سعید شعبانی

بهترین حالت نمایش دسته بندی های سایت باید چگونه باشد؟

9 پست در این موضوع قرار دارد

دوستان سلام

همونطور که شما هم می دونید یکی از مهمترین بخش های یک سایت دسته بندی مطالب اون سایت هست. من سایت های زیادی را چک کردم هر کدام به یک شکل دسته بندی ها را قرار داده اند. که چند نمونه از آنها را اینجا می بینید.

post-412-0-21098800-1365421575_thumb.png

post-412-0-83614400-1365421581_thumb.png

post-412-0-98659400-1365421586_thumb.png

post-412-0-30190500-1365421594_thumb.png

post-412-0-95611100-1365421599_thumb.png

post-412-0-91541700-1365421606_thumb.png

post-412-0-81304300-1365421906_thumb.png

post-412-0-09108900-1365421927_thumb.png

دوستان لطفا به من کمک کنید تا بهترین مکان, بهترین حالت, بهترین تجربه کاربری, بهترین از نظر سئو را انتخاب کنم. شاید بهترین را نشه به طور دقیق گفت ولی می شه پارامتر هایی که لازم هست تا یک دسته بندی کارآمد باشد را بیان کرد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کی گفته دسته بندی تو سئو تاثیر داره ؟

شما ببین هر جور به قالبت میاد و قشنگتر میشه رو انتخاب کن . البته راحتی کاربر برای گشتن بین دسته ها رو هم فراموش نکن .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دسته های موثر تر رو با استایل مجزا هم نمایش بدید بد نیست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کی گفته دسته بندی تو سئو تاثیر داره ؟

شما ببین هر جور به قالبت میاد و قشنگتر میشه رو انتخاب کن . البته راحتی کاربر برای گشتن بین دسته ها رو هم فراموش نکن .

من متخصص سئو نیستم ولی تا این حد می دونم که سئو فقط برای موتور جستجو نیست و راحتی کاربر هم بخشی از سئو محسوب می شه. پس کاربر اگر بتونه به راحتی به مطلبی که می خواهد برسه یکی از ارکان سئو محقق شده است.

دسته های موثر تر رو با استایل مجزا هم نمایش بدید بد نیست

منظور من حالت کلی دسته بنده ها هست. مثلا کجا باشه , بهصورت منو های تو در تو باشه یا ...

شما ببین هر جور به قالبت میاد و قشنگتر میشه رو انتخاب کن .

خوب من تازه می خواهم قالبی را طراحی کنم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بهترین حالت به نظر من منوی آبشاری هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من چیز زیادی از طراحی و سئو نمیدونم ولی فکر کنم اغلب تصاویری که قرار دادید شبیه هم هستند. :)

موتورهای جستجو از بالای سایت شروع به خواندن سایت میکنند....

بهتره موتورهای جستجو ابتدا منو,مطالب و سپس بخش ابزارک ها و... را ببینند.

موتورهای جستجوگر نمی توانند سایت را ببینند و تنها قادر به خواندن سایت هستند.....

مقاله مفید:

http://wpu.ir/qkh4o

ویرایش شده در توسط xiiiah

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به اینکه در اکثر سایت ها دسته بندی ها رو از ایندکس خارج میکنن پس بهتره لینک هاش رو هم زیاد در معرض دید گوگل قرار ندید . یعنی بهترین حالت از نظر گوگل تعداد دسته بندی کم (کاهش تعداد لینک های صفحه) و قرار گیری در ساید باری هست که بعد از لود مطالب لود بشه . چون اکثر قالب های فارسی این مورد رو رعایت نکردن پس بهترین حالت که مورد پسند کاربر هست دسته بندی آبشاری در بالای سایت هست . نکته ای که باقی میمونه اینه که سعی کنید لینک دسته بندی انگلیسی باشه و حتی الامکان تعدادش زیاد نباشه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به اینکه در اکثر سایت ها دسته بندی ها رو از ایندکس خارج میکنن پس بهتره لینک هاش رو هم زیاد در معرض دید گوگل قرار ندید . یعنی بهترین حالت از نظر گوگل تعداد دسته بندی کم (کاهش تعداد لینک های صفحه) و قرار گیری در ساید باری هست که بعد از لود مطالب لود بشه . چون اکثر قالب های فارسی این مورد رو رعایت نکردن پس بهترین حالت که مورد پسند کاربر هست دسته بندی آبشاری در بالای سایت هست . نکته ای که باقی میمونه اینه که سعی کنید لینک دسته بندی انگلیسی باشه و حتی الامکان تعدادش زیاد نباشه .

