رفتن به مطلب

اضافه کردن برچسب به برگه ها

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

کدی یا افزونه ای هست که بشه برای برگه ها برچسب تعریف کرد؟ کد باشه چه بهتر :rolleyes:

لینک به ارسال

میدونم

سوالم برای این بود که من یه بار این فایل را ساختم بعد یه کدی توش وارد کردم بعد از چند روز رفتم اون فایلو پاک کنم چون دیگه اون کد را لازم نداشتم. داخلشو یه لحظه نگاه کردم دیدم علاوه بر اون خیلی کد هم توش بود نمیدونم از کجا اومده بود فایلو پاکش کردم دیدم سایتم بالا نمیاد با هزار بدبختی سایتو برگردوندم

لینک به ارسال

به هر حال محل اضافه کردن پلاگین های این چنینی در این فایل هست.

افزونه مناسب:

http://wordpress.org/extend/plugins/simple-tags/

لینک به ارسال

شما فایل فانکشن رو بسازید

بعد دسترسی نوشتن رو ازش بردارید تا وردپرس نتونه توش کد اضافه کنه.

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

کسی که برگه های زیادی داره که حاوی مطالب زیادی هستند آیا این هک برای سئوش مفید هست؟ یا اینکه لازم نیست این هک رو انجام بدهیم و کلید واژه ها رو توی تنظیمات All in one seo وارد کنیم؟

لینک به ارسال

کلا برگه زیاد داشتن توجیهی نداره

کاربرد برگه ها برای اضافه کردن محتوا نیست و موتورهای جستجو هم خیلی خودشون رو با برگه های جدا درگیر نمی کنند

لینک به ارسال

برا من که خیلی نیاز شده، مثلا متن یه سری کتب و جزوات رو که ثابت هسند اونجا وارد کرد به صورت دسته بندی و از سایدبار هم براشون فهرست مطالب ساختم، راه دیگه ای برام نبود، حالا چیکار باید کنم که از حیث سئو عین پستها بشن؟

لینک به ارسال

برا من که خیلی نیاز شده، مثلا متن یه سری کتب و جزوات رو که ثابت هسند اونجا وارد کرد به صورت دسته بندی و از سایدبار هم براشون فهرست مطالب ساختم، راه دیگه ای برام نبود، حالا چیکار باید کنم که از حیث سئو عین پستها بشن؟

بهتر بود post type های مجزا تعریف کنید و هر پست تایپ را به نوعی نوشتار تخصیص بدید

وردپرس page و post را به عنوان نمونه برای سایتها گذاشته

البته اینطوری هم نیست که صفحات گشته نشند ولی اهمیت کمتری دارند

بهترین کار اینه که هر از گاهی توی یک پست تعدادی از صفحات ثابت را معرفی کنید و به هشون لینک با rel="bookmark" بدید

لینک به ارسال

ببینید مثلا بنده یه مقاله طولانی دارم که باید هر کدوم از اجزاش جداگونه یه پست باشند و خوب قطعا باید هر کدومشون بتونند زیر مجموعه یکی دیگر بشوند و مثلا توی اسپیدبار هم اونجور با زیرمجموعه نشون بده

من این کار رو توی برگه ها پیاده کردم و توی هر برگه هم تنظیمات سئو رو انجام دادم و افزونه ای هم پیدا کردم که توی سایدبار ازش استفاده می کنم که برگه ها رو با زیر مجموعه هاشون به صورت درختی نشون میده، یعنی در واقع یه کتاب آنلاین درست کردم که فهرست مطالبش توی سایدبار هست و هر صفحه هم کامنت جداگونه خودش رو داره

اگه من بخوام این طرح رو کلا به هم بریزم خیلی اذیت میشم و برای درست کردن منوهاش به صورت درختی (که الآن با یه افزونه انجام می دم که توی برگه ها کار می کنه) دوباره دردسر جدیدی پیدا می کنم! خب اگه بشه یه جوری توی فایل robots.txt یا در بعضی از ساختارهای وردپرس دستی برد که موتورهای جستجوگر این صفحات رو مثل پست حساب کنند مشکل حل میشه

لینک به ارسال

اگر اول راهید و می تونید بخش قبلی را بازنویسی کنید یک post type برای کتابتون بسازید فرضا به نام book برای داشتن مشخصات مورد نظر شما باید این کدها را به فایل functions.php اضافه کنید

if ( ! function_exists('custom_post_type') ) {

// Register Custom Post Type
function custom_post_type() {
$labels = array(
'name' => 'books',
'singular_name' => 'book',
'menu_name' => 'کتاب ',
'parent_item_colon' => 'مطلب والد کتاب',
'all_items' => 'تمام مطالب کتاب',
'view_item' => 'مشاهده مطلب',
'add_new_item' => 'اضافه کردن مطلب به کتاب',
'add_new' => 'اضافه کردن',
'edit_item' => 'ویرایش مطلب',
'update_item' => 'به روز رسانی',
'search_items' => 'ستجو در مطالب کتاب ',
'not_found' => 'مطلبی برای کتاب یافت نشد ',
'not_found_in_trash' => 'No products found in Trash',
);

