رفتن به مطلب

آیا کپی کردن به هر نحوی بد است!؟

ali pir

پست های پیشنهاد شده

سلام..

سوال همینه که همونه!!!

ینی کپی کردن به هر نجوی از لحاظ سئو و ورودی گوگل بد است!؟؟!.. :huh:

مثلا چه جوری بد(!) نمیشود؟!.. منبع بذاریم!؟ نوفالو بکنیم1؟؟ از افزونه خاصی استفاده کنیم1؟؟

---

این حرکت که مثلا بخش خلاصه مطلب رو بذاریم بعد بقیه ش رو به سایت اصلی ارجاع بدیم چی؟

---

جدای از بحث سئو و.. کپی کردن نامردی هست!؟ :ph34r: حتی اگه منبع بذاریم!؟

لینک به ارسال

طبق بحث های گذشته، اصلا کپی کاری نکنید! در هر صورتی به سایتتون ضرر میزنه

لینک به ارسال
طبق بحث های گذشته، اصلا کپی کاری نکنید! در هر صورتی به سایتتون ضرر میزنه

کپی کاری مطلق منظورم نبودااااا... مثلا حتی اگه یه چند تا فعل تغییر بدیم و چند تا کلمه کم و زیاد کنیم.. پارگراف بندی و.. رو هم تغییر بدیم.. بازم بده؟!؟؟

لینک به ارسال

کپی کاری مطلق منظورم نبودااااا... مثلا حتی اگه یه چند تا فعل تغییر بدیم و چند تا کلمه کم و زیاد کنیم.. پارگراف بندی و.. رو هم تغییر بدیم.. بازم بده؟!؟؟

کپی کردن از سایت هیا خارجی که اشکالی ندارد!؟؟!... نگید که اونم اشکال داره!!!؟!

برای کپی کردن اگه تا حدودی بعضی قسمت ها رو تغییر بدید شاید بهتر باشه .

اینکه سایت داخلی باشه یا خارجی مهم نیست . چون هر دوشون توی گوگل کراول میشن .

ضمنا اگه خواستین کپی کنید ببینید طرف کپی رایت گذاشته رو مطالب یا نه !

لینک به ارسال
اینکه سایت داخلی باشه یا خارجی مهم نیست . چون هر دوشون توی گوگل کراول میشن .

ینی مثلا من اگه یه تریلر و ویدئو/ تصاویر هم میخوام بذارم تو سایتم باس آپلود کنم...!؟ یا این قضیه فقط برای متون هستش!؟؟؟

ضمنا اگه خواستین کپی کنید ببینید طرف کپی رایت گذاشته رو مطالب یا نه !

این کپی رایت که میگن همونه که تو فوتر میزنن "کپی کردن از مطلب سایت با منبع بلامانع هست و..." ؟!؟... ینی اگه طرف نذاشته بود از لحاظ اخلاقی نباس کپی کنیم!!؟ عجب!!

<_<

لینک به ارسال

سلام

شما اتگر کپی کنید و منبع مطلب رو دقیق بنویسید ، گوگل نه تنها ایراد نمیگیره بلکه خوششم میاد

گوگل با کپی کارانی مشکل داره که منبع رو ذکر نمیکنن

توی انجمن جستجو کنید میبینید که توضیحات زیادی در این رابطه قبلن من و دوستان دادیم که بخونید خوب هست براتون

لینک به ارسال
شما اگر کپی کنید و منبع مطلب رو دقیق بنویسید ، گوگل نه تنها ایراد نمیگیره بلکه خوششم میاد

ضمن عرض "مرسی" میگم این حرفتون با دوستان یکمی در تناقضه که.... :)

بعد این "منبع دقیق مطلب" ینی جی؟؟1 این شکلی کافیه دیه!>؟ : منبع

افزونه ای چیزی هست که خودش کپی کنه منبع بذاره!؟؟؟ البته مثلا یه دسته خاصی رو؟!؟؟! :دی

لینک به ارسال

سلام من هم با کسری عزیز موافقم

مشکل اینه که ما هم به باز نشر و هم کپی یک اسم می گذاریم در صورتیکه باز نشر هم برای ناشر اولیه و هم برای ما مفیده چیزی که نباید اتفاق بیافته اینه که وانمود بشه تولید کننده مطلب ما هستیم و البته دو نکته دیگه هم خیلی مهمه یکی اینکه به بازنشر مطالب دیگران اکتفا نکنیم و کنارش مولد هم باشیم و دوم اینکه مطلبی را بازنشر بدیم که ارزش اطلاع رسانی داشته باشه و در چهارچوب ساختار سایت ما بگنجه مثلا در یک سایت خدمات فنی مقالات سیاسی بازنشر ندیم

