رفتن به مطلب

الکسای ایرانی در راه است!!!

alireza1375

پست های پیشنهاد شده

قائم مقام شورایعالی اطلاع رسانی با بیان اینکه تست مقدماتی پروژه راه اندازی “وب سنج ماشینی” که با نام “الکسای ایرانی” شناخته می‌شود انجام شده است، گفت: درصورت تامین اعتبار این پروژه سال آینده راه اندازی عمومی می‌شود.حجت الاسلام سعید سالاریان با بیان اینکه الکسای ایرانی ملاک و معیار سنجش وبگاهها است در مورد آخرین وضعیت عملیاتی کردن این پروژه اظهار داشت: از آنجایی که “الکسا” در ذهن کاربران شناخته شده است پروژه وب سنج ماشینی با این نام شناخته می شود که هم اکنون تست های مقدماتی آن انجام شده و امید می رود در صورت تامین اعتبار، درسال آینده تکمیل شود.

904153_1442.jpg

وی با اشاره به برپایی ۳ دوره جشنواره ارزیابی وبگاههای حاکمیتی برای شناسایی و به دست آوردن شاخص های ارزیابی گفت: با ماشینی کردن نحوه ارزیابی وبگاهها، امکان رتبه بندی وبسایتها و وبگاههای حاکمیتی و غیر حاکمیتی براساس شاخص های کیفی و کمی فراهم شده است و به جرات می توان گفت الکسای ایرانی به مراتب قوی تر و کامل تر از الکسای خارجی فعالیت خواهد کرد.

سالاریان با بیان اینکه در سال ۹۱ هیچگونه اعتباری به شورایعالی اطلاع رسانی تخصیص نیافته است، خاطرنشان کرد: اعتبارات دولتی این بخش در سالی که گذشت صفر بوده و به همین دلیل این پروژه مانند بسیاری از پروژه های در دست اقدام مسکوت مانده است که براساس برآوردهای انجام شده، الکسای ایرانی با تخصیص اعتبار حدود ۳۰۰ میلیون تومان قابل بهره برداری است.

قائم مقام شورایعالی اطلاع رسانی، با تاکید براینکه وبگاه سنج الکسای ایرانی امکان سنجش وبگاهها را در دسته بندی های مختلفی همچون اطلاع رسانی، تعاملی و تراکنشی فراهم می کند، اضافه کرد: وبگاههای حاکمیتی و وبگاههای بخش خصوصی خارج از این سه مقوله نیستند و ساختار اصلی تمامی این وبگاهها شامل این سه حوزه ارزیابی می شود.

وی با اشاره به تفاوتهای الکسای خارجی با الکسای ایرانی نیز تاکید کرد: معیار اصلی الکسا در سنجش و ارزیابی وبگاهها و رتبه بندی آنها مربوط به میزان دسترسی کاربران و مراجعه آنها به وبسایت مدنظر است اما از نظر ما این معیار نمی تواند معیار کاملی باشد و در الکسای ایرانی سعی خواهد شد تراز برتری وبسایتها در فیلدها و شاخص های متفاوت تری از نظر میزان دسترسی، کیفیت، خدمات و کمیت سنجیده شود.

قائم مقام شورایعالی اطلاع رسانی با بیان اینکه در راه اندازی سامانه سنجش رتبه بندی وبگاههای ایرانی، شاخصهای بومی مدنظر است، افزود: از طریق این سامانه تمامی پرتالها می توانند از وضعیت نمره ارزیابی خود آگاه شوند.

وی با اشاره به راه اندازی این سامانه وب سنج و ارزیابی وبگاهها گفت: در الکسای ایرانی حدود ۶۰ شاخص از پرتالها و وبگاهها را مورد سنجش قرار می دهیم و گزارش نهایی رتبه وبگاهها را در آن ارائه خواهیم داد. شاخص های ما در الکسای ایرانی تخصصی تر و مرتب تر و بومی تر از الکسا خواهد بود.

سالاریان با بیان اینکه شناسایی و ارزیابی وبگاههای حاکمیتی براساس فراخوانی که از سوی معاونت سرمایه انسانی ریاست جمهوری اعلام شده بود تاکنون انجام پذیرفته است، ادامه داد: اما برای تکمیل این اطلاعات و شناسایی سایر وبسایتها به زودی و با همراهی شورایعالی فضای مجازی، فراخوان عمومی تری خواهیم داد.

