رفتن به مطلب

مدیریت vps

ahadto

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

می خواستم بدونم کسی اگه بخواد با سرور مجازی کار کنه و سایتش رو کلا انتقال بده اونجا چه دانشهایی رو باید داشته باشه؟ چون فقط با دایرکت ادمین و سی پنل کار کردم و اصلا نمی دونم مثلا وقتی وی پی اس گرفتم این دایرکت ادمینش کجاست! آیا خودمون باید نصب کنیم و توی دایرکت ادمین مثلا کل اطلاعات هاردهای سرور مجازی نشون داده میشه!؟ و ...

یکی هم بحث امنیتش هست که ظاهرا خیلی سختتر از هاستهای اشتراکی هست، چون امنیت هاستهای اشتراکی رو خود سرور تأمین می کنه ولی وی پی اس رو حتی بک آپ هم ازش نمی گیرن چه برسه به امنیت

یه جورایی وی پی اس داشتن برام ترسناکه! چون با اینکه هاستم اشتراکی هست و کارهاش با مدیر سروره، بعضی وقتا میشه که سایتم برای چندین دقیقه از دسترس خارج میشه و وقتی از مدیر سرور میپرسم میگه که به خاطر حمله های زیادی بوده که انجام شده روی سرور! با اینکه اونها خیلی واردتر از من هستند، حالا در کل چه چیزهایی رو باید یاد بگیرم و من مبتدی آیا می تونم سایتم رو با امنیت کامل روش راه اندازی کنم؟

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

خودتون باید باسیستم های openVZ و Vmvare وخطاهاش آشنا باشید.

درکل کار سختی هست مخصوصا که تاحالا باهاش کار نکردین.

ویرایش شده توسط Mohammad
لینک به ارسال

خودتون باید باسیستم های openVZ و Vmvare وخطاهاش آشنا باشید.

درکل کار سختی هست مخصوصا که تاحالا باهاش کار نکردین.

حالا چی هستند اصلا :D میشه یه منبع فارسی معرفی کنید

یاد گرفتن اینها کفایت میکنه؟

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

تنها اینا نیستن کلی مسائل داره که باید یاد بگیری. اینم منبع:

http://webhostingtalk.ir/

لینک به ارسال

سلام دوستان

می خواستم بدونم کسی اگه بخواد با سرور مجازی کار کنه و سایتش رو کلا انتقال بده اونجا چه دانشهایی رو باید داشته باشه؟ چون فقط با دایرکت ادمین و سی پنل کار کردم و اصلا نمی دونم مثلا وقتی وی پی اس گرفتم این دایرکت ادمینش کجاست! آیا خودمون باید نصب کنیم و توی دایرکت ادمین مثلا کل اطلاعات هاردهای سرور مجازی نشون داده میشه!؟ و ...

یکی هم بحث امنیتش هست که ظاهرا خیلی سختتر از هاستهای اشتراکی هست، چون امنیت هاستهای اشتراکی رو خود سرور تأمین می کنه ولی وی پی اس رو حتی بک آپ هم ازش نمی گیرن چه برسه به امنیت

یه جورایی وی پی اس داشتن برام ترسناکه! چون با اینکه هاستم اشتراکی هست و کارهاش با مدیر سروره، بعضی وقتا میشه که سایتم برای چندین دقیقه از دسترس خارج میشه و وقتی از مدیر سرور میپرسم میگه که به خاطر حمله های زیادی بوده که انجام شده روی سرور! با اینکه اونها خیلی واردتر از من هستند، حالا در کل چه چیزهایی رو باید یاد بگیرم و من مبتدی آیا می تونم سایتم رو با امنیت کامل روش راه اندازی کنم؟

يه واقعيتي كه هست اينه كه متاسفانه خيلي از افرادي كه هاستينگ دارن هم اطلاعات كاملي در اين مورد ندارن

خيلي از ابزارهاي امنيتي به صورت ديفالت روي كانفيگ اوليه وي پي اس هست و قابليت آپديت آنلاين رو دارن و اونها از اين موارد بهره ميگيرند