افزونه ای چیزی هست که خودش کپی کنه منبع بذاره!؟؟؟ البته مثلا یه دسته خاصی رو؟!؟؟! :دی

افزونه feedwordpress

لینک به ارسال

ضمن عرض "مرسی" میگم این حرفتون با دوستان یکمی در تناقضه که.... :)

بعد این "منبع دقیق مطلب" ینی جی؟؟1 این شکلی کافیه دیه!>؟ : منبع

ببینید اگر انجمن رو جستجو کنید قبلن هم گفتم که در اینجا هم میگم

قبلش گفته های آقا ایمان رو قشنگ بخونید من هم دقیقن همینو میخوام بگم

بدبختانه بین ما کلمه کپی بد جا افتاده و همه فک میکنن اگر کپی کنن یعنی اینکه گوگل میفهمه و ....

اما همونطور که گفتم ، وقتی شما یه مطلبیرو کپی میکنی و منبع هم براش میزاری ، در واقه هم به اون سایت کمک کردی هم اینکه باعث میشی مخاطبای زیادی یک مطلب ، خبر ، آموزش یا ... رو بخونن

و گوگل هم همینو میخواد یعنی اینکه کل تلاش گوگل اینه که نزدیکترین و بهترین نتیجه تو جستجورو برای کاربر پیدا کنه

متاسفانه همه فک میکنن اگه عنوان مطلب رو و کمی متن رو تغییر بدن گوگل نمیفهمه و فک میکنه تولید کننده محتوا هست

اما خودتون کمی فکر کنید ببینید گوگل با اینت همه هوشمندی و عظمتش نمیتونه بفهمه ؟

اگه نمیتونست بفهمه که گوگل نمیشد !

لینک به ارسال

فهمیدنش رو که میفهمه ولی یکمی شاید سرگرم شه و وقتش گرفته شه!!! خخخخ :D

نتیجه اخلاقی تاپیک :

کپی کردن با ذکر منبع جایز و بعضا مستحب(استحباب در باب دنیای مجازی) است!... حالا اگه یکمی کوچول موچول تغییر بدی خوب تر هم میشه!!!... :wub:B):P;)

ویرایش شده توسط ali pir
لینک به ارسال

موتورهای جستجو و به طور خاص گوگل با هر نوع کپی مطالب مشکل دارند روش هایی که میشه از یک مطلب دیگه استفاده کرد بدون این که مشکلی برای شما ایجاد بشه زیاده اما همه در این خلاصه میشن که : شما باید مطلب بقیه را تبدیل کنید به مطلبی از طرف خودتون

روش های زیادی هست مثل:

1. تعویض عنوان

2. تعویض پاراگراف اول و اخر

3. تعویض تصاویر موجود در پست

4. استفاده از منابع مختلف ( به طور خاص ویکی پدیا) در مطلب که خیلی به افزایش ارزش محتوای استفاده میکنه

اما این کپی کاری مطلب که شما میگید با عوض کردن چند تا فعل و کلمه باشه خلاف قوانین هست.

لینک به ارسال

ای بابا... عجب چیز پیچیده ای شداااا...

این که میگید تعویض ینی فقط جابه جا کنم یا کلا مثلا پراگراف اول رو بردارم!؟....

اگه مثلا برای زدن یه مطلب من از چند جا کپی کنم ... بعد چند تا منبع هم بذارم... خوبه!؟؟!؟...

لینک به ارسال

در اين مورد خيلي حرف هست كه نميتونم بگم اما :

بنده توي سايت حقوقي كه دارم تمام مطالب به جز مقالات را كه ميشه گفت 99 درصد محتواي سايت را خودم از كتاب هاي اساتيد تايپ ميكنم و ميزارم اما سايت هايي هستند كه سريع با پللاگين مطالب را براي خودشان توي سايتشان مي نويسند كه بنده مسدود كردم و يك سري ادم هم مطالب را بدون منبع ذكر مي كنند و بعضي از افراد هم با منبع .

