رفتن به مطلب

نظرتان درباره ی رایتل چیست؟

alireza1375

پست های پیشنهاد شده

اولا ببخشید که شاید توی این انجمن جای طرح این سوالات نباشد ولی بد نیست دوستان خبری داشته باشند با بحران اتفاق افتاده در رایتل!!!!!

دوستان همگی نظر خودشان درباره ی رایتل بدهند به خصوص درباره ی ارتباط تصویری این سیم کارت.

احتمالا در جریان هستید که خیلی از علما با رایتل مخالفت کردند که می توانید اخبار آن را در سایت مشاهده کنید.همگی نظر بدهید ولی در چارچوب قوانین انجمن لطفا بحث را سیاسی نکنید.ممنون.

ویرایش شده توسط alireza1375
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

خب جای بحث نداره دیگه، وقتی ممنوع اعلام کردند نباید استفاده کنیم! اینقده دیگه فک کنم باید حرفشون برامون احترام داشته باشه :)

ضمنا بحران اینه که اینجور چیزها رو از همون اول رواج دادندددد.

ویرایش شده توسط ahadto
  • امتیاز 3
لینک به ارسال

درود

اگه فقط تماس تصویری مد نظرتون هست مطمعن باشید ایرانسل بیکار نمیشینه و به زودی این سرویس روی خط های ایرانسل هم ارائه میشه

• امتیاز 3
لینک به ارسال

درود

اگه فقط تماس تصویری مد نظرتون هست مطمعن باشید ایرانسل بیکار نمیشینه و به زودی این سرویس روی خط های ایرانسل هم ارائه میشه

خوب وقتی میگن ارتباط تصویری حرام است.دیگهر ایرانسل و همراه اول نداره! :wacko:

• امتیاز 3
لینک به ارسال

خوب وقتی میگن ارتباط تصویری حرام است.دیگهر ایرانسل و همراه اول نداره! :wacko:

دوست عزیز همه نگفتن حرامه، حکم حرمت رایتل حکومتی نیست، یعنی اینکه هر کسی می تونه طبق نظر مرجع خودش عمل کنه!

• امتیاز 3
لینک به ارسال

بنظر من اصلا مشکلی نداره!

دلایل حرام بودنش هم هنوز متوجه نشدم! اگر قرار هست بی حجابی و نمایش بخشهای عریان و.. باشه که همین الان باید اینترنت رو جمع کنن. چرا؟ چون.... خدا پدر وب کم رو بیامرزه!!

بنظر میرسه مشکل چیزهای بنیادی تر از این حرفهاست.

بهرحال، نمیشه جلوی تکنولوژی رو گرفت.

• امتیاز 10
لینک به ارسال

هر کسی تو یه چیز متخصصه، همونجور که شما توی وردپرس متخصصید خب یه سری اشخاص هم کارشون تخصص توی دینه که خیلی چیزها که ماها توجه نداریم رو مد نظر دارن و همونجور که ما به شما که توی وردپرس وارد هستید اعتماد می کنیم شما هم به اونها که توی زمینه خودشون متخصصن باید اعتماد کنید!

توی تحلیل مسائل باید به خیلی چیزها توجه بشه، شیوعی که توی موبایل هست صدها برابر اینترنته، مگه چند نفر از وب کم استفاده می کنن، من خودم با اینکه اینقده تو وبم سالی یه بار هم از وبکم استفاده نمی کنم، همین الآن هم فیزیکی بستمش :rolleyes:

ما که نوکر تکنولوژی نیستم، تا هر جا تکنولوژی مفید باشه ازش استفاده می کنیم و اما جایی که ضررش بیشتر از منفعتش باشه خوب قطعا باید جلوش گرفته بشه :mellow:

حالا این بنیادی تر یعنی چی مثلا؟ :D

ویرایش شده توسط ahadto
  • امتیاز 2
لینک به ارسال

دلایل حرام بودنش هم هنوز متوجه نشدم! اگر قرار هست بی حجابی و نمایش بخشهای عریان و.. باشه

بنظر میرسه مشکل چیزهای بنیادی تر از این حرفهاست.

بهرحال، نمیشه جلوی تکنولوژی رو گرفت.

بدون شک علما مخالفش نیستند یه وقت سوبرداشت نشه !

منتهی اول باید یه نظارت و فرهنگ سازی بشه بعد و بسترش درست حسابی اماده بشه و بعد استفاده بشه !

که همین الان باید اینترنت رو جمع کنن. چرا؟ چون.... خدا پدر وب کم رو بیامرزه!!