قائم مقام شورایعالی اطلاع رسانی تاکید کرد: در محدوده وبگاههای حاکمیتی یکی از مقوله های مهمی که ارزیابی خواهد شد آمادگی الکترونیکی وبگاهها برای عرضه خدمات برخط به مردم است اما در وبگاههای خصوصی می توان مواردی از جمله نحوه دسترسی و امکان تراکنش های مالی و اطلاع رسانی را ارزیابی کرد.

به گزارش مهر، الکسا یک وبسایت معتبر بین المللی است که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف اقدام به رتبه بندی وب سایتها می کند که خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین یک تا چند میلیون است و هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت بالاتر خواهد بود.

سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای یک نوار ابزار مخصوص به خود است که کاربران می توانند با نصب آن، از امکانات سایت الکسا استفاده کنند. یکی از کارهایی که این نوار ایزار انجام می دهد این است که تمام بازدیدهایی را که کاربر انجام می دهد را به سایت الکسا گزارش می دهد و این سایت با توجه به این گزارشها، آمار ترافیک سایتها و رتبه آنها را ارائه می کند؛ با نصب این نوار ابزار در پایین مرورگر رتبه جهانی سایت مدنظر و نمودار آماری آن نمایان و رسم می شود.

• امتیاز 12
لینک به ارسال
به جرات می توان گفت الکسای ایرانی به مراتب قوی تر و کامل تر از الکسای خارجی فعالیت خواهد کرد.

جالب بود!!!!!!!!!!!!!

یکی نیست بگه برادر شما اسم رو از روی همون کپی زدی.

شما داری قابلیت های روی سایت رو میبنی چی از داخل الکسا میدونی؟

اصلا چطور روت میشه سایت بالا نیومده رو با الکسا مقایسه کنی؟

واقعا در تولید علم اولیم :)

• امتیاز 20
لینک به ارسال

هیچی نمیگم ولی بخدا تا 10 دقیقه داشتم میخندیدم فقط :))

وقتی کار فناوری اطلاعات یه مملکت افتا دست ح ج ت الاسلام دیگه نباید نگران چیزی باشیم چون همه چی به خوبی انجام میشه چون دقیقن مرتبط با رشته وتخصص فرد مورد نظر هست 12.gif13.gif12.gif

جالب بود!!!!!!!!!!!!!

واقعا در تولید علم اولیم :)

آخه برادر خب همین میشه دیگه ما همیشه در تولید علم اولیم

گوگل ایرانی ، جی میل ایرانی ، فیسبوک ایرانی و حالا هم الکسای ایرانی

اصن همه شرکت های دنیا با این چند صد هزار برنامه نویس و نخبه ای که دارن در مقابل 8 نفر نخبه ایرانی ما چیزی نیستن که

همونطور که میبینی کل دنیارو داریم جمع میکنیم و از اونا بهترشو میسازیم :|

احتمالن با اومدن این پروژه باید منتظر فیلتر شدن الکسا هم باشیم .....

• امتیاز 9
لینک به ارسال

هیچی نمیگم ولی بخدا تا 10 دقیقه داشتم میخندیدم فقط :))

همیشه یه عده بودند از اول انقلاب خندیدند و مسخره کردند

عده دیگه کار کردند و مملکت رو جلو بردند .

فرق این دوتا از دید من زمین تا اسمون !

وقتی میشه چرا به خودمون بخندیم ؟

• امتیاز 6
لینک به ارسال

آقا ناراحت نشو

خنده دار بوده که خندیده

• امتیاز 1
لینک به ارسال

بله حق با شماست اما:

مسئله فقط تولید نیست - آیا گوگل یا الکسا فقط یه سری نرم افزار و کد و تکنسین برنامه نویسی هستند؟ یه دنیا استراتژی در پشتشون خوابیده و صدایی که الان ازشون میشنویم برای طبل هایی است که چند سال قبل کوبیدند - اما آیا واقعاً شما به وجود استراتژی در افکار تکنیکی دوستان ایمان دارید؟

چند هفته ی قبل نمیدونم به چه مناسبتی رییس سازمان سایبری (یا اسمی شبیه این) در یک برنامه تلویزیونی چیزهایی می گفت که من بی سواد هم می تونستم بگم