شما براي مديريت حرفه اي يك وي پي اس بايد يك سري حداقلهايي رو بلد باشيد اما اون چيزي كه مهمتره تجربه كار كردن در اين موارد و مهارت داشتن به زبان هست

لینک به ارسال

خب من اگه وی پی اس بگیرم و بدم یکی که وارده تنظیمات اولیه اش رو انجام بده و امنیتش رو فراهم کنه کفایت می کنه؟ یعنی هر چند وقت یه بار باید آپدیت شه و حفره های امنیتی جدید برطرف شه؟

لینک به ارسال

خب من اگه وی پی اس بگیرم و بدم یکی که وارده تنظیمات اولیه اش رو انجام بده و امنیتش رو فراهم کنه کفایت می کنه؟ یعنی هر چند وقت یه بار باید آپدیت شه و حفره های امنیتی جدید برطرف شه؟

موضوع امنيت كه كلا نسبي هست. اكثر جاهايي كه vps ميفروشن اظهار ميكنن كه تنظيمات اوليه رو انجام ميدن. و به نظر من اين تنظيمات تا وقتي كه مشكل و موضوع خاصي پيش نياد كافيه. كما اينكه شما هم اطلاعاتتون در اين زمينه آپديت خواهد شد. فقط سرويستون رو از جايي بگيريد كه افراد خبره اون رو براتون كانفيگ كنن

اگر هم واقعا نياز شما نيست ميتونيد از هاست هاي اشتراكي معتبر كه امنيتش توسط سرويس دهنده تامين ميشه استفاده كنيد و خيال خودتون رو راحت كنيد

لینک به ارسال

ار واقعاً نیازی به vps ندارید نگیرید . چون هزینتون بالا میره . باید هزینه پنل (سی پنل یا دایرکت ادمین) رو خودتون بدید .

بستگی به شرکتی که ازش سرویس میگیرید متفاوت هست . بعضی شرکت ها اکثر کار رو خودشون انجام میدن ولی بعضی دیگه نه . چون دانشش رو ندارن . اگر کانفیگ اولیه رو براتون انجام بدن شما دردسر زیادی برای کار باهاش رو ندارید . چون دقیقاً مثل هاست اشتراکی میشه . فقط باید حواستون باشه به تنظیماتش دست نزنید که براتون مشکل ساز نشه .

شما سعی کنید همیشه یک بکاپ از اطلاعات سایتتون داشته باشید . اصلاً بزنن سایتتون رو هک کنن و نیست و نابود شه . از این بالاتر ؟ با یک بکاپ راحت میتونید ری استور کنید .

لینک به ارسال

توی یه سایت میزبانی خوندم که هزینه ماهانه کانفیک و مانیتورینگ و چه می دوم امنیت و ... 100 هزار تومن هست!!!! اینجوری فک کنم حضرت قارون هم اگه این زمان بود اول میرفت این چیزها رو یاد می گرفت و بعد یه میزبانی هاست میزد!! اینجوری فک نکنم اصلا بصرفه، ولی واقعا همینقد هست هزینش؟ :o

لینک به ارسال

توی یه سایت میزبانی خوندم که هزینه ماهانه کانفیک و مانیتورینگ و چه می دوم امنیت و ... 100 هزار تومن هست!!!! اینجوری فک کنم حضرت قارون هم اگه این زمان بود اول میرفت این چیزها رو یاد می گرفت و بعد یه میزبانی هاست میزد!! اینجوری فک نکنم اصلا بصرفه، ولی واقعا همینقد هست هزینش؟ :o

اگر شما سايتهاي مهم و حياتي داشته باشيد و اونها هم واقعا حرفه اي باشن اين هزينه كه چيزي نيست

اما اگه حضرت قارون با همون دانش شونصد هزار سال پيشش ميخاست اين كار رو انجام بده مطمئن باش هيچكس نگاهش هم نميكرد ^_^

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...