• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

آگهی استخدام برنامه نویس و پشتیبان وردپرس   13/12/95

آگهی استخدام برنامه نویس و پشتیبان وردپرس

2 نفر پشتیبان سایت وردپرسی
      ⁃ آشنا به برنامه نویسی قالب و پلاگین وردپرس 
      ⁃ توانایی راه اندازی سایت، قالب و افزونه های وردپرسی 
      ⁃ توانایی برنامه نویسی PHP در حد متوسط 
      ⁃ اطلاعات عمومی وب بالا 
      ⁃ توانایی پاسخگویی نوشتاری به سوالات انگلیسی با گرامر ساده 
      ⁃ آشنایی با HTML/CSS/jQuery 
      ⁃ دارای روحیه کار تیمی، خلاق، مسئولیت‌پذیر و پشتکار بالا ——— ۲ نفر برنامه نویس قالب وردپرس
      ⁃ تسلط به HTML/CSS/jQuery و Bootstrap
      ⁃ توانایی تبدیل HTML به قالب وردپرس
      ⁃ توانایی برنامه نویسی PHP و پلاگین نویسی وردپرس در حد متوسط
      ⁃ آشنایی به اصول سئو 
      ⁃ آشنایی با Git/subversion مزیت محسوب می‌شود.
      ⁃ دارای روحیه کار تیمی، خلاق، مسئولیت‌پذیر و پشتکار بالا ——— ۱ نفر طراح UI/UX
      ⁃ طراحی خلاقه وب سایت
      ⁃ طراحی با جدیدترین استایل‌های طراحی سایت
      ⁃ مسلط به تایپوگرافی انگلیسی و طراحی وب سایت انگلیسی
      ⁃ انتقاد پذیری و قبول بازخوردهای تیم و مشارکت با دیگر اعضاء تیم برای سرعت بخشیدن به فرایند انجام پروژه
      ⁃ آشنایی و درک HTML/CSS/jQuery
      ⁃ دارای روحیه کار تیمی، خلاق، مسئولیت‌پذیر و پشتکار بالا
      ⁃ امکان همکاری به صورت پروژه‌ای و دورکاری در این موقعیت شغلی فراهم است ——— مزایای کار در مجموعه گرودیا
      ⁃ تجربه ناب کار در سطح یک جهانی
      ⁃ محیط کار بسیار دوستانه و آرام
      ⁃ پرداخت های مناسب و سر وقت
      ⁃ کلاس های آموزشی داخلی به جهت بالا بردن دانایی و توانایی همه اعضا   از علاقه‌مندان و نیازمندان تقاضا می‌شود لطفا رزومه کاری خود را با قید موقعیت شغلی به ایمیل info@grodea.co ارسال نمایید.
    • Morteza

سال 1396 خورشیدی مبارک   29/12/95

سال 1396 خورشیدی مبارک
rezakianoosh

مسدود سازی ip کاربران با استفاده از پلاگین و .htaccess

1 پست در این موضوع قرار دارد

ip-blocked.jpg

چگونه می توانیم ip بازدیدکنندگان کشور های خارجی را مسدود و مانع از بازدید و دسترسی به وب سایت مان کنیم ؟

برای پیدا کردن جواب این سوال تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

شاید شما نیز از آن دسته مدیرانی باشید که بخواهید افرادی که در کشور های خاصی زندگی می کنند و قصد بازدید از وب سایت شما را دارند با پیغام خطایی مبنی بر اینکه “شما اجازه دسترسی به این وب سایت را ندارید ” مواجه کنید . اما براستی چرا باید این کار را انجام داد و چه دلیلی دارد که جلوی بازدید افراد دیگر را بگیریم ؟ به خوبی میدانیم که هر چقدر بازدیدکنندگان سایت بالاتر برود رتبه سایت نیز پیشرفت می کند و جایگاه سایت مان در بین سایتهای دیگر بالاتر می رود ، اما هر مدیری دلیل برای این کار دارد بگذارید مثالی بزنم : شما مدیر یک سایت دانلود رایگان نرم افزار هستید همه ما می دانیم که نرم افزار ها در کشور هایی که در آنها حق نشر ( حق کپی رایت ) رعایت می شود ، باید خریداری شوند ، اما مردمی که در این کشور ها زندگی می کنند به سایت شما مراجعه کرده و نرم افزار های مورد نیازشان را به رایگان دانلود می کنند . در این میان بازدید انها از سایت شما فقط هزینه های اضافی پهنای باند را روی دست شما می گذارد و هیچ سودی دیگری برای تان ندارد . پس به فکر می افتید تا مانع ورود استفاده این افراد از امکانات سایت تان شوید .