با این سرعت نت سخت میشه بعلاوه اینکه خیلی ها بلد نیستند و نمیدونند وب کم چی هست !

اما شما با رایتل به اسونی میتونی کارهای ناشایستی رو انجام بدی.

( دوستان تاکید میکنم دوباره که بحث اخلاقی قضیه رو با چیز دیگه ای قاطی نکنند )

• امتیاز 3
لینک به ارسال

بدون شک علما مخالفش نیستند یه وقت سوبرداشت نشه !

منتهی اول باید یه نظارت و فرهنگ سازی بشه بعد و بسترش درست حسابی اماده بشه و بعد استفاده بشه !

فعلا بالفعل مشکل دونستن و اون هم به خاطر همین سوء استفاده ها و جرائم بسیاری هست که باهاش انجام خواهد شد و چون ضرری که می رسونه به جامعه با نفعش قابل قیاس نیست خب به تبع استفاده ازش رو تحریم کردند. به نظر من که اینجور چیزها اصلا نباید وارد جامعه بشه، الآن غرب به خاطر همین ماسماسکا که اسمش رو هم می ذارن تکنولوژی به چه افتضاحی رفته، ببینید که خانواده هاشون به چه وضعی افتادن، زناشون به مرداشون، مرداشون به زناشون اعتماد ندارن و چقدر بچه های نا مشروع و ... که به خاطر رعایت نکردن خیلی چیزها بوده که ما هم داریم کم کم به سوی همونها پیش میریم، ضمنا یادمون باشه که ما دیندار هستیم و هدف نهاییموناین نیست که از هرچه هست استفاده کنیم به هر قیمیتی که شد !!!

• امتیاز 2
لینک به ارسال

حالا این بنیادی تر یعنی چی مثلا؟ :D

مشکل بنیادی همین بحث هایی که الان داریم اینجا میکنیم

اینقدر مشکلات بزرگ تو جامعه هست که کسی در موردش بحث نمیکنه

یه زمانی کشیدن قلیان و مصرف تنباکو حرام بود ! به نظر شما الان برای چی آزاده؟ قبلا ضرر داشت الان نداره؟

بهتره یه کم چشمهامون باز کنیم

در استفاده هر چیزی تو دنیا افراط بشه و درست استفاده نشه ضرر داره دوست عزیز حتی آب خوردن

رایتل هم یک تکنولوژی بسیار مفیده و حتما تا چند وقت دیگه همراه اول و ایرانسل هم این سرویس رو ارائه میدن

• امتیاز 3
لینک به ارسال

مشکل بنیادی همین بحث هایی که الان داریم اینجا میکنیم

اینقدر مشکلات بزرگ تو جامعه هست که کسی در موردش بحث نمیکنه

یه زمانی کشیدن قلیان و مصرف تنباکو حرام بود ! به نظر شما الان برای چی آزاده؟ قبلا ضرر داشت الان نداره؟

بهتره یه کم چشمهامون باز کنیم

در استفاده هر چیزی تو دنیا افراط بشه و درست استفاده نشه ضرر داره دوست عزیز حتی آب خوردن

رایتل هم یک تکنولوژی بسیار مفیده و حتما تا چند وقت دیگه همراه اول و ایرانسل هم این سرویس رو ارائه میدن

اون تنباکو که حرام شده علتش یه چیز دیگه بوده، نه ضررش! چون اون زمان هنوز ضررش کشف نشده بوده!! تاریخ رو مطالعه کنید قضیش واضحه

اما اینکه مشکلات بزرگ هست که حرفی توش نیست ولی اینجور چیزها بخوان آزاد باشن مشکلات بیشتر هم میشه، منشأ خیلی مشکلات هم بی دقتی ما توی این سنخ مسائل هست!

استفاده افراطی از هر چیز معلومه که مشکل داره ولی بحث ما الآن این نیست! بحث ما روی اصل استفاده از این به قول خودت تکنولوژی هست! من هم قبول دارم که فایده هم داره، ولی قضیه رو نباید از یه جهت دید که، تو اصلا می دونی چه فسادهایی بعد از این شکل می گیره که قبلا نبوده، آخه چه زوری داریم که از چیزی استفاده کنیم که انعکاس ضررش توی جامعه خیلی بیشتر از نفعش هست استفاده کنیم؟ قبلا هم گفتم ما از هرچیزی که اسمش هست تکنولوژی استفاده نمی کنیم، همین الآن دارن یه زنهای مصنوعی درست می کنن که از اون جهات کاملا مثل یه زن واقعی هست، خب پس تکنولوژی هست استفاده کنیم دیگه!!! :huh:

