رفتن به مطلب

مشکل با برش تصاویر توسط وردپرس

پست های پیشنهاد شده

من دارم یک قالب طراحی می کنم و برای یک بخش از اون از تصویر شاخص با اندازه بزرگ استفاده کرده ام. توی تنظیمات رسانه هم برای اندازه بزرگ بیشترین پهنا 403 و بیشترین ارتفاع 205 گذاشتم. وقتی پستی را با تصویر شاخص ارسال می کنم. بعضی وقت ها فقط اندازه تصویر برش زده با اندازه ای که من تعیین کرده ام برابری می کند و در دیگر موراد اینطور نیست.

به نظرم میاد که وردپرس تصاویر را کوچیک می کنه. یعنی تصاویری که برای اندازه های تعیین شده درست می کنه را یرش نمی زنه بلکه هر چه از ارتفاع پست کم می کنه بهمون نسبت هم از پهنای عکس کم می کنه تا کشیدگی در تصویر بوجود نیاد به خاطر همین هم هست که تصاویر با قطع های متفاوت را متفاوت کوچک می کنه.

به نظر شما این امر غیر عادی هست؟ چجوری این مشکل را حل کنم؟

لینک به ارسال

این یک امر طبیعیه!

وردپرس بر اساس اندازه که مشخص کرده اید به نسبت اون تصویر رو crop میکنه.

حالا اگه نسبت اون اندازه و اندازه تصویر مشابه باشه، از طول و عرض کم نمیکنه و فقط کوچک میکنه.

بهتره اندازه ای رو که در بین عکسها رایج هستند رو به تصویر شاخص اختصاص دید مثل: 800X600

یا نسبت طول به عرض 4 به 3باشه.

ویرایش شده توسط Mohammad
لینک به ارسال

وردپرس بعیده تناسب بگیره

موضوع می تونه رزولیشن باشه ما دو عکس رو در ابعاد 400 در 400 می بینیم ولی یکیشون ممکنه بارزولیشن 300dpi باشه و اونیکی 72dpi وردپرس هر دو رو با رزولیشن 72dpi می بینه به همین خاطر سایز خروجی فرق می کنه

و وقتی شما حداکثر اندازه را درخواست کنی معنیش اینه که عکسی بزرگتر از اون اندازه بیرون نده نه اینکه عکس های کوچکتر رو هم بزرگ کنه برای اینکار باید کوچکترین سایز و بزرگترین سایز را یکی کنید (پیشخوان تنظیمات -رسانه)

لینک به ارسال

شما قابیت برش رو در تصاویر شاخص ست کردید؟ مقدار آخر در تابع تصویر شاخص باید true باشه

و اینکه در تصاویری که قبلا آپلود شده برشی داده نمیشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...