از طرف دیگه برای پیشرفت الزاما نباید چرخ رو از اول ساخت - نباید خودمون رو از ظرفیت های بین المللی محروم کنیم - فرض کنید موتور جستجوگر ایرانی هم عملاً به کار افتاد. خب پس این همه منابع و مستندات خارجی که زحمت آدمایی مثل من و شماست رو باید چه کار کنیم؟ اگر جستجو گر ایرانی اون ها رو هم در اختیارمون بذاره پس چرخ رو از اول ساختیم - اما اگر فقط منابع ایرانی و یا منابع خارجی معینی رو در اختیارمون بذاره که پیشرفت نمی کنیم

• امتیاز 5
لینک به ارسال

خدا بخیر کنه . گل بود به سبزه نیز آراسته شد

الکسای ایرانی کم بود که اونم داره میاد

تولید علم که میگن همینه !!! :)

• امتیاز 1
لینک به ارسال

خدارو شکر انقدر بار علمی دارم که حداقل بتونم در مورد این چیزا نظر بدم

کاش یه کم فقط یه کم در مورد کارای اینا خبر داشتی اونوقت اینطوری ......

سرویس ایمیل ایرانی زدن با هسته رانکوب و به اسم کاملن ایرانی !!!

سرویس جستجوی ایرانی زدن با هسته خارجی و به اسم ایرانی !!!!

اومدن تبلت و گوشی زدن تمامی اجناس چینی فقط مونتاژ در ایران و اسمشو گذاشتن کاملن ایرانی !!!

آخه مگه تو ایران کم مهندس الکترونیک داریم که نتونن مثلن چیپ طراحی کنن یا چیشون از چینی ها کمتره ؟

بخدا قسم خیلی هم داریم بهترینارو هم داریم اما وقتی امکانات نیست مجبورن به جای اینکه بشینن مدار طراحی کنن و به قول شما کشورمون جلو بره برن یه کار آزاد کنن .....

وقتی وزیر ..... میاد میشه وزیر فناوری همین میشه دیگه وقتی یکی که کارش دینه و 180% کارش متفاوته با فناوری دیگه جای خندیدن نداره ؟؟؟؟

وقنی منی که توی دانشگاه با معدل 19.70 تو رشته الکترونیک هستم و اسممو گذاشتن مثلن نخبه اما یه 1000 تومنی درآمد ندارم و محل خروس هم نمیزارن وضع همین میشه

توی ایران به جرات میتونم بگم برنامه نویس هایی دارم که حتی از مدیران شرکت های برتر جهانی هم توانمند تر هستن که 2 سال پیش پروژه گوگل ایرانی رو دادن اما با رد شدن و نداشتن بودجه روبرو شدن :|

وقتی میری مجوز بگیری برای یک سایت میگن باید 50% درآمدت برای ما باشه و هر Ip کاربری که خواستیمو در اختیارمون بزاری تا فیلتر نشی ............

و .......

از این چیزها زیاد هست برادر من من دشمن ایران و ایرانی نیستم که ولی با این که کپی برداری کنن و محدودیت هارو بیشتر کنن و ملا بشه وزیر ارتباطات مخالفم

بیشتر از این چیزی نمیگم بحث س ی ا س ی بشه ;)

• امتیاز 7
لینک به ارسال

ببخشید خیلی کوچیکر از اینم که بخوام جسارت کنم ولی چرا باید من هر ساعت و هر لحظه منتظر باشم که ببینم آقا مرتضی کی میاد به تایپکم جواب بده شاید مشکلم حل شه؟ (الان نزدیک یک هفته است این سوال توی ذهنم جولان میده، قصد ارسال اسپم هم ندارم. روزتون خوش)

• امتیاز 2
لینک به ارسال

ببخشید خیلی کوچیکر از اینم که بخوام جسارت کنم ولی چرا باید من هر ساعت و هر لحظه منتظر باشم که ببینم آقا مرتضی کی میاد به تایپکم جواب بده شاید مشکلم حل شه؟ (الان نزدیک یک هفته است این سوال توی ذهنم جولان میده، قصد ارسال اسپم هم ندارم. روزتون خوش)

