رفتن به مطلب

آجاکسی کردن وردپرس

ahadto

پست های پیشنهاد شده

با سلام

آیا راهی هست که بشه پستها و صفحات و سایدبارها رو آجاکسی کرد، یعنی وقتی پستی رو باز کنیم دیگه هدر و فتر و این چیزها دیگه دوباره لود نشن! آیا باید طراحی به کلی عوض بشه یا اینکه افزونه هم برا این کار وجود داره؟ فک کنم یه چیزی توی این مایه ها باید باشه:

http://wordpress.org/extend/plugins/advanced-ajax-page-loader/

ببخشید اشتباه شد انتقال بدید به بخش مناسب

لینک به ارسال

سلام.

آره چرا امکانش نباشه! یه نمونش پوسته ajaxify که در سایت web2feel میتونی ببینی.

اما در کل، این کار به نفع سئو سایت نخواهد بود، تا اونجا که من میدونم مانع ایندکس شدن مطالب در گوگل میشه!!!

همین چند وقت پیش یکی سفارش فرستاده بود که سایتش رو از این حالت دربیارم!

لینک به ارسال

چرا؟

من هرچی مقاله خوندم اینکار را تایید میکنند و اینکار باعث بهبود سرعت سایت تا پنجاه درصد میشه!

لینک به ارسال

ببینید اگه یه چیزی تو این مایه بشه باز هم برا سئو بده؟

http://www.hadith.net/

اون تبهایی که وسط صفحه هستند روی هر کدومشون که کلیک کنید به صورت آجاکس باز میشه و آخر آدرس هم یه آدرس اضافه میشه، مثل این:

http://www.hadith.ne...net/مقالات.html

چرا؟

من هرچی مقاله خوندم اینکار را تایید میکنند و اینکار باعث بهبود سرعت سایت تا پنجاه درصد میشه!

آره خیلی برا سرعت فک می کنم خوب باشه، من که خودم با سایتایی که آجاکسن خیلی حال می کنم، اصلا دوس ندارم ازشون بیام بیرون :D

حالا راهی نداره که توی وردپرس طوری آجاکسی شه که برا سئو ضرر نداشته باشه؟

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

ببینید اگه یه چیزی تو این مایه بشه باز هم برا سئو بده؟

http://www.hadith.net/

اون تبهایی که وسط صفحه هستند روی هر کدومشون که کلیک کنید به صورت آجاکس باز میشه و آخر آدرس هم یه آدرس اضافه میشه، مثل این:

http://www.hadith.ne...net/مقالات.html

آره خیلی برا سرعت فک می کنم خوب باشه، من که خودم با سایتایی که آجاکسن خیلی حال می کنم، اصلا دوس ندارم ازشون بیام بیرون :D

حالا راهی نداره که توی وردپرس طوری آجاکسی شه که برا سئو ضرر نداشته باشه؟

اون تبها ایجکس نیستند. قبلا لود شده اند. و فقط از حالت مخفی خارج میشوند

برای ایجکس کردن هم باید پوسته از پایه به این شکل طراحی بشه

http://wpalkane.com/wordpress/ajax-powered-wordpress-themes/

لینک به ارسال

اون تبها ایجکس نیستند. قبلا لود شده اند. و فقط از حالت مخفی خارج میشوند

من منظورتون را متوجه نشدم

میشه توضیح بدید ؟!

حالت مخفی؟

چطوری قبلا لود شده؟

لینک به ارسال

حالا این قضیه سئو صحت داره؟ اینجوری اگه باشه که خیلی بده! :unsure:

بله

ایجکس تاثیر منفی داره

لینک به ارسال

زاستی این لینکی که دادید پوسته اماده هست

و ننوشته ک چطوری پوسته را بصورت آجاکس در بیاریم!

بله

ایجکس تاثیر منفی داره

میشه درموردش توضیح بدید چرا تاثیر منفی داره؟

لینک به ارسال

ولی توی اون آدرسی که دادم به نظر میرسه که بعد از کلیک لود میشن، چون یه لودینگ کوتاه تو بعضیهاشون میاره، اینطور نیست؟

لینک به ارسال

میتونه براش زمان تعیین کرده باشه که بعد از فلان زمان محتوا را نشون بده!

لینک به ارسال

من فکر میکنم سیستم آجاکس زمانی به وب شما صدمه میزنه که لینک هاتون رو از شکل اصلی خارج کنه . زمانی که شما از افزونه آجاکس استفاده میکنید (لینکی که دادید) اون میاد قسمت هدر و سایدبار رو بدون تغییر نگه میداره و محتویات آی دی content رو لود میکنه که این کار لود سایت رو خوب میکنه و به سئو هم صدمه نمیزنه .

اما اگر شما بیاید سیستم رو از بیس آجاکس کنید طوری که همه لینک ها ادرس اصلی خودشون رو از دست بدن اینطوری میشه گفت به سئو صدمه میزنه .

لینک به ارسال

میتونه براش زمان تعیین کرده باشه که بعد از فلان زمان محتوا را نشون بده!

