رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

امروز یکی از دوستانم یک سوالی ازم پرسید که ...

اگه بخواد برای یک شرکت یک وبسایت راه اندازی کنه ولی بجای خرید هاست خودش یک سرور بخره و تو همون شرکت بزاره...

حدودا هزینش چه مقدار میشه؟

شرایطش چطوریه؟

اصلا امکان پذیر هست یا خیر؟

خیلی ممنون.

لینک به ارسال

سلام

منظورتو نفهمیدم

اگر میخواد به جای هاست سرور بگیره که خب آره 100% میشه

قیمت های سرور هم که همه جا با هم فرق داره از کمترینش که فک کنم ماهیانه 120 تومن باشه تا به بالا ( دتیکت )

البته سرور vps هم ارزون تره که ماهی از 20 تومن به بالاست

لینک به ارسال

سرور ایسوز امریکایی با رک و تجهیزات جانبی اولیه بدون یو پی اس حدو.د 50 تومن در می آد و سالیانه همینقدر هم حفظ و نگهداریش هزینه داره

البته با این سرور نمی تونه کار زیادی بکنه چون نه رندر می کنه و نه سند و ریسیو مستقیم داره

بهتره سند و ریسیوش رو از شبکه بکنه و از سرور برای مچ نمایندگی ها و هاست آرشیو استفاده کنه

لینک به ارسال

فکر کنم منظور ایشون تهیه و مالکیت شخصی سرور و سخت افزار هست - بله؟

بله

و اینکه هزینه ی خرید و نگهداری یک سرور+چیزهایی که لازم داره درکل حدودا چقدر میشه؟

لینک به ارسال

استاد در بالا هزینه ها رو حدودی گفتند و ناگفته پیداست که با توجه به تورم فعلی و نرخ دلار بسیار گران شده.

اما سرور ها چون علاوه بر هزینه ی خرید اولیه نیاز به نگهداری پرهزینه دارند طبق تجربه ی شخصی که دارم می تونید از شرکت هایی که سرور رو در خودشون نگهداری می کنند و پروسه ی تعمیر و نگهداری رو هم انجام میدن استفاده کنید. حتی بعضی از شرکت ها اجاره به شرط تملیک هم دارند. (البته من سراغ ندارم)

خوبیشونم اینه که شبکه رو هم به وسیله ی pap ها تامین می کنند چه اینترنت و چه اینترانت (البته اگر شرکت شما دفاتر و اماکن مجزا داشته باشه)

لینک به ارسال

سلام

خرید سرور فیزیکی فک نکنم به صرفه باشه چون خودِ سرور یه چیز معمولی از 2000$ به بالاست و شرایط نگهداری و .. هم که اضافه میشه

در ادامه حرف های isk عزیز ، اگر واقعن میخوای بخری ، جاهایی هستن که سرور رو اجاره میدن مثلن 12 ماهه بعد که پرداخت ها تموم شد سرور بره خودت میشه

توی ایران هم بهتری جا پارس آنلاین و افرانت هست که با یه سری قراردادها و شرایط بعد از خرید سرور میتونی بری و حضوری هم سرورت رو ببینی

ما یک سری این کارو کردیم ( اون قبلنا که تو کار هاستینگ بودم ) اما همون ماه اول کم آوردیم ، هزینه وصل بودنِ سرور به اینترنت از هزینه 6 ماه اجاره سرور بیشتر شد :|

برای اطلاعات بیشتر :

http://lape.ir/server

در کل خرید سرور اونم با این وضع $ و شرایط عدم دسترسی و نگهداری و .... پیشنهاد نمیشه :)

لینک به ارسال

امروز یکی از دوستانم یک سوالی ازم پرسید که ...

اگه بخواد برای یک شرکت یک وبسایت راه اندازی کنه ولی بجای خرید هاست خودش یک سرور بخره و تو همون شرکت بزاره...

حدودا هزینش چه مقدار میشه؟

شرایطش چطوریه؟

اصلا امکان پذیر هست یا خیر؟

خیلی ممنون.

مثل اینکه دوستان زیاد دقیق متوجه منظور شما نشدند.

اول از همه اینکه چرا برای سایت که شرکت به جای هاست که فوقش سالانه 1 میلیون تومان هزینه دارد به فکر تهیه سرور که چندین برابر هزینه دارد هستید؟

دوم اینکه نگهداری سرور در محل شرکت تغریبا بی فایده است! مگر سرعت کانکشن اینترنت شما در شرکت چقدر است!؟ و چقدر پهنای باند دارید؟ بنابراین سایت شما اگر چند بازدید کننده همزمان داشته باشد بسیار کند خواهد شد. بنابراین بهتر است سرور را در یکی از دیتاسنترها که دوستان گفتند نگهداری کنید و از پهنای باند و سرعت بالای آنها استفاده کنید که در این صورت هم هزینه بسیار بالایی متقبل خواهید شد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...