رفتن به مطلب

فونت و سرعت وب

ahadto

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من به ذهنم رسید که کل فونتهای وب رو جوری درست کنم که اولا اگه توی کامپیوتر بازدید کننده موجود بود از اونجا لود بشه و اگه نبود از پوشه فونت قالب فراخوانی بشه، مثلا من توی قالبم bmitra (بدون فاصله بین b و Mitra) رو فراخوانی کردم و فونتهام رو به این صورت وارد می کنم:

font-family:b mitra,bmitra;

بی میترای اول که بین حرف b و mitra فاصله هست، فونتیه که توی کامپیوتر موجود هست که اگه توی کامپیوتر باشه خب اولویت اول لود شدن اون هست و اگر نباشه اون دومی که بین حروفش فاصله نیست و توی قالب فراخوانی شده لود میشه

اینجوری به نظرم میرسه برای سرعت سایت بهتر باشه، مخصوصا که خیلی از افراد این فونتها رو توی کامپیوترشون دارن

می خواستم بدونم واقعا اینجو هست یا اینکه من توهم زدم :D

لینک به ارسال

منم قبلا همین فکر رو داشتم ولی فکر کنم اول همه رو لود میکنه دوست عزیز !

لینک به ارسال

من توی صفحاتی که از فونت از هاست فراخوانی میشه دیدم که چندین لحظه باید صبر کنیم تا فونتها بارگذاری بشه و متن رو نشون بده، تازه اگه هم فونتها کامل از هاست لود بشن باز هم مشکلی نیست، چون اینجوری توی همون لحظه اول فونتهایی رو که روی کامپیوتر موجود هست رو نشون میده و دیگه منتظر نمی مونه تا از روی هاست لود بشن

لینک به ارسال

سلام

وقتی اول css فونت رو فراخوانی میکنی همون موقع فونت رو لود میکنه و حالا بستگی به حجمش داره چقد بکشه

پس نمیشه بگی فقط بعضی جاها استفاده کنه یا از pc باشه یا ....

وقتی میشه فقط از pc باشه که فونت رو لود نکنی و از روی pc بخونه مثلن مثل تاهوما که روی سیستم کاربر هست اما تو css با فونت فیس فراخوانی نمیشه

لینک به ارسال

ببینید الآن من مثلا bmitra رو با سی اس اس فراخوانی کردم و توی وب فونتها رو به این صورت وارد کردم:

font-family:b mitra,bmitra;

خب در اینجا وقتی که صفحه لود میشه که مرورگر دیگه سراغ سی اس اس و فونتهای هاست نمیره (چونکه b mitra «با فاصله» توی سی اس اس فراخوانی نشده) بلکه در اینجا همون لحظه اول از کامپیوتر لود می کنه، چون توی کامپیوتر موجود هست و همون لحظه اول فونت رو نشون میده و اگه ببینه فونت روی کامپیوتر نیست خب اولویت بعدی اون یکیه هست که روی هاسته (هرچند که همون اول لود شده باشه)

فایدش هم توی اینه که سرعیتر فونتها رو نشون میده به بازدید کننده و دیگه منتظر لود شدن اون یکیه نمی مونه (هرچند در حال لود شدن باشه)

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

روش شما درسته

اما تاثیری در لود نمیزاره

هنگامی که در CSS فونت را معرفی میکنید. فونت لود میشه و روی زمان لود سایت تاثیر میزاره

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...