رفتن به مطلب

ارور 301 چیست؟

Metalika

پست های پیشنهاد شده

از دوسان کسی هست در مورد این ارور 301 یکم توضیح بده که اصلا چی هست کی پیش میاد و.....توضیح بده من تا درموردش بحث شه؟واقعا این ارور تا حالا تو پیج های فارسی اصلا بهش پرداخته نشده من هرچی سرچ کردم فقط منابع انگلیسی اورد که ادمو واقعا گیج میکنه....

من خودم یه سری اطلاعات بدست اوردم در موردش که اگه یکی از دوسان که که اطلاعات جامعی داره بیاد یه توضیحی بده من و بقیه هم بحث میکنیم

مرسی از همه دوسان

لینک به ارسال

301 برای هدایت کاربر به آدرسی دیگر هست

معمولا برای سایتهایی که چند آدرس دارند استفاده میشه تا تاثیر منفی برروی سئو سایت نزاره

لینک به ارسال

دقیقا این اخطار رو گوگل وبمستر میده ببینید:

post-1003-0-75661400-1364316340_thumb.pn

که مرتب تعداد اون در حال افزایش هست...(من تعداد زیادی از اون رو به صورت دستی حذف کردم! ولی مرتبا در حال افزایش هست)

به نظر شما مشکل از کجاس؟وبرای حل اون چه باید کرد؟(ضمنا من یک دامنه tk هم از طریق دی ان اس ها تنظیم کردم )

این هم توضیحاتی پیرامون ارور 301 از سایت سئوموز

http://www.seomoz.or...oes-it-all-work

ویرایش شده توسط Metalika
لینک به ارسال

من یک نمونه میزارم

مثلا یکیش اینه:

http://www.neskafe.ir/tag/%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3/

خب طبیعتا کلیک هم که بکنی روش میره به جایی که باید بره!!!!! :(

من از افزونه

Broken Link Checker for WordPress

استفاده میکنم میتونه مشکل از این باشه؟؟ :blink:

لینک به ارسال

جدیدا تغییری در دسته بندی و برچسب مطالب ندادید؟ مثل کانورت برچسب ها به دسته بندی

دامنه ی tk را پارک کردید؟

این سرویس با ایران جدیدا مشکلاتی داره توی ست کردن و خوندن

با پروکسی آدرسهای ارور دار رو چک کنید اگر برطرف شد مشکل تحریمه و از دامنه tk نباید استفاده کنید

لینک به ارسال

چرا اتفاقا پیرو مشکلم در این تاپیکمجبور شدم برای یک لحظه پیوندهای یکتام رو تغییر بدم وبعد به حالت اول بر گردونم و

اینکه یه سری تغییرات در مادر و فرزندی بعضی از دسته هام بدم برای همیشه

البته من عنوان کردم الان که تو لیست بالا در گوگل وبمستر فقط پیوندهای مربوط به تگ هست اینه که من همه رو پاک کردم از گوگل وبمستر و اینا رو نگه دشاتم حدود 140 تا بودن!!!!!

بله دامنه tk رو پارک کردم البته جلویه تنظیماتش در سی پنل اینو نوشته ریدایرکت نشده!!!

post-1003-0-13649500-1364319974_thumb.pn

ویرایش شده توسط Metalika
لینک به ارسال

به نظر شما الان این دامنه tk رو ریدایرکت کنم رو ir یا اصلا کلا بی خیالش بشم و حذفش کنم چون من قبلا این کارو نکردم منظورم ریداریکت رو دامنه اصلی هستش

به نظر شما الان این دامنه tk رو ریدایرکت کنم رو ir یا اصلا کلا بی خیالش بشم و حذفش کنم چون من قبلا این کارو نکردم منظورم ریداریکت رو دامنه اصلی هستش

ویرایش شده توسط Metalika
لینک به ارسال

حذفش کنید

چون در نهایت فقط به درد اربران خارجی شما خواهد خورد

لینک به ارسال

دوسان کسی راه حلی نکته ای چیزی واسه این مشکل ارور 301 گوگل وبمستر نداره؟ امروز چک کردم تعداشون به 230 تا رسید!!!!

الان یه مشکل دیگم پیدا کردم چک کردم مطالب سایتم اصلا ایندکس نشده از 10 روز پیش :(

لینک به ارسال

نباید به ساختار کلمات کلیدی و دسته ها دست می زدید و فکر کنم چاره ای ندارید جز انتظار تا آدرس های جدید ایندکس بشند و ارورها تکرار نشه

لینک به ارسال

مرسی از پاسختون من دامنه tk رو هم حذف کردم...

دقیقا از یه تاریخی ینی 13 /3 مطالب سایت اصلا ایندکس نشده....

این که فرمودین باید منتظر بشیم که تا گوگل دوباره ایندکس کنه شامل مطالب جدید هم میشه یا نه؟؟

ارور 301 هم الان بر میگرده به همین قضیه؟؟

چنتا افزونه دیدم چون من هنوز مشکل ارور 301 رو درک نکردم متوجه نمیشم دقیقا این جور افزونه ا چکار انجام میدن اصلا بدرد مشکل من میخورن؟

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-seo-redirect-301/

http://wordpress.org/extend/plugins/simple-301-redirects/

http://wordpress.org/extend/plugins/auto-redirect-404/

لینک به ارسال

معمولش اینه که گوگل هر 15 روز یکبار ایندکس هاش رو بروز کنه

ارور 301 وقتی ایجاد می شه که از سایت شما آدرسی درخواست بشه که آدرسش در سرویس دهنده dns درست ثبت نشده باشه و یا جواب درستی از dns یا dll نگیره بیش از هر چیز هم می تونه به tk مربوط بشه درخواست های tk از داخل ایران به مشکل می خوره و ارتباط ناقص می مونه