ببخشید کدوم پستتون بی جواب مونده ؟؟

مطمعن باشید اگر دیده بشه حتمن بی جواب نمیمونه و اگر هم بی جواب میمونه به خاطر اینه که مثلن من نمیخوام پاسخ اشتباه یا نادرست بدم و منتظر میمونم تا دیگر دوستان بیان جواب بدن

• امتیاز 5
لینک به ارسال

خلاقیت از خودشون نشون نمی دهند که فقط نگاه می کنند اونور آب چیکار می کنند بعد هزینه های میلیاردی ملت را بر می دارند و دست به پروژه هایی این چنینی می زنند و پس از مدتی هم از پروژه و نتیجه اون هیچ خبری نمیشه و همه این هزینه ها هم می پره و کسی هم نمی فهمه هزینه ها کجا رفتند.

واقعا برای خودم متاسفم که تو کشوری زندگی می کنم که 1% بی سواد سردمدار هستند.

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
  • امتیاز 4
لینک به ارسال

بله حق با شماست اما:

مسئله فقط تولید نیست - آیا گوگل یا الکسا فقط یه سری نرم افزار و کد و تکنسین برنامه نویسی هستند؟ یه دنیا استراتژی در پشتشون خوابیده و صدایی که الان ازشون میشنویم برای طبل هایی است که چند سال قبل کوبیدند - اما آیا واقعاً شما به وجود استراتژی در افکار تکنیکی دوستان ایمان دارید؟

چند هفته ی قبل نمیدونم به چه مناسبتی رییس سازمان سایبری (یا اسمی شبیه این) در یک برنامه تلویزیونی چیزهایی می گفت که من بی سواد هم می تونستم بگم

از طرف دیگه برای پیشرفت الزاما نباید چرخ رو از اول ساخت - نباید خودمون رو از ظرفیت های بین المللی محروم کنیم - فرض کنید موتور جستجوگر ایرانی هم عملاً به کار افتاد. خب پس این همه منابع و مستندات خارجی که زحمت آدمایی مثل من و شماست رو باید چه کار کنیم؟ اگر جستجو گر ایرانی اون ها رو هم در اختیارمون بذاره پس چرخ رو از اول ساختیم - اما اگر فقط منابع ایرانی و یا منابع خارجی معینی رو در اختیارمون بذاره که پیشرفت نمی کنیم

دقيقا

بخاطر همينه ما ايراني ها هيچ وقت در اين زمينه ها موفق نميشيم خوب وقتي گوگل هست با اون همه تشكيلات چه نيازي هست به ساخت موتور جستوجو سلام و خداحافظ و ... ! مشكل اينجاست هيچ وقت از ايده اي جديد استفاده نميشه و نياز سنجي وب انجام نميشه ...

• امتیاز 2
لینک به ارسال

طرح, طرح خوبیه.

مثل انجمن های پشتیبانی و... که در کشورهای مختلف هست. ولی فردی که مسئول انجام طرحه + عملی شدن طرح و نوع عمل اون مسئله اصلیه. اما چرا؟!!

با کمی فکر میشه فهمید کسی دلش به حال ماها نمیسوزه که بخواد سایت ها و وبلاگهامون رو رتبه بندی کنه.

به احتمال زیاد بعد از عملی شدن طرح اول یکی از شرایط ثبت شدن سایت میشه ارسال اسکن کارت ملی و... و بعد از مدتی از طریق سایت ساماندهی فشار میارن تا همه مجبور بشن سایتشون رو ثبت کنن.

به نظرم در کل میخوان مدیران رو شناسایی کنن و فشار بیارن تا رتبه بندی.

شایدم بعد از مدتی گفتن به علت کمبود بودجه طرح تعطیله :)

از فردا هم آدرسهای ایران آلکسا و.. رایج میشه :)

ویرایش شده توسط xiiiah
  • امتیاز 2
لینک به ارسال

بحث این نیست که کی داره اجرا میکنه بحث اینه که اصلا چه لزومی بر اجرا هست؟

آیا جستجوگر ملی کاربردی داشته که اجرایی کردن؟ آیا ایمیل ملی کاربردی شده؟ اصلا این همه پول صرف بشه برای چیزی که نمیتونه به هیچ وجه کاربردی بشه چیزی فراتر از سوزوندن پول و سرمایه ملی هست.