این تکنولوژی که حاصل گناه غرب هست رو ما نمی تونیم همینطوری قبول کنیم، بلکه باید دقیق بررسی بشه و جاهایی که ضرر نداره رو وارد جامعه کرد، ضمننا این بحثها نباید طوری باشه که ما رو به علما بدبین کنه، چون اونها تو این زمینه خیلی کار و تحقیق کردند و عمرشون سر این مسأله هاست و انگیزه ای هم ندارن که خدایی ناکرده دروغ و این جور چیزها بگند، چون با این مسائل بیشتر متهم می شوند تا اینکه سودی براشون داشته باشه!

• امتیاز 2
لینک به ارسال

اگه علما با یک تماس تصویری مخالفت می کنند چرا با دانشگاه رفتن مخالفتی نمیشه ؟ این مورد هم که نیاز به توضیح نداره. دانشگاه آزاد !!

• امتیاز 2
لینک به ارسال

اگه علما با یک تماس تصویری مخالفت می کنند چرا با دانشگاه رفتن مخالفتی نمیشه ؟ این مورد هم که نیاز به توضیح نداره. دانشگاه آزاد !!

با این هم الان مخالف هستند

شروعش تفکیک جنسیتی بود (یادش بخیر ترم اول! این جوری نبود)

زات بعضی چیزهارو نمیشه تغییر داد. سفید سفیده ، سیاه سیاه

• امتیاز 3
لینک به ارسال

خیلی وقته که با این قضیه مخالفند اما کو گوش شنوا؟؟؟ نمی دونم شما چجور می گید که مخالف نیستند

اینقد مخالفت شده که فک کنم تازگی ها می خوان کل دانشگاه ها رو تفکیک جنسیتی کنن

بعدش هم این قضیه فقط یه تماس تصویری خالی که نیست! همون چیزهایی رو داره که یه بخشیشونو گفتم، ضمنا دوستان این بحث تخصصی هست، همینحوری که نمیشه تو هوا نظر بدیم که به نظر من میشه یا نمیشه، باید یه بررسی علمی دقیق بشه و سرش بحثها بشه، همینجوری به خودمون نباید اجازه بدیم تو زمینه ای که وارد نیستیم همه رو زیر سؤال ببریم، همینکه یه شبهاتی تو ذهنمون هست که مثلا چرا پس با بجث دانشگاه مخالفت نکردند و چرا قبلا تنباکو حرام بوده و الآن ...، در حالی که جواب این شبهات خیلی روشنه، پس اگه چیزی می خواهیم بگیم اول تحقیق کامل کنیم و بعد...

• امتیاز 1
لینک به ارسال

درسته که مخالف هستند ولی اینجوری نیست که براش سایت بزنن و فتوا صادر کنند.

اگه بحث سر حجاب و بی حجابیه ، کافیه علما یه چرخ تو شهر بزنن تا بفهمن تو کجا ها مشکل دارن. از ادارات دولتی بگیر تا سایر مکان های عمومی !

• امتیاز 1
لینک به ارسال

فتوا به چی بدن؟؟؟؟ بگن که این کار شما دست در کاران مشکل داره و حرامه؟؟؟ خب هزار بار مگه نگفتن؟؟

دیگه نمی دونم باید چیکار کنن، خب باید بگن و بعضی وقتها دیگه یه جوری تند برخورد می کنند که آدم می ترسه ولی شما که نمی دونید چه خبرهایی هست و چه دستهایی تو کار هست که کار به اینجاها کشیده

می دونی تو حکومت امام علی چقدر ظلم شد به مردم؟ به خاطر چی بود؟ خب معلومه چون مردم باهاش همراهی نکردند و مسئولان اجرایی درستی نداشت، تو نهج البلاغه بخون دستت میاد

همین مردم بودند که حکومت رو از دست ائمه که بهترین افراد روی کره زمین بودند گرفتند و چه بلایی به سرشن آوردند، شما چه انتظاری از علما داری، دیگه باید چیکار کنند، از امام علی که مقدس تر نیستند و اون بنده های خدا گلوشون پاره شد اما وقتی خود من و شما اهمیتی به حرفاشون نمی دیم می خواستی وضعیت کشور از این بهتر بشه، وقتی می گن حرومه هیچکی گوش نمی ده و خب دیگه برید یقه خودتون رو بگیرید که چرا این وضعیته!