اما گوگل ایندکس های قبلیش را با این سرعت تغییر نخواهد داد

اگر سایت با آدرس tk را هم در گوگل ثبت کردید حذفش کنید و منتظر باشید

این دسته از ارورها بعیده در سئوتون تاثیر چندانی داشته باشه و بیشتر مطلع کننده کاربر از عدم دستری به آدرس پارک شده روی سایتش هست

لینک به ارسال

من واقعا عذر خواهم از شما یه سوال دیگم داشتم اینکه من سایت رو با این سایت http://www.seositecheckup.com/

بررسی کردم که جالبه دقیقا به ای پی سایت گیر میده و یه اخطار 301 رو اشاره کرده میخواسم ببینم این دقیقا چیه و من باید چیکار انجام بدم واسه رفعش هرچند بعید میدونم کاری از دست من بر بیاد باید سرویس دهنده درست کنه!

post-1003-0-31522200-1364401245_thumb.pn

لینک به ارسال

شما دامنتون رو چه جوری ست کردید

محتویات htaccess رو هم بگذارید اینا

فایل error یا error.log را هم باز کنید دو سه خط آخرش را کپی کنید اینجا

لینک به ارسال

این فایل .htaccess

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
# compress text, HTML, Javascript, CSS, and XML
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
# remove browser bugs
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent

اینم فایل لاگ:

[09-Feb-2013 21:45:57 UTC] PHP Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/neskafei/public_html/wp-content/themes/Neskafe/MTForumsBlock.php on line 31
[09-Feb-2013 21:45:57 UTC] PHP Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/neskafei/public_html/wp-content/themes/Neskafe/MTForumsBlock.php on line 96
[09-Feb-2013 21:45:57 UTC] PHP Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/neskafei/public_html/wp-content/themes/Neskafe/MTForumsBlock.php on line 31
[09-Feb-2013 21:45:57 UTC] PHP Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/neskafei/public_html/wp-content/themes/Neskafe/MTForumsBlock.php on line 96
[09-Feb-2013 21:49:14 UTC] PHP Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/neskafei/public_html/wp-content/themes/Neskafe/MTForumsBlock.php on line 96
[09-Feb-2013 21:49:14 UTC] PHP Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolea

اینم از ادرسی که من در وردپرس زدم این ایرادی نداره؟

post-1003-0-28482600-1364404310_thumb.pn

این تنظیمات گوگل:

post-1003-0-40305800-1364404422_thumb.pn

این هم وبمستر بینگ که اخطار جالبی هم داده!!!!

post-1003-0-23241900-1364404597_thumb.pn

دامین رو همراه با خرید هاست بعده اینکه اکانت رو در نیک ساختم دادم کد نیک رو برام ست کردن!!

ویرایش شده توسط Metalika
لینک به ارسال

یکبار محتویات htaccess را پاک کنید

دسترسیش را هم روی 666 بگذارید از طریق پیشخوان وردپرس - تنظیمات - پیوند یکتا را باز کنید

بعد از باز کردن صفحه صفحه را بدون اینکه تغییری بدهید دوباره ذخیره کنید و مطمئن شوید که پیغام ذخیره شدن درست را دریافت کرده اید

دسترسی htaccess را 444 بگذارید در سایتی که سئو را چک می کرد سایتتان را دوباره چک کنید

لینک به ارسال

متاسفانه اون مشکل که او سایت چک سئو ایراد میگرفت حل نشد و فایل htaccess بعد از بروز شدن پیوند های یکتا هیچ تغییری نکرد!ینی همونطور خالیه

محتویاتشو دوباره برگردونم یا نیاز نیس؟

لینک به ارسال

ساختار پیوند را به نام پست تغییر دهید و همان مراحل را بروید (اول htaccess را خالی و دسترسی اش را 666کنید)

در ضمن اون کدها معبیوبند لازم نیست اونها را برگردونید

اروری که نشون دادید در رابطه با همون کدها بود

اگر با تغییر ساختار پیوند یکتا فایل htaccess شما تغییری نکنه و دسترسیش هم در زمان تغییر 666 بوده باید از یک شاخه بالاتر این فایل را دستکاری کرد که سرور بهش دسترسی داره

مطمئن بشید مراحلی را که دوباره ذکر می کنم درست بروید

1. فایل .htaccess (توجه کنید که فایلی بدون نام با پسوند htaccess است) را خالی کرده و دسترسی اش را 666 بگذارید

2. وارد پیشخوان بشوید و از طریق تنظیمات پیوند یکتا تغییری در پیوند اعمال کنید (تغییر استاندارد انتخاب نام مطلب است)

صفحه را ذخیره کنید و بعد از اینکه تغییرذتون اعمال شد دسترسی فایل htaccess را 444 بگذارید (در این دسترسی فایل برای شما نه خواناست و نه قابل نوشتن و فقط سیستم به محتویاتش دسترسی دارد)

3. از طریق چک کننده قبلی دوباره سایتتان را چک کنید (صفحه اول سایت را چک نکنید در فیلد آدرس، آدرس تغییر پیدا کرده یکی از مطالبتان را بگذارید و بعد چک کنید)

لینک به ارسال
  • 7 سال بعد...

اتفاقا من به این ارور موقع فعال سازی یکی از کالا هایی که خریداری کردم مواجه شدم. بعد از اینکه شماره سریال رو وارد کردم با این ارور برخورد کردم و ازم خواسته شد تا 24 ساعت بعد دوباره مراجعه کنم.راهی هست که بشه این مورد رو دور زد؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...