دوستان بحث رو از دید علمی و اقتصادی ادامه بدید و از بحث سیاسی جدا پرهیز کنید.

تا همینجا هم تاپیک رو با اما و اگر باز گزاشتم!

• امتیاز 7
لینک به ارسال

بحث این نیست که کی داره اجرا میکنه بحث اینه که اصلا چه لزومی بر اجرا هست؟

آیا جستجوگر ملی کاربردی داشته که اجرایی کردن؟ آیا ایمیل ملی کاربردی شده؟ اصلا این همه پول صرف بشه برای چیزی که نمیتونه به هیچ وجه کاربردی بشه چیزی فراتر از سوزوندن پول و سرمایه ملی هست.

هیچکدوم از این پروژه ها ضرورتی نداشتند اگر ما می خواهیم سرویس های تکی را داشته باشیم فقط و فقط باید بخش خصوصی این کار را انجام بده (نظر شخصی بنده هست) مثلا کدامیک از سرویس های جهانی مثل گوگل - یاهو - فیسبوک و ... در ابتدا توسط دولت کلید خوردند؟ :blink:

باید کار را به کاردانش سپرد ^_^

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
  • امتیاز 2
لینک به ارسال
خدارو شکر انقدر بار علمی دارم که حداقل بتونم در مورد این چیزا نظر بدم

دوست خوب من خیلی این مبحث ارتباطی به علم نداره . بیشتر یه چیز تجربی هستش !

سرویس ایمیل ایرانی زدن با هسته رانکوب و به اسم کاملن ایرانی !!!

سرویس جستجوی ایرانی زدن با هسته خارجی و به اسم ایرانی !!!!

اومدن تبلت و گوشی زدن تمامی اجناس چینی فقط مونتاژ در ایران و اسمشو گذاشتن کاملن ایرانی !!!

بحث سر اینه که هنوز یک پروژه رسمی هم از سمت شورای عالی فضای مجازی انجام نشده و تمام این پروژه ها بیشترش شخصی هست .

سالاریان با بیان اینکه در سال ۹۱ هیچگونه اعتباری به شورایعالی اطلاع رسانی تخصیص نیافته است، خاطرنشان کرد: اعتبارات دولتی این بخش در سالی که گذشت صفر بوده و به همین دلیل این پروژه مانند بسیاری از پروژه های در دست اقدام مسکوت مانده است

...

کاش یه کم فقط یه کم در مورد کارای اینا خبر داشتی اونوقت اینطوری ......

یه سری فکر انحرافی نکنند اما تو یه مورد باهاشون همکاری داشتم و کاملا هم تایید میکنم ( به عنوان یه کسی که 7 ساله دائم تو نت ایران حداقل پرسه میزنم ! )

بهتون قول میدم برنامه های خوبی دارند فقط کمی هم همکاری و صبر لازم هستش .

به نظرم در کل میخوان مدیران رو شناسایی کنن و فشار بیارن تا رتبه بندی.

درباره این مباحث تعطیلی و دستگیری و شناسایی و این چیزها باید بگم ، خیالتون راحت شناسایی و بازداشت و همه کار هر مدیر سایتی براشون 2 دقیقه است و نیازی به این همه بریز و بپاش نداره . بهتره مسائل رو سیاسی امنیتی نکنیم .

مشکل جدی تر این وسط اینه که همش انتظار داریم دولتی ها جلو ببرند پروژه هارو . همین الان شما نگاه کن یه شرکت مثل تجارت الکترونیک صبا که میهن بلاگ و کلوب و اپارات رو داره 90% طرح های اجرائیس کپی از خارجی ها هستش البته با قدرت رسانه ای و سرمایه ای که داره تونسته گنده کنه اما نکته مهم تر " خلاقیت" تو وب فارسی هستش که متاسفانه رسیده به صفر .

وب فارسی حاضر نیست یه فکر نو ارائه بده و تا وقتی هم که نده وضعیت اجبارا باید همین طور بمونه .

