رفتن به مطلب

باگ جدید از افزونه wp-filemanager

alikhani98

پست های پیشنهاد شده

باسلام

این مطلب را یکی از دوستانم بهم اطلاع داد که من نقل قول میکنم.

سلام

همین الان که ساعت 5:50 بامداد هست تو یه سایت کشف باگ که بودم دیدم که کشف شده که

wp-content/plugins/wp-filemanager

تو وردپرس باز هست

اینو تو گوگل بزنید تا تعداد سایت های ایرانی رو نشون بده

inurl:.ir inurl:wp-content/plugins/wp-filemanager

اینم تو گوگل بزنید کلا همه سایت ها رو نشون بده

inurl:wp-content/plugins/wp-filemanager

درضمن اینجا سایت ثبت باگ نیست گفتم فقط اطلاع رسانی بشه به وردپرسی های انجمن

توضیحات

http://cxsecurity.com/issue/WLB-2013050132

خب چه باگی بوده ؟

دوست عزیز میشه باهاش طبق توضیحاتی که داده تو ادرس بالا اطلاعات سایت ها رو پیدا کرد مثلا چه پلاگین های نصب شده و .....

این خودش کلی دردسر میخواد که برای هک یه سایت اول پلاگین ها رو پیدا کنی بعد پلاگین های اسیب پذیر رو شناسایی کنی

لینک به ارسال

هشدار !!!

اگر از پلاگین wp-filemanager استفاده میکنید هرچه سریعتر نسبت به غیرفعال کردن و پاک کردن اون اقدام کنید.

طبق بررسی ای که انجام دادم و اطلاع رسانی دوستان ، این پلاگین دارای یک باگ خیلی خطرناک هست که هکر به راحتی قادر به دانلود فایل کانفیگ وردپرس هست و یا هر فایل دلخواهی که لازم داشته باشه!

بررسی های تکمیلی انجام میشه و در صورت زوم اطلاع رسانی صورت میگیره.

لینک به ارسال

عجب باگ خفنیه

به سادگی آی خورد میشه فایل کانفینگ طرف را دانلود کرد و.....

لطفا مدیران موضوع را مهم کنند تا کاربرانی که از این پلاگین استفاده میکنند اون را غیرفعال کنند.

لینک به ارسال

لازم نیست مهم بشه. چون باگ خود وردپرس نیست و متعلق به یک پلاگین هست که اونم زیاد کاربر نداره.

هدف فقط اطلاع رسانی هست که دوستان میتونن آدرس تایپیک رو به دوستان خودشون اطلاع بدن.

لینک به ارسال

دسترسی به پوشه wp-content را با robots.txt برابر disallow قرار دهید تا ایندکس نشود

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

حالا این باگ رو سرچ میکنیم و میشه فایل های اون رو دانلود کرد!

خوب چطوری اون رو هک میکنید؟

توی کدوم فایل پسورد سایت هست؟

مطمئن هستید که میشسه هک کرد؟

لینک به ارسال

بعضی از هاست ها برای اتصال به دیتابیس از پسورد سی پنل استفاده میکنند که اگه به این پسورد دسترسی پیدا کنید ...

لینک به ارسال

حالا این باگ رو سرچ میکنیم و میشه فایل های اون رو دانلود کرد!

خوب چطوری اون رو هک میکنید؟

توی کدوم فایل پسورد سایت هست؟

مطمئن هستید که میشسه هک کرد؟

با این هک شما میتونید فایل کانفینگ که درش یوزر و زمر دیتابیس وردپرس هستش را در بیاری

بعدش با استفاده از اطلاعات دیتابیس به هاست دسترسی پیدا میکنی!

مرحله دوم کار حرفه ای های هستش و نیاز به تجربه زیادی داره،در آشیانه مقالاتی هستش....

لینک به ارسال
با این هک شما میتونید فایل کانفینگ که درش یوزر و زمر دیتابیس وردپرس هستش را در بیاری

من نگاه کردم. هیچ کدوم کانفینگ نداشتن

پسورد وردپرس که توی کانفینگ نیست!!! اون پسورد دیتابیس هست که نمیشه با اون پسورد سایت رو هک کرد!

ویرایش شده توسط سیدرضا بازیار
لینک به ارسال

شرمنده من هکر نیستم و اینجا هم انجمن هکرها نیستش بهتر اطلاعات بیشتر را از سایت مبدا مشادهده کنید

http://cxsecurity.com/issue/WLB-2013050132

لینک به ارسال

دقت کنید :

بعضی از هاست ها برای اتصال به دیتابیس از پسورد سی پنل استفاده میکنند که اگه به این پسورد دسترسی پیدا کنید ...

در ضمن اگه میخوایید در مورد نحوه نفوذ و ... بحث کنید بهتره توی انجمن های مربوطه بحث کنید. اینجا نمیشه برای اینکه ثابت کرد حتما این باگ خطرناکه بیاییم و با استفاده ازش یک سایت رو دیفیس کنیم تا همه قبول بکنند.

اگه از نظر شما این باگ خطرناک نیست میتونید این افزونه رو نصب کنید و بدون هیچ واهمه ای ازش استفاده کنید. وظیفه ما اطلاع رسانی بود و بس.

موفق باشید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...