رفتن به مطلب

ذخیره کردن تغییرات قالب

saeed313

پست های پیشنهاد شده

سلام

وقتی روی گزینه ای درقالب سایت راست کلیک می کنیم گزینه ای بنامinspect element ظاهر میشه که با انتخاب اون مسیر کدهای گزینه کلیک شده را نمایش میده سوال اینه که

1-وقتی کدظاهر میشه از کجا میشه فهمید که این کد درکدام فایل از قالب قرارداره؟

2-دراینحالت چطور میشه تغییرات ایجاد وسپس ذخیره کرد؟

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

این جایی که راست کلیک می کنید کجاست؟

گزینه ای در قالب یعنی چی ؟

منظورتون ادمین یا پیشخوان وردپرسه یا پنل هاست ؟

لطفا توضیحتون رو کامل کنید

لینک به ارسال

منظورم روی قالب سایت هستش .مگر فرق میکنه جاش کجا باشه؟

بعنوان مثال من درهمین انجمن روی نام استاد راست کلیک وگزینهinspect elementراکلیک کردم پنجره زیر باز شده

(تصویر پیوستی را ببینید)

1-میخوام نام استاد را تغییر وسپس ذخیره کنم باید چکار کنم؟

2-ازکجا میشه فهمید که این نام استاد درکدوم فایل ازقالب قرارداره؟

مورد آخراینکه یکسری گزینه ها بالای این پنجره ها قرار داره ویک پنجره سمت چپ ویکی سمت راست هستش کاربردش چیه ؟

post-654-0-21149500-1367996119_thumb.jpg

ویرایش شده توسط saeed313
لینک به ارسال

راه حلی نیست

وردپرس فایلهایی رو مشخص کرده مانند index , single , sidebar , page که هر کدام برای کر خاصی هستند

اگر شما در صفحه اصلی هستید فایل index را بررسی کنید که چه فایلهایی را فراخوانی کرده است

روشها برای فراخوانی فایل مختلف هست

لینک به ارسال

راه حلی نیست

وردپرس فایلهایی رو مشخص کرده مانند index , single , sidebar , page که هر کدام برای کر خاصی هستند

اگر شما در صفحه اصلی هستید فایل index را بررسی کنید که چه فایلهایی را فراخوانی کرده است

روشها برای فراخوانی فایل مختلف هست

درحالی که درصفحه اول سایت هستیم میشه متنی را از طریق گزینه inspect element ویرایش وذخیره کرد؟(سوال بند یک)

لینک به ارسال

این کار در قالب شما انجام نمی شه این یک خدمات ارائه شده از طرف فایرفاکس هست و فقط بر روی نمایشگر شما داره اعمال می شه شما می تونید توسطش کدها تون رو تنظیم کنید و بعد کد صحیح را کپی کنید به قالبتون

لینک به ارسال

این کار در قالب شما انجام نمی شه این یک خدمات ارائه شده از طرف فایرفاکس هست و فقط بر روی نمایشگر شما داره اعمال می شه شما می تونید توسطش کدها تون رو تنظیم کنید و بعد کد صحیح را کپی کنید به قالبتون

من اینو روی یکی از سایتهای غیر وردپرسی خودم :) تست کردم . قسمت value یک تکست فیلد که از نوع hidden بود رو تغییر دادم و نتیجش این بود که تو بعضی جاهای سایتم بهمریختگی اطلاعات ایجاد شد.

مثلا در قسمت نظر دهی . معمولا آیدی اون مطلب در value تکست فیلد از نوع hidden ذخیره میشه .

که بیشتر میان و اون آیدی رو هش میکنن .

البته من هنوز وردپرس رو بررسی نکردم . نمیدونم وردپرس هم آیدی رو هش میکنه یا نه

پس به نظر میرسه از این طریق هم میشه سایت رو مخرب کرد.

ویرایش شده توسط pary_daryayi
لینک به ارسال

نه این تغییر فقط روی سیستم شما بوده سیستم فقط وقتی می تونه روی هاست شما تغییری بده که وارد ftp بشه و با راست کلیک در روی بروسر من نشنیدم چنین کاری شدنی باشه قبل از ذخیره تغییرات سایت باید یقین کنه که شما مجاز به تغییرید یعنی یوزر و پسوردتون رو چک کنه

ویرایشگر وردپرس بعد از ورود شما به ادمین به صورت خودکار اینکار را می کنه ولی بروسر نه

لینک به ارسال

فقط میشه بفرمایید وقتی کدها نمایش میده از کجا میشه فهمید که به سراغ کدوم فایل از قالب باید رفت واون کد را ویرایش کرد؟

لینک به ارسال

فقط میشه بفرمایید وقتی کدها نمایش میده از کجا میشه فهمید که به سراغ کدوم فایل از قالب باید رفت واون کد را ویرایش کرد؟

با اجازه استادان گرامی

تااونجا که من میدونم این قابلیت مرورگرها واسه به دست آوردن استایل (css) استفاده میشه و بعید میدونم که فایل قالب رو نشون بده

ویرایش شده توسط OxaliS
لینک به ارسال

معمولا استفاده از چنین امکاناتی برای طراحانه تا همونطور که دوستمون گفت ایرادهای طراحیشون رو اصلاح کنند و مطمئنا یک طراح محل ذخیره کدهای css خودش رو بلده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...