• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
Wolfskin

افزونه ابزارک نمایش دسته های پست سفارشی

1 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

با کمک این افزونه امکان نمایش دسته های پست های سفارشیی که ایجاد کرده اید را به وردپرس خود اضافه می کنید.

این افزونه توسط بنده (گروه هنر کامپیوتر) با کمک آموزش های پارسای عزیز در بخش آموزش (پست سفارشی) نوشته شده است.

حق کپی رایت محفوظ و موفق باشید.

cpt-cat-widget.php

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• مطالب مشابه

• توسط hessamasna
      سلام من یه سایت دارم که با be theme ساختم و صفحات اش رو هم با مافین بیلدر ساختم می خوام تمام اعداد رو رو فارسی کنم چجوری باید انجام بدم ممنون می شم بگید اعداد مثلا countup . count down و.... 
      سایت https://applastgroup.com/

• توسط rezanasiri
      سلام و خسته نباشید خدمت تمایم اساتید
      من به یه افزونه ی عضویت نیاز داشتم که برای سایتم عضو گیری کنم تا بتونم چک کنم اعضا رو دسترسی داشته باشم بهشون و بعد از یه گشتن در اینترنت به افزونه Clean Login  برخوردم و به نظر خوب میومد. افزونه رو نصب کردم و طبق آموزشی که ازش دیدم گفته شده بود ک برای هر بخش باید یه برگه جدید ایجاد کرد و شورت کد مورد نظر رو اونجا قرار داد. من همین کارو کردم مثلا برای صفحه ورود از قسمت ایجاد برگه یک برگه جدید درست کردم و شورت کد [ clean-login ] که مربوط به این قسمت هست رو در جای نوشتن متن قرار دادم و انتشار رو زدم. ولی متاسفانه وقتی این صفحه رو باز میکنم صفحه ورود نمیاد و میگه این صفحه پیدا نشد. از یه افزونه ی دیگه هم که با شورتکد بود امتحان کردم همین مشکل رو داشتم
      از اساتید محترم کسی هست راهنمایی کنه تا من این مشکلم برطرف بشه! ممنون میشم
      و دوستان عزیز افزونه ی دیگه ای هست که بهتر از این باشه برای عضویت . نمیخوام اعضا کار خاصی بتونن انجام بدن . صرفا فقط جهت عضو گیری هست و نهایتن قابلیت اینو داشته باشه که برای نظر دادن برای هر پست باید عضو سایت بشن.

پیشاپیش از کمک و همراهی دوستان سپاسگذارم
    • توسط smartfartak
      خوب حالا هاست شما سی پنل یا دایرکت ادمین ؟ زیاد مهم نیست چون هیچ فرقی با هم ندارن ما با فایل های و پوشه های وردپرس کار داریم که تو هر دوتا هاست یکی هستن , وارد هاست بشید قسمت فایل منیجر و پوشه ی public_html
      فایل های وردپرس شما باید داخل این پوشه باشه حالا شاید شما فایل ها رو داخل پوشه ی جداگانه قراردادید توجه داشته باشید به این مورد , حالا فایل های وردپرس 3 تا پوشه داریم و چندین فایل php پوشه ها wp-admin /wp-includes / wp-content نام دارن وارد پوشه ی wp-content بشید و در داخل این پوشه چندین پوشه وجود داره ( plugins / themes / uploads / languages و احتمالا cache ) .
      خوب برای نصب قالب باید وارد پوشه ی themes بشید و برای نصب افزونه وارد پوشه ی plugins , حالا برای قالب که وارد پوشه ی themes شدید تو این پوشه باید قالب رو آپلود کنید قالب وردپرس خودتون رو روی سیستم به زیپ تبدیل کنید و با استفاده از گزینه ی upload فایل رو آپلود کنید فایل که اپلود شد احتمالا باید صفحه پوشه ی themes رو رفرش کنید و باز احتمالا به ریشه ی سایت برگردید و باید دوباره مسیر رو جلو بیاد تا پوشه ی قالب پوشه رو باز کنید فایل آپلود شده باید تو اون پوشه باشه به صورت zip حالا باید قالب رو از حالت زیپ خارج کنید در cpanel روی فایل کلیک راست کنید و فک کنم Extract باشه رو بزنید تا فایل از حالت زیپ خارج بشه ( نکته مهم : فایل قالب که از زیپ خارج شد فایل زیپ رو پاک کنید ) , تو دایرکت ادمین فایلی زیپ پلود شده جلوی فایل نوشته Extract
      حالا کافیه به مدیریت وردپرس برید ( داشبورد / نمایش / پوسته ها ) میبینید که قالبی که اپلود کردید به لیست قالب های موجود اضافه شده در اینجا می تونید قالب رو فعال کنید.
      برای نصب افزونه هم باید مثل آپلود قالب عمل کنید ولی برای افزونه باید برید داخل پوشه ی plugin وافزونه رو اپلود کنید از حالت زیپ خارج کنید و تو قسمت مدیریت وردپرس برید به بخش افزونه ها و افزونه رو فعال کنید.
      http://smartfartak.ir
      خانه هوشمند
    • توسط A.Nahvi
      سلام،
      آقا یه چند روزه دارم با این افزونه فرم تماس 7 درگیر میشم (همه چی رو تست کردم ولی آخر سر این ارور رو میده : 
      FAILED TO SEND YOUR MESSAGE. PLEASE TRY LATER OR CONTACT THE ADMINISTRATOR BY ANOTHER METHOD.   هر راهی که به ذهنتون میرسه بگین خواهشا خیلی گیرشم ... ممنون از همراهیتون.
    • توسط mrasoul
      سلام
      من یک دسته ساختم به این شکل زیر مجموعه دار
      طراحی وب -> طراحی تجربه کاربری -> شروع به کار با ...
      حالا اگه قرار باشه تو عنوان پست هر 3 اینها رو نشون بده خیلی طولانی میشه ... چجوری میتونم کاری کنم فقط یکیشو نشون بده