• اطلاعیه ها

• Morteza

باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس   14/07/96

تاپیک ایجاد شده برای بحث در جهت ایجاد یک منبع، ویکی، صفحات توضیحی و یا بخش آموزشی جامع برای وردپرس و متعلقات مختلف آن است. لطفا جهت مشارکت در این بحث، ارائه پیشنهاد و یا انتقاد به تاپیک فوق مراجعه کنید. باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس
ahadto

دسته بندی بخش بحث آزاد

23 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

این بخش بحث آزاد خیلی به هم ریخته است، به نظرم میرسه اگه چند بخشش کنید خیلی مفید تر و بهتر میشه، مثلا بخش اخبار، بخش سوالات فنی وب (سوالاتی که در مورد وردپرس نیست) و ...، حالا خیلی در مورد تقسیم بندیش فک نکردم ولی به هر حال یه جوری منظمش کنید چون الآن یه جوری شده که آدم دلش نمیاد بره توش بگرده و تاپیک هاش رو بخونه، چون دسته بندی نیست و چیزهایی رو که دنبالش باشی سخت میشه پیدا کرد

با تشکر

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم موافقم

اگه کسی نظر خاصی در مورد دسته بندی های بخش "بحث آزاد" داره تو همین تاپیک بگه

تا اگه مسئولین صلاح دانستن بخش بندی بشه :)

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

پیشنهاد خوبی هست

در مورد دسته بندی ها دوستان پیشنهادی دارن ارائه بدن تا بهترین حالت رو انتخاب کنیم

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من حالت [پسوند] باشه بهتره منظورم همون prefix هست. مثل: [هاست] هاست مناسب

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینجوری تعداد پیشوندها زیاد میشه.بعد هم باید براشون رنگ تعریف کنیم .... توفیق خاصی نمیکنه

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من خیلی سریع می گم

یه بخش به عنوان "دنیای خارج از وردپرس" یا "خارج از وردپرس" که به بحث های خارج از وردپرس به پردازه .

یه بخش با عنوان "بحث و گفتگو" یا "کافه وردپرسی" که به بحث در مورد خود وردپرس نه مسائل فنی اون بپردازه از خاطره از کار با وردپرس یا صحبت سر مزیت های اون.

یک بخش با عنوان گرافیک هم نیازش احساس میشه.

میشه بخش چند رسانه هم اضافه کرد، از پادکست و آموزش های ویدئویی تا اینفوگرافی ها مرتبط با وردپرس و دنیای وب

فعلا همینا به ذهنم رسید. فکر کنم مفید بود، نه ؟ :D

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یک بخش با عنوان گرافیک هم نیازش احساس میشه.

میشه بخش چند رسانه هم اضافه کرد، از پادکست و آموزش های ویدئویی تا اینفوگرافی ها مرتبط با وردپرس و دنیای وب

دوستمون گزینه های خوبی رو معرفی کرد

ولی وجود این چند مورد بالا به شدت احساس میشه

حداقل نظر من اینه :mellow:

بازم نظر دوستان قابل احترامه و هرچه مدیران صلاح بدونن

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منتظر سایر دوستان هم هستیم تا تمامی پیشنهادات رو جمع بندی کنیم و بخشها رو ایجاد کنیم

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فک کنم یه بخش باید باشه به نام"بخش عمومی ودپرس" بعد زیر مجموعه هایی داشته باشه مثل:

1.اخبار وردپرس

2.نقد و بررسی و تجربیات وردپرسی!