مثال فوق تنها یکی از دلایلی است که باعث می شود به فکر بلاک کردن و مسدود سازی ip های بیگانه بیافتید .

در این مطلب ما ۲ راهی را که می تواندی از آن برای مسدود کردن ای پی های کشور های دیگر استفاده کنید را معرفی می کنیم .

راه اول )

استفاده از افزونه وردپرس برای مسدود و بلاک کردن ip ها

اگر از سیستم مدیریت محتوی وردپرس استفاده می کنید می توانید از افزونه هایی که در ادامه معرفی می شود برای این کار استفاده کنید .

افزونه IP-to-Country : توسط این پلاگین وردپرس می توانید محدوده و رنجی از ip ها را مشخص و به مسدود سازی آنها بپردازید ، پلاگین قابلیت استفاده از هر دو ای پی های ورژن ۴ و ۶ را فراهم می کند . در تنظیمات افزونه می توانید منبع مورد استفاده برای رنج ip ها را مشخص کنید و یا خودتان ای پی هایی را ککه مد نظر دارید در یک فایل متنی ذخیره کنید ( هر ip در یک خط ) و سپس فایل را در پلاگین آپولود نمایید و بعد تنظیمات را ذخیره کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه توضیحات افزونه وردپرس مراجعه نمایید . صفحه افزونه IP-to-Country در مخزن وردپرس

افزونه iQ Block Country : یکی دیگر از افزونه های پر کاربرد در این زمینه است توسط این افزونه می توانید بازدیدکنندگان کشور های ناخواسته را با خطای ۴۰۳ که دارای پیغام خطای : “Forbidden – Users from your country are not permitted to browse this site.” است مواجه کنید . این پلاگین از پایگاه داده GeoLite که در Maxmind قرار دارد استفاده می کند و در هنگام نصب سعی می کند تا اطلاعات ip کشور های دیگر را دانلود کند پس حتما حتما قبل از نصب این افزونه برای جلوگیری از مشگلات احتمالی از پایگاه داده سایت خود فایل پشتیبان تهیه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه توضیحات افزونه وردپرس مراجعه نمایید . صفحه توضیحات و دانلود افزونه iQ Block Country در مخزن وردپرس

ip-filter.jpg

پلاگین وردپرس IP Filter : یکی از قدرتمند ترین افزونه های وردپرس برای مسدود و بلاکر کدن ای پی ip می باشد این افزونه با php 5 و وردپرس دارای نسخه ۳٫۰ به بالا سازگاری دارد از ویژگی های این پلاگین می توان به قابلیت استفاده از ای پی های نسخه ۴ و ۶ و همچنین توانایی نمایش پیغام خطا به کاربران مسدود شده اشاره کرد ، شما می توانید پیغام خطای دلخواه تان را در تنظیمات افزونه وارد کرده تا به کاربران مسدود شده نمایش داده شود . همچنین می توانید تنها کاربرانی که ip آن ها در لیست است را انتخاب کنید و اجازه دسترسی را به انها بدهید در این صورت اگر ip بازدیدکننده در لیست نبود با خطا مواجه می شود . صفحه افزونه ip filter در مخزن وردپرس

راه دوم )

استفاده از .htaccess برای بلاک کردن ip کاربران

اگر سایت شما از سیستم وردپرس استفاده نمی کند پس امکان استفاده از پلاگین های وردپرس را ندارید ، برای اینکه بتوانید دسترسی کاربران را محدود کنید می توانید از قابلیت های فایل .htaccess استفاده کنید . سایت هایی هستند که با استفاده از ابزارهای آنلاینی که دارند امکان ایجاد کدهای مورد نیاز را ایجا کرده و در فایلی به نام .htaccess قرار داده و آماده دانلود و استفاده می کنند ، تنها کاری که مدیران سایتها باید انجام دهند قرار دادن فایل ایجاد شده توسط این سایتها در هاست سایت شان است . در ادامه به معرفی ۲ سایت که این امکانات را دارند می پردازیم .