• امتیاز 2
لینک به ارسال

با سلام

این مطلب رو دیدم سریع یاد سیستم عامل ملی افتادم

هی گفتن سیستم عامل ملی ( یدونه تبلیغ ازش دیدم فکر کنم اسمش قاصدک بود ) میلیون ها براش خرج کردن فکر نکنم زیر 100 نفر هم استفاده بکنن

برداشته بودن همون لینوکسی که حتی چندین ساله خودش فارسی هست رو دو تا برنامه بهش اضافه کردن شد سیستم عامل ملی

اگر الکسا میزنن خودشون رو به زحمت نندازن کمی تو وبگذر تغییرات بدن هر سایتی بیشترین بازدید رو داره بشه بهترین سایت ایران

من که دلیل خاصی برای بودن الکسای ایرانی نمیبینم ( نظر شخصی )

• امتیاز 4
لینک به ارسال

بجای این چیزای گنده تر از دهنشون بیان یه کنترل پنل هاست و سرور درست کنند که ما ایرانی ها اینقد پول و ارز به خارج ندیم برای خرید سی پنل و دایرکت ادمین (اینجوری به قول خودشون از خروج ارز جلوگیری می شه)

اگه بد می گم بگین بد می گم

اگه کیفیت خوب هم داشته باشه اکثریت استفاده می کنیم

• امتیاز 4
لینک به ارسال

مشکل جدی تر این وسط اینه که همش انتظار داریم دولتی ها جلو ببرند پروژه هارو . همین الان شما نگاه کن یه شرکت مثل تجارت الکترونیک صبا که میهن بلاگ و کلوب و اپارات رو داره 90% طرح های اجرائیس کپی از خارجی ها هستش البته با قدرت رسانه ای و سرمایه ای که داره تونسته گنده کنه اما نکته مهم تر " خلاقیت" تو وب فارسی هستش که متاسفانه رسیده به صفر .

دوست عزیز باید بگم متاسفانه پشت همین سایت ها دولت واستاده

موفق علیرضا شیرازی هست (مدیر بلاگفا) که داره تقریبا تنهایی سایتی با رتبه 130 جهانی رو مدیریت می کنه و واقعا جای تحسین داره

و هیچ دولت و ارگانی پشتش نیست

دوست عزیز باید بگم متاسفانه پشت همین سایت ها دولت واستاده

موفق علیرضا شیرازی هست (مدیر بلاگفا) که داره تقریبا تنهایی سایتی با رتبه 130 جهانی رو مدیریت می کنه و واقعا جای تحسین داره

و هیچ دولت و ارگانی پشتش نیست

• امتیاز 2
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

من کاری به بحث سیاسی که دولت پای واستاده و فلان و بهمان و خرج بیخودیه و این طور حرف ها ندارم..

اما دوستان صادقانه بگم..

باید شروع کنیم..

با این حرف ها پیشرفتی حاصل نمیشه..

ببینید شرکت بیان که دوستان در پست هاشون تیکه و کنایه میزدن و از جستجوگر سلام انتقاد میکردن ،یه حرکتی رو شروع کرده و مثلا یه کارش با قدرت بوده (وبلاگ بیان: blog.ir ) که از دید من از تمام سرویس های وبلاگدهی داخلی و خیلی از خارجی ها بهتر و با خلاقیت تر کار کرده..

به غیر از این، سرویس ایمیلش هم داره نهایی میشه که البته رایگان نخواهد بود..

سرویس های ایمیل دهی ایرانی هم که چاپار با این که اصل اسکریپتشون خارجی هست اما با قدرت کار کردن و پیشرفت روزافزونی دارن..

اگر دید منفی داشته باشیم به فکر نمیشیم و پیشرفت نمیکنیم.. باید همیشه دید انتقادی نسبت سرویس های خارجی داشته باشیم و از خلاقیت های برنامه نویس های ایرانی هر چند کم حمایت کنیم تا روحیه امید گسترش پیدا کنه و خودباوری ایجاد بشه..

البته کاملا حرف منطقی و درستی هست که تو خیلی از موارد نیاز نیست خرج بیخود بشه چرا که سرویس خارجی اون هست مثلا الکسا که سرویس پایه به حساب نمیاد..

اما چیزایی مثل ایمیل یه ضرورت به حساب میاد که سرویس داخلیش باشه، تا اگر روزی ارتباط با اینترنت خارج قطع شد ایمیل هامون رو داشته باشیم و موارد مشابه..

من الان جیمیل و.. دارم اما همه ایمیل هام فروارد میشه به ایمیل ایرانیم..