شما گفتید منو آبشاری خوب نیست درسته؟ ولی چرا سایت های مطرح جهان یکیش هم http://nationalgeographic.com از این نوع فهرست بندی استفاده کرده؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر دقت کنید من نگفتم خوب نیست . عرض کردم بهترین حالت یه شکل دیگست . اما بهترین حالت فقط سئو نیست . خیلی از سایت هایی که به مراتب بالا میرسن بی نیاز از گوگل و سئو میشن (البته بی نیاز که نه - کم نیاز بگم بهتره ) اونا دیگه خودشون بازدید کننده ثابت دارن و بجای مدارا با گوگل بهتره با کاربرانشون مدارا کنن و به این ترتیب منوهای آبشاری بیشتر مورد پسن کاربرا هست . هم صفحه رو دراز نمیکنه هم جمع و جوره هم جذابه .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط S@jj@D
      سلام و وقت بخیر به همه دوستان ارجمند؛
      همانطور که در عنوان نوشتم میخام در ووکامرس هر کاربر در هر تراکنش فقط از یک دسته بندی بتونه سفارش بده! برای روشن تر شدن مسئله الگوریتمش رو خدمتتون بیان میکنم:
      1- کاربر در مرحله اول اجازه اضافه کردن محصول از هر دسته بندی رو به سبد خرید داره.
      2- اضافه کردن محصول های بعدی به سبد خرید با شرط قرار گرفتن در دسته بندی اولین محصول اضافه شده به سبد صورت میگیره. (اگر محصول اول از دسته بندی X بوده محصولات بعدی هم باید از دسته بندی X باشن ... اگر محصول اول از دسته بندی Y بوده محصولات بعدی هم باید از دسته بندی Y باشن و همینطور الی آخر ...)
      3- در صورت عدم رعایت مرحله 2 پیغام خطایی ظاهر بشه با این مضمون که "شما در هر بار سفارش (در هر تراکنش) فقط اجازه سفارش از یک دسته بندی را دارید" (حالا این پیغام خطا میتونه در هنگام کلیک بر روی افزودن به سبد خرید به صورت پاپ آپ ظاهر بشه یا مثه پیغام خطاهای معمول ووکامرس در بالای صفحه ظاهر بشه)
      4- در صورت رعایت مرحله 2 کاربر مشکلی برای ادامه کار و تسویه حساب نداشته باشه و سفارش به صورت کامل ثبت بشه!
      سپاس از شما.
    • توسط 9713
      باسلام. من وردپرس رو نصب کردم و وقتی می خواهم دسته جدید ایجاد کنم به صورت خودکار لود نمی شود و باید صفحه را ریفرش کنم. این را در یک هاست دیگر امتحان کردم مشکل نداشت. می خواستم بپرسم امکان دارد از پایگاه داده باشد یا نیاز باشد در سی پنل چیزی را از سمت هاست فعال نمایند.
      باتشکر
    • توسط MahTV
      سلام دوستان و اساتید عزیز
      اگه بخوایم به صورت شرطی (کوچک بودن صفحه نمایش ) تو موبایل یک باکس رو (مثل باکس دانلود) به کاربر در حالت چرخش صفحه نشون بدیم 
      و به کاربر بگیم که برا دیدن لینک ها باید گوشی موبایلت رو بچرخونی باید چیکار کنیم ؟

من این کد رو از سایتی برداشتم ولی نمیدونم چطور باید ازش استفاده کنم 
      <div class="alerta"><b class="icon-screen-rotation"></b><p style="text-align: center;"><span style="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">برای دیدن لینکهای دانلود ، موبایل خود را بچرخانید . دقت کنید گزینه اسکرین روتیشن یا چرخش صفحه در دستگاه شما روشن باشد </span></p></div>  

• توسط amir_hossein
      سلام دوستان من قصد دارم چندتا اسلاید کناره هم به صورت خطی (مثلا 4 تا اسلاید) اواسط صفحه اصلی یا انتهای صفحه قرار بدم.افزونه ای میتونید بهم معرفی کنید برای اینکار؟
    • توسط amir_hossein
      سلام دوستان من قصد دارم چندتا اسلاید کناره هم به صورت خطی (مثلا 4 تا اسلاید) اواسط صفحه اصلی یا انتهای صفحه قرار بدم.افزونه ای میتونید بهم معرفی کنید برای اینکار؟