رفتن به مطلب

مشکل با موتور جستجو و robot.text

پست های پیشنهاد شده

دوستان سلام

از دیروز در بخش Crawl Errors وبمتسر تولز گوگل بیش از 1000تا مشکل و عدم دسترسی گزارش شده. که همه اون ها مربوط به افزونه ها و فولدر cache افزونه w3tc می باشند. من تمام فولدر cache را پاک کردم و افزونه w3t را هم غیر فعال کردم. حالا باید چیکار کنم که این ارور ها دیگه نیاند راستی من تمام ارور ها رو هم برای fix فرستادم.

اگر فولدر cache و پلاگین ها رو توی فایل robot.text سایت , Disallow کنم مشکلی پیش میاد؟

راه حل پیشنهادی شما چی هست؟

به عکس های زیر هم نگاهی بندازید متوجه خواهید شد که قضیه از چه قرار هست

post-412-0-53170600-1368099110_thumb.png

post-412-0-53287900-1368099118_thumb.png

post-412-0-50269400-1368099126_thumb.png

لینک به ارسال

سلام

اگر برای فیکس فرستادی صبر کن ببین نتیجه چی میشه

اول چک کن ببین فایل robot.txt هست توی هاستت یا نه و اگر هست محتویاتش رو چک کن ببین

اگر هم دسترسی از طریق robots.txt هست که آره پوشه پلاگین و کش رو disallow کن

لینک به ارسال

این که فقط یک گزارش عادیه از نسخه دوم مطالب سایت که طبیعتا در پوشه کش باید قرار داشته باشند

هم افزونه کشتون استاندارد بوده و هم گوگل کارش رو درست انجام داده

تازه بعد از این ارورهاتون با پاک کردن پوشه کش شروع خواهد شد

فکر کنم بهترین کار نصب مجدد افزونه است و به صورت منوئل ساختن دوباره تمام کش ها

لینک به ارسال

این که فقط یک گزارش عادیه از نسخه دوم مطالب سایت که طبیعتا در پوشه کش باید قرار داشته باشند

هم افزونه کشتون استاندارد بوده و هم گوگل کارش رو درست انجام داده

بله تصویر زیر مربوط میشه به مشکل Duplicate title tags که 220 عنوان تکراری پیدا کرده و طبق گفته شما کار گوگل درسته چون اگر که افزونه کش بخواد صفحات تکراری درست کنه گوگل هم بهش گیر می ده. ولی آیا کش باید اینجوری باشه مگر کش نباید از دید موتورهای جستجو پنهان بمونه؟

post-412-0-50269400-1368099126_thumb.png

ولی تصاویر زیر مربوط به بیش از 1000 مشکلی هست که از مجاز نبودن دسترسی یا پیدا نکردن لینک ها خبر می دهد و همه این مشکلات قبل از حذف افزونه وجود داشت که من مجبور شدم افزونه را غیر فعال کنم.

post-412-0-53287900-1368099118_thumb.png

post-412-0-53170600-1368099110_thumb.png

لینک به ارسال

سلام

اگر برای فیکس فرستادی صبر کن ببین نتیجه چی میشه

اول چک کن ببین فایل robot.txt هست توی هاستت یا نه و اگر هست محتویاتش رو چک کن ببین

اگر هم دسترسی از طریق robots.txt هست که آره پوشه پلاگین و کش رو disallow کن

بله فایل هست ومحتویاتش به شکل زیرهست

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/uploads/ps_auto_sitemap/
Disallow: /wp-content/uploads/catablog/
Disallow: *?replytocom
Sitemap: http://dnoj.ir/sitemap_index.xml

اگر من فولدر پلاگین و کش را Disallow کنم دقیقا روبات ها به چه چیزی دسترسی نخواهند داشت؟

لینک به ارسال

کش میاد یک نسخه استاتیک میسازه از پست ها یا ...... و اگر گوگل ایندکس کنه به صورت تکراری میشناسه

