رفتن به مطلب

امکان تعریف کاربران یک سایت با دو تا دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

من می خواستم سایت را سه زبانه کنم. به خاطر همین اول وردپرس فارسی باز کردم و براش یک دیتابیس اختصاص دادم. دوباره برای زبان انگلیسی یک دیتابیس ساختم و نصب کردم و مشکلی نیست. الان می خوام یه کاری کنم کاربران بخش فارسی خودبه خود در بخش انگلیسی نیز تعریف بشوند و امکان نظردهی داشته باشند

راهی هست برای این کار؟

لینک به ارسال

خوب این کار یکم سخت هست! چرا از وردپرس شبکه استفاده نمی کنید؟

لینک به ارسال

خوب این کار یکم سخت هست! چرا از وردپرس شبکه استفاده نمی کنید؟

من یک وب گردی کردم دیدم در بعضی از موارد کسانی که از وردپرس شبکه استفاده کردن برای سایتشون مشکل ایجاد شده. من هنوز هم نفهمیدم چطوری از وردپرس شبکه در سه زبانه کردن سایت می توان بهره برد. تنها منو و هیدر سایت انگلیسی باشد توفیقی نمی کند. باید ساختار سایت به اون زبان باشد. مثل پیغامها . ورود و ثبت نام...

اگر بتوانم خوب متوجه روند کار با وردپرس شبکه بشوم این روش را انتخاب می کنم.

وقتی وردپرس شبکه نصب شد. با انتخاب زیان تمام منوها و پیوندها.... مربوط به اون زبان فعال می شوند یا همشون در یک محیط هستند. همین جوری هم صفحات سایت ما زیاده.

لینک به ارسال

اصلا چه کاری هست!

چرا از افزونه های چندزبانه استفاده نمیکنید؟

لینک به ارسال

اصلا چه کاری هست!

چرا از افزونه های چندزبانه استفاده نمیکنید؟

افزونه های چند زبانه کار ترجمه را انجام می دهند که کلی هم داخلشون اشتباه صورت می گیره که برای یک سایت هیچ خوب نیست. خوب برای کسانی که امکان این را ندارند که سایت را به سه زبان بنویسند شاید گزینه خوبی باشه. اما در کل خوب نیستند.

یک بحث دیگر هم مربوط به این هست که لازم نیست حتما سایت انگلیسی تمام اطلاعات و قابلیتهای زبان فارسی را داشته باشه. من خودم می خوام برای قسمت انگلیسی به نیازهای یک انگلیسی زبان پاسخ بدهم.

وقتی از ترانسلیت استفاده می کنیم در واقع ما هیچ نوشته ی به اون زبان نداریم به خاطر همین موتورهای جستجوگر سایت را پیدا نمی کنند و ما از این امکان محروم می شویم

لینک به ارسال

افزونه های چند زبانه امکانی را فراهم میکنند که مطلب شما در بخش ارسال به چند زبان ارسال شود

و کارشون ترجمه نیست

البته شما باید دو سایت و دو دیتابیس با یک جدول کاربران ایجاد کنید

برای این کار باید جدول رو سفارشی تعریف کنید قبل از نصب وردپرس

اینو در فایل wp-config هر دو سایت قرار دهید

define('CUSTOM_USER_TABLE', $table_prefix.'my_users');
define('CUSTOM_USER_META_TABLE', $table_prefix.'my_usermeta');

لینک به ارسال

افزونه های چند زبانه امکانی را فراهم میکنند که مطلب شما در بخش ارسال به چند زبان ارسال شود

و کارشون ترجمه نیست

البته شما باید دو سایت و دو دیتابیس با یک جدول کاربران ایجاد کنید

برای این کار باید جدول رو سفارشی تعریف کنید قبل از نصب وردپرس

اینو در فایل wp-config هر دو سایت قرار دهید

define('CUSTOM_USER_TABLE', $table_prefix.'my_users');
define('CUSTOM_USER_META_TABLE', $table_prefix.'my_usermeta');

متاسفانه من وردپرس را در هر دو زبان نصب کرده ام . منظورتون از دو سایت اینه که دو تا دامنه داشته باشم؟ یا زیر دامنه؟

کدوم افزونه زبان بهتره و رایگان هم هست ؟

ممنون

لینک به ارسال

وردپرس در آن واحد نمیتواند از دو دیتابیس بهره بگیرد

مگر با شیوه های برنامه نویسی

بله شما میتوانید از دو دامنه یا ساب دامنه یا ساب دایرکتوری استفاده کنید

چند نمونه افزونه

Multilingual Press

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...