رفتن به مطلب

حذف فایل های بی مورد در هاست !

korosh73

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت شما !

دوستان. همون طوری که میدونید وقتی یه عکسی رو آپلود میکنیم ، فکر مکنم 3 بار با سایز های مختلف آپلود میشه . و این حجم زیادی رو میگیره .راهی هست که فقط همون عکس اصلی رو داشته باشیم و بقیشون از توی هاست پاک بشن ؟

هاستم داره پر میشه !!!
sadsmiley.gif

ممنون

لینک به ارسال

این عکس ها در سایزهای مختلف در قالب شما نمایش داده می شه و استفاده میشه و نمی توانید حذف کنید.

لینک به ارسال
سلام خدمت شما !

دوستان. همون طوری که میدونید وقتی یه عکسی رو آپلود میکنیم ، فکر مکنم 3 بار با سایز های مختلف آپلود میشه . و این حجم زیادی رو میگیره .راهی هست که فقط همون عکس اصلی رو داشته باشیم و بقیشون از توی هاست پاک بشن ؟

هاستم داره پر میشه !!! sadsmiley.gif

ممنون

درود

خودت عکس رو داخل هاست آپلود کن با همون اندازه

لینک به ارسال

فک کنم یکیش سایز اصلی باشه یکیش هم تصویر بند انگشتی ... تو انجمن چند تا تاپیک بود که آموزش داده بود ب... پیدا کردم حتما میزارم خودتون هم یه سرچی کنید حتما پیدا میکنید

لینک به ارسال

افزونه

Dynamic Image Resizer

رو نصب کنید تقریبا تولید این تصاویر اضافی به صفر میرسه !

لینک به ارسال

ممنون از همه . اخه من قبلا از این افزونه که اتوماتیک اپلود میکرد عکس ها رو استفاده میکردم . حالا نمیشه کاریش کرد که اون اضافی ها رو پاک کنم ؟ الان که خودم اپلود میکنم .

بد جوری گیر کردم ...

لینک به ارسال

از ftp وارد پوشه آپلود و تاریخ های مختلف بشید محتویات را بر حسب نام سورت کنید نام فایل اصلی و ننام فایل های سایز خورده کاملا قابل تشخیصه با نگه داشتن کنترل همه ی فایل های اضافی را سلکت کنید و پاک کنید ولی باید در دیتابیس هم ریپلیس انجام بدید که براش افزونه موجود هست

لینک به ارسال
از ftp وارد پوشه آپلود و تاریخ های مختلف بشید محتویات را بر حسب نام سورت کنید نام فایل اصلی و ننام فایل های سایز خورده کاملا قابل تشخیصه با نگه داشتن کنترل همه ی فایل های اضافی را سلکت کنید و پاک کنید

معمولا نامهاشون به این شکل هست : pictur150x150.jpg

سایزشون به صورت 150x150 توش به کار رفته !

ولی باید در دیتابیس هم ریپلیس انجام بدید که براش افزونه موجود هست

استاد این تیکه رو متوجه نشدم ، اگر میشه بیشتر توضیح بدید

لینک به ارسال

معمولا نامهاشون به این شکل هست : pictur150x150.jpg

سایزشون به صورت 150x150 توش به کار رفته !

استاد این تیکه رو متوجه نشدم ، اگر میشه بیشتر توضیح بدید

سلام من ایمان فخارم (استاد یکی از گروه های کاربریه سایته)

هیچ فایلی اضافه ساخته نمی شه وقتی تصویری

pictur.jpg همراه می شه با

pictur150x150.jpg معنیش اینه که در یک مطلب یا در تصویر بند انگشتی یا متن مطلب بجای عکس آپلود شده عکس کوچک قرار گرفته که با حذف عکس اون تصویر خالی می مونه پس باید در دیتابیس هم آدرس pictur150x150.jpg را به pictur.jpg تغییر بدیم والا مطالبی که از این قبیل عکس ها استفاده کرده بودند هم ارور پیدا می کنند و هم بجای عکس کادری خالی که جالب نیست رو نشون می دند افزونه هایی مثل

http://wordpress.org/extend/plugins/search-and-replace/

برای اینکارند

ارادتمند

لینک به ارسال

بله درسته .

اما خب برای مثال تو هاست خودم کلی از این تصاویر هستش که توی هیچ جای پست هام نه فراخوانی شدند نه ازشون استفاده میشه !

سلام من ایمان فخارم (استاد یکی از گروه های کاربریه سایته)

بنده برای شما فوق العاده احترام قائلم . بهرحال این لقبی هست که عزیزان به شما دادند که بین ما یه جورایی فاصله بندازه ( اونم بُلد و صورتی شده ! ) . علت این کار هم حتما این بوده که استاد خطاب بشید لذا ما هم این کار رو انجام میدیم !