مگه دیوونهه که این کارو کنه؟ :D مگه اینکه بخواد کلاس بیخودی بذاره که بله سایت ما ایجاکسی هست ^_^

من فکر میکنم سیستم آجاکس زمانی به وب شما صدمه میزنه که لینک هاتون رو از شکل اصلی خارج کنه . زمانی که شما از افزونه آجاکس استفاده میکنید (لینکی که دادید) اون میاد قسمت هدر و سایدبار رو بدون تغییر نگه میداره و محتویات آی دی content رو لود میکنه که این کار لود سایت رو خوب میکنه و به سئو هم صدمه نمیزنه .

اما اگر شما بیاید سیستم رو از بیس آجاکس کنید طوری که همه لینک ها ادرس اصلی خودشون رو از دست بدن اینطوری میشه گفت به سئو صدمه میزنه .

ولی اون افزونه برا من کار نکرد! حالا آیا میشه اینجور تغییراتی روی پوسته داد که هدر و فوتر ثابت بمونه و دوباره لود نشه ولی بقیه وب + آدرس آپدیت بشن که به سئو هم ضربه نخوره؟ اگر میشه آیا به صرفه هست و توصیه می کنید؟

لینک به ارسال

یه چیز دیگه

بعضی وقت ها اجاکس هم میتونه دردسر ساز بشه

مثلا کلیدهای بک و فوروارد مرورگر کار نمیکنه که خیلی بده!

لینک به ارسال

والا من به صورت تجربی دیدم که این کار ضررش بیشتر از نفعشه!

سایتی که نام بردم، تنها در مطالب صفحه اصلی و ناوبریش از آجاکس استفاده کرده بود، نتیجش هم این شده بود که با وجود کلی مطلب هیچکدوم در گوگل ایندکس نشده بودن!

لینک به ارسال

اونجوری که آقای مهندس یار گفتند آیا می شه آجاکسی کرد که اون تأثیر منفی رو نداشته باشه و اصلا توصیه میشه این کار؟

لینک به ارسال

اونجوری که آقای مهندس یار گفتند آیا می شه آجاکسی کرد که اون تأثیر منفی رو نداشته باشه و اصلا توصیه میشه این کار؟

بنده مقاله ای آماده کردم که خوندش خالی از لطف نیست

اگرچه این روش مزایای بسیاری دارد و شکاف بین برنامه‌های رومیزی و برنامه‌های وب را بسیار کم‌تر کرده‌ نموده است، اما مشکلاتی نیز دارد که هنگام کار به این روش، باید به آن‌ها توجه نمود. یکی از مشکلاتی که در مورد ای‌جکس بیان می‌شود، این مورد است که این روش کاربرد کلید Back مرورگرها را مختل کرده و این بر خلاف عادت کابران در محیط وب است. البته برای حل این مورد راه‌حل‌هایی پیشنهاد شده است. مشکل دیگر ای‌جکس مورد تاخیر شبکه ونگرانی در مورد زمان پاسخگویی سیستم است. مورد تاخیر شبکه در یک برنامه بر اساس Ajax باید با دقت در نظر گرفته شود. تاخیر در بارگذاری اولیه رابط کاربر برنامه، چیزیست که معمولاً برای کاربر قابل درک نیست و باید با دادن پیامی مناسب، کاربر را از اینکه سیستم درحال بارگذاری، یا انجام فعالیتی و برقراری ارتباطی با سرور است، آگاه نمود. مورد دیگری که در مورد سیستم‌های بر اساس Ajax وجود دارد، استفاده ای‌جکس از جاوااسکریپت است و این مورد که کاربر می‌تواند اجازه اجرای جاوااسکریپت در مرورگر خود را ندهد. پس باید پیش از شروع بارگذاری موتور ای‌جکس از اجازه داشتن اجرای جاوااسکریپت روی مرورگر کلاینت اطمینان پیدا نمود. البته در مورد IE نسخه ۶، به این مورد نیز باید توجه کرد که شی XMLHttpRequest به صورت ActiveX پیاده سازی شده و در نتیجه کاربر باید امکان استفاده از ActiveXها را نیز به مرورگر بدهد. مورد دیگری که باید به آن توجه داشت، این است که کدهای جاوااسکریپت برنامه را هر کسی به راحتی می‌تواند ببیند. در نتیجه بهتر است قسمت‌هایی از برنامه را که مربوط به امنیت، یا منطق پردازشی برنامه می‌شود، سمت سرور نگه داریم. به نظر می‌رسد ساخت سیستمی که ترکیب متوازنی از پردازش‌های سمت سرور و یک موتور ای‌جکس قوی در طرف کلاینت باشد، می‌تواند راه‌حل بسیار مناسبی باشد. این مشکلات موجب شده است که ما در وب پارسی کمتر شاهد وبسایت و وبلاگ هایی باشیم که از این فناوری استفاده کنند،علاوه بر موارد فوق که در ویکی‌پدیا بیان شده است ، ادعا شده است که ربات ها و موتورهای جست و جوگر در ثبت صفحاتی که در آن از ای‌جکس استفاده شده است دچار مشکل خواهند شد.امیدواریم راه‌حل و راه‌کار مناسبی برای برطرف نمودن این معایب در نظر گرفته شود چرا که ای‌جکس یک تجربه جذاب را به کاربر هنگام کار با خودش انتقال می‌کند.(متن کامل)
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...