• امتیاز 2
لینک به ارسال

بحث من سر این نیست که رایتل مضر هست یا مفید

من میگم مسائل مخرب تری تو جامعه هست که بی توجه مونده و داره جامعه رو به گند می کشونه !

• امتیاز 2
لینک به ارسال

بحث من سر این نیست که رایتل مضر هست یا مفید

من میگم مسائل مخرب تری تو جامعه هست که بی توجه مونده و داره جامعه رو به گند می کشونه !

آره دوست عزیز، مسائل خیلی مضری هست ولی چیکار میشه کرد؟ راه حلش اینه که هر کسی از خودش شروع کنه، من جوون کله شق که به حرف هیچکی گوش نمی دم و هر کاری می کنم و فردا خود من مسئول میشم و باعث می شه که ...، فک می کنی این مشکلات از کجاست، قدیما که انجمن نبود ولی یه عده جوون مثل ما بودند و می گفتن چه وضعیتیه و بعد خود همونها جامعه رو به دست گرفتن و به گند کشیدند، ما که نمی تونیم بریم یقه همه رو بگیریم، خودمون رو باید اصلاح کنیم و دیگران رو هم راهنمایی کنیم تا اگر خدا بخواد این مشکلات دیگه در آینده تکرار نشه، اما اگه بخواهیم خودمون هر کاری که دلمون می خواد انجام بدیم و بعد به این و اون گیر بدیم و تموم! وضعیت بدتر هم خواهد شد

اول باید فرهنگ سازی بشه تا مخالفت و منع و حرام کردن...

ببینید دوست عزیز بعضی چیزها هستند که مفسده زا هستند و لزومی هم نداره توی جامعه رواج پیدا کنن، مثل همین امکان که نباشه هم زندگی مردم به خوبی و خوشی می گذره و هیچ اتفاقی هم نمی افته، ولی اگه باشه خب چه حریمها که شکسته نمیشه و چه فسادهایی که ...، خب پس نباشه بهتر از این یه خورده امکان هست و من هم بعید می دونم که اینجور فرهنگ عمومی بخواد شکل بگیره، به هر حال جلوی چیزی رو که احتمال زیاد میره خرابکاری کنه باید گرفت

• امتیاز 1
لینک به ارسال

اون تنباکو که حرام شده علتش یه چیز دیگه بوده، نه ضررش! چون اون زمان هنوز ضررش کشف نشده بوده!! تاریخ رو مطالعه کنید قضیش واضحه

اما اینکه مشکلات بزرگ هست که حرفی توش نیست ولی اینجور چیزها بخوان آزاد باشن مشکلات بیشتر هم میشه، منشأ خیلی مشکلات هم بی دقتی ما توی این سنخ مسائل هست!

استفاده افراطی از هر چیز معلومه که مشکل داره ولی بحث ما الآن این نیست! بحث ما روی اصل استفاده از این به قول خودت تکنولوژی هست! من هم قبول دارم که فایده هم داره، ولی قضیه رو نباید از یه جهت دید که، تو اصلا می دونی چه فسادهایی بعد از این شکل می گیره که قبلا نبوده، آخه چه زوری داریم که از چیزی استفاده کنیم که انعکاس ضررش توی جامعه خیلی بیشتر از نفعش هست استفاده کنیم؟ قبلا هم گفتم ما از هرچیزی که اسمش هست تکنولوژی استفاده نمی کنیم، همین الآن دارن یه زنهای مصنوعی درست می کنن که از اون جهات کاملا مثل یه زن واقعی هست، خب پس تکنولوژی هست استفاده کنیم دیگه!!! :huh:

این تکنولوژی که حاصل گناه غرب هست رو ما نمی تونیم همینطوری قبول کنیم، بلکه باید دقیق بررسی بشه و جاهایی که ضرر نداره رو وارد جامعه کرد، ضمننا این بحثها نباید طوری باشه که ما رو به علما بدبین کنه، چون اونها تو این زمینه خیلی کار و تحقیق کردند و عمرشون سر این مسأله هاست و انگیزه ای هم ندارن که خدایی ناکرده دروغ و این جور چیزها بگند، چون با این مسائل بیشتر متهم می شوند تا اینکه سودی براشون داشته باشه!

ما که نمیدونیم تنباکو برای چی حرام بود ولی شما که میدونی بگو

چرا تا چند وقت پیش شطرنج و بیلیارد حرام بود الان آزاده؟

موقع بازی بیلیارد چقدر فساد و زنا انجام شده بود؟ که الان برسی کردن و قسمتی که ضرر نداره وارد جامعه کردن!