به امید پیشرفت ایران اسلامی..

• امتیاز 1
لینک به ارسال

من کاری به بحث سیاسی که دولت پای واستاده و فلان و بهمان و خرج بیخودیه و این طور حرف ها ندارم..

اما دوستان صادقانه بگم..

باید شروع کنیم..

با این حرف ها پیشرفتی حاصل نمیشه..

ببینید شرکت بیان که دوستان در پست هاشون تیکه و کنایه میزدن و از جستجوگر سلام انتقاد میکردن ،یه حرکتی رو شروع کرده و مثلا یه کارش با قدرت بوده (وبلاگ بیان: blog.ir ) که از دید من از تمام سرویس های وبلاگدهی داخلی و خیلی از خارجی ها بهتر و با خلاقیت تر کار کرده..

به غیر از این، سرویس ایمیلش هم داره نهایی میشه که البته رایگان نخواهد بود..

سرویس های ایمیل دهی ایرانی هم که چاپار با این که اصل اسکریپتشون خارجی هست اما با قدرت کار کردن و پیشرفت روزافزونی دارن..

اگر دید منفی داشته باشیم به فکر نمیشیم و پیشرفت نمیکنیم.. باید همیشه دید انتقادی نسبت سرویس های خارجی داشته باشیم و از خلاقیت های برنامه نویس های ایرانی هر چند کم حمایت کنیم تا روحیه امید گسترش پیدا کنه و خودباوری ایجاد بشه..

البته کاملا حرف منطقی و درستی هست که تو خیلی از موارد نیاز نیست خرج بیخود بشه چرا که سرویس خارجی اون هست مثلا الکسا که سرویس پایه به حساب نمیاد..

اما چیزایی مثل ایمیل یه ضرورت به حساب میاد که سرویس داخلیش باشه، تا اگر روزی ارتباط با اینترنت خارج قطع شد ایمیل هامون رو داشته باشیم و موارد مشابه..

من الان جیمیل و.. دارم اما همه ایمیل هام فروارد میشه به ایمیل ایرانیم..

به امید پیشرفت ایران اسلامی..

آخه عزیز من حرف شما درست

اما من به هیچ قیمتی به ایمیل ایرانی اعتمادی ندارم

یکی اینکه احتمال پاک شدنش هست

دومی دسترسی دولت به محتواش

لینک به ارسال

آخه عزیز من حرف شما درست

اما من به هیچ قیمتی به ایمیل ایرانی اعتمادی ندارم

یکی اینکه احتمال پاک شدنش هست

دومی دسترسی دولت به محتواش

دسترسی به محتوا که الآن کل سازمانهای جاسوسی به کل سیستم شما دسترسی دارند چه برسه به ایمیلتون، ضمنا اگه شخص مهمی باشید همچین کاری هم نباید داشته باشه که چندین هکر حرفه ای بخوان اطلاعاتتون رو به دست بیارن

اما در مورد حذف شدن و اینها قبول دارم، اعمادی چندانی از این جهات نیست، یه جایی بود فایل آپلود می کردم بعد از چند وقت بیش از نیمی از اطلاعاتشون پاک شد و گفتن معذرت می خواهیم ....، ولی میشه یه فضایی ساخت که از این جهت معتبر باشه، فقط باید یه حمایت حسابی داشته ازش بشه از همه جهات

• امتیاز 1
لینک به ارسال

با سلام

آقا مرتضی حرف هایی جالبی زد و بعضی دیگر از دوستان !

بحث سر اینه که هنوز یک پروژه رسمی هم از سمت شورای عالی فضای مجازی انجام نشده و تمام این پروژه ها بیشترش شخصی هست .

یا من معنی شخصی بودن رو متوجه نمیشم یا دوستمون شوخی کردن :huh:

یکی از دوستانم حرف از آقای شیرازی مدیریت بلوگفا اوردن که بگم شاید در جریان نباشید ولی هکاری بسیار خوبی با مسئولین دارن :ph34r: !!!و همچنین مدیرت کلوپ و ...

وگرنه شک برانگیزه موفقیت اینطوری و بدون کمک مالی و حمایتی کسی و ........... :)

چه بگم که خیلی ها اطلاع دارن و حرف های من میشه تکرار مکرارت -_-

خوش باشید ;)

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...