رفتن به مطلب

افزودن فونت به ادیتور ipb

ahadto

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من میخواستم چند تا فونت رو که توی انجمن ipb به کار بردم رو توی قسمت ادیتور اضافه کنم، توی اون قسمت فونت ادیتور اضافه بشن که کاربران بتونن از اون فونتها استفاده کنن، توی انجمن پشتیبانیش پرسیدم که فقط این رو گفتند و تموم!

این مورد به ipb مربوط نمیشه و به editor که cke هست مربوطه.اینا فونت های دیفالت هستن و فکر کنم تنها راهش این باشه از طریق ipb_styles.css فونت بدنه رو به اونی که به سرور شناسوندید تغییر بدید.

من که سر در نیاوردم و می خواستم دوستان یه ذره کمکم کنن که چجور می تونم این کار رو کنم

لینک به ارسال

پست اول تاپیک زیر:

http://ckeditor.com/forums/CKEditor-3.x/Add-new-font

فونت به ادیتور اضافه میشه.

حالا شما کافیه در استایل خود سایتتون فونت ها رو لود کنید.

لینک به ارسال

از این آموزش که چیز زیادی سر در نیاوردم ولی خودم گشتم توی فایلهای ویراشگر و توی فایل زیر تغییرات دادم:

public\js\3rd_party\ckeditor\ckeditor.js

با این تغییرات فونتهای دلخواه رو اضافه کردم:

font_names='یکان/byekan, Helvetica, sans-serif;میترا/bmitra,sans-serif;تاهما/Tahoma, Geneva, sans-serif;Comic Sans MS/Comic Sans MS, Helvetica, sans-serif'

لینک به ارسال

از این آموزش که چیز زیادی سر در نیاوردم ولی خودم گشتم توی فایلهای ویراشگر و توی فایل زیر تغییرات دادم:

public\js\3rd_party\ckeditor\ckeditor.js

با این تغییرات فونتهای دلخواه رو اضافه کردم:

font_names='یکان/byekan, Helvetica, sans-serif;میترا/bmitra,sans-serif;تاهما/Tahoma, Geneva, sans-serif;Comic Sans MS/Comic Sans MS, Helvetica, sans-serif'

خود فونت را هم اضافه کردید یافقط نامش را در js آوردید در صورتیکه فقط فایل js را اصلاح کردید این فونت ها مشروط بر اینکه بر روی سیستم کاربرتون هم با همین نامها اینستال شده باشند قابل استفاده اند لینکی که مرتضای عزیز فرمودند نحوه اضافه کردن خود فونت به سایته نه تنها نامش به تولبار

لینک به ارسال

خود فونت را هم اضافه کردید یافقط نامش را در js آوردید در صورتیکه فقط فایل js را اصلاح کردید این فونت ها مشروط بر اینکه بر روی سیستم کاربرتون هم با همین نامها اینستال شده باشند قابل استفاده اند لینکی که مرتضای عزیز فرمودند نحوه اضافه کردن خود فونت به سایته نه تنها نامش به تولبار

آره فقط نامش رو به اونجا اضافه کردم و فونتهایی که اونجا نامشون رو اضافه کردم رو از توی استایل قالب فراخوانی کردم و وقتی که پست منتشر میشه با فونت انتخابی که توی استایل فراخوانی شده نشون داده میشه، فقط یه مشکلی که هست اینه که توی خود ادیتور دیگه فونتها رو نشون نمیده، یعنی وقتی توی ادیتور طرف فونت رو میترا انتخاب کنه توی همون ادیتور دیگه میترا نشون نمیده و آریالش می کنه ولی وقتی منتشر میشه درست میشه، آیا راهی هست که این مشکل برطرف بشه؟

لینک به ارسال

برای ادیتور فایل css جدا هست باید فونت در اون دتعریف بشه در پوشه افزونه

و بهتره خود فونت را در سایت آپلود کنید و از طریق کدهایی شبیه کد

@font-face {
font-family: 'WebFont';
src: url('myfont.eot'); /* IE6-8 */
url('myfont.woff') format('woff'), /* FF3.6, IE9 */
url('myfont.ttf') format('truetype'); /* Saf3+,Chrome,FF3.5,Opera10+ */
}

در استایل بخوانیشان و برای استفاده از

استفاده کنی

لینک به ارسال

برای ادیتور فایل css جدا هست باید فونت در اون دتعریف بشه در پوشه افزونه

و بهتره خود فونت را در سایت آپلود کنید و از طریق کدهایی شبیه کد

@font-face {
src: url('myfont.eot'); /* IE6-8 */
url('myfont.woff') format('woff'), /* FF3.6, IE9 */
url('myfont.ttf') format('truetype'); /* Saf3+,Chrome,FF3.5,Opera10+ */
}

در استایل بخوانیشان و برای استفاده از

استفاده کنی

این ادیتور طوری هست که هر فونتی رو توش انتخاب کنید همون فونت رو توی ادیتور نشون میده، ولی فونتهایی که من توی css قالب با همون قالبی که شما گفتید فراخوانی کردم رو نشون نمیده متأسفانه، و فک کنم تنها راهش همون باشه که توی css ادیتور دوباره فونتها رو فراخوانی کنم که فک نکنم بصرفه! چون سرعت لود رو خیلی میبره بالا، چون به علاوه فونتهایی که از css قالب لود میشن باید همون فونتها دوباره از css این ادیتور لود بشن، حالا اگه راهی به ذهنتون رسید که همون فونتهای قالب رو نشون بده خیلی خوب میشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...