رفتن به مطلب

مشکل در راه اندازی وردپرس چند سایته

farnazs

پست های پیشنهاد شده

سلام

خسته نباشید

من به تازگی وردپرس شبکه رو فعال کردم ولی جند تا مشکل ایجاد شده که ممنون میشم کمکم کنین :

1 - وقتی شبکه رو داشتم نصب میکردم یه مطلبی با این عناون که فقط از ساب دامین میتونین استفاده کنین مطرح شد ...

2 - در قسمت افزونه ها دیگه گزینه ای با عنوان افزودن افزونه وجود نداره و نمیتونم دیگه افزونه ای نصب کنم ....

3 - از من کلید API اکیسمت رو میخواد که وارد http://akismet.com میشم و در پلن سایت شخصی میرم ولی به wordpress.com ارجاع میده که فیلتره....

4 - بالای پیشخوان منوی "سایت های من" اضافه شده ولی با اینکه یه ساب دامین ساختم در اینجا اون ساب دامینی که ساختمو نشون نمیده و سایت اصلی رو نشون میده....

5 - وقتی هم که وارد ساب دامینی که ساختم میشم این خطا رو میده : index of /

6 - در قسمت مدیریت محتوا پایین تنظیمات صفحه یه مطالبی مینویسه که هر دفعه تغییر میکنه ...مثل :

Golly, gee, fellas

One of your old favourite songs from way back when

Dolly’ll never go away again

ممنون میشم کمکم کنین....

لینک به ارسال

سلام

1 - مشکل حالا کجاست ؟

2 - آدرس site.com/wp-admin/network/ رو باز کنید و به قسمت افزودن برید.

3 - برای کار کردن این افزونه باید یک کلید درست داشته باشید(یک بار توی وردپرس.کام ثبت نام کنید یا به کسی بگید براتون ثبت نام کنه و کلید رو بگیره ؛ از این کلید توی همه سایتهاتون میتونید استفاده کنید.)

4 - سایتهای من > مدیر شبکه > سایتها !

5 - بررسی کنید همه مراحل رو درست رفتید ؟ کدها رو درست جایگزینی کردید ؟ دستورات فایل htaccess به درستی نوشته شدن ؟

6 - مربوط به افزونه Hello Dolly هست که با غیرفعال کردنش این پیغام ها هم میره.

موفق باشید.

لینک به ارسال

1-مشکل اینه که من میخواستم سایت جدید اینطور شه : mysite.com/en که با ساب دامین نمیشه چون همونطور که میدونین ساب دامین en.mysite.com

2-همین کارو میکنم ولی این خطا رو میده : "نشانی سایت مفقود یا نامتعتبر است"

3- دیشب خودم تو سایت وردپرس.کام ثبت نام کردم و کلید API رو بهم داد و این مشکل رفع شد .

4-به همین قسمت میرم ولی سایت اصلی رو نشون میده ویرایشم میخوام بکنم اسم سایت اجازه ویرایش نداره .

5-بله همه مراحل رو درست انجام دادم همه کدهای wp-config و htaccess رو درست وارد کردم البته به من گفته بود تمام کدهای فایل htaccess رو پاک کنم و کدهایی که داده بود رو جایگزین کنم که این کارو انجام دادم .

ویرایش شده توسط farnazs
لینک به ارسال

سلام

خسته نباشید

من به تازگی وردپرس شبکه رو فعال کردم ولی جند تا مشکل ایجاد شده که ممنون میشم کمکم کنین :

1 - وقتی شبکه رو داشتم نصب میکردم یه مطلبی با این عناون که فقط از ساب دامین میتونین استفاده کنین مطرح شد ...

2 - در قسمت افزونه ها دیگه گزینه ای با عنوان افزودن افزونه وجود نداره و نمیتونم دیگه افزونه ای نصب کنم ....

3 - از من کلید API اکیسمت رو میخواد که وارد http://akismet.com میشم و در پلن سایت شخصی میرم ولی به wordpress.com ارجاع میده که فیلتره....

4 - بالای پیشخوان منوی "سایت های من" اضافه شده ولی با اینکه یه ساب دامین ساختم در اینجا اون ساب دامینی که ساختمو نشون نمیده و سایت اصلی رو نشون میده....

5 - وقتی هم که وارد ساب دامینی که ساختم میشم این خطا رو میده : index of /

6 - در قسمت مدیریت محتوا پایین تنظیمات صفحه یه مطالبی مینویسه که هر دفعه تغییر میکنه ...مثل :

Golly, gee, fellas

One of your old favourite songs from way back when

Dolly’ll never go away again

ممنون میشم کمکم کنین....

1- بعد از نصب باید نوع sub directory را انتخاب میکردید

2- فقط مدیر اصلی میتواند در سایت اصلی افزونه نصب کند و اجازه فعال کردن را به وبلاگها بدهد

3- نگارش جدید این طوری شده

از وردپرس استاندارد استفاده میکنید؟ وردپرس فارسی را شبکه کردید؟

لینک به ارسال

1-خب یکی از مشکلا این بود که به من اجازه انتخاب نداد و خودش گفت فقط از ساب دامین میتونم استفاده کنم...

2-منم تو مدیریت سایت اصلی که میرم افزودن افزونه حذف شده ولی تو پیشخوان سایت شبکه هست .

3-مشکل کلید API اکیسمت حل شد

از وردپرس 3.5.1 استفاده می کنم .....راهنمایی نصب وردپرس شبکه رو از لینک زیر خوندم و استفاده کردم ....

http://mrwordpress.i...دپرس-چند-سایته/

لینک به ارسال

نه هنوز حل نشده ..... :(

مهم ترین مشکل اینه که ساب دامینی که ساختمو تو مدیریت نشون نمیده و فقط سایت اصلی رو نشون میده

مشکل بعدی مربوط به افزودن افزون هاست که این گزینه توی مدیریت سایت اصلی حذف شده ولی تو مدیریت سایت شبکه هست .