$args = array(
'label' => 'book',
'description' => 'my books',
'labels' => $labels,
'supports' => array( 'title', 'editor', 'excerpt', 'author', 'thumbnail', 'comments', 'revisions', 'custom-fields', 'page-attributes', 'post-formats', ),
'taxonomies' => array( 'category', 'post_tag' ),
'hierarchical' => true,
'public' => true,
'show_ui' => true,
'show_in_menu' => true,
'show_in_nav_menus' => true,
'show_in_admin_bar' => true,
'menu_position' => 5,
'menu_icon' => '',
'can_export' => true,
'has_archive' => true,
'exclude_from_search' => false,
'publicly_queryable' => true,
'capability_type' => 'page',
);

register_post_type( 'book', $args );
}

// Hook into the 'init' action
add_action( 'init', 'custom_post_type', 0 );

}

تا یک گزینه مانند نوشته ها و برگه ها به نام کتاب به ادمین اضافه شود این گزینه مانند نوشته ها دسته بندی می شود و برچسب می خورد و مانند صفحات ترتیب قبول می کند و والد می پذیرد در ضمن به جستجو گرها نیز معرفی شده است برای دریافت راندمان بهتر در خط دوم بجای my books توضیحی کوتاه درباره تمامیت پروژه بگذارید

این روش اصولیه اینکاره ولی شما در هر شکل و هر جای سایتت مطلبی قرار بدهی که جستجو کننده ای داشته باشد موتور جستجو موظف به یافتنش است و الباقی به ناتوانی تکنولوژی و سردرگمی موتورهای جستجو گر در بین انبوه اطلاعات بر می گرده و ممنوعیتی در کار شما نیست

آنچه که من از گفته های شما برداشت کردم مطالب برگه هاتون می تونه خوراک خوبی برای موتور ویکی پدیا باشه سعی کنید در سایتش عضو بشید و در بحث های مرتبط با تخصصتون شرکت کنید و مقالات علمی بهش ارسال کنید تا به عنوان مرجع بعضی مطالبش بهتون لینک بعد از گرفتن هفت هشت تا لین از ویکی پدیا دگه مسیرتون تصاعدی خواهد بود و جای نگرانی ندارید

لینک به ارسال

ممنون از راهنمایتون آقا ایمان

من این کد رو اضافه کردم و بخش کتاب اضافه شد اما وقتی که مطلبی رو اونجا منتشر می کنم توی سایت نمایش داده نمیشه و صفحه 404 قالب میاد

در ضمن می خواستم بدونم که علت اینکه موتورهای جستجوگر اینطور برخورد می کنند با برگه ها چیه؟ نمیشه یه جور توی وردپرس دست برد که برگه ها رو مثل پستها حساب کنه، آخه من مشکلات دیگه ای هم دارم، مثلا اینکه توی این شیوه ای که شما گفتید تنظیمات قالب که مربوط به صفحه هستند نشون داده نمیشن، مثلا اینکه بتونم یه سایدبار جداگونه براش تعریف کنم که توی اون سایدبار بتونم فهرست مطالب رو نشون بدم، همچنین یه مشکل بزرگتر اینکه اگه به این شکل عمل کنم دیگه فهرست مطالب رو نمی تونم درختی نشون بدم چون از یه افزونه این استفاده می کنم که دسته بندی برگه ها رو به صورت درختی نشون میده، شما اینجا رو ببینید منظورم رو کامل متوجه میشید

در مورد ویکی پدیا هم خیلی پیشنهاد خوبی بود، بعضی از مقالاتمون کاملا اختصاصی هست و می تونیم باهاشون همکاری کنیم، ممنون

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

پیوند یکتا باید دیفالت باشه

ما این کد را برای موتورهای جستجو نبستیم

تمام چیزهایی رو که برگه ساپورت کنه این تایپ هم ساپورت می کنه در ضمن اینکه این یک پست تایپ اختصاصی به نام کتابه باعث می شه در سرفصل کتاب ایندکس بشه که نسبت به سر فصل صفحه جداگانه خیلی حجم کمتری داره و راحت تر به دسترس می رسه

(منظورم ایندکس واقعی مطالب داخل ابرهاست های جستجوگر هاست)

لینک به ارسال

ما این کد را برای موتورهای جستجو نبستیم

ببخشید منظورتون رو متوجه نشدم

پیوند یکتا رو دستکاری کردم درست شد ولی توی اسپیدبار بالای صفحه زیر مجموعه ها رو نشون نمیده! فقط صفحه مادر اصلی رو که "book" باشه نشون میده و بقیه صفحات رو زیر مجموعه همون بوک!