سایت ip2location.com : این وب سایت با استفاده از ابزار آنلاین visitor blocker امکان انتخاب کشور های مورد نیاز و سپس ساخت فایل .htaccess را فراهم می کند . نحوه کار سایت به این صورت است که ابتدا به صفحه ابزار مراجعه می کنید ( برای مشاهده صفحه اینجا را کلیک کنید. ) و از لیست موجود کشورهای مورد نظرتان را انتخاب کنید ، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که کدام کشور ها را باید انتخاب کنم ؟ جواب ساده است ، به صفحه سایت خود در الکسا مراجعه کنید و از پایین صفحه Audience و از قسمت Visitors by Country می توانید کشورهایی را که بازدیدکنندگان به سایت شما مراجعه می کنند را ببینید . سپس در مرحله بعدی فرمت فایل خروجی را تعیین کنید . با انتخاب Apache .htacess allow به کشور های انتخابی اجازه دسترسی را می دهید و با انتخاب Apache .htaccess deny اجازه دسترسی داده نمی شود بقیه گزینه ها را بسته به نوع هاست سایت تان می توانید انتخاب کنید .

ip2location.jpg

در انتها فایل خروجی را دانلود و در هاست تان قرار دهید .

سایت ipinfodb : این سایت دقیقا مشابه سایت بالا عمل کرده تنها تفاوتی که دارد استفاده از پایگاه داده CIDR می باشد که تمامی کشورها را بر اساس ip و با دقت بالایی دسته بندی کرده است و این اطمینان را می دهد که بیش از ۹۹٫۵ درصد از ای پی ها مربوط به کشور انتخابی می باشد . پایگاه داده این سایت به صورت ماهانه بروزرسانی می شود برای انتخاب کشور ها محدودیت انتخاب ۲۰ کشور گذاشته شده است . لینک ابزار سایت

ipinfodb.jpg

منبع : پلاگین وردپرس

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مطالب مشابه

• توسط mbonjakhi
      باسلام
      سوالی از خدمتتون داشتم.
      میشه من یه دامنه .ir خریداری کنم و کد های یک سایت خاص رو کلا کپی کنم و تو دامنه خودم بکار ببرم؟
      یعنی اینکه دیگه نیازی به طراحی سایت نداشته باشه و به راحتی سایتم ساخته بشه؟
      اگه امکانش هست واسم یه مقدار توضیح بدید باید چیکار  کنم.
      ممنون
    • توسط behnam_buss
      سلام
      بخش دسته بندی محصولات در ووکامرس من غیرفعال شده و دسته بندی هایی که قبلا انجام داده بودم رو نمی تونم ببینم و ویرایش کنم و یا حتی وقتی یه دسته بندی جدید هم می سازم نمایش داده نمیشه.
      هر محصول هم که اضافه می کنم و جایی که باید محصول رو تو دسته بندی خودش قرار بدم بازم دسته بندی رو تو قسمت ویرایش خود محصول نمی بینم و نمی تونم تو دسته ی خاص خودش قرار بدم.
      ضمنا همین مشکل برای بخش فهرست های سایتم هم بوجود اومده و فهرست ها رو نمی بینم و کلا بخش فهرست های وردپرسم غیرفعال شده و نمی تونم فهرست جدید بسازم.
      نکته ای که هست اینه که فهرست ها و دسته بندی های قبلی که ساخته بودم تو خود سایت که داره نمایش داده میشه درسته و تو بخش مدیریت وردپرس این مشکلات وجود داره!!!
    • توسط iHooMan
      درود و وقت بخیر 

من  توی پروژه ای لازم دارم از فرم وب سایت مبدا وارد یه وب سایت دیگه بشم .
      که دو حالت داره یکی یوزر معمولی - یکی همکار 
      واسه یوزر معمولی فقط کپچا میخواد سایت مقصد  واسه همکار یوزر و پسورد و کپچا 
      من میخوام با یه فرم تو وب سایت خودمون اطلاعات بگیرم پاس بدم توی اون وبسایت نمیخوام اون اطلاعات تو وبسایت مقصد پر بشه ( لوگین توی وب سایت ما انجام بشه بعد به صفحه لوگین شده اونور پاس بده )
      از چی استفاده کنم ajax یا ... ? 
      روند کاریش تو وردپرس کسی میتونه توضیح بده ؟
      پینوشت : وب سایت مقصد از md5.js واسه اینکرپشن دیتا استفاده میکنه . 