لینک به ارسال

تصاویر اضافی که هیچ منظور من صورت کلی است چون وقتی تمام تصاویر سایز کوچک حذف بشند بهر حال تعدادی پست به مشکل می خورند برای اینکه این تصاویر از اول ساخته نشوند هم یک تکه کد چند وقت پیش دیدم که هک جالبی بود اگر تونستم بعد از اذان پیداش می کنم و براتون می گذارم

نکته: اگر تنظیمات عادی را در نظر بگیریم تمام فایل های ساخته شده آماده فراخوانی اند و با فانکشن های مختلف می شه احضارشون کرد و اگر در پست ها فراخوانی نمی شوند علتش عدم قرار گرفتن کدشون در قالبه در نتیجه در یکی از متاهای دیتابیس هم آدرسشون در حالت آماده هست که اگر ری پلیس نشه هر وقت کد مربوطه قرار بگیره مشکل خودش رو نشون می ده

در مورد استاد شما و دوستان لطف دارید

از شما و همه عزیزان می آموزم و ممنون می شم اگر ایمان فخار باقی بمونم

لینک به ارسال

سلام. واقعا ممنونم از این همه لطفتون.

یه چیزی متوجه شدم !

توی پوشه wp-content حجم رو گرفته . حدود 1395 مگ !! .

توی این یه پوشه هست با نام upload که همین عکس های اپلودی هستن ولی الان فهمیدم که کل حجم این عکس ها میشه حدود 180 مگ !!! . و پوشه ایی با نام cache حدود 1150 مگ حجم رو گرفته !! . فکر میکنم این پوشه از نصب افزنه w3 total cache ایجاد شده. تازه ذکر کنم که توی همین پوشه cache پوشه ایی با نام page_enhanced و db هست که به ترتیب با حجم های 860 مگ و 290 مگ جا گرفتن!!!

حالا من باید چیکار کنم . :wacko:

لینک به ارسال

سلام. واقعا ممنونم از این همه لطفتون.

یه چیزی متوجه شدم !

توی پوشه wp-content حجم رو گرفته . حدود 1395 مگ !! .

توی این یه پوشه هست با نام upload که همین عکس های اپلودی هستن ولی الان فهمیدم که کل حجم این عکس ها میشه حدود 180 مگ !!! . و پوشه ایی با نام cache حدود 1150 مگ حجم رو گرفته !! . فکر میکنم این پوشه از نصب افزنه w3 total cache ایجاد شده. تازه ذکر کنم که توی همین پوشه cache پوشه ایی با نام page_enhanced و db هست که به ترتیب با حجم های 860 مگ و 290 مگ جا گرفتن!!!

حالا من باید چیکار کنم . :wacko:

میتوانید فایلهای مربوطه را حذف کنید

اما به هر حال این افزونه (و افزونه های مشابه) فضای زیادی رو برای کش کردن صفحات میگیره

لینک به ارسال

میتوانید فایلهای مربوطه را حذف کنید

اما به هر حال این افزونه (و افزونه های مشابه) فضای زیادی رو برای کش کردن صفحات میگیره

این پوشه یک گیگ حجم داره . همینجوری حذفش کنم ؟؟ مطمءن هستید مشکلی پیشنمیاد ؟؟

لینک به ارسال

درسته این افزایش حجم بخاطر افزونه کش هست مشکلی پیش نمیاد فقط اگه پاک کنید پوشه ها رو و تنظیمات افزونه رو تغییر ندید دوباره ساخته میشه

معمولا بیشترین حجم روpage_enhanced میگیره اگه نمی خواید فضای هاستتون رو ازدست بدید فایل ها رو پاک کنید و داخل تنظیمات افزونه w3 total cache از قسمت general setting دو گزینه page cache و data base cache رو غیر فعال کنید

لینک به ارسال

با شناختی که از وردپرس دارم

بله میتوانید حذف کنید. بدون هیچ مشکلی :)

لینک به ارسال
  • 10 ماه بعد...

با عرض سلام به همه

من کل حجم هاستم 200 مگ هستش و یک مگ هم برام خیلی مهمه

افزونه های زیادی روی وردپرس نصب و حذف کردم بعضی موقع ها هم فایل هایی برای برنامه ها آپلود شده که الان اسم و مسیروشون رو یادم نیست .

توی فضای 200 مگ یه سایت و یه انجمن دارم حالا پلاگین های انجمن هم نور علا نور شدن میخاستم بگم که راهی هست که من فایل های بلا استفاده رو حذف کنم .

میخاستم بدونم که یه سایت وردپرسی حدودا در حد نرمال حدودا چه فضایی از هاست رو باید اشغال کنه و فضای معمولی اون چنده ؟

ممنون از همگی دوستان .

ویرایش شده توسط susa642
لینک به ارسال

با عرض سلام به همه

من کل حجم هاستم 200 مگ هستش و یک مگ هم برام خیلی مهمه

افزونه های زیادی روی وردپرس نصب و حذف کردم بعضی موقع ها هم فایل هایی برای برنامه ها آپلود شده که الان اسم و مسیروشون رو یادم نیست .

توی فضای 200 مگ یه سایت و یه انجمن دارم حالا پلاگین های انجمن هم نور علا نور شدن میخاستم بگم که راهی هست که من فایل های بلا استفاده رو حذف کنم .

میخاستم بدونم که یه سایت وردپرسی حدودا در حد نرمال حدودا چه فضایی از هاست رو باید اشغال کنه و فضای معمولی اون چنده ؟

ممنون از همگی دوستان .

پکیج وردپرس حدود 18 مگ هست

استفاده هم بستگی به کاربرد شما دارد و متفاوت هست

راه حلی جز جستجوی دستی در فایلها با مدیریت فایل هاست نیست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...