سومم اینه که من نمیخواستم از ساب دامین استفاده کنم و مسخواستم از Sub-directories استفاده کنم که به من حق انتخاب نداد و موقع نصب این اخطارو داد که فقط از ساب دامین میتونی استفاده کنی .

لینک به ارسال

ساب دامینی که برای وردپرس شبکه باید بسازید باید به صورت زیر باشه.

site.com.*

لینک به ارسال

آها

بعد از اینکه ساب دامین را ساختید از وردپرس خارج بشید و دوباره وارد بشید!

لینک به ارسال

در پوشه wp-content چک کنید پوشه blog درست شده یا خیر اگر نه پوشه را دستی بسازید و دسترسی اش را روی 755 بگذارید و چک کنید

لینک به ارسال

من وردپرس شبکه و همه کدهایی که بهش داده بودمو پاک کردم و از اول نصبش کردم ...خوب پیش رفت....یه سایت جدیدم ساختم . وارد پیشخوانشم شدم ولی پوسته رو که برای شبکه فعال می کردم و شخصی سازی رو میزدم صفحه سفید نشون میداد .....

سایت جدیدمو که میزنم این ارورو میده :

Index of /en

• Parent Directory

کش مرورگرمم پاک کردم ولی فایده نداره....

یه مشکل اساسی دیگه به وجود اومده اینه اصلا وارد مدیریت سایتم نمیشه . هیچ خطایی نمیده ها.... تو همون صفحه وارد کردن رمز و یوزر میمونه و منو نگاه می کنه :wacko:

حتی بازسازی رمزم زدم و رمزمو تغییر دادم ولی فایده نداره...خواهشا کمکم کنین....

ویرایش شده توسط farnazs
لینک به ارسال

دوستان مشکل ورور به به مدیریت سایت اصلی حل شد ..... :)

ولی بازم وارد مدیریت سایت شبکه نمیشه و صفحه سفید نشون میده وقتی هم که وارد خود سایت شبکه میشم این ارورو میده :

Index of /en

• Parent Directory

واقعا ممنون میشم کمکم کنین...بدجور گیر کردم.... :(

لینک به ارسال

سلام

من هنوز هم متوجه نشدم پوشه blog.dir را دارید یا خیر

چک کنید اگر کدی که در wp-config.php گذاشتید

define( 'SUBDOMAIN_INSTALL', true);

بود عوضش کنید به

define( 'SUBDOMAIN_INSTALL', false );

ساختن ساختارهای شبکه کمی وقتگیره و د تنظیمات آپاچی باید در .htaccess به این شکل باشه

# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
# uploaded files
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?files/(.+) wp-includes/ms-files.php?file=$2 [L]
# add a trailing slash to /wp-admin
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(wp-(content|admin|includes).*) $1 [L]
RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(.*\.php)$ $1 [L]
RewriteRule . index.php [L]
# END WordPress

و برای ساخت بلگ دایرکتوری

RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?siteN/files/(.+) wp-content/blogs.dir/N/files/$2 [L]

لینک به ارسال

من الان همه مواردی که گفته بودینو چک کردم ....

blogs.dir درست کردم ولی پوشه اش خالیه .....منظورتون اینه که باید یه پوشه به این نام درست کنم یا یه فایل ؟

در wp-config.php هم این کد هست :

define( 'SUBDOMAIN_INSTALL', false );

در .htaccess من این کدها قرار دارن :

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
# add a trailing slash to /wp-admin
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(wp-(content|admin|includes).*) $2 [L]
RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(.*\.php)$ $2 [L]
RewriteRule . index.php [L]

با کدهای شما هم امتحان کردم ولی درست نشد .

و برای ساخت بلگ دایرکتوری هم دقیق ندونستم چی کار کنم ...این کارو کردم که یه پوشه دیگه به اسم blogs.dir با دسترسی 755 در wp-content درست کردم و همین کدی که میگینو کپی پیست کردم ولی بازم درست نشد ....

ویرایش شده توسط farnazs
لینک به ارسال

بلاگ دایرکتوری همون blog است پوشه دوم را حذف کنید

سایت اصلی که احیانا ساب دامین نیست؟

اگر ساب دامینه یا وردپرس داخل یک پوشه فرعیه باید به روت منتقل بشه و دامنه اصلی

لینک به ارسال

الان مشکلتون اینه که

ساب بلاگ را که باز می کنید

Index of /en

• Parent Directory
  • رو می بینید و داخل پوشه blog هم خالیه؟
  • و دسترذسی پوشه blog هم 755 است؟
  • اگر کدها و دیسترسی درستند یک ساب بلاگ جدید ایحاد کنید و چک کنید فایلی به blog اضافه می شه یا خیر خبر بدید

لینک به ارسال

مشکلم Index of /en Parent Directory بود ....

یه ساب بلاگ جدید درست کردم درست شد ولی بازم توی پوشه blogs.dir چیزی نیست ....ممکنه بعدا به مشکل بربخورم ؟

خیلی ممنون از کمکی که کردین ....

ویرایش شده توسط farnazs
لینک به ارسال

منظورتونو متوجه نمیشم ...اگه منظورتون از blog.dir همون ساب بلاگ جدیدیه که ساختم باید بگم پوشه ای به اسم ساب بلاگ جدید ایجاد نشده ....

اگرم منظورتون این نیست معذرت میخوام که دیر می گیرم چون هنوز نگرفتم یعنی چی .....

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...