نميشه جلوي اين كار را گرفت ولي بنده هميشه مطلب زير را بالاي مطالبم مي نويسم و خيال خودم را راحت ميكنم :

(( قابل توجه مدیران وب سایت ها و وبلاگ ها : استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع www.lawgostar.com مجاز می باشد و در غیر اینصورت هیچ گونه رضایتی از سوی ما در قبال استفاده از مطالب وجود ندارد . ))

وقتي رضايت نداشته باشي كافي هست

لینک به ارسال

کپی رایت قانون مشخص داره طبق ماده 22 قانون کپی برداری "حقوق مادی پدیدآورنده موقعی از حمایت این قانون برخوردار خواهد بود که اثر برای نخستین‌بار در ایران چاپ یا پخش یا نشر یا اجرا‌شده باشد و قبلاً در هیچ کشوری چاپ یا نشر یا پخش و یا اجرا نشده باشد." یعنی کسی در قبال باز نشر نوشته ای که یکبار منتشر شده حقوق مادی ای نداره ولی حقوق معنوی قابل انتقال به غیر نیست و اگر شما مقاله ای نوشتی که هزار بار هم به نام دیگران منتشر شد قانونا می تونی مدعی بشی تا نامش را به نام شما تغییر دهند ولی تقاضای مادی نمی تونی روش داشته باشی

لینک به ارسال

سعی کنید از چند منبع استقاده کنید اما منابع با ارزش مثل ویکی پدیا که نقل قول ازشون در سئو تاثیر داره

لینک به ارسال

به نظرم بهتره اصلا سعي نكنيد سر گوگل كلاه بزاريد الگوريتم گوگل بسيار پيچيده تر و حساب شده تر از اين حرف ها عمل ميكنه ...

براي مثال من به عنوان آزمايش در يك بازه زماني مطالب رو مي خوندم و بعد برداشت و خلاصه اي از اون رو تايپ ميكردم ولي بشدت ورودي از اون مطالب و در اون بازه كم شد پس يعني گوگل متوجه شد !

اگر ميخايد مطالب رو كپي كنيد عينا كپي بزنيد و بعد آدرس اصلي اون مطلب رو در آخر پست قرار بديد اينجوري بازده بالاتر خواهد بود ... كه البته كسري و ايمان عزيز در ابتدا اشاره كردن و خواستم فقط ياداوري كنم ...

لینک به ارسال

اگر ميخايد مطالب رو كپي كنيد عينا كپي بزنيد و بعد آدرس اصلي اون مطلب رو در آخر پست قرار بديد اينجوري بازده بالاتر خواهد بود ...

اگه هم ویرایش کنیم هم آدرس اصلی رو آخر بزنیم بازده از اینی که شما گفتید، هم بالاتر خواهد بود!؟ یا الکی خودمون رو علاف کردیم!؟

لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

سلام

خسته نباشید

ببخشید دوستان مطالبی مانند اشعار حافظ یا گلستان سعدی و شاهنامه فردوسی و .... که بارها انتشار یافته اند را اگر انتشار دهیم کپی محسوب می شوند؟

آیا اساتید ترفندی می دانند که این مطالب کپی محسوب نشوند؟

لینک به ارسال

چون چند بیت شعر هستن و اگر بهشون نوشته اضافه کنید نباید مشکل خاصی داشته باشن

لینک به ارسال

به طور مثال یک حکایت از گلستان سعدی را می خواهیم انتشار دهیم

انصافا امکان تغییر نیست

مثال حکایت زیر از باب اول گلستان سعدی:

یکی از وزرا پیش ذوالنون مصری رفت و همت خواست که روز و شب به خدمت سلطان مشغولم و به خیرش امیدوار و از عقوبتش ترسان ذوالنّون بگریست و گفت اگر من خدای را عزّوجلّ چنین پرستیدمی که تو سلطان را از جمله صدّیقان بودمی

ور وزیر ازخدا بترسیدی همچنان کز ملک، ملک بودی

آیا انتشار ندادن این مطالب بهتر از انتشار دادن آن هاست؟

سپاسگزار می شویم اساتید نظر خود را در این باره بفرمایند

لینک به ارسال

شما یه کاری کنید عنوان مطلب رو کلا تغییر بدید یه چیز دیگه بنویسید ویه خط توضیح به اول مطلب اضافه کنید ودقیقا عین مطلب رو کپی کنید در این صورت گوگل فکر نکنم بتونه زیاد بر کپی بودن پافشاری کنه

لینک به ارسال

گوگل قدرت تشخیصش بالاست

کپی کردن مطالب دیگران را هم نه ممنوع کرده و نه می تونه اینکار را بکنه فقط انگیزه انتشار اون مطلب کپی برداری شده براش اهمیت داره

