع میشن روی بقیه میرورگرها خونده نمیشن. کلا پیشوند هر مرورگر مربوط به خودش هست اما بیشتر این دستورها استاندارد شده هستن و دیگه پیشوند نمیخوان.

هرچند نسخه ie هم مهمه.

• امتیاز 2
لینک به ارسال

بله استایل هایی که با moz شروع میشن روی بقیه میرورگرها خونده نمیشن. کلا پیشوند هر مرورگر مربوط به خودش هست اما بیشتر این دستورها استاندارد شده هستن و دیگه پیشوند نمیخوان.

هرچند نسخه ie هم مهمه.

منظورتون اینه که اگه بخوایم استایل هایی که با moz شروع میشن رو کاری کنیم که مرورگر IE هم بخونه ، باید یک کد دقیقا مثل کد moz دار اما به جای این moz از عبارت ie استفاده کنیم؟

مثلا

#menu ul {
-moz-border-bottom-colors: none;
-moz-border-image: none;
-moz-border-left-colors: none;
-moz-border-right-colors: none;
-moz-border-top-colors: none;

تبدیل بشه به

#menu ul {
-ie-border-bottom-colors: none;
-ie-border-image: none;
-ie-border-left-colors: none;
-ie-border-right-colors: none;
-ie-border-top-colors: none;

لینک به ارسال

منظورتون اینه که اگه بخوایم استایل هایی که با moz شروع میشن رو کاری کنیم که مرورگر IE هم بخونه ، باید یک کد دقیقا مثل کد moz دار اما به جای این moz از عبارت ie استفاده کنیم؟

مثلا

#menu ul {
-moz-border-bottom-colors: none;
-moz-border-image: none;
-moz-border-left-colors: none;
-moz-border-right-colors: none;
-moz-border-top-colors: none;

تبدیل بشه به

#menu ul {
-ie-border-bottom-colors: none;
-ie-border-image: none;
-ie-border-left-colors: none;
-ie-border-right-colors: none;
-ie-border-top-colors: none;

ms - اينترنت اكسپلورر

o - اپرا

webkit - كروم

moz - فايرفاكس

• امتیاز 3
لینک به ارسال

اگه اولش از کد استفاده نکنیم همگانی میشه یا نه

اگر منظورتون پيشوند هست نه

چون كه مرورگر هاي قديمي در اجرا مشكل پيدا مي كنند ، البته براي مرورگر هاي جديد مشكلي نيست (آخرين ورژن ها)

اگر ميخايد قالبي بنويسيد كه با همه مرورگر ها سازگار باشه استفاده از پشوند جز ضروريات هست !

• امتیاز 3
لینک به ارسال
  • اضافه کردن...