همون اولش باید اینکارو میکردی که ایندکس نکنه

حالا الآن disallow کن که دیگه ایندکس نکنه و به مرور زمان ارورها کم میشه

هر چند وقت یک بار هم فیکس کن تو وبمستر گوگل تا سریعتر انجام بشه

لینک به ارسال

کش میاد یک نسخه استاتیک میسازه از پست ها یا ...... و اگر گوگل ایندکس کنه به صورت تکراری میشناسه

همون اولش باید اینکارو میکردی که ایندکس نکنه

حالا الآن disallow کن که دیگه ایندکس نکنه و به مرور زمان ارورها کم میشه

هر چند وقت یک بار هم فیکس کن تو وبمستر گوگل تا سریعتر انجام بشه

پس من الان کد زیر را به فایل روبت اضافه کنم.

Disallow: /wp-content/cache/

درمورد افزونه ها چی فولدر افزونه ها رو هم disallow کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به ارسال

نه مشکلی پیش نمیاد

کلن برای گوگل فقط باید مطالبت و عکس ها که در پوشه wp-content آپلود میشن باز باشه

بقیه به درد گوگل نمیخوره !

لینک به ارسال

امروز داخل گوگل آدرس سایتم را جستجو کردم به نتیجه زیر برخوردم.

post-412-0-13076900-1368303626_thumb.png

چند روز پیش که این مشکل پیش اومده بود سورس ایندکس را نگاه کردم افزونه کش بعد از کد های صفحه تمام لینک های کش را به صورت کامنت نوشته بود نمی دونم این کار را برای چی و از کی انجام می داده.

حالا من فولدر های کش و افزونه را در فایل روبات غیر فعال کردم آیا با این کار ارور های 404 دیگه نمی آیند؟

لینک به ارسال

امروز داخل گوگل آدرس سایتم را جستجو کردم به نتیجه زیر برخوردم.

post-412-0-13076900-1368303626_thumb.png

چند روز پیش که این مشکل پیش اومده بود سورس ایندکس را نگاه کردم افزونه کش بعد از کد های صفحه تمام لینک های کش را به صورت کامنت نوشته بود نمی دونم این کار را برای چی و از کی انجام می داده.

حالا من فولدر های کش و افزونه را در فایل روبات غیر فعال کردم آیا با این کار ارور های 404 دیگه نمی آیند؟

این به خاطر اینه که توی تنظیمات ایندکس کردن کش رو غیر فعال نکردی و گوگل هم ایندکس کرده و حالا پیدا نمیکنه و میگه خالیه

اگر نمیخوای کش رو استفاده کنی کلن پاک کن جدول هاشو فایل هاشو و همه چیشو بعد چند روز دیگه برو تو وبمستر گوگل فیکس کن

منتظر باش تا درست کنن

اگر هم تونستی موقع فیکس کردم پیامی رو بنویس و بگو که این ها به خاطر کش بوده و ....

توی فایل robots.txt هم دسترسی موتورهای جستجورو به پوشه wp-content به طور موقت ببند بعد از اینکه ایندکس هات درست شد فقط قسمت مربوط به عکس هارو باز کن دسترسیشو

لینک به ارسال

اگر نمیخوای کش رو استفاده کنی کلن پاک کن جدول هاشو فایل هاشو و همه چیشو بعد چند روز دیگه برو تو وبمستر گوگل فیکس کن

جدول هاش را از کجا پیدا کنم؟ راستش من تا به حال با جدول ها کار نکردم

لینک به ارسال

جدول هاش را از کجا پیدا کنم؟ راستش من تا به حال با جدول ها کار نکردم

از چه افزونه ای برای کش استفاده می کنید؟

معمولا یک سری فایل html در یک پوشه در wp-content می سازند و فایلی برای معرفی این پوشه ایجاد می کنند

و در فایلهای htaccess و wp-config.php هم چند خط دستور دارند

بعضی از افزونه ها جداولی دز دیتابیس دارند که با cache معرفی شدند

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...