ای بابا ما رو باش برای استفاده از یه تماس تصویری ساده چقدر باید برسی کنیم

• امتیاز 1
لینک به ارسال

ببینید دوست عزیز بعضی چیزها هستند که مفسده زا هستند و لزومی هم نداره توی جامعه رواج پیدا کنن، مثل همین امکان که نباشه هم زندگی مردم به خوبی و خوشی می گذره و هیچ اتفاقی هم نمی افته، ولی اگه باشه خب چه حریمها که شکسته نمیشه و چه فسادهایی که ...، خب پس نباشه بهتر از این یه خورده امکان هست و من هم بعید می دونم که اینجور فرهنگ عمومی بخواد شکل بگیره، به هر حال جلوی چیزی رو که احتمال زیاد میره خرابکاری کنه باید گرفت

به نظرتون از اینترنت مفسده زا تر هست ؟ چرا با این مقابله نمیشه ؟؟!

اگه بحث سر اینه پس کار کردن زن و مرد در یک اداره دولتی هم مفسده زا هست چرا که شاید یه عده از این ارتباط سوء استفاده کنند و مفسده ایجاد کنند. حالا همین علما هم میان میگن که کار کردن زن در جامعه منافاتی با دین نداره !

• امتیاز 1
لینک به ارسال

بچه ها به خدا این جور چیزها جاش اینجا نیست بحث کنیم و حرف در موردشون خیلی هست ولی همشون جواب دارند، من که نمیرسم بخوام تفصیلی به همه جواب بدم ولی همینقد بگم که:

ما که نمیدونیم تنباکو برای چی حرام بود ولی شما که میدونی بگو

چرا تا چند وقت پیش شطرنج و بیلیارد حرام بود الان آزاده؟

موقع بازی بیلیارد چقدر فساد و زنا انجام شده بود؟ که الان برسی کردن و قسمتی که ضرر نداره وارد جامعه کردن!

ای بابا ما رو باش برای استفاده از یه تماس تصویری ساده چقدر باید برسی کنیم

تحریم تنباکو به این خاطر بوده که زمان میرزای شیرازی (اگه اشتباه نکنم) شاه مملکت امتیاز خرید و فروش کل تنباکوهای کشور رو داده بود به یک کشور خارجی و همه فقط حق داشتند به اون بفروشیند و از اون بخرند و این چون یه ضربه اقتصادی خیلی بزرگی بود توسط علما فتوا داده شد که استفاده از تنباکو حرام هست! یعنی می خواستن با این کار تحریم کنند و به شاه فشار بیارند تا این قرارداد رو لغو کنه و این ضربه های اقتضادی بزرگ به کشور نخوره که مردم هم پایه بودند و حتی توی دربار شاه زدند قلیونها و بند و بساط رو شکستند و اینقده به شاه فشار اومد که مجبور شد آخر قرار داد رو لغو کنه!

نتیجه اخلاقی: حالا ببین مردم اون زمان چه قدر از علمای دینشون حمایت می کردند ولی ماها حتی حاضر نیستیم یه رایتل رو ازشون بپذیریم، خدا می دونست اگه ماها مثل مردم اون زمان از علمای دینمون حمایت می کردیم و حرفشون رو گوش می کردیم الآن به کجاها که نرسیده بودیم

ببینید بحث حرمت شطرنج و بیلیارد به خاطر این هست که وسیله قمار محسوب بشه یا نه، ممکنه یه زمان آلت قمار محسوب بشه و حرام باشه و یه زمان محسوب نشه و حرام نباشه! و با این کار که جلوی وسیله های قمار گرفته می شه سعی در نابودی و کمرنگتر شدن هرچه بیشتر قمار بازی هست، الآن شاید شطرنج اینجور شده باشه ولی بیلیارد همچنان آلت قمار محسوب میشه!

فکر نکنید که استفاده از تماس تصویری بحث ساده ای هست، اینها باید نگاه دقیقی بهشون بشه و تمامی عوارض و جوانب در الآن و سالهای بعد از تمامی جهات بررسی بشه تا اینکه حلیت یا حرمتش معلوم بشه و این کار تخصصی فقهی هست که انصافا سخته.

به نظرتون از اینترنت مفسده زا تر هست ؟ چرا با این مقابله نمیشه ؟؟!

اگه بحث سر اینه پس کار کردن زن و مرد در یک اداره دولتی هم مفسده زا هست چرا که شاید یه عده از این ارتباط سوء استفاده کنند و مفسده ایجاد کنند. حالا همین علما هم میان میگن که کار کردن زن در جامعه منافاتی با دین نداره !

