رفتن به مطلب

خراب شدن نوشته فارسی در فایل دیتابیس

آریارامن

پست های پیشنهاد شده

درود

یه فایل دیتابیس که یه هفته پیش بدون اخطار امپورت شده بود امروز همون فایل وقتی میخواستم وارد کنم ناقص وارد میشه.و چند تا از افزونه هارو فقط توی جدولها نشون میده.هنگام ویرایش متوجه شدم که فونت نوشته های فارسی همه بهم ریخته و غیر قابل خواندنه مثل کد شده.راهی داره که من این دیتابیس رو درست کنم؟

ویندوزم عوض کردم بازم فونتش همینجوری نشون میده.

ویرایش شده توسط آریارامن
لینک به ارسال

قبل از هر کاری باکاپ

انکدینگ فایل را بررسی کنید utf-8 باشه

اگر محتوای دیتابیس قبلی را نیاز ندارید حذف و دوباره import کنید

لینک به ارسال

utf-8 رو انجام داده بودم.اصلا خود فایلش هم وقتی که باز کردم روی همین بود.برای اطمینان دوباره ذخیره کردم.اون دیتابیس رو کاملا پاک کردم.من همین فایل رو یه هفته پیش import کرده بودم بدون مشکل بود.ناقص ایمپورت میشه اسم بعضی افزونه هارو که نصب کرده بودم رو توی جدولها بعد از ایمپورت میاره.ولی کل وردپرس رو نه.من درست یادمه داخل فایلش فارسی بود ولی الان فونتش بهم ریخته.

به شکل زیر

ˆط±ط¯ظ¾ط±

نمیدونم چیکار کنم حالم بدجوری گرفته شده.یه قالب لعنتی رو بدون تست روی لوکال. نصب کردم که اینجوری شد.

ویرایش شده توسط آریارامن
لینک به ارسال

بهترین حالت خروجی روی gz هست.

شما موقع ایمپورت هم روی utf-8 ست می کنید؟

خود دیتابیس جدید هم روی utf-8 هست؟

لینک به ارسال

درود

من قبل گرفتن پشتیبان تنظیمات رو روی utf8_persian_ci گذاشتم و پشتیبان گرفتم.فایل دیتابیسم Latin1 نبود.

من مشکل فونت نداشتم.مشکل من این بود که اصلا import نمیشد.چون فایل دیتابیس فارسیش کاملا بهم ریخته بود.خوشبختانه یادم اومد که یه فایل توی فلش مموری دارم و اون فایل سالم بود. درسته یکم قدیمی بود ولی کارم راه افتاد.

من قبلا با افزونه پشتیبان گیری وردپرس کار میکردم.خیلی راضی بودم.ولی نمیدونم چرا اون افزونه دیگه روی هاست من جواب نداد.حتی هاست رو هم ریست کردم ولی مشکل برطرف نشد.یه افزونه فایروال هم که هر وقت میخوام نصب کنم اخطار میده که از قبل موجود است.وقتی هاستم ریست کردم کاملا پاک شده بود.حتی با مدیر سرور هم صحبت کردم گفت فایلی که شما میگید مخفی نیست و اصلا وجود نداره.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...