یه سوال هم که در رابطه با ایندکس شدن که می خواستم به اطلاعاتم افزوده بشه اینکه از کجا متوجه میشید برگه ها توی ایندکس اهمیت کمتری دارند و اصلا ربوتها از کجا می فهمن که این نوشته برگه هست یا پست؟ یعنی اونا اول میان تشخیص می دن که این سایت وردپرس هست و بعد تفیکیک قائل میشن بین صفحات و پستها؟ وقتی که توی سایت مپ برگه ها اضافه بشن و توی فایل ربوت هم منعی نشده باشه از ایندکس شدنشون، چرا باید اهمیتشون کمتر باشه؟

لینک به ارسال

شما فرض کن لیستی را برای جستجو دارید این لیست سرفصل داره که باید قاعدتا نشون دهنده محتواش باشه مثلا مطالب شما در سه سرفصل کتاب - صفحات جدا - دست نوشته ها

دسته بندی شده و گروه اول صد تا زیر مجموعه داره گروه دوم دو میلیون تا و گروه سوم هم دو میلیون تا

حالا می خواهید دنبال اطلاعات برای نوشتن یک مقاله علمی بگردید مطالب کدام فصل شانس بیشتری برای دیدن شدن دارند و شما ترجیح می دهید از کدامیک شروع به گشتن کنید

مسلما سر فصل کتاب اولویت داره و در ادامه روزنوشت محل انواع نوشته های وبلاگداران است و صفحات جدا برای نوشته مشخصات و فرم های تماس با ما فرم فروش فرم استخدام نقشه (html) و آلبوم تصاویر کدام را در اولویت دوم می گذارید

مسلما روز نوشت و در نهایت مطالب صفحات جدا را می گردید

لیست نتیجه را که نگاه کنید متوجه می شود صفحات جدا به ندرت در ده صفحه اول نتایج جا می گیرند ولی شانس همان مطالب در سرفصل کتاب تا 80% بالا می رود

تنتظیمات این پست تایپ با تنظیمات صفحه ها در منو ها و سایدبار فرقی ندارد به ابزارک ها برید همان آیتمی که با آن صفحات را احضار کمردید یک منوی کشویی برای تغییر حالت به کتاب را باید داشته باشد اگر نداشت آدرس افزونه را بدهید برایتان اصلاح کنم

لینک به ارسال

من قالبم به این شکل کار می کنه که میشه توی تنظیماتش چندین سایدبار جداگونه ساخت و بعد از ساختن سایدبار، اون سایدبارها در ابزارکها قرار می گیرند و می تونیم هر کدوم رو هر جوری که خواستیم بسازیم و بعد آخر هر پست تنظیمات قالب وجود داره که می تونی برای پست یکی از اون سایدبارهایی رو که ساختی بسازی، اما تو این حالت اون تنظیمات قالب دیگه نمیان، علتش رو هم نمی دونم، افزونه ای هم که برای نمایش فهرست درختی استفاده می کنم اینه:

http://wordpress.org...ns/wp-dtree-30/

این افزونه کارهای مختلفی انجام می ده و خیلی از جاها رو به صورت درختی نشون میده، یکی از این موارد برگه هاست، یعنی می شه توی تنظیماتش یک برگه مادر رو انتخاب کنیم که زیر مجموعه هاش رو به صورت درختی نشون میده، به این صورت من سایدبار اختصاصی برای هر مقاله میسازم و توی هر سایدبار اون برگه ها رو به صورت درختی نشون میدم، خیلی ممنون میشم اگه مشکلم رو حل کنید، خیلی درگیرم کرده

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

خوب این نیاز به ساپورت جدا داره و ذهنی نمیشه انجامش داد

باید قالبتون برای این تایپ بهینه بشه کمه من وقتش رو ندارم

چند وقت پیش یک مقاله انگلیسی در مورد تغییر مستقیم post_trype - page به نام دلخواه و معرفیش به جستجو گرها دیدم ولی چون کاری باهاش نداشتم جدی نگرفتم اجازه بدید اگر اونرو پیدا کنم فکر کنم مشکلتون اونجوری راحت تر حل می شه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...