رفتن به مطلب

واو!!! مصرف 10 مگابایت رم از هاست توسط زبان فارسی مدیریت سایت

Sgwgo

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان و متخصصین عزیز امروز متوجه یه قضیه ای شدم که شاید قابل حل باشه و مشکل عظیم کاربران فارسی که مشکل رم و سی پی یو دارن رو حل کنه

زبان فارسی بخش مدیریت سایت 10 مگابایت رم از رم هاست را نصرف میکند و این رقم خیییییییییییییییییییییلی بالاست !! بالا نیست؟

به روایت تصویر:

مدیریت به زبان فارسی:

post-320-0-57727700-1367924359_thumb.png

مدیریت به زبان انگلیسی :

post-320-0-44228100-1367924362_thumb.png

قسمت ها مهم را در تصاویر مشخص کردم

امیدوارم با رفع این مشکل ،باعث بهینه شدن وردپرس محبوب شود

لینک به ارسال

این افزونه چون میاد روی بخشهای اصلی وردپرس هوک میکنه مصرف رم رو بالا میبره.

یک علت هم اینه که میاد زبان رو از دایرکتوری خودش میخونه و روی زبان اصلی وردپرس هوک میکنه که اینهم باعث فشار میشه.

لینک به ارسال

نه خییییییییر اشتباه نکنید

من وردپرس فارسی نصب کرده بودم و امروز با افزونه wp persian آشنا شدم که بعد نصب این افزونه زبان مدیریت انگلیش شد و چون این افزونه قابلیت سویچ کردن بین زبان هارو داشت به فارسی تبدیدل کردم

خب حالا قضیه اینجا که قبل نصب این افزونه سایت من با همون وضعیت خودش 44 مگابایت میسوزوند

حالا با نصب این افزونه شد 45 مگابایت که نسبت به wp jalaji خیلی عالی است

حالا بر حسب اتفاق اون قضیه که بالا عرض کردم را دیدم و دیدم که با زبان انگلیسی سایت 34 مگابایت فقط میسوزونه و این یعینی عالییییییییییی

سویچ کردن بین زبان انگلیش و فارسی رو توسط wp persian انجام میدم

در ضمن مصطفی جون من متوجه نشدم دقیا یعنی چی چون سواد ندارم تو این زمینه

ولی یه چیزی بهم میگه که این مشکل قابل حل و میشه کمش کرد

ویرایش شده توسط Sgwgo
لینک به ارسال

به هر حال تعداد سئوال جوابهای وردپرس را هم باید در نظر گرفت وقتی سایت از انگلیسی خارج می شه یعنی هر کلمه سایت تبدیل به یک کوئری می شه که باید پاسخش رو از فایل mo بپرسه و این مصرف رم ارتباط مستقیم با تعداد افزونه های ترجمه نشده ما هم داره مخصوصا اگر این افزونه ها امکان ترجمه رو داشته باشند ولی ازش استفاده نشده باشه که باعث می شه یه سری سئوال دنبال جوابی که وجود نداره سرگردون بشن

لینک به ارسال

یعنی شما میگید افزونه هایی که نصب هستند و استفاده ازشون نمیشه اگر قابلیت ترجمه داشته باشن باعث مصرف میشن؟

لینک به ارسال

قابلیت ترجمه یعنی بجای hello نوشته بشه

<?php __('hello','myblog'); ?>

که در واقع یعنی در فایل ترجمه بگرد دنبال ترجمه hello اگر وجود نداشت خودش رو بیار و این یعنی کوئری و همون چیزیه که حافظه موقت رو درگیر می کنه حالا اگر پاسخ وجود داشته باشه با رسیدن بهش گشتن پایان می یابه و الا تا آخرین خط فایل ترجمه اش جستجو می شه و منطقیش این می شه که لود hello خیلی سریعتر از لود کدی که عرض شد بشه حالا این مثال ساده رو ضرب کن در تعداد افزونه هایی که حداقل عناوینی در ادمین دارند و همینطور افزونه هایی که معمولا کدهایی مانند help یا error هاشون رو به همین شکل در موقع نصب به head بخش admin منتقل می کنند و همین قطره ها در کنار هم + یک مقدار ضعف در سرور و یا یک پارچه نبودن هاست تبدیل می شند به عوامل رم خور

البته بیشتر این اتفاق ها در ادمین سایت می افته که فرض اصلی اینه که مدیر سایت نهایتا روزی یک ساعت می خواد ازش بازدید کنه و سایت به طور کلی بیشتر با مقدار هاست (حافظه دائم) و cpu (پردازشگر) کار داره تا رم (حافظه موقت)

لینک به ارسال

دوستان حالا که بحث فارسی سازی وردپرس است من یک پیشنهاد دارم شاید کمی احمقانه باشه ولی اگر انجام بشه یک گام بزرگ در افزایش سرعت وردپرس برداشته میشه

به نظر من گروه وردپرس پارسی برای نسخه های جدیدی وردپرسی که منتشر می شوند بیاد و به جای مثلا کد زیر

<?php __('hello','myblog'); ?>

مستقیما از

سلام

استفاده کنه. یعنی یک نسخه کاملا فارس (نه ترجمه شده) از وردپرس را ارائه بدهند. من خودم در این زمینه می تونم به دوستان کمک کنم

لینک به ارسال

دقیقا و فکر میکنم افزونه ها هم نیاز به فارسی داشتن نیاز نیست!!!!!

و بخش مدیریت کلا دستی ترجمه بشه

که خود بنده میخوام واسه سایت خودم برم تو کارش

لینک به ارسال

اینکار درست نیست!

چون وردپرس باید تا جاییکه میشه درش تصرف نشه و بحث افزونه هم این هست که باید به سیستم هوک کنه و تغییر بده.

بومی سازی وردپرس در این حد خیلی اشتباه هست! همین وردپرس فارسی رو هم قبول ندارم به اینصورت بومی میشه.

قابلیت زبان رو قرار دادن تا اینهمه فایل رو تک تک ویرایش نکنیم

توجه کنید که در هر بروزرسانی همه فایلها ریست میشن و ....

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...