رفتن به مطلب

نا مفهوم بودن لینک ها

sos

پست های پیشنهاد شده

با سلام

یه مشکلی من دارم اینه که چرا برخی لینهام که به صورت نام هست گاهی مثلا اینتوری هستن :

www.domain.com/تماس بامن/

و گاهی به صورت عدد و درصد مثلا :

www.domain.com/%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%b4-%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%ae

اما وقتی آدرس لود میشه نمایش به همون صورت فارسی هست

حالا دوتا سوال :

1. دلیل این اتفاق چیه ؟

2. اگر بده چطور میشه اصلاحش کرد ؟ منظورم این نیستا که پیوند یکتارو تغییر بدما ؟ یعنی لینکا ی نوع دوم به صورت اول باشه .

3. راستی توی سئو هم تاثیر داره ؟

لینک به ارسال

دوست عزیز این طبیعی هستش .. زبان فارسی در مرورگر و کل وب یونیکدش به این صورت تغییر میکنه ولی قابل شناسایی هستش .. مثلا فضای خالی به %20 تبدیل میشه و بقیه هم به همین صورت .. یک چیز استاندارد و ثابت هستش و دست منو و شما هم نیستند و هیچ مشکلی هم نداره ..

موفق باشید ../.

لینک به ارسال

ممنونم . میدونم زبان فارسی یونی کد هست اما علامت سوال برام اینجاست که چرا بعضی وقتا به صورت اولی هست و بعضی وقتا به صورت دومی و تازه هردوتاشونم اگر یه جا باشن کار میکنن . علامت سوالم اینه که آیا نمیشه فیکسش کرد که توی سایت یه جور عمل کنه ؟

البته یه جواب براش دارم اما نمیدونم درسته یا نه اونم اینه که توی حالت اول مرورگر خودش تبدیل شده نشون میده ؟ حالا درست یا غلطشو نمیدونم.

لینک به ارسال

دوست عزیز اصلا مشکلی نیست و اصلا نیازی نیست کاری بکنید و هیچ مشکلی هم براتون پیش نمیاره

لینک به ارسال

دوست عزیز در اصل همه جا به یک صورت هست ، ولی اینکه بعضی وقتا فارسی مینویسه یا نه به نوع مرورگر و ورژنش برمیگرده که چه جوری واسش تعریف شده باشه ، فرضا لینک این تاپیک در مرورگر فارسی نوشته شده ولی وقتی لینک رو در Notepad کپی کنید به صورت یونیکد در میاد ..

موفق باشید ../.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...