اینترنت به این شکل رو هیچکی قبول نداره که باید باشه، خب لابد می دونید که اکثرا چه استفاده ای می کنن از این اینترنت، این دیگه آمار رسمی هست و افرادی که استفاده سالم می کنن بسیار کمترن!

به همین خاطر به فکر راه اندازی اینترانت هستن که شبکه داخلی هست و هیچ یک از علما با این وضع اینترنت موافق نیستتتت

کار کردن زن و مرد هم در یک مکان خلوت مشکل شرعی داره، چون به مرور انسان رو غافل می کنه و تأثیرات بسیار بدی داره، علما هم که گفتند حضور زن توی جامعه مشکلی نداره شرائط زیادی داره! شما برید سخنانشون رو دقیق بخونید بعد اینجور بگید، هیچکی موافق نیست با این وضعیت، اصلا توی اسلام به حضور زن در این حد اینقده بها داده نشده، زن کارهای بسیار مهمتری رو توی کانون خانواده باید انجام بده به جای اینکه بره توی اداره جات و روی فرزنداش کار نکنه و همین فرزندا فردا مسئول بشن و جامعه رو به دست بگیرن و ....

شما رو به خدا همینجوری نبندید، یه ذره حرفاشونو گوش کنید و وقت بذارید و بعد هرچی دلتون می خواد بگید

حالا یه آخوند توی این انجمن هست، ببینید دارید چه کار به سرش می دید :D اگه اینکار کنید دیگه نمیام ها :lol:

ما عادت کردیم به توجیه مقاومت های بیهوده

من که هیچوت عادت نکردم و هیچوقت هم هیچ حرفی رو آبکی نپذیرفتم و در عین اینکه دفاع می کنم انتقاداتی هم دارم ولی تا قبل اینکه روشون کار نکردم و برام حل نشده همینطوری هو نمی کنم

اگه هم حرفا اشکال دارند بفرمائید، اینجور که نمیشه برچسب زد به همه

• امتیاز 1
لینک به ارسال

باور کن با این قسمت موافقم

خیلی چیزا اگر نباشه هیچ اتفاقی نمیافته شاید زندگی بهتر هم باشه

همین صنعت خودرو سازی رو ببین چقدر آدمها رو به کام مرگ فرستاد ;) اگر میشد من همین الان یه چهار پا میخریدم باهاش میرفتم سر کار یه کفتر نامه بر هم میگرفتم باهاش س م س میدادم به دوستام

بابا اینقدر جنبه های منفی یه چیزو نبینید یه خورده مثبت فکر کنید

بلاخره هر کسی میتونه از هرچیزی خوب و بد استفاده کنه این همه آدم در روز دارن با چاقو زخمی میشن و کشته میشن ضرر از این بیشتر؟ پس از فردا همه سیب زمینی رو با پوست بخوریم

• امتیاز 2
لینک به ارسال

باور کن با این قسمت موافقم

خیلی چیزا اگر نباشه هیچ اتفاقی نمیافته شاید زندگی بهتر هم باشه

همین صنعت خودرو سازی رو ببین چقدر آدمها رو به کام مرگ فرستاد ;) اگر میشد من همین الان یه چهار پا میخریدم باهاش میرفتم سر کار یه کفتر نامه بر هم میگرفتم باهاش س م س میدادم به دوستام

بابا اینقدر جنبه های منفی یه چیزو نبینید یه خورده مثبت فکر کنید

بلاخره هر کسی میتونه از هرچیزی خوب و بد استفاده کنه این همه آدم در روز دارن با چاقو زخمی میشن و کشته میشن ضرر از این بیشتر؟ پس از فردا همه سیب زمینی رو با پوست بخوریم

ما که نفهمیدیم شما دارید دفاع می کنید یا فیلم می کنید ما رو :D

ولی در هر صورت باید بدونیم که درسته هرچیزی استفاده خوب و بد داره ولی باید مصلحت سنجی بشه، همین تریاکی که می بینید باور کنید فایده های زیادی هم داره، یا خود مشروبات، ولی دنیا همینه دیگه اگه بخواهی به یه سودی برسی باید از یه چیزای دیگه ای چشم پوشونی کنی، اگه می خواهی جامعت سالم باشه باید بعضی چیزها رو بیخیال شی، با اینکه فایده هایی هم دارند، باور کن ;)

• امتیاز 1
لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...