به عنوان مثال من بدون هیچ دلیلی بیام یک پست ایجاد کنم با همین حکایت گلستان

گوگل این مطلب را به کسی پیشنهاد نخواهد داد مگر اینکه دلیلی قانع کننده برای باز نشر آن وود داشته باشد مثلا در سالروز میلاد سعدی منتشر شده باشد یا با چند خط توضیح علت اینکه این حکایت را باز نویسی می کنم مشخص کرده باشم

گوگل با کپی برداری غیر مجاز مطالب دیگران برخورد می کند که رعایت نکردن قوانین کپی رایت است

این مطلب را هم حتما بخوانید

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/288-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%DA%A9%D9%BE%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D9%88%D9%84%D9%81/

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام..

ببخشید که بعد از بیشتر از یه سال این تاپیک رو آپدیت میکنم!!!... (شاید بهتر از زدن یه تاپیک جدید باشه!!!)

میخواستم بدونم میشه کسی راضی نباشه کپی شه از مطالبش؟!؟

مثلا یه سایتی بود ما بهش گفتیم آقا ما مطالبت رو با ذکر منبع و اندکی تغییر و... کپی میکنیم میذاریم تو سایت! طرف گفت راضی نیستش چون میگفت خیلی واسه مطالبشون زحمت میکشیدن!!!

یه سوال دیگه هم داشتم:

خیلی از مطالبی که منتشر میشه یه حالت خبری دارند (یعنی مقاله نیستند و خیلی چیز خاصی نیستند و معمولا از سایت های خارجی ترجمه میشوند (مخصوصا در حوزه گیم))

اگه اینگونه مطالب رو خودمون بخونیم و بعدش خودمون تقریبا از صفر بنویسیم اضافه و کم کنیم اشکال داره!؟!؟

اشکال گوگلی و... که فکر نمیکنم داشته باشه.... از لحاظ شرعی-اخلاقی میگم!!...

آخه یه جایی من مطلب میدم مدیرش میگه اگه اینجور مطالب رو خودت بخونی و (با یه حالت اقتباسی) خودت بنویسی اشکال شرعی نداره!!!

لینک به ارسال

سلام..

ببخشید که بعد از بیشتر از یه سال این تاپیک رو آپدیت میکنم!!!... (شاید بهتر از زدن یه تاپیک جدید باشه!!!)

میخواستم بدونم میشه کسی راضی نباشه کپی شه از مطالبش؟!؟

مثلا یه سایتی بود ما بهش گفتیم آقا ما مطالبت رو با ذکر منبع و اندکی تغییر و... کپی میکنیم میذاریم تو سایت! طرف گفت راضی نیستش چون میگفت خیلی واسه مطالبشون زحمت میکشیدن!!!

یه سوال دیگه هم داشتم:

خیلی از مطالبی که منتشر میشه یه حالت خبری دارند (یعنی مقاله نیستند و خیلی چیز خاصی نیستند و معمولا از سایت های خارجی ترجمه میشوند (مخصوصا در حوزه گیم))

اگه اینگونه مطالب رو خودمون بخونیم و بعدش خودمون تقریبا از صفر بنویسیم اضافه و کم کنیم اشکال داره!؟!؟

اشکال گوگلی و... که فکر نمیکنم داشته باشه.... از لحاظ شرعی-اخلاقی میگم!!...

آخه یه جایی من مطلب میدم مدیرش میگه اگه اینجور مطالب رو خودت بخونی و (با یه حالت اقتباسی) خودت بنویسی اشکال شرعی نداره!!!

حالا که سوال در مورد حوزه گیم هست، من هم در همین زمینه به شما پاسه میدم

فرض کنید من میشینم یه سال بازی میکنم و بازی رو تا آخر میرم و ذخیره اون رو توی سایتم میزارم. سپس شما کپی میکنید و میزارید توی سایت خودتون

ممکنه سایت شما از نظر ظاهر جذاب تر باشه و کاربر ها بجای اینکه به سایت من بیان، بع سایت شما میان

اینجوری اگه این مطلب روزانه 1000 بازدید واسه من داشته، حالا 900 تاش میاد واسه شما و بازدید من میشه 100 تا

حتی با ذکر لینک فعال مطلب...

در صورتی کپی کنید که مثلا، من 5 تا رمز تقلب بازی گذاشتم، شما 5 تا بهش اضافه میکنید و اون رو توی سایت خودتون میزارید. اینجوری مطلب رو کامل کردید و گذاشتید و از نظر گوگل اشکال نداره...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...