یه بخش هم باشه به اسم "مسائل فنی وب" و زیر مجموعه ها:

1.درخواست ها (که خودش بخشهای زیر رو داره: )

• نقد و بررسی قالب وب (چون درخواستها در این زمینه زیاد بوده)
  • بررسی بهینه بودن وب

2. معرفی سایتها و ابزارهای مفید وب

3.مشکلات متفرقه سایت (با این زیر مجموعه ها: )

• مشکلات مربوط به هاست و سرور (سوالات در این رابطه زیاد بوده)
  • مشکلات مربوط به قالب و ساختار
  • دیگر مشکلات سایت

بخش بحث آزاد هم بمونه در مورد قیمت خیار و گوجه و اینکه وقتی می خواهیم هندونه بخریم از کجا بفهمیم شیرینه و واشر دیگ خوب چه شاخصه هایی داره و اینجور حرفها :D

ویرایش شده در توسط ahadto
4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود ;

نظر خوبی هستش ..

ولی بهتره که این بخش زیاد دسته‌بندی مختلفی نداشته باشه زیرا باعث ایجاد بحث‌های خیلی متفرقه میشه .. دسته بندی کلی کفایت میکنه ..

8

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود ;

نظر خوبی هستش ..

ولی بهتره که این بخش زیاد دسته‌بندی مختلفی نداشته باشه زیرا باعث ایجاد بحث‌های خیلی متفرقه میشه .. دسته بندی کلی کفایت میکنه ..

خب چه اشکال داره بحثهایی متفرقه ای که مربوط به وب هست انجام بشه؟ همین الآن که فراتر از اینا داره بحث میشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب چه اشکال داره بحثهایی متفرقه ای که مربوط به وب هست انجام بشه؟ همین الآن که فراتر از اینا داره بحث میشه

وب ممکنه بحث‌های خیلی گسترده‌ای داشته باشه ، اینجا انجمن وردپرس هستش و بهتره بحث‌ها به همین موضوع محدود بشه ( به اندازه‌ی کافی هم بحث و انجمن داره ) ، شاید الان این موضوع مشکلی نداشته باشه ولی دسته بندی مختلف این قسمت بعدها برای ما ایجاد مشکل خواهد کرد ، دسته بندی بخش آزاد خیلی خوب هستش ولی در صورتی که دسته بندی کلی صورت بگیره ، نه تک تک و جداگانه ..

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هم با نظر سعيد عزيز موافقم دسته بندي بخش ازاد كار درستي نيست !

چون اين بخش آن قدر زير مجموعه دارد كه قابل شمارش نيست حتي فقط در زمينه وب و كافيه بخش بندي شروع بشه و ديگه اونقد ادامه پيدا ميكنه كه نصف انجمن رو پر ميكنه ! و البته براي مديران هم دردسر داره دسته بندي اصولي و صحيح به نظر من يكي از سخت ترين كار هاي دنياست ! و از طرفي با بزرگ تر كردن بحث آزاد شايد از خود وردپرس غافل بشيم ! اين بحث آزاد بيشتر شبيه يه حيات خلوت ميمونه بيايد اتوبانش نكنيم ;)

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من هم با نظر سعيد عزيز موافقم دسته بندي بخش ازاد كار درستي نيست !

چون اين بخش آن قدر زير مجموعه دارد كه قابل شمارش نيست حتي فقط در زمينه وب و كافيه بخش بندي شروع بشه و ديگه اونقد ادامه پيدا ميكنه كه نصف انجمن رو پر ميكنه ! و البته براي مديران هم دردسر داره دسته بندي اصولي و صحيح به نظر من يكي از سخت ترين كار هاي دنياست ! و از طرفي با بزرگ تر كردن بحث آزاد شايد از خود وردپرس غافل بشيم ! اين بحث آزاد بيشتر شبيه يه حيات خلوت ميمونه بيايد اتوبانش نكنيم ;)

آقا سعید که نگفتند دسته بندی نکنیم، گفتند که دسته بندیها خیلی دیگه زیرمجموعه نداشته باشه، بعدش هم قرار نیست که هی زیرمجموعه سازی کنیم، فقط یک بار توی کلیات بحث آزاد، اون هم برای اینکه کاربردی و مفیدتر بشه، ضمنا توی این دست بندی جدید بخشهای تازه ای به وردپرس اضافه می شه، مثل اخبار وردپرس و نقد و بررسی وردپرس و ... که اتفاقا بیشتر به وردپرس پرداخته میشه

