رفتن به مطلب

بهترین افزونه دو زبانه کردن وردپرس ؟؟؟؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

خسته نباشید

نیاز به افزونه ای دارم که بشه باهاش سایت رو دو زبونه کرد بطوری که برای هر زبون بتونم css متفاوت بنویسم !؟

کار باهاش راحت باشه ...

خیلی کارم گیره

الان افزونه xili-language رو تست گرفتم خیلی خوبه ولی مشکلم اینه که نمی دونم چجوری برای زبان انگلیسی استایل تعریف کنم !؟

تو پیج های فارسی سرچ زدم بیشتر طرفدار wpml بودن ولی لینک رایگان و نسخه آخری ازش پیدا نکردم و در ضمن کار باهاش هم نمی دونم چجوریه

واقعا گیــــــــرم

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

الان qtranslate را نصبیدم خیلی خوبه فقط :

در حال حاضر من یه فایل استایل دارم بنام style.css که برای نمایش فارسی ازش استفاده می کنم. چجوری می تونم یه استایل جدید برای انگلیسی بنام ltr.css را اضافه کنم طوریکه در زمان نمایش زبان انگلیسی از اون استفاده کنه ؟

لینک به ارسال

اگه براتون سئو مهمه به هیچ عنوان از افزونه برای ترجمه سایت استفاده نکنید . بهتره در ساب دامنه دوباره وردپرس نصب کنید و سایت رو با زبان مورد نظر بالا بیارید

لینک به ارسال

سئو برای این سایت اینقدر مهم نیست که بخوام از دوتا وردپرس استفاده کنم

ممنون میشم در زمینه افزونه راهنمایی بفرمایید !؟

لینک به ارسال

سلام من هم این مشکل رو دارم، یعنی اینکه می خوام سایت یه زبان دیگه داشته باشه، البته نه اینکه افزونه اتوماتیک ترجمه کنه، میخوام خودم ترجمه کنم بذارم، مثلا یه زبان عربی باشه به این شکل اضافه بشه:

yoursite.com/ar

آیا راهی وجود داره تا بشه وردپرس رو اینجور بلایی به سرش آورد که هر پستی که می خواییم بنویسیم قابلیت اضافه کردن زبانهای دیگه رو هم داشته باشه تا اینکه مثلا توی /ar اون نسخه عربی رو اتوماتیک نشون بده

لینک به ارسال

همچنین می خواستم توی اون حالتی که پستهای عربی رو نشون میده زبون عربی قالب هم که توی لنگویج موجود هست فعال بشه؟

لینک به ارسال

لینک

wpml رو پیدا نکردم، میشه یه لینک ازش بدید

به علاوه اینکه می خواستم بدونم آیا این افزونه می تونه هنگام نمایش زبان مثلا عربی زبان عربی قالب رو فراخوانی کنه؟

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

ahadto دمت گرم داداش بزار جواب مارو هم بدن !؟ :(

برای css و تنظیم استایل برای انگلیسی یا هر زبانی باید چیکار کنم ؟

لینک به ارسال

به هر دو دوست عزیز در همین تاپیک جواب میدیم.

لینک

wpml رو پیدا نکردم، میشه یه لینک ازش بدید

به علاوه اینکه می خواستم بدونم آیا این افزونه می تونه هنگام نمایش زبان مثلا عربی زبان عربی قالب رو فراخوانی کنه؟

این افزونه رایگان نیست. توی رایگان ها qtranslate مورد خوبی هست.

برای css و تنظیم استایل برای انگلیسی یا هر زبانی باید چیکار کنم ؟

با کدوم افزونه الان کار می کنید؟

qtranslate ؟

لینک به ارسال

با qtranslate !!! ممنون میشم راهنمایی کنید !؟

wpml از کجا میشه تهیه کرد ؟؟؟؟

لینک به ارسال

مثلا اینطور:

<?php $lang = qtrans_getLanguage(); if ($lang=="us"){ ?>

مکان فایل استایل

<?php } ?>

wpml از کجا میشه تهیه کرد ؟؟؟؟

از سایتش:

wpml.org

لینک به ارسال

من که آخر متوجه نشدم کدوم یک از این افزونه ها با قالب تناسب دارند و هنگام نمایش پستها به یک زبان خاص، همان زبان از لنگویج قالب فراخوانی بشه و قالب با اون زبان نمایش داده بشه؟ اگر این قابلیت وجود نداره آیا میشه اینجور هکی انجام داد؟

همچنین بی زحمت اگه میشه یه سایت که این افزونه

wpml رو نصب کرده بهم معرفی کنید تا ببینم چجوری هست، ممنون

لینک به ارسال
من که آخر متوجه نشدم کدوم یک از این افزونه ها با قالب تناسب دارند و هنگام نمایش پستها به یک زبان خاص، همان زبان از لنگویج قالب فراخوانی بشه و قالب با اون زبان نمایش داده بشه؟ اگر این قابلیت وجود نداره آیا میشه اینجور هکی انجام داد؟

هر دو افزونه ایی که گفتم اینکار رو انجام میدن.