سپاس

• توسط mehrshadmousavi

مفهوم HTML 5:
      در این نسخه قدرت مدیریت دربرنامه های وب بر روی اجرا با حداکثر دقت و نظم وجود دارد و این کار با کد ابزارهای <header>, <menu>,<nav> , <menuitem> و ... . ممکن است.
      web developer قادرند برخی از ویژگی های شاخص  HTML 5 که  شامل: آهنگ، ویدئو، ذخیره ی منطقه در حالت آفلاین و ... با اصول بهینه سازی سایت همراه کنند. همچنین HTML 5 این اجازه را به کاربران خود می دهد که از خاصیت و ویژگی نوعی از تگ ها را استفاده کنند مانند تگ link و script؛ و حتی امکان استفاده از تگ های <article> و <<section در بهترین حالت را ممکن ساخته است. تا کنون ترفند هایی زیادی ابداع نشده است که بتوان به وسیله ی آن ها به نتایج مطلوب و باب میل رسید از این جهت درهنگام استفاده باید هوشمندانه عمل کرد.
      مفهوم HTML 6:
      ورژن 6HTML نسخه ی اصلاح شده ی  HTML ها است که دارای NameSpaces با ساختار XML می باشد. از ویژگی های مهمNameSpaces این است که با استفاده از تگ های <logo/>< logo>  و <toolbar/>< toolbar> قادر خواهید بود امکانی فراهم کنید تا سایت قادر به شناسایی و تشخص لوگو در صفحات وب سایت باشد. همچنین  از دیگر امکانات HTML 6  این است که طراحان سایت و وب دولپرها می توانند تگ <container> را به جای <’div id =’container > بهره ببرند.

در حالت کلی  HTML 6 دارای دو نوع تگ تکی  که اطلاعات و خصوصیات راحمل می کنند اما داده ها شامل متن نمی باشد، و تگ های زوج یا جفتی که با متن هم می توانند همراه باشند.
      برخی از تگ های تکی (رفتاری) که در HTML 6 قرار دارند را با هم بررسی می کنیم که می توانند دارای namesapec   های زیر باشند:
      <html:html>
      <html:head>
      <html:title>
      <html:meta>
      <html:link>
      <html:a>
      <html:media>
      <html:body>
      <html:button>
      چند ویژگی که HTML6 را متمایز می کند:
       قابلیت تغییر اندازه تصاویر مرورگر ها
      زبان های قابل اجرا
      مدیریت بهتر در کنترل اشیای ویدئویی
      پیش پردازنده ها ی جایگزین
      دسترسی ایمن به اطلاعات
    • توسط mehrshadmousavi

امسال هفتمین سال است که زبان برنامه نویسی php به عنوان چهارمین زبان محبوب در میان برنامه نویسان انتخاب می شود. این زبان در بیش از ۲۰۰ میلیون وبسایت فعال در اینترنت به کار گرفته شده است و چیزی حدود ۸۱٫۷ درصد از سرور های فعال کنونی در حال اجرای این زبان برای اجرای وبسایت ها هستند.
      php این هفته با یک جهش رو به جلو در بروز رسانی خود تغییرات عمده ای را برای برنامه نویس ها فراهم کرده است، از سال ۲۰۰۴ که نسخه ۵ این زبان برنامه نویسی ارائه شده بروز رسانی های این چنینی بی سابقه است.

در نسخه PHP 7 شاهد بهبود عملکردی هستیم که تا ۳ برابر سرعت و کارایی بیشتر را نسبت به نسخه PHP 5.6 در اختیار ما قرار خواهد داد. نسخه جدید شامل تغییرات ریز و درشت بسیاری است، کاهش قابل توجه استفاده از حافظه، تعریف نوع بازگشتی اعلان ها و … همچنین در نسخه ۷ PHP شاهد تغییرات عمده ای هستیم راجع به حذف حالت safe mode و magic quotes و …
      با توجه به این تغییرات گسترده در نسخه جدید باید شاهد طراحی دوباره برای قسمت های مختلف جهت بهینه شدن با این نسخه در اپلیکیشن هایی نظیر وردپرس باشیم.