اما اگه بخواد همینجوری بمونه انصافا حیف میشه، چون مباحث رده بندی نیست و خیلی ها که می خوان بیان بخونن و استفاده کنن دیگه نمیان، چون مشخص نیست که کجا مربوط به چی هست، یه سری دست بندی ها لازم و بسیار مفید هست و خیلی از مباحثی که الآن توی بحث آزاد هست بی ربط به وردپرس نیستند، چون بحثهای فنی وب هست که تحت انجمنهای مخصوص وردپرس نمی رن ولی برای کسی که وب داره لازم و حیاتی هستند و حالا که یک سری متخصص های وب جمع شدند چه بهتر که ازشون استفاده کنیم تا وبهای وردپرسیمون پرثمر تر بشه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

آقا سعید که نگفتند دسته بندی نکنیم، گفتند که دسته بندیها خیلی دیگه زیرمجموعه نداشته باشه، بعدش هم قرار نیست که هی زیرمجموعه سازی کنیم، فقط یک بار توی کلیات بحث آزاد، اون هم برای اینکه کاربردی و مفیدتر بشه، ضمنا توی این دست بندی جدید بخشهای تازه ای به وردپرس اضافه می شه، مثل اخبار وردپرس و نقد و بررسی وردپرس و ... که اتفاقا بیشتر به وردپرس پرداخته میشه

اما اگه بخواد همینجوری بمونه انصافا حیف میشه، چون مباحث رده بندی نیست و خیلی ها که می خوان بیان بخونن و استفاده کنن دیگه نمیان، چون مشخص نیست که کجا مربوط به چی هست، یه سری دست بندی ها لازم و بسیار مفید هست و خیلی از مباحثی که الآن توی بحث آزاد هست بی ربط به وردپرس نیستند، چون بحثهای فنی وب هست که تحت انجمنهای مخصوص وردپرس نمی رن ولی برای کسی که وب داره لازم و حیاتی هستند و حالا که یک سری متخصص های وب جمع شدند چه بهتر که ازشون استفاده کنیم تا وبهای وردپرسیمون پرثمر تر بشه

شما به اصل كلام ايشون دقت نكرديد ... دسته بندي اصولي خيلي سخت تر از اين حرفاست مخصوصا براي مقوله اي با اين گستردگي ! حالا اگه بخش بندي هم انجام بشه ممكنه يكي بگه خوب چرا اين زير دسته نيست و حق هم با اونه چون بحث آزاد هست و طبق يه قانون نانوشته : هميشه يه پست هايي داري كه نميدوني و نميتوني توي دسته بندي هات جاش بدي !

من ميگم بخش بندي خود بحث آزاد كار درست و نتيجه بخشي نيست !

اگر هم قرار هست بخش هايي مثل اخبار وردپرس ، بررسي و نقد وردپرس داشته باشيم بهتره خودشون يه بخش جدا باشن و يا مثلا يه بخش جدا كه فقط به گرافيك مربوط ميشه نه اينكه اينها جزو بحث آزاد باشن !

به هر حال اين نظر منه و كسي هم مجبور نيست قبول كنه ;)

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما به اصل كلام ايشون دقت نكرديد ... دسته بندي اصولي خيلي سخت تر از اين حرفاست مخصوصا براي مقوله اي با اين گستردگي ! حالا اگه بخش بندي هم انجام بشه ممكنه يكي بگه خوب چرا اين زير دسته نيست و حق هم با اونه چون بحث آزاد هست و طبق يه قانون نانوشته : هميشه يه پست هايي داري كه نميدوني و نميتوني توي دسته بندي هات جاش بدي !

من ميگم بخش بندي خود بحث آزاد كار درست و نتيجه بخشي نيست !