هر دو هم انجمنی فعال و پاسخگو دارن.

در هر دو سایت هم برید بخشی دارن که سایتهایی که استفاده کردن رو معرفی میکنن.

لینک به ارسال

با سلام

من یه افزونه خوب در این زمینه پیدا کردم که می خواستم به دوستان هم معرفی کنم، افزونه خیلی قوی هست و زبانهای خیلی زیادی داره که می تونید خودتون انتخاب کنید، این افزونه اولا خودش خودکار به زبانهای مختلف ترجمه می کنه ولی خوبیش اینه که بعد از ترجمه شما می تونید ترجمه ها رو تغییر بدید به هرچی که خواستید!

از امکانات دیگر اینکه که برای هر زبان یک بخش جدا می سازد مثلا اینجور:

yoursite.com/en
yoursite.com/ar

این افزونه یه ابزارک زیبا در سایدبار اضافه می کنه و بازدید کننده می تونه زبان مورد نظرش رو انتخاب کنه

همچنین می تونید انتخاب کنید که چه رده ای از اعضا می تونن ترجمه ها رو تغییر بدهند، مثلا ادمین یا ادیتور یا ... یا هر بازدید کننده ای!

بعد از اینکه تیک تغییرات رو بزنید کنار هر یک از عبارتها یه علامت میاد که با کلیک روی اون می تونید تغییراتتون رو بدید!

توی عکس زیر نگاه کنید خودتون همه چی میاد دستتون

t4eas4aai0ki4i5w43zv.png

وقتی که ترجمه رو تغییر بدید اون دکمه سبز میشه و اینطوری می فهمید که کدوم یکی رو تغییر دادید!

این هم آدرس افزونه:

http://wordpress.org...-for-wordpress/

فقط دقت کنید که بعد نصب زبان وردپرس اتوماتیک انگلیسی میشه که باید از تنظیمات افزونه زبان پیشفرض رو به فارسی برگردونید

همچنین این افزونه با قالب و افزونه ها تناسب دارد و توی زبانهای مختلف فایل اون زبان رو از لنگویج قالب و افزونه ها فراخوانی می کنه!

همچنین یک کش هم برای تغییرات درست می کنه که فک می کنم برای سئو خیلی خوب باشه!

فکر کنم این بهترین افزونه برای چند زبانه کردن وردپرس باشه

موفق باشد

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

به نظرتون این مطلبی رو که بالا گفتم بهتر نیست توی بخش معرفی افزونه دوباره بنویسم؟ چون فک کنم مشکل خیلی ها هست

لینک به ارسال

به نظرتون این مطلبی رو که بالا گفتم بهتر نیست توی بخش معرفی افزونه دوباره بنویسم؟ چون فک کنم مشکل خیلی ها هست

سلام ahadto گرامی

اون افزونه ای رو گفته بودین رو من دانلود و نصبش کردم ، چطور میتونم ترجمه کنم چون ادیت برای من نمیاد ....توی سایتم مطلبی با عنوان انتخاب زبان اضافه نشده

لینک به ارسال

سلام ahadto گرامی

اون افزونه ای رو گفته بودین رو من دانلود و نصبش کردم ، چطور میتونم ترجمه کنم چون ادیت برای من نمیاد ....توی سایتم مطلبی با عنوان انتخاب زبان اضافه نشده

سلام

از توی ابزارک، ابزارک تغییر زبان ترسپاش رو توی سایدبار مورد نظر قرار دهید

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام

من از همین افزونه استفاده کردم ...خوب هم بود ولی اگه بخوام استایل قالبمو تغییر بدم باید چی کار کنم ؟جایی خوندم که باید دو تا ودرپرس روی هاست نصب بشه چطور میتونم این کارو انجام بدم؟

یعنی میخوام دو تا زبانم در دو قالب جداگانه fa/ و en/ باشه...من باید چی کار کنم و دقیقا چطور وردپرس دوم و قالب دوم رو اضافه کنم؟

میشه طوری تنظیم کنم که تو صفحه اول طوری بشه که دو تا زبان نمایش داده بشه و با انتخاب زبان به صفحه اول سایت برم....؟

ممنون میشم کمکم کنین....

لینک به ارسال

سلام

من از همین افزونه استفاده کردم ...خوب هم بود ولی اگه بخوام استایل قالبمو تغییر بدم باید چی کار کنم ؟جایی خوندم که باید دو تا ودرپرس روی هاست نصب بشه چطور میتونم این کارو انجام بدم؟

یعنی میخوام دو تا زبانم در دو قالب جداگانه fa/ و en/ باشه...من باید چی کار کنم و دقیقا چطور وردپرس دوم و قالب دوم رو اضافه کنم؟

میشه طوری تنظیم کنم که تو صفحه اول طوری بشه که دو تا زبان نمایش داده بشه و با انتخاب زبان به صفحه اول سایت برم....؟

ممنون میشم کمکم کنین....

میتوانید برای راحتی کار از وردپرس شبکه استفاده کنید

لینک به ارسال

قابلیت چندسایته رو فعال کنید و بعد برای هر زبان یک زیردامنه ایجاد کنید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...