اگر هم قرار هست بخش هايي مثل اخبار وردپرس ، بررسي و نقد وردپرس داشته باشيم بهتره خودشون يه بخش جدا باشن و يا مثلا يه بخش جدا كه فقط به گرافيك مربوط ميشه نه اينكه اينها جزو بحث آزاد باشن !

به هر حال اين نظر منه و كسي هم مجبور نيست قبول كنه ;)

نترس ما که قبول نمی کنیم :) ولی قرار نیست که همه این دسته بندی ها برن زیر مجموعه بحث آزاد، بلکه قراره تاپیک های بخش آزاد دسته بندی بشن، یعنی بعضی هاشون میرن زیر مجموعه اخبار وردپرس که خودش جدا از بحث آزاد هست، بعضیشون میرن بخش سوالات فنی وب که جدا از بحث آزادن، برای ابعضی تاپیک ها هم که نمیشه براشون عنوان تعیین کرد همون بخش بحث آزاد می منونه! مثل همون قیمت خیار و گوجه و چیکار کنیم سیب زمینی نچسبه ته ماهیتابه و این جور چیزا! ;)

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سایر دوستان هم نظراتشون رو بگند تا جمع بندی بشه و در موردش تصمیم بگیریم .. ممنون

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من هم فکر می کنم با توجه به اینکه انجمن تخصصی هست بهتره از بحث های متفرقه اجتناب بشه

گرچه همین الان هم بیشتر موارد مربوط به css و html js است تا وردپرس ولی باز مرتبط به قالب وردپرسه موارد دنیای وردپرس اینقدر گسترده هست که این انجمن رو پوشش بده

شاید بشه فضایی کنار این فضا برای موارد دیگه بازگشایی کرد که البته نظر مدیران در این مورد شرطه

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من میشه به دو بخش کلی تقسیم بشه .

بخش مربوط به وب و بخش خارج از وب و در همین حد بمونه خوبه.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به نظر من میشه به دو بخش کلی تقسیم بشه .

بخش مربوط به وب و بخش خارج از وب و در همین حد بمونه خوبه.

اندکی با نظرت عبدالماجد جون موافقم

ولی میشه اینجوری هم گفت

1- فنی وردپرس

2- فنی وب

3- تریبون آزاد

واسه گرافیک و اینا هم یه دسته دیگه ایجاد بشه و جدا از بحث آزاد

مثل "گرافیک" زیر دسته قالب وردپرس یا خود وردپرس

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فک کنم یه بخش "هک و برنامه نویسی" اگه در زیر انجمن "وردپرس" افزوده بشه خوب باشه، جون بعضی سوالات در مورد دادن یه سری تغییرات جزئی در وردپرس هست

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته در بحث این تاپیک نیست ولی بخش مشکلات دیگر برای همین موارد هست

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

فک کنم اونهایی که قرار بود نظر بدهند نظراتشون رو اعلام کردند، در هر صورت فک کنم وقتشه که تصمیم نهایی در این رابطه گرفته بشه، ولی اگه به خاطر منحرف نشدن انجمن از موضوع وردپرس یا هر دلیل دیگه ای نمی خواهید خیلی دسته بندیهای و زیر انجمنها زیاد شن به نظرم می رسه نهایتا بحث آزاد رو به دو بخش "مباحث مربوط به وب" و "دیگر مباحث" تقسیم کنید تا نه سیخ بسوزه و نه کباب! چون خیلی ها دوست دارند مباحث مربوط به وب رو کامل مطالعه کنند که بی ربط با وردپرس هم نیستند معمولا و اگه این تقسیم بندی بشه کمک زیادی میشه

بخشهای دیگری هم احساس نیاز میشه که به انجمن اضافه بشه، مثل "اخبار ورپرس" و یا "نقد و بررسی و تجربه های وردپرسی" و اینجور چیزها که خودتون بهتر می تونید تصمیم گیری کنید، نهایتا هرچی زودتر این موارد اعمال بشن بهتر هست، با تشکر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری